Jak dodać menu nawigacyjne w WordPress

Czy chcesz dodać menu nawigacyjne do swojej witryny WordPress?

WordPress jest wyposażony w interfejs menu przeciągnij i upuść, którego możesz użyć do tworzenia menu nagłówka, menu z opcjami rozwijanymi i nie tylko.

W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak łatwo dodać menu nawigacyjne w WordPress.

How to Add Navigation Menu in WordPress

Co To jest menu nawigacyjne?

Menu nawigacyjne to lista linków wskazujących na ważne obszary witryny. Są one zazwyczaj prezentowane jako poziomy pasek linków na górze każdej strony na stronie internetowej.

Menu nawigacyjne dają strukturę witryny i pomagają odwiedzającym znaleźć to, czego szukają. Oto jak wygląda menu nawigacyjne na WPBeginner:

The WPBeginner navigation menu

WordPress ułatwia dodawanie menu i pod-menu. Możesz dodawać linki do najważniejszych stron, kategorii lub tematów, postów na blogu, a nawet niestandardowych linków, takich jak profil w mediach społecznościowych.

Dokładna lokalizacja Twojego menu zależy od Twojego motywu WordPress. Większość motywów ma kilka opcji, dzięki czemu można tworzyć różne menu, które mogą być wyświetlane w różnych miejscach.

Na przykład większość motywów WordPress ma menu główne, które pojawia się na górze. Niektóre motywy mogą zawierać menu dodatkowe, menu stopki lub menu nawigacji mobilnej.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Tworzenie Pierwszego Niestandardowego Menu Nawigacyjnego

Aby utworzyć menu nawigacyjne, musisz odwiedzić Wygląd ” Menu strona w panelu administracyjnym WordPress.

Creating a menu in WordPress

Najpierw musisz podać nazwę swojego menu, na przykład “górne menu nawigacyjne”, a następnie kliknąć przycisk “Utwórz Menu”. Spowoduje to rozszerzenie obszaru menu i będzie wyglądać następująco:

A newly created menu in WordPress

Następnie możesz wybrać strony, które chcesz dodać do menu. Możesz automatycznie dodawać wszystkie nowe strony najwyższego poziomu lub wybrać konkretne strony z lewej kolumny.

Najpierw kliknij kartę “wyświetl wszystkie”, aby wyświetlić wszystkie strony witryny. Następnie kliknij pole obok każdej ze stron, które chcesz dodać do menu, a następnie kliknij przycisk “Dodaj do Menu”.

Adding items to the navigation menu

Po dodaniu stron możesz je przesuwać, przeciągając i upuszczając.

Dragging and dropping an item to move it in the menu

Uwaga: Wszystkie menu mają swoje pozycje wymienione w pionowej (od góry do dołu) liście w edytorze menu. Po umieszczeniu menu w witrynie będzie ono wyświetlane w pionie lub w poziomie (od lewej do prawej), w zależności od wybranej lokalizacji.

Większość motywów ma kilka różnych lokalizacji, w których można umieścić menu. W tym przykładzie używamy domyślnego motywu 2020, który ma 5 różnych lokalizacji.

Po dodaniu stron do menu wybierz lokalizację, w której chcesz wyświetlić menu i kliknij przycisk “Zapisz Menu”.

Selecting the display location for your menu

Tip: Jeśli nie masz pewności, gdzie znajduje się każda lokalizacja, spróbuj zapisać menu w różnych miejscach, a następnie odwiedzić witrynę, aby zobaczyć, jak wygląda. Prawdopodobnie nie będziesz chciał używać wszystkich lokalizacji, ale możesz chcieć użyć więcej niż jednej.

Oto nasze gotowe menu na stronie:

Finished Live Navigation Menu

Tworzenie rozwijanych menu w WordPress

Rozwijane menu, czasami nazywane menu zagnieżdżonymi, to menu nawigacyjne z elementami menu nadrzędnego i podrzędnego. Po najechaniu kursorem na element nadrzędny wszystkie elementy podrzędne pojawią się pod nim w podmenu.

Aby utworzyć podmenu, przeciągnij element pod elementem nadrzędnym, a następnie przeciągnij go lekko w prawo. Zrobiliśmy to z 3 podpunktami pod “usługi” w naszym menu:

Add menu items as a sub-men

Oto podmenu na żywo na stronie:

A drop-down sub menu in the site's navigation

Możesz nawet dodać wiele warstw rozwijanego menu, aby podmenu mogło mieć podmenu. Może to skończyć się bałaganem, a wiele motywów nie obsługuje wielowarstwowych menu rozwijanych.

W tym przykładzie widać, że “projektowanie Logo” (element podrzędny “usług”) ma dwa elementy podrzędne.

A nested drop-down menu

Dodawanie kategorii do menu WordPress

Jeśli używasz WordPress do prowadzenia bloga, możesz dodać kategorie bloga jako listę rozwijaną w menu WordPress. Robimy to na WPBeginner:

The WPBeginner menu showing the categories drop-down

Możesz łatwo dodać kategorie do swojego menu, klikając kartę Kategorie po lewej stronie ekranu menu. Możesz również kliknąć kartę “wyświetl wszystkie”, aby zobaczyć wszystkie swoje kategorie.

Po prostu wybierz Kategorie, które chcesz dodać do menu, a następnie kliknij przycisk “Dodaj do Menu”.

Adding categories to your menu

Kategorie będą wyświetlane jako zwykłe pozycje menu u dołu menu. Możesz przeciągać i upuszczać je na miejsce. Wszystkie te kategorie umieścimy w menu bloga.

Putting the categories under the 'Blog' menu item

Czy chcesz mieć stronę bloga na swojej stronie, która jest oddzielona od strony głównej? Jeśli tak, sprawdź nasz samouczek, Jak utworzyć osobną stronę dla postów na blogu w WordPress.

Dodawanie niestandardowych linków do menu nawigacji WordPress

Oprócz kategorii i stron, WordPress ułatwia również dodawanie niestandardowych linków do menu. Możesz go użyć do linkowania do swoich profili w mediach społecznościowych, sklepu internetowego i / lub innych stron internetowych, które posiadasz.

Będziesz musiał użyć zakładki “niestandardowe linki” na ekranie Menu. Po prostu dodaj link wraz z tekstem, którego chcesz użyć w swoim menu.

Adding a custom link to Twitter to the menu

Możesz nawet uzyskać kreatywność i dodać ikony mediów społecznościowych w menu.

Social media menu

Edycja lub usuwanie elementu Menu w menu nawigacji WordPress

Podczas dodawania stron lub kategorii do niestandardowego menu nawigacyjnego WordPress używa tytułu strony lub nazwy kategorii jako tekstu łącza. Możesz to zmienić, jeśli chcesz.

Dowolny element menu można edytować, klikając strzałkę w dół obok niego.

Expanding a menu item to edit its name

Możesz zmienić nazwę pozycji menu tutaj. W tym miejscu możesz również kliknąć “Usuń”, aby całkowicie usunąć link z menu.

Jeśli masz problemy z interfejsem przeciągania i upuszczania, możesz również przenieść element menu, klikając odpowiedni link “Przenieś”.

Dodawanie menu WordPress w paskach bocznych i stopkach

Nie musisz po prostu trzymać się Lokalizacji wyświetlania swojego motywu. Możesz dodać menu nawigacyjne w dowolnym obszarze, który używa widżetów, takim jak pasek boczny lub stopka.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety i dodaj widżet “menu nawigacyjne” do paska bocznego. Następnie dodaj tytuł widżetu i wybierz odpowiednie menu z rozwijanej listy “wybierz Menu”.

Adding a menu as a sidebar widget

Oto przykład niestandardowego menu stopki WordPress zbudowanego na stronie internetowej Syeda Balkhi.

WordPress Footer Menu Example - Syed Balkhi

Idąc dalej z menu nawigacji

Jeśli chcesz stworzyć naprawdę epickie menu z mnóstwem linków, mamy tutorial, Jak stworzyć mega menu w WordPress. Umożliwia to utworzenie listy rozwijanej z wieloma elementami, w tym obrazami.

Mega menu preview

Mega menu to świetna opcja, jeśli masz dużą witrynę, taką jak sklep internetowy lub witryna z wiadomościami. Ten rodzaj menu jest używany przez witryny takie jak Reuters, Buzzfeed, Starbucks itp.

FAQ O Menu WordPress

Oto niektóre z najczęstszych pytań, które słyszymy o menu nawigacji WordPress od początkujących.

1. Jak dodać link do strony głównej do menu WordPress?

Aby dodać stronę główną do menu nawigacyjnego, musisz kliknąć kartę “wyświetl wszystkie” w obszarze strony. Stamtąd powinieneś zobaczyć swoją stronę główną.

add homepage to WordPress navigation menu

Zaznacz pole obok “Strona główna” i kliknij “Dodaj do Menu”. Nie zapomnij zapisać zmian.

2. Jak dodać wiele menu nawigacji w WordPress?

W WordPress możesz utworzyć dowolną liczbę menu. Aby umieścić menu w witrynie, musisz dodać je do jednej z lokalizacji menu motywu lub do obszaru widżetu, jak pokazaliśmy powyżej.

Aby dodać wiele menu nawigacyjnych do witryny WordPress, najpierw Utwórz menu zgodnie z naszym samouczkiem powyżej.

Aby umieścić je w swojej witrynie, kliknij kartę “Zarządzaj lokalizacjami”.

manage menu locations in WordPress

W tym miejscu możesz wybrać menu, które chcesz wyświetlić w lokalizacjach menu dostępnych w Twoim szablonie.

Jeśli chcesz dodać nową lokalizację menu do swojej witryny, zobacz nasz samouczek, Jak dodać niestandardowe menu nawigacyjne do motywów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać menu nawigacyjne w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami na temat stylowania menu nawigacji w WordPress i tworzenia lepkiego pływającego menu nawigacyjnego w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…