Czy chcesz dodać obraz do widżetu paska bocznego w WordPress? Domyślnie WordPress ułatwia przesyłanie i dodawanie obrazów w dowolnym miejscu w witrynie. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać obraz w widżecie paska bocznego WordPress. Będziemy udostępniać wiele metod, dzięki czemu możesz użyć jednej, która działa najlepiej dla ciebie.

Adding an image in WordPress sidebar widget

Wersja Video

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Dodawanie obrazu w WordPress za pomocą widżetu obrazu

Najprostszym sposobem na dodanie obrazu na pasku bocznym WordPress jest użycie domyślnego widżetu “Obraz”.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet “obraz” do paska bocznego. Jeśli wcześniej nie używałeś widżetów, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak dodawać i używać widżetów w WordPress.

Add image widget

Widżet zostanie rozszerzony i będziesz mógł zobaczyć jego ustawienia.

Pierwszą opcją jest dodanie tytułu do widżetu obrazu. Następnie kliknij przycisk “Dodaj obraz”, Aby kontynuować.

Spowoduje to wyświetlenie programu WordPress media uploader, w którym możesz kliknąć przycisk Prześlij pliki, aby przesłać obraz lub wybrać obraz, który wcześniej przesłałeś.

Image settings

Po przesłaniu obrazu zobaczysz ustawienia obrazu w prawej kolumnie. W tym miejscu możesz podać tytuł / tekst alternatywny dla obrazu, dodać opis, wybrać rozmiar, a nawet dodać link.

Po zakończeniu możesz kliknąć przycisk “Dodaj do widżetu”, aby zapisać zmiany. W obszarze ustawień widżetu pojawi się podgląd obrazu.

Widget preview

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz”, aby zapisać widżet obrazu.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć obraz wyświetlany na pasku bocznym bloga WordPress.

Sidebar image preview

Dodawanie obrazu na pasku bocznym WordPress za pomocą widżetu tekstowego

Dodanie obrazu do paska bocznego za pomocą domyślnego widżetu “obraz” jest dość łatwe. Czasami jednak może być konieczne dodanie obrazu z niestandardowym HTML lub tekstem z formatowaniem. W takim przypadku będziesz musiał użyć widżetu “tekst”.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet “tekst” do paska bocznego. W Ustawieniach widżetu zobaczysz przycisk “Dodaj Multimedia” nad obszarem edycji tekstu.

Add an image in WordPress sidebar using Text widget

Kliknięcie przycisku spowoduje wyświetlenie programu do przesyłania multimediów, który umożliwia przesłanie lub wybranie obrazu z biblioteki multimediów.

Po wybraniu obrazu kliknij przycisk “Wstaw do postu”. Teraz będzie można zobaczyć podgląd obrazu w Ustawieniach widżetu tekstowego.

Możesz kontynuować dodawanie tekstu i innych elementów do widżetu tekstowego. Pasek narzędzi w edytorze tekstu zawiera kilka podstawowych przycisków formatowania.

Adding an image with text and basic formatting

Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz”, aby zapisać ustawienia widgetu.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć obraz paska bocznego w akcji.

Image displayed using text widget in sidebar

Ręczne dodawanie obrazu w widżecie paska bocznego WordPress

W niektórych przypadkach może być konieczne dodanie dodatkowego kodu HTML do obrazu. Domyślny widżet tekstowy pozwala na bardzo podstawowy HTML, ale może nie działać z zaawansowanym HTML lub formatowaniem. W takim przypadku musisz ręcznie dodać obraz do paska bocznego bloga.

Najpierw musisz przesłać obraz do swojej witryny WordPress. Po prostu przejdź do Media ” Dodaj Nowy i prześlij swój plik obrazu.

Po przesłaniu obrazu należy kliknąć link Edytuj znajdujący się obok obrazu.

Upload and Edit an image file in WordPress

WordPress przeniesie cię teraz do strony “Edytuj Media”, gdzie zobaczysz adres URL pliku obrazu po prawej stronie ekranu. Musisz skopiować ten adres URL i wkleić go do edytora tekstu, takiego jak Notatnik.

Copying the image file URL in WordPress

Następnie musisz przejść do Wygląd ” Widgety ekran i przeciągnij-upuść widżet “Niestandardowy HTML” na pasku bocznym, gdzie chcesz wyświetlić obraz.

Manually add image to WordPress sidebar widget

W polu tekstowym widżetu musisz dodać obraz za pomocą tego kodu:

<img src = "Wklej tutaj adres URL pliku" alt = "truskawki" / >

Na img znacznik jest używany w HTML do wyświetlania obrazów. Potrzebuje dwóch atrybutów. pierwszy z nich to src która określa lokalizację pliku obrazu. Tutaj wkleisz adres URL skopiowany wcześniej.

Drugi to alt który służy do zapewnienia alternatywnego tekstu dla obrazu. Twój ostatni tag img będzie wyglądał mniej więcej tak:

<img src="https://www.example.com/wp-content/uploads/2014/09/strawberries.jpg" alt= "truskawki" / >

Musisz kliknąć przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu, a następnie wyświetlić podgląd witryny.

Dodawanie obrazu w pasku bocznym WordPress za pomocą wtyczki

Innym sposobem dodawania obrazów do paska bocznego WordPress jest użycie wtyczki. Da ci to kilka dodatkowych opcji i prosty interfejs, który niektórzy początkujący mogą znaleźć łatwiej niż domyślny widżet “Obraz”.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Image Widget. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wystarczy przejść do Wygląd ” Widgety strona. W kolumnie dostępne widżety pojawi się nowy widżet oznaczony jako “widżet obrazu”. Po prostu przeciągnij i upuść ten widżet obrazu na pasek boczny WordPress, gdzie chcesz wyświetlić obraz.

Image widget plugin

Następnie kliknij przycisk “Wybierz obraz”, Aby przesłać obraz lub wybierz jeden z biblioteki multimediów. Następnie kliknij przycisk “Wstaw do widżetu”, a zobaczysz podgląd obrazu w Ustawieniach widżetu.

Możesz dodać tytuł, tekst alternatywny, łącze i podpis dla obrazu. Możesz również wybrać rozmiar obrazu z listy dostępnych opcji.

More settings for image widget plugin

Gdy będziesz zadowolony, po prostu kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać widżet obrazu. To wszystko, możesz teraz przejść do swojej witryny i zobaczyć obraz wyświetlany na pasku bocznym.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać obraz w widżecie paska bocznego WordPress. Jeśli napotkasz problem, nie zapomnij spojrzeć na nasz przewodnik, jak rozwiązać typowe problemy z obrazem w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…