Czy kiedykolwiek czułeś, że twój Pulpit nawigacyjny WordPress ma dodatkowy bałagan, którego nie chcesz. Czasami dodawane przez dodatkowe motywy, wtyczki, a może nie podoba Ci się jeden z domyślnych widżetów. W tym artykule pokażemy, jak dostosować obszar administracyjny WordPress (Pulpit Nawigacyjny) bez pisania kodu.

W tym samouczku będziemy używać funkcji” Opcje ekranu ” w WordPress.

Minusem jest to, że zapisuje ustawienia na podstawie użytkownika. Jeśli masz blog wielu autorów, możesz przeczytać nasz następny post z serii w tym tygodniu.

Jeśli otworzysz obszar administracyjny WordPress, spójrz w prawym górnym rogu: jest zakładka z etykietą Opcje ekranu. Kliknięcie na niego spowoduje obniżenie menu z polami wyboru i przyciskami opcji.

Show or hide sections on WordPress dashboard screen

Jak widać, istnieje sporo opcji. Możesz wyłączyć każdą opcję, której nie chcesz na pulpicie nawigacyjnym.

W przypadku niektórych stron w obszarze administracyjnym WordPress możesz nawet dodać więcej kolumn, jeśli chcesz. Czasami wtyczki WordPress mogą również dodawać opcje tutaj. Na przykład wtyczka SEO WordPress doda opcje SEO, które możesz pokazać i ukryć na stronie postów.

Screen options on the posts page.

Jeśli nie podoba ci się sposób organizowania panelu zapisu, Możesz tam również przeciągać i upuszczać pola. Ale co więcej, możesz dodawać i usuwać rzeczy, takie jak pulpit nawigacyjny. Po prostu kliknij kartę Opcje ekranu i zacznij odznaczać pole, którego nie używasz.

Screen options for post write panel

Największym pytaniem, które jest często zadawane, jest to, jak zwiększyć liczbę komentarzy wyświetlanych na zapleczu. Ponieważ domyślnie pokazuje tylko 20, ale niektórzy użytkownicy mogą chcieć zobaczyć 50 komentarzy podczas moderowania, ponieważ ułatwia to pracę. Można to również osiągnąć za pomocą opcji ekranu. Po prostu przejdź do strony komentarzy i kliknij Opcje ekranu.

Comments page screen options

Masz zakładkę Opcje ekranu na prawie każdej stronie panelu administracyjnego WordPress. Jeśli jesteś początkujący i nie chcesz edytować kodów. Cóż, jest to najlepsza metoda dostosowywania pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…