Jak śledzić strony 404 w WordPress

Szukasz łatwego sposobu na znalezienie stron błędów 404 w swojej witrynie WordPress i przekierowanie ich?

Błędy 404 występują, gdy użytkownicy próbują dotrzeć do strony w Twojej witrynie, która już nie istnieje. Te błędy 404 tworzą złe wrażenia użytkownika, co może prowadzić do spadku rankingów w wyszukiwarkach i niższej sprzedaży e-commerce.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress.

How to Track 404 Pages in WordPress

Co To jest błąd 404?

Błąd 404 to kod statusu HTTP, który pokazuje, że serwer nie mógł dotrzeć do strony internetowej, którą próbujesz odwiedzić.

Oznacza to, że jeśli wpiszesz adres URL nieistniejącej strony internetowej, zobaczysz błąd nie znaleziono strony 404.

404 Error Example

Teraz istnieje wiele powodów, dla których występuje błąd 404. Może to być spowodowane błędem podczas wprowadzania adresu URL, strona została usunięta z witryny lub nazwa domeny już nie istnieje.

Innym powodem, który może spowodować błąd 404, jest to, że strona została przeniesiona pod inny adres URL, ale nie została prawidłowo przekierowana, co skutkuje uszkodzonym linkiem.

Wreszcie, czasami awarie serwera mogą również prowadzić do błędów 404 w witrynie WordPress.

Po co śledzić 404 strony i przekierowywać je?

Teraz, gdy znasz różne powody, które mogą powodować błędy 404, przyjrzyjmy się, dlaczego niezwykle ważne jest, aby właściciele witryn śledzili błędy 404 i naprawiali je.

Błędy 404 są złe dla doświadczenia użytkownika witryny. Jeśli użytkownicy nie mogą znaleźć strony, której szukają, prawdopodobnie opuszczą Twoją witrynę i przejdą do konkurencji.

Oznacza to, że stracisz potencjalnych klientów i przegapisz okazję do przekształcenia odwiedzających w subskrybentów.

Poza tym błędy 404 mają negatywny wpływ na twoje rankingi SEO WordPress. Algorytm rankingu wyszukiwarek często penalizuje strony internetowe, gdy napotkają niedziałające linki.

Nie wspominając o tym, że te zepsute strony spowodują utratę cennych linków zwrotnych dla Twojej witryny, co skutkuje niższym autorytetem domeny i znacznym spadkiem rankingów słów kluczowych Google.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress. Omówimy dwie różne metody, więc kliknij poniższy link, aby przejść do preferowanej metody:

  • Śledź strony WordPress 404 i przekierowuj je za pomocą AIOSEO (zalecane)
  • Śledź strony WordPress 404 i przekierowuj je za pomocą wtyczki przekierowującej

Metoda 1: Jak śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress za pomocą AIOSEO

Najprostszym sposobem na śledzenie i naprawianie stron 404 w witrynie WordPress jest użycie wtyczki all in One SEO dla WordPress znanej również jako AIOSEO. Jest to najlepsza wtyczka SEO WordPress, z której korzysta ponad milion profesjonalistów 2.

AIOSEO pozwala łatwo znaleźć strony z niedziałającymi linkami i naprawić je za pomocą kilku kliknięć za pomocą potężnego menedżera przekierowań.

Najlepszą częścią AIOSEO jest to, że pomaga skonfigurować szybsze przekierowania 301, co pomaga poprawić pozycję w wyszukiwarkach.

W tym samouczku będziemy używać wersji AIOSEO Pro, ponieważ zawiera potężny dodatek do menedżera przekierowań. Istnieje bezpłatna wersja AIOSEO, ale nie zawiera 404 monitorowania i menedżera przekierowań.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę AIOSEO Pro. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Gdy wtyczka jest aktywna, przejdź do Wszystko w jednym SEO ” przekierowania i kliknij przycisk “Aktywuj przekierowania”.

Activate redirects in AIOSEO

Następnie musisz odwiedzić zakładkę “Ustawienia” w sekcji przekierowania, aby włączyć dzienniki 404 i śledzić strony z uszkodzonymi linkami.

Po prostu przewiń w dół do sekcji “dzienniki” i upewnij się, że opcja “404 dzienniki” jest włączona. Następnie wybierz okres, aby nagrać 404 dzienniki, korzystając z menu rozwijanego. Zalecamy nie dłuższy niż jeden miesiąc, aby uzyskać optymalną wydajność serwera.

enable 404 logs

Po zakończeniu kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

Teraz zobaczysz zakładkę “404 dzienniki” w sekcji przekierowań w AIOSEO.

404 Logs Under Redirects

Po pierwszym włączeniu 404 logów ta strona nie będzie zawierać żadnych danych. Rozpoczyna monitorowanie stron 404 dopiero po włączeniu tego ustawienia.

Po aktywacji AIOSEO 404 logging aktywnie monitoruje 404 błędy w Twojej witrynie i wyświetli je tutaj.

Wyświetli listę wszystkich adresów URL, które mają błąd 404, ile razy link był odwiedzany w kolumnie “odsłony” i datę ostatniego odwiedzania w kolumnie “Ostatni dostęp”.

Po zidentyfikowaniu stron z niedziałającymi linkami możesz je po prostu przekierować, klikając przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Po kliknięciu przycisku pojawi się opcja wprowadzenia docelowego adresu URL i wybrania typu przekierowania z menu rozwijanego. Możesz na przykład przenieść stronę na stałe, wybierając opcję 301 przeniesiony na stałe.

Następnie kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”, a zepsuty link automatycznie przekieruje do nowego docelowego adresu URL.

Click the Add Redirect button

Uwaga: Z czasem Rozmiar pliku dziennika może wzrosnąć i zająć dużo miejsca na dysku. Brak miejsca na dysku hostingowym WordPress może prowadzić do błędów.

Aby upewnić się, że nie napotkasz tego problemu, najlepiej jest usuwać i usuwać dzienniki błędów 404.

Dzięki AIOSEO możesz łatwo usunąć każdy indywidualny błąd 404 ze swoich dzienników, klikając ikonę kosza na śmieci.

Delete 404 error from AIOSEO

Możesz również masowo usunąć swoje 404 dzienniki, przechodząc do Wszystko w jednym SEO ” narzędzia a następnie kliknij kartę “Narzędzia bazy danych”.

Teraz przewiń w dół do sekcji “dzienniki” i kliknij przycisk “Wyczyść 404 dzienniki”.

Clear 404 logs from database tools

Oprócz śledzenia błędów 404, AIOSEO redirect manager jest również wyposażony w monitorowanie permalink. Oznacza to, że jeśli usuniesz stronę w swojej witrynie lub zmienisz adres URL dowolnego posta na blogu, automatycznie powiadomi Cię o skonfigurowaniu przekierowania.

W niektórych przypadkach AIOSEO może nawet skonfigurować odpowiednie przekierowania 301 dla ciebie bez żadnego wysiłku.

Wskazówka bonusowa: Konfigurowanie szybszych przekierowań 301 w WordPress za pomocą AIOSEO

AIOSEO pozwala na szybszą konfigurację przekierowań przechodząc do zakładki Ustawienia i wybierając metodę przekierowania serwera www.

AIOSEO Server Level Redirects

Pozwala to Odblokować znaczne ulepszenia prędkości w porównaniu do domyślnej metody przekierowania WordPress / PHP.

Metoda 2: Jak śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress za pomocą wtyczki przekierowującej

Następną metodą śledzenia stron 404 i przekierowywania ich jest użycie wtyczki przekierowania dla WordPress.

Uwaga: Jest to zaawansowana wtyczka, a niektórym początkującym może być trudniej z niej korzystać.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Narzędzia ” Przekierowanie następnie przewiń w dół, aby kliknąć przycisk “Rozpocznij konfigurację”, aby skonfigurować przekierowania.

Start setup of Redirection plugin

Następnie wtyczka zapyta, czy chcesz monitorować zmiany permalink w WordPress i czy chcesz zachować dzienniki przekierowań i błędów 404.

Po prostu zaznacz pole wyboru dla tych opcji i kliknij przycisk “kontynuuj konfigurację”.

Basic setup Redirection plugin

Wtyczka będzie teraz testować status Rest API. Gdy wynik stanu wróci jako dobry, możesz kliknąć przycisk “Zakończ konfigurację”.

Rest API test in Redirection

Następnie możesz dodać nowe przekierowanie dla swoich stron 404. Aby rozpocząć, wprowadź adres URL strony, którą chcesz przekierować w kolumnie źródłowy adres URL.

Następnie wybierz, czy chcesz dokładnie dopasować parametr zapytania, zignorować go lub przekazać go do docelowego adresu URL z menu rozwijanego parametr zapytania.

Teraz wprowadź docelowy adres URL, do którego strona 404 zostanie przekierowana, zachowaj opcję Grupy na “przekierowanie” i kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Add new redirection

Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji, aby skonfigurować przekierowanie, kliknij ikonę koła zębatego obok przycisku Dodaj przekierowanie.

Możesz zacząć od dodania starego adresu URL pokazującego 404 w kolumnie URL źródła, wybrania parametru zapytania jak wcześniej i dodania tytułu opisującego cel tego przekierowania.

Następnie wybierz opcję Dopasuj z listy rozwijanej. Zobaczysz wiele opcji, w tym tylko URL, URL i referrer, URL i User agent oraz URL i status logowania.

More options for add new redirection

W większości przypadków chcesz użyć adresu URL i strony odsyłającej. Głównie dlatego, że jeśli widzisz kilka żądań 404 dla konkretnej strony, to prawdopodobnie nie jest to błąd literówki użytkownika, ale raczej musi to być ktoś, kto łączy się z niewłaściwym adresem URL.

Teraz, gdy ktoś inny łączy się z uszkodzonym adresem URL lub postem, który przeniosłeś, automatycznie przekieruje go do nowej lokalizacji.

Następnie upewnij się, że Twoim działaniem jest “przekierowanie do adresu URL”. Pozostałe opcje są złożone i wymagają zaawansowanej wiedzy technicznej.

W typie przekierowania musisz wybrać opcję z rozwijanego kodu HTTP(np.

Na koniec wprowadź docelowy adres URL w kolumnie dopasowany cel. Po wprowadzeniu tych informacji naciśnij przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Możesz przejść do nowego adresu URL, aby przetestować i upewnić się, że przekierowanie działa poprawnie.

Wtyczka ma również możliwość śledzenia dzienników błędów 404. Po prostu kliknij kartę “404s” u góry, a wtyczka pokaże Ci Ostatnie błędy 404, które wystąpiły w Twojej witrynie od czasu zainstalowania wtyczki.

404 Logs in Redirection plugin

Uwaga: jeśli właśnie włączyłeś wtyczkę przekierowania, strona dziennika 404 będzie pusta. Rozpoczyna prowadzenie dziennika błędów 404 po aktywacji wtyczki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych wtyczek formularza kontaktowego WordPress, aby umożliwić użytkownikom powiadamianie Cię, gdy zobaczą błąd 404, oraz nasze porównanie najlepszych usług telefonicznych dla zespołów zdalnych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak umożliwić użytkownikom wybór metody płatności w formularzach WordPress?

W artykule: Dlaczego oferować wiele metod płatności w WordPress?Jak skonfigurować formularz płatności…