5 sposoby znajdowania i usuwania skradzionych treści w WordPress

Szukasz sposobu na znalezienie i usunięcie skradzionych treści w WordPress?

Ciężko pracowałeś nad swoją witryną, ale teraz Twoje treści zostały skradzione, opublikowane i odbierają ruch Twojej marce.

W tym artykule pokażemy, jak możesz znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress, bez względu na to, czy jest to pojedynczy post, czy cała witryna została skopiowana.

5 ways to find and remove stolen content in WordPress

Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?

Jedną z powszechnych metod kradzieży treści jest skrobanie treści na blogu. W tym miejscu zawartość jest pobierana z witryny, zwykle za pośrednictwem kanału RSS, i ponownie publikowana w innej witrynie.

Czasami twoje treści będą po prostu kopiowane i wklejane bezpośrednio do innej witryny, w tym formatowanie, obrazy, filmy i inne.

W innych przypadkach Twoje treści zostaną opublikowane z przypisem i linkiem do twojej witryny, ale bez Twojej zgody. Chociaż może to pomóc w SEO, możesz zachować oryginalną treść hostowaną tylko w swojej witrynie.

Zazwyczaj główną motywacją do kradzieży treści jest czerpanie zysków z ciężkiej pracy.

Kradzież treści jest stresującym doświadczeniem, którego niestety doświadcza wielu właścicieli witryn WordPress.

Po prostu wiedz, że nie jesteś sam, i to jest problem, który można naprawić.

Oto 5 najczęstszych sposobów znajdowania i usuwania skradzionych treści w WordPress.

1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O Kradzieży Treści

Czasami twoi lojalni użytkownicy ostrzegają cię, że Twoje treści zostały skradzione lub widzieli je gdzieś indziej w Internecie.

Na szczęście nie musisz czekać, aż pomocny czytelnik Cię powiadomi.

Alerty Google są często używane do powiadomień o markach. Wpisujesz nazwę swojej witryny i otrzymujesz powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy zostaniesz wymieniony w Internecie.

Ale ta sama funkcja może być używana do ostrzegania o treściach, które są używane bez Twojej zgody.

Po prostu przejdź do alertów Google. Następnie wprowadź nazwę swojej witryny, adres URL lub użyj części swojego artykułu.

Na przykład, jeśli zakończysz każdy post na blogu z tym samym CTA, możesz otrzymywać powiadomienia, gdy tylko pojawi się on online.

Set up Google Alerts stolen content

Następnie wybierzesz “Źródła”. Wybierz “blogi” i “sieć” z rozwijanej listy. Następnie kliknij “Utwórz Alert”.

Teraz otrzymasz wiadomość e-mail za każdym razem, gdy Twoje treści pojawią się w Internecie lub Twoja witryna zostanie wymieniona.

2. Ręczne wyszukiwanie skradzionych treści

Copyscape to narzędzie do sprawdzania plagiatów, które może być również używane do znajdowania skradzionych treści publikowanych w innych miejscach w Internecie.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Copyscape i wprowadzić adres URL witryny. Możesz także wprowadzić adres URL strony lub postu, aby sprawdzić, czy jeden z postów na blogu lub strony witryny zostały skopiowane i skradzione.

Copyscape stolen content results

Darmowa wersja narzędzia daje najlepsze wyniki 10, które powinny wystarczyć dla mniejszych blogów WordPress.

Jeśli masz większą stronę internetową lub chcesz uzyskać wyniki każdej wzmianki o skopiowanym tekście, musisz uaktualnić ją do wersji premium.

Płatna wersja narzędzia pozwala sprawdzić do 10 000 stron za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli publikujesz dużo treści na swojej stronie WordPress, może to być bardzo przydatne.

Innym narzędziem ręcznym, którego możesz użyć, jest Grammarly. Grammarly to popularne narzędzie do sprawdzania gramatyki online.

Wersja Premium Grammarly ma wbudowany program antyplagiatowy. Możesz skopiować i wkleić zawartość do Narzędzia, a następnie uruchomić skanowanie, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek dopasowania pojawią się w Internecie.

Grammarly plagiarism check

3. Skontaktuj się z hostem lub rejestratorem

Więc znalazłeś skradzione treści, co teraz?

Najprostszym sposobem na usunięcie skradzionych treści jest złożenie skargi DMCA na stronę internetową.

Zazwyczaj, jeśli jest to witryna spamowa lub Witryna, która skrobuje treści z kanału RSS, znalezienie informacji kontaktowych może być trudne.

Możesz jednak użyć narzędzia wyszukiwania IsItWP, aby dowiedzieć się, gdzie hostowana jest domena i strona internetowa.

IsItWP website lookup tool

Po prostu wprowadź domenę, na której została opublikowana twoja skradziona zawartość i kliknij “Analizuj witrynę”.

Narzędzie pobierze wszelkie dostępne informacje, w tym firmę hostingową i rejestratora.

IsItWP website lookup results

Zauważysz, że host i rejestrator są wyświetlane, nawet jeśli witryna nie korzysta z WordPress. Możesz skontaktować się bezpośrednio z gospodarzem i rejestratorem, aby spróbować usunąć witrynę.

Ponieważ kradzież treści jest nielegalną działalnością, Firmy hostingowe nie chcą hostować stron internetowych, które łamią prawo.

Większość renomowanych firm hostingowych poważnie traktuje żądania DMCA i będzie współpracować z Tobą, aby rozwiązać sytuację, w tym usunąć strony z naruszeniem.

4. Prześlij powiadomienie o usunięciu do Google

Innym sposobem na usunięcie skradzionych treści jest bezpośredni kontakt z Google.

Musisz być ostrożny przy użyciu tej metody, ponieważ wymaga to wielu dowodów, a jeśli robisz fałszywe raporty, może to spowodować problemy z kontem.

Istnieje kilka różnych sposobów, aby złożyć skargę DMCA w Google, ale zalecamy użycie tego wewnątrz Google Search Console.

Najpierw musisz połączyć swoją witrynę z Google Search Console. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak dodać swoją witrynę WordPress do Google Search Console.

Następnie możesz użyć narzędzia Google Search Console do usuwania praw autorskich.

Wystarczy kliknąć “Utwórz nowe ogłoszenie”.

Spowoduje to wyświetlenie ekranu, na którym można wprowadzić wszystkie istotne informacje, w tym informacje kontaktowe, jakie posty zostały skradzione i lokalizację skradzionego materiału.

Google Search Console stolen content report

Im bardziej szczegółowe informacje jesteś w stanie dostarczyć, tym większe szanse na to, że obrażająca strona zostanie usunięta.

Jeśli potrzebujesz zebrać więcej informacji na temat skargi, możesz użyć narzędzia takiego jak Wayback Machine.

Wayback Machine compare content dates

To narzędzie wykonuje zrzuty Twojej witryny w różnych punktach w czasie.

Możesz więc porównać datę opublikowania artykułu z obrażającą witryną, która później ukradła Twoje treści.

5. Użyj skanera i narzędzia do usuwania

Możesz również użyć narzędzia Digital Millennium Copyright Act (DMCA), aby pomóc Ci znaleźć duplikaty treści w Internecie.

Wystarczy wprowadzić swój adres URL do narzędzia, aby przeszukać sieć w poszukiwaniu witryn, które ukradły Twoje treści.

DMCA tool request takedown

Po znalezieniu witryny, która plagiatowała lub ukradła Twoje treści, możesz kliknąć “Uruchom zarządzane usuwanie”, aby rozpocząć proces usuwania.

Pamiętaj, że wyniki nie zawsze będą kradzione. Czasami będą to infografiki, linki zwrotne,nielinkowane wzmianki o marce i inne.

Proces wykrywania i usuwania jest podobny do powyższych narzędzi, ale zamiast używać wielu narzędzi, możesz zająć się wszystkim w jednym miejscu.

DMCA oferuje narzędzia i szablony do usuwania premium za $ 10 miesięcznie. Możesz też kupić pełną usługę usuwania za $199, w której ich zespół ekspertów usunie za Ciebie skradzione treści.

Ostatnie przemyślenia na temat radzenia sobie z kradzieżą treści

Kradzież treści to prawdziwy problem, z którym radzi sobie każdy właściciel witryny. Niestety im większa jest Twoja strona, tym więcej osób Cię skopiuje.

Niektórzy dokonają rażącej kradzieży treści za pomocą zautomatyzowanych narzędzi do skrobania treści, podczas gdy inni będą czerpać inspirację z treści i parafraz.

Jako właściciel witryny niezwykle frustrujące jest kradzież treści. Zajmujemy się tym regularnie na WPBeginner. Zautomatyzowane strony botów są wystarczająco łatwe do usunięcia ze skargami DMCA.

Jednak ponieważ jesteśmy największą witryną z zasobami WordPress, wiele innych blogerów WordPress, firm tematycznych, a nawet niektórych firm hostingowych rutynowo kopiuje nasz nagłówek słowo w słowo. Mogą parafrazować treść, aby uczynić ją wyjątkową, ale wiemy, że inspiracją były nasze artykuły.

Traktujemy tę imitację jako formę pochlebstwa, co dodatkowo potwierdza, że nadal prowadzimy we właściwy sposób.

Jeśli masz konkurenta, który zawsze kopiuje od Ciebie pomysły, ale nie jest to rażąca Kopia, to niewiele możesz z tym zrobić. Nie pozwól, aby cię to pogrążyło, ale skup się na swojej misji służenia publiczności.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zapobiegać kradzieży obrazu w WordPress i dowiedzieć się, jak znak towarowy i prawa autorskie do nazwy i logo bloga.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…