Naprawianie krytycznego błędu w WordPress krok po kroku

Czy widzisz krytyczny błąd w swojej witrynie WordPress?

WordPress może czasami wyświetlać komunikat, że ” wystąpił krytyczny błąd na tej stronie. Sprawdź skrzynkę odbiorczą administratora witryny, aby uzyskać instrukcje”. Będzie również zawierać link do debugowania w przewodniku WordPress.

W tym przewodniku pokażemy, jak łatwo naprawić krytyczny błąd w WordPress. Porozmawiamy również o tym, co powoduje ten błąd i jak go uniknąć.

Fixing the critical error in WordPress step by step

Co To jest błąd krytyczny w WordPress?

Krytyczny błąd w WordPress to błąd, który zatrzymuje WordPress przed załadowaniem wszystkich skryptów potrzebnych do prawidłowego działania.

Wcześniej ten błąd WordPress powodował biały ekran śmierci lub krytyczny komunikat o błędzie na ekranie. Większość początkujących nie uznała tego za bardzo pomocne i starała się rozwiązać ten problem na własną rękę.

Od WordPress 5.2, użytkownicy będą teraz zobaczyć ogólny komunikat o błędzie “Wystąpił błąd krytyczny na tej stronie. Proszę sprawdzić skrzynkę e-mail administratora witryny dla instrukcji” z linkiem do przewodnika debugowania WordPress.

WordPress critical error message

Wyśle również wiadomość e-mail na adres e-mail administratora witryny WordPress z więcej szczegółów na temat błędu i linkiem do dostępu do Pulpitu nawigacyjnego WordPress w trybie odzyskiwania.

Co powoduje krytyczny błąd w WordPress?

Krytyczny błąd w WordPress jest zwykle spowodowany nieprawidłowym działaniem wtyczki, skryptu lub kodu, który uniemożliwia prawidłowe działanie WordPressa.

WordPress nie jest w stanie załadować reszty potrzebnych plików, chyba że rozwiążesz ten problem.

Jeśli niedawno skopiowałeś i wkleiłeś fragmenty kodu z jakiegoś samouczka do swojej witryny, może to spowodować błąd krytyczny.

Wszystkie najlepsze wtyczki WordPress są dokładnie testowane, więc są mniej prawdopodobne, że same spowodują krytyczny błąd. Jednak konflikt z inną wtyczką WordPress lub innym niestandardowym kodem może spowodować błąd.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo naprawić krytyczny błąd w WordPress i odzyskać swoją witrynę.

Naprawianie krytycznego błędu w WordPressie (2 metody)

Sam krytyczny komunikat o błędzie nie jest zbyt przydatny w znalezieniu przyczyny problemu i naprawieniu go. Na szczęście WordPress wysyła również wiadomość e-mail na adres e-mail administratora Twojej witryny.

Teraz wiele witryn WordPress ma problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail, więc możesz nie otrzymać tego kluczowego powiadomienia e-mail. Jeśli jesteś wśród tych użytkowników, nie martw się. Pokażemy Ci, jak naprawić błąd krytyczny nawet bez wiadomości e-mail.

Z drugiej strony, jeśli otrzymałeś powiadomienie e-mail o problemie technicznym WordPress, pokażemy Ci, jak to zrozumieć i wykorzystać, aby przywrócić witrynę.

Po prostu kliknij poniższe linki, aby przejść bezpośrednio do sekcji, której potrzebujesz:

  • Metoda 1: naprawianie krytycznego błędu za pomocą poczty e-mail debugowania WordPress
  • Metoda 2: naprawianie krytycznego błędu w WordPress ręcznie (bez e-maila)

Naprawianie krytycznego błędu przy debugowaniu poczty e-mail WordPress

Po pierwsze, musisz odwiedzić skrzynkę odbiorczą adresu e-mail używanego jako e-mail administracyjny WordPress w swojej witrynie.

Nie wiesz, który adres e-mail został użyty jako adres e-mail administratora? Jest to adres e-mail podany podczas instalacji WordPress.

Jeśli korzystasz z Bluehost lub korzystasz z automatycznego instalatora WordPress, Twój adres e-mail administratora prawdopodobnie będzie tym samym adresem, którego użyłeś do konta hostingowego WordPress.

W skrzynce odbiorczej zobaczysz wiadomość e-mail z tematem “Twoja witryna ma problem techniczny”. W nim znajdziesz o wiele więcej przydatnych informacji o tym, co spowodowało krytyczny błąd w Twojej witrynie WordPress.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu widać, że krytyczny błąd został spowodowany przez motyw WordPress na naszej stronie testowej.

WordPress critical error email notification

E-mail zawiera również specjalny link, który pozwoli Ci zalogować się do witryny WordPress w trybie odzyskiwania, aby naprawić i zbadać problem.

U dołu wiadomości e-mail zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe informacje o błędzie, w tym konkretny plik i kod, który go wywołał.

W tym przykładzie poniżej, trochę kodu w linii 614 w funkcjach naszego motywu.plik php jest odpowiedzialny za wywołanie błędu.

Critical error details

Oto kolejny przykład, który pokazuje szczegóły błędu spowodowane przez nieprawidłowo działającą wtyczkę WordPress.

Error caused by a WordPress plugin

Teraz wystarczy kliknąć link do trybu odzyskiwania WordPress, który przeniesie cię do obszaru administracyjnego WordPress.

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się, aby kontynuować.

WordPress recovery mode login

Po zalogowaniu zobaczysz powiadomienie informujące o krytycznym błędzie, co go spowodowało oraz link do miejsca, w którym możesz go naprawić.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu informuje nas o krytycznym błędzie spowodowanym przez wtyczkę z linkiem do strony wtyczek.

Recovery mode information

Teraz, jeśli klikniesz na link, to pokaże ci źle zachowującą się wtyczkę. Pokaże Ci również dokładnie, która linia kodu spowodowała błąd.

Możesz na razie dezaktywować wtyczkę.

Deactivate the misbehaving plugin

Następnie możesz po prostu znaleźć alternatywną wtyczkę WordPress lub sprawdzić, czy możesz uzyskać wsparcie od programistów wtyczek.

Podobnie, jeśli problem dotyczy Twojego motywu, zobaczysz link do strony motywów. Na dole strony możesz zobaczyć motyw powodujący problem.

Broken theme message in WordPress recovery mode

Możesz po prostu zmienić swój motyw WordPress lub usunąć uszkodzony motyw i ponownie zainstalować świeżą kopię tego samego motywu z oficjalnego źródła, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.

Po rozwiązaniu problemu możesz po prostu przejść do przodu i kliknąć przycisk Wyjdź z trybu odzyskiwania u góry.

Exit recovery mode in WordPress

W większości przypadków twoja witryna WordPress zacznie teraz działać normalnie.

Jeśli jednak nadal widzisz krytyczny błąd w WordPress, możesz wypróbować kroki rozwiązywania problemów w następnym kroku.

Naprawianie krytycznego błędu w WordPress ręcznie

Jeśli nie otrzymałeś wiadomości e-mail z powiadomieniem o krytycznym problemie WordPress, oto jak rozwiązać i naprawić krytyczny błąd w WordPress.

Jeśli błąd został spowodowany ostatnio wykonaną czynnością, możesz po prostu cofnąć tę akcję, aby rozwiązać problem.

Na przykład, jeśli zainstalowałeś nową wtyczkę i aktywowanie jej spowodowało błąd krytyczny, musisz dezaktywować tę wtyczkę (pokażemy Ci, jak to zrobić w pierwszym kroku poniżej).

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś pewien, możesz po prostu wykonać te kroki.

1. Wyłącz Wszystkie Wtyczki WordPress

Najprostszym sposobem na wyłączenie wadliwej wtyczki WordPress jest jej dezaktywacja. Jednak z powodu krytycznego błędu nie masz dostępu do obszaru administracyjnego i nie wiesz, którą wtyczkę dezaktywować.

Aby temu zaradzić, dezaktywujemy wszystkie wtyczki WordPress. Nie martw się, możesz je łatwo ponownie aktywować, gdy uzyskasz dostęp do obszaru administracyjnego WordPress.

Po prostu połącz się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP lub aplikacji menedżera plików w Panelu sterowania hostingu WordPress.

Po podłączeniu musisz przejść do / wp-content/ folder.

Rename plugins folder

Wewnątrz folderu wp-content zobaczysz folder o nazwie “wtyczki”. Musisz kliknąć go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję “Zmień nazwę”.

Następnie zmień nazwę folderu wtyczek na cokolwiek chcesz. W naszym przykładzie nazwiemy to ‘wtyczkami.dezaktywacja”.

Plugins folder renamed

Gdy to zrobisz, wszystkie Twoje wtyczki zostaną dezaktywowane.

Zasadniczo WordPress szuka folderu wtyczek, aby załadować aktywowane wtyczki na Twoją stronę. Gdy nie może znaleźć folderu wtyczek, po prostu nie może aktywować wtyczek i automatycznie ustawia je jako dezaktywowane.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby sprawdzić, czy krytyczny komunikat o błędzie zniknął.

Ważne: Niezależnie od tego, czy problem z krytycznym błędem został rozwiązany, nie zapomnij zmienić nazwy wtyczek.dezaktywowany folder z powrotem do “wtyczek”. WordPress rozpozna folder i będziesz mógł go ponownie aktywować jeden po drugim z pulpitu WordPress, dzięki czemu będziesz mógł zidentyfikować, który z nich spowodował błąd krytyczny.

2. Przełącz na domyślny motyw

Następnym krokiem w rozwiązywaniu krytycznego błędu jest przełączenie motywu WordPress na domyślny motyw. Naprawiłoby to krytyczny problem z błędem, jeśli jest on spowodowany przez jakiś kod w bieżącym motywie WordPress.

Po prostu przejdź do WordPress.org katalog motywów i pobierz świeżą kopię motywu TwentyTwenty or Twenty Twenty-One WordPress.

Download default WordPress theme

Następnie musisz rozpakować plik motywu na komputer. Spowoduje to utworzenie folderu z nazwą motywu na komputerze.

Unzipped theme folder

Teraz musisz połączyć się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP lub aplikacji menedżera plików w Panelu sterowania hostingu. Po podłączeniu przejdź do folderu / wp-content / themes, a zobaczysz listę wszystkich motywów zainstalowanych w Twojej witrynie.

Download themes as backup

Śmiało i pobierz je wszystkie na swój komputer jako kopię zapasową. Następnie musisz usunąć wszystkie foldery tematyczne ze swojej witryny.

Delete all themes from your website

Twoja witryna WordPress nie ma teraz zainstalowanego motywu. Aby to naprawić, prześlij domyślny folder motywów pobrany wcześniej.

Upload default WordPress theme

Po zakończeniu możesz spróbować odwiedzić swoją stronę internetową.

Jeśli krytyczny błąd został spowodowany przez motyw WordPress, powinien teraz zniknąć i będziesz mógł uzyskać dostęp do swojej witryny.

3. Zainstaluj Ponownie WordPress

Uszkodzony plik rdzenia WordPress lub złośliwe oprogramowanie może również wywołać krytyczny błąd w WordPress. Najprostszym sposobem na naprawienie tego jest ponowne zainstalowanie WordPressa.

Po prostu przejdź do WordPress.org i pobierz świeżą kopię WordPress na swój komputer. Po pobraniu pliku musisz rozpakować go na swój komputer. Spowoduje to utworzenie folderu o nazwie “wordpress”, który zawiera wszystkie pliki potrzebne do ponownej instalacji.

Extracted WordPress files on your computer

Następnie musisz połączyć się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP lub aplikacji menedżera plików w Panelu sterowania hostingu.

Po połączeniu musisz przejść do folderu głównego swojej witryny. Folder główny to ten, który zawiera w sobie foldery wp-admin, wp-content, wp-includes i wp-admin.

Upload WordPress files from your computer

Teraz wybierz pliki wewnątrz wordpress folder na komputerze i przesłać je do witryny. Klient FTP zapyta, czy chcesz nadpisać te pliki lub je pominąć. Musisz wybrać opcję “Zastąp” i zaznaczyć pole obok opcji “Zawsze używaj tej akcji”.

Overwrite WordPress files

Kliknij przycisk OK, aby kontynuować. Klient FTP zastąpi teraz wszystkie podstawowe pliki WordPress świeżymi kopiami z komputera.

Po zakończeniu możesz spróbować odwiedzić swoją witrynę, aby sprawdzić, czy to rozwiązało błąd.

Jeśli krytyczny został spowodowany przez uszkodzony plik rdzenia WordPress lub złośliwe oprogramowanie, błąd powinien teraz zniknąć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozwiązać i naprawić krytyczny błąd w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress, lub z naszym eksperckim porównaniem najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…