Odpowiedź JSON nie jest prawidłowy błąd w WordPress

Czy próbujesz naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress?

Ten błąd pojawia się podczas edycji postów WordPress lub stron w Twojej witrynie. Zobaczysz komunikat “odpowiedź nie jest poprawną odpowiedzią JSON” i aktualizacja tej strony nie powiedzie się.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress. Porozmawiamy również o tym, dlaczego ten błąd występuje i jak go uniknąć w przyszłości.

JSON response is not valid error in WordPress

Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?

Nieotrzymanie oczekiwanej odpowiedzi od serwera powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress.

Zasadniczo WordPress musi komunikować się z serwerem podczas edytowania posta na blogu. Polega na uzyskiwaniu odpowiedzi z serwera hostingowego w tle. Ta odpowiedź jest zwykle w formacie JSON, który jest używany do szybkiego transportu danych za pomocą JavaScript.

Jeśli z jakiegoś powodu WordPress nie otrzyma odpowiedzi lub odpowiedź nie jest w formacie JSON, zobaczysz błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON”.

Not valid JSON response error displayed in WordPress

Ten błąd może pojawić się z wielu powodów. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną tego jest nieprawidłowe ustawienia adresu URL w WordPress lub uszkodzone permalinks.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress.

Ważne: Wykonaj pełną kopię zapasową WordPress przed dokonaniem dużych zmian w swojej witrynie. Pozwala to łatwo przywrócić witrynę do poprzedniego stanu.

1. Sprawdź adresy URL WordPress w Ustawieniach

Najpierw musisz upewnić się, że ustawienia adresu WordPress i adresu Witryny są poprawne.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Ogólne strona. Stąd musisz przejrzeć pola Adres WordPress (URL) i adres witryny (URL).

WordPress URL settings

W przypadku większości witryn to ustawienie musi mieć ten sam adres URL w obu polach.

Jednak rzadko niektórzy użytkownicy mogli dać WordPressowi własny katalog i serwować witrynę pod innym adresem. W takim przypadku mogą mieć tutaj różne adresy URL.

Jeśli jednak Adres witryny jest nieprawidłowy, spowoduje to nieprawidłowy błąd JSON w WordPress.

Jeśli wprowadziłeś jakiekolwiek zmiany w Ustawieniach, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia. Możesz teraz edytować post na blogu i sprawdzić, czy dodanie nowych bloków lub zapisanie tego postu powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON”.

Jeśli nadal widzisz błąd, Kontynuuj czytanie.

WordPress ma przyjazną dla SEO strukturę URL, która pozwala na używanie czytelnych dla człowieka adresów URL dla Twoich postów i stron.

Jednak czasami użytkownik może zepsuć ustawienia linków permalinks. Uniemożliwiłoby to edytorowi WordPress uzyskanie prawidłowej odpowiedzi JSON i spowodowałoby pojawienie się błędu.

Aby to naprawić, musisz po prostu odwiedzić Ustawienia ” Permalinks strona. Stąd musisz dokładnie przejrzeć opcje permalink.

Fix permalinks in WordPress

Jeśli nie masz pewności, czy używasz odpowiednich ustawień, po prostu wybierz jeden z dostępnych formatów domyślnych.

Następnie kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Możesz teraz spróbować edytować post na blogu lub stronę, aby sprawdzić, czy błąd zniknął. Jeśli nie, możesz spróbować tego następnego kroku.

3. Regeneracja WordPressa .plik htaccess

The .plik htaccess w WordPress jest używany jako plik konfiguracyjny do zarządzania adresami URL przyjaznymi SEO (permalinks).

Zwykle WordPress może automatycznie go regenerować i aktualizować. Możesz również uruchomić tę aktualizację, klikając przycisk Zapisz zmiany na dole strony Ustawienia ” Permalinks strona.

Jednak czasami może nie zostać zaktualizowany lub ma nieprawidłowe ustawienia. Wpłynie to na twoje permalinks WordPress i może również spowodować nieprawidłowy błąd odpowiedzi JSON.

Aby to naprawić, musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP lub aplikacji menedżera plików na pulpicie nawigacyjnym konta hostingowego WordPress.

Po podłączeniu musisz zlokalizować .plik htaccess w folderze głównym witryny i pobierz go jako kopię zapasową na komputer.

Download .htaccess file as a backup

Tip: Nie mogę zlokalizować .plik htaccess? Zobacz ten krótki artykuł o tym, jak znaleźć .plik htaccess.

Następnie musisz edytować .plik htaccess za pomocą klienta FTP lub aplikacji Menedżer plików.

Edit .htaccess file

Po otwarciu pliku musisz usunąć cały kod w nim zawarty i zastąpić go następującym kodem:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTORYZACJA: % {HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !- f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !- d
RewriteRule . / index.php [L]

# END WordPress

Nie zapomnij zapisać zmian i przesłać plik z powrotem do swojej witryny.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę i edytować i publikować lub stronę, aby sprawdzić, czy możesz odtworzyć nieprawidłowy błąd odpowiedzi JSON.

Jeśli nadal widzisz błąd, możesz wykonać jeszcze kilka kroków.

4. Zobacz dziennik debugowania Rest API

Nieprawidłowy błąd odpowiedzi JSON oznaczałby również, że WordPress REST API na twojej stronie napotkał błąd.

REST API to zestaw technik, których WordPress używa do komunikacji z serwerem podczas pracy nad witryną.

Możesz zobaczyć szczegóły tego błędu w narzędziu Zdrowie witryny WordPress. Odwiedź Narzędzia ” Zdrowie Strony strona.

REST API issue in WordPress

Stąd może pojawić się problem o nazwie “REST API napotkał nieoczekiwany wynik”.

Kliknięcie na niego pokaże Ci więcej szczegółów, które mogą dać ci kilka wskazówek na temat tego, która wtyczka lub usługa innej firmy może być przyczyną problemu.

Jeśli to nie daje żadnej wskazówki, możesz przejść do następnego kroku.

5. Wyłącz Wszystkie Wtyczki WordPress

Czasami wtyczki WordPress mogą być sprzeczne ze sobą lub rdzeniem WordPress. Może to spowodować nieoczekiwane zachowanie i może być potencjalną przyczyną nieprawidłowego błędu JSON.

Po prostu przejdź do Wtyczki ” Zainstalowane Wtyczki strona. Z tego miejsca wybierz wszystkie wtyczki WordPress, a następnie wybierz “Dezaktywuj” w menu rozwijanym akcje zbiorcze. Teraz kliknij przycisk Zastosuj, aby kontynuować.

Deactivate all plugins

WordPress dezaktywuje teraz wszystkie zainstalowane wtyczki.

Możesz teraz spróbować ponownie odtworzyć błąd. Jeśli błąd zniknie, oznacza to, że jedna z wtyczek zainstalowanych na twojej stronie internetowej go spowodowała.

Aby dowiedzieć się, która wtyczka, musisz aktywować je jeden po drugim, a następnie spróbować odtworzyć błąd. Powtórz to, aż znajdziesz sprawcę.

Następnie możesz skontaktować się z autorem wtyczki w celu uzyskania wsparcia lub znaleźć alternatywną wtyczkę.

6. Tymczasowo przełącz się na klasyczny edytor

Jeśli wszystkie powyższe kroki nie powiodą się, możesz tymczasowo przełączyć się na klasyczny edytor dla WordPress.

Ta starsza wersja edytora WordPress używa prostszego edytora tekstu i nie opiera się w dużym stopniu na REST API, aby uzyskać odpowiedź JSON.

Aby z niego korzystać, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Classic Editor. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Wtyczka działa po wyjęciu z pudełka i wyłączy edytor Gutenberga po aktywacji.

Teraz możesz kontynuować pracę nad swoją witryną i wrócić do rozwiązywania problemów później.

7. Dalsze Rozwiązywanie Problemów

Wiele rzeczy może zablokować WordPress REST API lub sprawić, że zwróci on nieprawidłową odpowiedź JSON. Zwróciliśmy się do najbardziej prawdopodobnych sprawców powyżej, ale jeśli to nie naprawiło tego dla Ciebie, oto kilka dodatkowych kroków, które możesz wypróbować.

Przełączanie na domyślny motyw WordPress

Czasami konflikt między Twoim motywem WordPress a wtyczką lub rdzeniem WordPress może spowodować nieoczekiwane zachowanie.

Możesz to przetestować, po prostu przełączając się na domyślny motyw WordPress, taki jak TwentyTwentyOne lub Twenty-Twenty.

Tymczasowo wyłącz Zaporę aplikacji internetowej

Jeśli używasz zapory WordPress, takiej jak Sucuri, Cloudflare lub wtyczki, możliwe jest, że czasami mogą one również blokować uzasadnione żądania.

Najprostszym sposobem na to jest tymczasowe wyłączenie wtyczki lub usługi zapory WordPress.

Niektóre zapory WordPress na poziomie aplikacji można wyłączyć, po prostu dezaktywując wtyczkę. W przypadku zapór na poziomie DNS, takich jak Sucuri i Cloudflare, możesz je wyłączyć z Pulpitu nawigacyjnego konta.

Włącz debugowanie w WordPress

WordPress jest wyposażony we wbudowaną funkcję, która pozwala na prowadzenie dziennika błędów. Nie jest ona jednak domyślnie włączona.

Aby go włączyć, musisz dodać następujący kod do wp-config.plik php:

define ('WP_DEBUG', true );
define ('WP_DEBUG_LOG', true );

Następnie WordPress będzie prowadził dziennik wszystkich błędów w debugowaniu.plik dziennika znajduje się wewnątrz / wp-content / folder. Możesz uzyskać dostęp do tego pliku za pomocą klienta FTP.

Dziennik błędów może dostarczyć informacji o tym, co może być przyczyną nieprawidłowego błędu JSON w Twojej witrynie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący konfigurowania dzienników błędów WordPress i używania ich do debugowania błędów.

Szukaj Fachowej Pomocy

Wreszcie, jeśli Wszystko inne zawiedzie, może to być spowodowane błędną konfiguracją na serwerze hostingowym WordPress. Najbardziej niezawodne Firmy hostingowe WordPress są w stanie pomóc użytkownikom w typowych problemach z WordPress.

Po prostu skontaktuj się z nimi za pośrednictwem czatu na żywo lub zgłoszenia pomocy technicznej, a oni mogą pomóc ci to naprawić.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress. Daj nam znać, które rozwiązanie zadziałało dla Ciebie w komentarzach poniżej.

Możesz również zobaczyć nasz kompletny podręcznik najczęstszych błędów WordPress i jak je naprawić.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…