Czy próbujesz naprawić błąd uprawnień plików i folderów w WordPress? Nieprawidłowe uprawnienia plików i folderów mogą powodować błędy w witrynie WordPress podczas przesyłania. W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić błąd uprawnień plików i folderów w WordPress.

Fix file and folder permissions in WordPress

Jak uprawnienia plików i folderów działają w WordPress?

Twoja własna hostowana witryna WordPress mieszka na komputerze obsługiwanym przez firmę hostingową WordPress. Ten komputer działa jako serwer i używa specjalnego oprogramowania (Zwykle Apache)do zarządzania plikami i serwowania ich do przeglądarek.

Uprawnienia do plików i folderów informują serwer, kto może odczytywać, uruchamiać lub modyfikować pliki przechowywane na twoim koncie. WordPress potrzebuje uprawnień do zarządzania plikami i tworzenia folderów na serwerze.

Nieprawidłowe uprawnienia plików mogą blokować WordPress Tworzenie folderów, przesyłanie obrazów lub uruchamianie niektórych skryptów. Nieprawidłowe uprawnienia mogą również zagrozić bezpieczeństwu witryny WordPress.

W większości przypadków WordPress spróbuje ostrzec cię, że nie może edytować pliku, utworzyć folderu lub nie może zapisać na dysk. Czasami jednak możesz nie zobaczyć żadnych prawidłowych komunikatów o błędach.

Prawidłowe uprawnienia plików i folderów w WordPress

Prawidłowy zestaw uprawnień do plików i folderów pozwala WordPress tworzyć foldery i pliki. Poniższe ustawienia są zalecane dla większości użytkowników.

755 dla wszystkich folderów i podfolderów.
644 dla wszystkich plików.

Przyjrzyjmy się, jak łatwo naprawić uprawnienia plików i folderów w WordPress.

Fix uprawnienia plików i folderów w WordPress za pomocą FTP

Najpierw musisz połączyć się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP. Po podłączeniu przejdź do folderu głównego witryny WordPress.

Następnie wybierz wszystkie foldery w katalogu głównym, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać “uprawnienia do plików”.

File permissions in FTP

Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego uprawnienia pliku.

Teraz musisz wejść 755 w polu Wartość liczbowa. Następnie należy kliknąć pole wyboru “Recurse into subdirectories”, a następnie wybrać “Zastosuj tylko do katalogów” opcja.

Fixing folder permissions in WordPress

Kliknij przycisk OK, aby kontynuować. Klient FTP zacznie ustawiać uprawnienia plików do folderów i podfolderów. Będziesz musiał poczekać, aż to się skończy.

Następnie musisz wybrać wszystkie pliki i foldery w folderze głównym witryny WordPress, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać uprawnienia do plików.

Setting permissions for all files

Pojawi się okno dialogowe uprawnienia plików.

Tym razem musisz wejść 644 w wartości liczbowej. Następnie należy kliknąć pole wyboru “Recurse into subdirectories”, a następnie wybrać “Zastosuj tylko do plików” opcja.

Setting permissions for files in WordPress

Kliknij OK, aby kontynuować.

Klient FTP zacznie teraz ustawiać uprawnienia do plików dla wszystkich plików w witrynie WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić uprawnienia plików i folderów w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak naprawić typowe błędy WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…