Naprawianie połączenia nie jest prywatnym błędem w WordPress

Czy widzisz błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne” na swojej stronie WordPress? To jest komunikat o błędzie, który zobaczysz w Google Chrome.

Ten sam błąd będzie wyświetlany we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach z nieco innymi komunikatami i może być nieco mylący dla początkujących w rozwiązywaniu problemów.

W tym przewodniku właściciela witryny pokażemy, jak łatwo naprawić błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne” w Twojej witrynie. Porozmawiamy również o tym, dlaczego pojawia się ten błąd i jak można go uniknąć w przyszłości.

Fixing your connection is not private error in WordPress

Co to jest błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne”?

Błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne” pojawia się na stronach internetowych korzystających z protokołu SSL / HTTPs, gdy przeglądarka nie jest w stanie potwierdzić certyfikatu SSL wydanego przez witrynę.

Zasadniczo każda strona internetowa korzystająca z protokołu SSL / HTTPs wysyła informacje o certyfikacie bezpieczeństwa do przeglądarek użytkowników przy każdej wizycie. Następnie przeglądarki próbują zweryfikować certyfikat za pomocą klucza publicznego dołączonego do certyfikatu.

Jeśli się sprawdzi, przeglądarka użytkownika szyfruje dane za pomocą klucza prywatnego wysłanego przez witrynę. To szyfrowanie zabezpiecza transfer danych między przeglądarką użytkownika a witryną.

How SSL works to protect data transfer

Jeśli jednak przeglądarka nie jest w stanie zweryfikować certyfikatu, nie może bezpiecznie przesyłać danych i wyświetla błąd, że połączenie z witryną nie jest prywatne.

Jest to powszechny błąd SSL i pojawia się we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach z nieco innymi komunikatami o błędach.

Google Chrome

Google Chrome wyświetli ten błąd jako “Twoje połączenie nie jest prywatne”.

Your connection is not private error in Google Chrome

Mozilla Firefox

Firefox wyświetli ten błąd jako “Twoje połączenie nie jest bezpieczne”.

Connection not secure error in Google Chrome

Microsoft Edge

Przeglądarka Microsoft Edge wyświetla komunikat o błędzie “Twoje połączenie nie jest prywatne” lub “ta strona nie jest Bezpieczna”.

This site is not secure - Microsoft Edge

Safari, Brave i inne przeglądarki będą wyświetlać podobne komunikaty.

Dlaczego Pojawia Się Ten Komunikat O Błędzie?

Teraz możesz się zastanawiać, co spowodowało błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne”, który pojawił się na twojej stronie. Ten błąd jest specyficzny, ponieważ w wielu przypadkach może pojawić się bez dokonywania jakichkolwiek zmian w witrynie.

Może to być spowodowane z kilku powodów. Na przykład, jeśli zegar komputera użytkownika nie jest zsynchronizowany, może pokazać certyfikat jako wygasły.

Innym scenariuszem jest to, że certyfikat wcześniej wydany przez witrynę jest przechowywany w przeglądarce użytkownika. Klucz prywatny wysłany przez witrynę nie pasuje do starego certyfikatu, a przeglądarka nie sprawdza bezpiecznego połączenia.

Na koniec najbardziej oczywistym powodem wystąpienia tego błędu jest wygaśnięcie certyfikatu SSL na stronie internetowej.

Poniżej przedstawiono kroki, które możesz podjąć, aby naprawić błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne”. Możesz również wypróbować te kroki, nawet jeśli błąd pojawia się również na innych stronach internetowych.

1. Wymuś ponowne załadowanie strony

Reload a page

Pierwszym krokiem jest próba włączenia i wyłączenia metody. Zacznij od zamknięcia aplikacji przeglądarki, a następnie ponownego jej otwarcia.

Następnie spróbuj odwiedzić stronę internetową. Jeśli nadal widzisz błąd, spróbuj wymusić ponowne załadowanie strony. Użyj skrótu klawiaturowego Command + R na komputerze Mac lub CTRL + Reload w systemie Windows.

Spowoduje to, że przeglądarka zignoruje buforowaną wersję strony i załaduje najnowszą wersję.

2. Sprawdź w wielu przeglądarkach

Test in multiple browsers

Jeśli sprawdzasz to tylko w jednej przeglądarce na tym samym komputerze, spróbuj odwiedzić witrynę za pomocą innej aplikacji przeglądarki.

Ten krok wyeliminuje możliwość, że problem jest ograniczony do konkretnej przeglądarki. Jeśli tak, ponowne zainstalowanie tej przeglądarki rozwiązałoby problem.

W przeciwnym razie możesz przejść do kolejnych kroków w tym przewodniku.

3. Wyczyść Pamięć Podręczną Przeglądarki

Clear your browser cache

Być może słyszałeś to jako pierwszą radę dla wielu problemów związanych z Internetem i witryną. Również w tym przypadku jest to prawdą. Przeglądarka może ładować pliki ze starszej wersji witryny, co może powodować problem.

Mamy kompletny przewodnik, Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki dla wszystkich głównych przeglądarek z instrukcjami krok po kroku.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej spróbuj ponownie odwiedzić witrynę, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, to czytaj dalej.

4. Sprawdź zegar komputera

Zwykle komputer automatycznie synchronizuje ustawienia daty i godziny. Jeśli jednak komputer ma nieprawidłowe ustawienia daty/godziny, może to spowodować, że przeglądarka uzna, że certyfikat SSL witryny jest nieprawidłowy.

Synchronizacja daty / czasu na komputerach z systemem Windows

Jeśli używasz komputera z systemem Windows, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz “Dostosuj ustawienia daty i godziny”.

Adjust date and time in Windows

Spowoduje to otwarcie sekcji Data i godzina w aplikacji Ustawienia systemu Windows. Upewnij się, że Data i godzina komputera są poprawne i opcja “Ustaw czas automatycznie” jest zaznaczona.

Date and time settings are turned on to automatically sync

Synchronizuj datę / czas na komputerach Mac

Jeśli używasz komputera Mac, otwórz aplikację “Ustawienia” i kliknij ikonę “Data i godzina”.

Date and time settings in Mac

Następnie przełącz na kartę Data i czas i upewnij się, że opcja obok opcji “Ustaw datę i godzinę automatycznie” jest zaznaczona. Jeśli nie jest zaznaczona, kliknij ikonę kłódki w lewym dolnym rogu okna, aby włączyć tę opcję.

Sync date and time and settings in Mac

5. Wyłącz aplikacje antywirusowe i VPN

Jeśli korzystasz z programów antywirusowych na swoim komputerze lub usługi VPN, możesz tymczasowo je wyłączyć.

Pozwoli to sprawdzić, czy te aplikacje nie blokują certyfikatu SSL i zmuszają przeglądarkę do wyświetlania błędu “Twoje połączenie nie jest prywatne”.

Jeśli odkryjesz, że jedna z tych aplikacji była przyczyną problemu, możesz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej w celu uzyskania pomocy.

6. Sprawdź ważność certyfikatu SSL

Innym częstym powodem tego błędu są wygasłe certyfikaty SSL. Świadectwa te są wydawane na określony okres i wygasają po upływie tego okresu.

Możesz sprawdzić datę ważności certyfikatu, klikając ikonę kłódki obok witryny i wybierając opcję certyfikat.

Checking a website's SSL certificate details

Spowoduje to wyświetlenie szczegółów certyfikatu SSL. W oknie wyraźnie widać datę ważności certyfikatu.

SSL expiry date

Większość rejestratorów domen i dostawców certyfikatów SSL automatycznie powiadomi Cię o konieczności odnowienia certyfikatu SSL.

Jeśli korzystasz z bezpłatnego certyfikatu SSL, większość firm hostingowych WordPress ma skrypty, które automatycznie odnawiają je po wygaśnięciu.

Mechanizmy te mogą jednak nie działać, a certyfikat SSL może wygasnąć. Nie martw się, możesz to łatwo naprawić, po prostu zastępując certyfikat SSL.

Instrukcje mogą się różnić w zależności od dostawcy certyfikatu i firmy hostingowej. W rzeczywistości wiele firm hostingowych zaktualizuje go na żądanie.

7. Przetestuj swój serwer SSL

SSL test tool

Jeśli sam konfigurujesz certyfikat SSL ręcznie, upewnij się, że wszystkie ustawienia konfiguracji działają poprawnie.

Aby to zrobić, możesz uruchomić test serwera SSL. Ten test pozwala sprawdzić pełną konfigurację SSL Twojej witryny.

Obejmuje to protokół TLS, testy między przeglądarkami i kontrole konfiguracji SSL/HTTPs. Skaner dostarczy Ci również szczegółowych informacji na temat każdego testu.

8. Sprawdź Nazwę Domeny Certyfikatu

Certyfikat SSL można skonfigurować tak, aby działał dla różnych odmian nazwy domeny. Na przykład adresy URL www i nie-www.

Jeśli certyfikat jest skonfigurowany tylko dla jednej odmiany nazwy domeny, a użytkownik uzyskuje dostęp do witryny przy użyciu innej odmiany, spowoduje to błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne”. Google Chrome pokaże kod błędu jako SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN.

Ten błąd może również pojawić się, jeśli niedawno przeniesiono witrynę do nowej nazwy domeny lub serwera.

Jednym z łatwych rozwiązań jest wydanie bezpłatnego certyfikatu SSL dla obu odmian nazwy domeny. Możesz poprosić swojego dostawcę hostingu, aby zrobił to za Ciebie.

Innym rozwiązaniem jest przekierowanie odwiedzających witrynę do prawidłowej zmiany nazwy domeny. Zobacz nasz artykuł, Jak skonfigurować przekierowania w WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak naprawić błąd “Twoje połączenie nie jest prywatne” w WordPress. Możesz również dodać do zakładek nasz przewodnik na temat naprawiania najczęstszych błędów WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…