Jak łatwo nauczyć się WordPress za darmo w jeden tydzień

Chcesz nauczyć się WordPress i zbudować stronę internetową? Łatwość użycia jest jedną z najlepszych rzeczy w WordPress, co czyni go najpopularniejszym na świecie narzędziem do tworzenia stron internetowych.

Nauka WordPress nie wymaga dużo czasu ani pieniędzy. Możesz to zrobić sam, w swoim własnym tempie,a następnie budować na tym, jak idziesz.

W tym artykule pokażemy, jak nauczyć się WordPressa za darmo w ciągu tygodnia (lub krócej). Celem jest pomoc w zapoznaniu się z WordPressem i samodzielne tworzenie stron internetowych.

How to easily learn WordPress for free in one week

Dlaczego Warto Uczyć Się WordPress?

WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią typu open source. To fantazyjny sposób na powiedzenie, że pozwala na tworzenie dowolnego rodzaju strony internetowej.

WordPress zasila ponad 39% wszystkich stron internetowych w Internecie. Generuje tysiące ofert pracy na całym świecie, a miliony stron internetowych zarabiają pieniądze za pomocą WordPress.

Oprócz możliwości ekonomicznych, WordPress pozwala ludziom dzielić się swoimi historiami, pomysłami, budować społeczności i robić niesamowite rzeczy.

Jest idealny dla małych firm, aby zaistnieć w Internecie, a jednocześnie jest wystarczająco ekonomiczny, aby blogerzy uruchomili swój pierwszy blog.

WordPress zasila również najpopularniejszą platformę eCommerce o nazwie WooCommerce. Jest używany przez miliony małych i dużych sklepów internetowych. Możesz użyć WordPress, aby uruchomić sklep internetowy (bez pisania kodu).

Dzięki mnóstwu wtyczek i motywów, WordPress jest łatwy do rozszerzenia i pozwala na stworzenie dowolnego rodzaju strony internetowej, którą można sobie wyobrazić.

Czego potrzebuję, aby nauczyć się WordPressa?

Nauka WordPress jest łatwa, o ile jesteś gotów poświęcić kilka godzin dziennie przez tydzień.

Trzeba by kilka bardzo podstawowych umiejętności wyszukiwania (tj. wiedzieć, jak korzystać z wyszukiwarek, takich jak Google), i zdolność do wykonywania instrukcji.

Nie, Nie musisz znać HTML lub innych języków programowania, aby kodować stronę internetową. Pomocne będzie nauczenie się ich w przyszłości, ale nie potrzebujesz ich, aby stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress jako początkujący.

Większość użytkowników WordPressa nie ma umiejętności kodowania ani programowania i używają WordPressa od lat.

Podobnie wielu udanych programistów WordPress zaczęło tak jak ty,a teraz tworzą strony internetowe jako pełnoetatowi Programiści.

Teraz, gdy jesteś zaangażowany w naukę WordPress, chcemy powitać Cię w niesamowitej społeczności WordPress i WPBeginner.

Zaczynajmy.

Poniedziałek: pierwsze kroki z WordPress

Getting started

Istnieją dwa rodzaje stron internetowych WordPress. Po pierwsze, jest WordPress.org znany również jako self-hosted WordPress, a następnie jest WordPress.com.

Zalecamy korzystanie z self-hosted WordPress.org ponieważ daje dostęp do wszystkich funkcji WordPress po wyjęciu z pudełka. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org.

Teraz, gdy wybrałeś odpowiednią platformę, następnym krokiem jest wybór domeny i hostingu .

Twoja domena to adres strony internetowej, którą użytkownicy będą wpisywać, aby cię odwiedzić (przykład wpbeginner.com). mamy przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszą nazwę domeny dla Twojej witryny.

Następnym krokiem jest wybór hostingu. W tym miejscu będą przechowywane wszystkie pliki witryny, dzięki czemu użytkownicy mogą przeglądać witrynę.

Zwykle domena kosztuje 14.99 rocznie, a hosting zaczyna się od 7.99 miesięcznie. To dużo pieniędzy, jeśli dopiero zaczynasz.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny i hojny rabat na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Jeśli chcesz spojrzeć na alternatywę Bluehost, sprawdź SiteGround lub zobacz nasz przewodnik, jak wybrać najlepszy hosting WordPress.

Po zarejestrowaniu nazwy domeny i konta hostingowego nadszedł czas, aby zainstalować WordPress.

WordPress słynie z łatwej instalacji, a większość dostawców hostingu oferuje również instalatory WordPress 1-click. Jeśli potrzebujesz pomocy, postępuj zgodnie z naszym tutorialem instalacji WordPress krok po kroku.

Mamy również tutorial krok po kroku na:

 • Jak założyć blog WordPress
 • Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress
 • Jak założyć sklep internetowy z WordPress
 • Jak zrobić witrynę członkowską WordPress
 • Jak rozpocząć podcast z WordPress

Aby uzyskać inne dedykowane samouczki, zobacz nasz przewodnik po różnych typach stron internetowych, które możesz utworzyć za pomocą WordPress.

Jeśli chcesz się tylko nauczyć i stworzyć witrynę testową, możesz również zainstalować WordPress na komputerze Mac lub Windows. Pamiętaj jednak, że lokalne strony internetowe nie są widoczne dla innych użytkowników w Internecie. Aby udostępnić go wszystkim, musisz przenieść WordPress z komputera (lokalnego) do Witryny na żywo.

Po zainstalowaniu WordPressa dotrzesz do Pulpitu nawigacyjnego WordPress lub obszaru administracyjnego. Ma elegancki układ z paskiem narzędzi u góry i menu paska bocznego administratora po lewej stronie.

WordPress dashboard

Gratulacje, stworzyłeś stronę WordPress. Jednak Twoja strona jest obecnie pusta i używa bardzo podstawowego projektu i żadnych zauważalnych funkcji.

W ciągu najbliższych kilku dni zapoznasz się z funkcjami WordPress i dowiesz się, jak skonfigurować go tak, aby działał dla ciebie.

Wtorek: Nauka Podstaw WordPress

Learning the WordPress basics

Po zainstalowaniu WordPressa nadszedł czas, aby zapoznać się z systemem. Możesz to zrobić, przechodząc przez opcje na pasku po lewej stronie.

WordPress admin menu items

Jednak nadal możesz potrzebować wskazówek, jak korzystać z każdego z elementów widocznych na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest nasza darmowa seria filmów WordPress dla początkujących. Te 34 videos poprowadzi Cię przez Pulpit Nawigacyjny WordPress, pokaże, jak dodawać obrazy, filmy, audio itp.

Zalecamy przeglądanie tych filmów podczas pracy na swojej stronie internetowej. Nie martw się, jeśli nie możesz oglądać ich wszystkich na raz. Zawsze możesz wrócić i wrócić tam,gdzie skończyłeś.

Podczas pracy nad witryną natkniesz się na warunki, których możesz nie zrozumieć. Mamy poręczny słownik WordPress z listą powszechnie używanych terminologii WordPress wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem każdego terminu.

Następnie powinieneś zapoznać się z edytorem bloków WordPress. To tutaj będziesz spędzać większość czasu na tworzeniu treści dla swojej witryny.

Podczas gdy jesteś przy tym, przejdźmy przez kilka kluczowych koncepcji WordPress po drodze.

 • Różnica między postami a stronami w WordPress
 • Różnica między kategoriami a tagami
 • Jak dodawać obrazy w WordPress

Jeśli masz jeszcze trochę czasu, powinieneś zapoznać się z naszą sekcją poradnika dla początkujących, która jest pełna przydatnych informacji.

Mam nadzieję, że do tego czasu dobrze opanujesz obszar administracyjny WordPress i prawdopodobnie chcesz grać z wtyczkami.

Środa: Korzystanie Z Wtyczek WordPress

WordPress plugins

Prawdziwa moc WordPressa tkwi w wtyczkach.

Pomyśl o wtyczkach jako aplikacjach dla swojej witryny WordPress. Umożliwiają one dodawanie nowych funkcji do witryny, takich jak dodawanie formularzy kontaktowych, tworzenie sklepu itp.

Istnieje ponad 58,000 + darmowe wtyczki dostępne w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPress sam. Ta obfitość wtyczek może być przytłaczająca dla początkujących.

Dlatego powinieneś spojrzeć na nasz przewodnik dla początkujących, jak wybrać najlepszą wtyczkę WordPress.

Teraz, jako początkujący możesz się zastanawiać, które wtyczki WordPress powinieneś zainstalować. Przygotowaliśmy listę niezbędnych wtyczek WordPress dla wszystkich typów stron internetowych.

Zalecamy każdemu użytkownikowi zainstalowanie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, wtyczki SEO WordPress i WPForms dla formularza kontaktowego.

Sprawdź również naszą kategorię wtyczek WordPress, w której znajdziesz najlepsze wtyczki WordPress, aby zrobić wszystko, co chcesz w swojej witrynie WordPress.

Odkrywanie wtyczek sprawi, że będziesz zajęty przez większość dnia. Poświęć swój czas na zapoznanie się z wtyczkami, które mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Kiedy wrócisz, następną rzeczą, którą omówimy, są motywy WordPress.

Czwartek: Korzystanie Z Motywów WordPress

WordPress themes

Motywy WordPress kontroluj wygląd swojej witryny. Motywy to gotowe szablony, które możesz zainstalować i dostosować do swojej witryny.

Istnieją tysiące darmowych i premium tematów dostępnych dla WordPress. Możesz pobrać darmowe motywy z katalogu motywów WordPress.

W przypadku motywów premium możesz przejść do komercyjnych sklepów z motywami, takich jak StudioPress, Elegant Themes, Themify itp.

Idealny motyw powinien być równowagą pięknego designu i zaawansowanych funkcji. Zbyt wiele funkcji nie zawsze jest oznaką dobrego tematu. Sprawdź nasz przewodnik po wyborze idealnego motywu WordPress dla Twojej witryny.

Jeśli chcesz spojrzeć na konkretne motywy WordPress, zobacz nasze prezentacje motywów WordPress:

 • Najlepsze i najpopularniejsze motywy WordPress (wszech czasów)
 • Najlepsze darmowe WordPress Blog themes
 • Najlepsze darmowe motywy biznesowe WordPress
 • Best WordPress magazine style themes
 • Najlepsze motywy WordPress dla fotografów

Po znalezieniu motywu postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak zainstalować motyw WordPress, aby go poprawnie zainstalować.

Następnie zapoznaj się z naszymi filmami WordPress od wtorku, aby zobaczyć, jak możesz zmienić tło, dodać obrazy nagłówka, dodać menu i inne elementy w swoim motywie WordPress.

Piątek: Dostosowywanie WordPressa

Customizing WordPress

Każda strona ma inne potrzeby dostosowywania. W zależności od tego, co chcesz zrobić ze swoją witryną, natkniesz się na nowe pytania.

Na przykład jak dodać formularz kontaktowy lub utworzyć osobną stronę dla postów na blogu.

Zalecamy przeglądanie naszej sekcji tutoriali WordPress, która ma 500+ samouczki krok po kroku dla początkujących.

Możesz także subskrybować kanał WPBeginner na YouTube, aby uzyskać bezpłatne samouczki wideo WordPress.

Kontynuuj Naukę WordPress

Continue learning WordPress

Mam nadzieję, że do końca tygodnia udało ci się skonfigurować swoją stronę i zapoznać się z tym, jak działa WordPress.

Jednak WordPress jest niezwykle potężną platformą i będziesz odkrywać nowe rzeczy podczas pracy w swojej witrynie.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci kontynuować naukę WordPress.

Gdy napotkasz problem, możesz go wyszukać za pomocą funkcji wyszukiwania na naszej stronie internetowej.

Search WPBeginner

Alternatywnie możesz po prostu wpisać swoje pytanie w Google i dodać WPBeginner na końcu zapytania, aby znaleźć najbardziej pomocną odpowiedź.

Jako największa witryna z zasobami WordPress na świecie, istnieje duża szansa, że znajdziesz przewodnik krok po kroku napisany specjalnie dla początkujących.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Dołącz do naszej grupy WPBeginner Engage na Facebooku. Jest to internetowa społeczność użytkowników WPBeginner z więcej niż członkami 69,000. Nasz zespół ekspertów i innych weteranów branży aktywnie pomaga użytkownikom (za darmo), a także otrzymasz porady od innych użytkowników WordPress.

Jak rozpocząć naukę programowania WordPress?

Wielu z naszych początkujących użytkowników często kończy studia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Pytają nas o wskazówki dotyczące nauki kodowania własnych rozwiązań.

WordPress jest napisany głównie w języku programowania PHP wraz z HTML, CSS i JavaScript. Zalecamy zacząć od HTML i CSS, a następnie przejść do PHP i JavaScript.

Gdy nauczysz się dobrego kawałka tych języków, możesz zacząć uczyć się kodowania własnych wtyczek i niestandardowych motywów WordPress od podstaw.

Możesz nauczyć się tych wszystkich rzeczy za darmo, korzystając z Google i dostępnych bezpłatnych zasobów. Istnieją jednak strony internetowe oferujące profesjonalne szkolenia w różnych obszarach rozwoju WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się WordPressa w tydzień. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zwiększyć ruch w witrynie, jak utworzyć biuletyn e-mailowy i jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…