Jak otrzymywać powiadomienia e-mail o postach oczekujących na recenzję w WordPress

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail, gdy autorzy przesyłają posty do recenzji w Twojej witrynie WordPress? Zarządzanie wieloma pisarzami na blogu WordPress może być gorączkowe. Jeśli masz blog wielu autorów, pomocne może okazać się wiedzieć, kiedy pisarz przesyła post do recenzji. W tym artykule pokażemy, jak otrzymywać powiadomienia e-mail o postach oczekujących na recenzję w WordPress.

How to Get Email Notifications for Posts Pending Review in WordPress

Dlaczego otrzymywać powiadomienia e-mail o postach oczekujących na recenzję w WordPress?

Po pierwszym uruchomieniu bloga WordPress prawdopodobnie zrobisz wszystko sam. Wymyślisz wszystkie pomysły na swoje treści, napiszesz i poprawisz posty, a następnie opublikujesz je po ich zakończeniu.

Wraz z rozwojem Twojego bloga możesz zaangażować innych pisarzy w współtworzenie Twojego bloga. To może być dużo więcej pracy!

Będziesz musiał współpracować z nimi i utrzymywać je na dobrej drodze. Będziesz musiał stać się bardziej świadomy podczas planowania i planowania treści. Musisz przejrzeć każdy artykuł, zanim go opublikujesz.

Istnieje wiele sposobów na usprawnienie procesu redakcyjnego. Jedną z rzeczy, która naprawdę pomaga, jest otrzymywanie powiadomienia, gdy post czeka na recenzję.

Bez tych powiadomień będziesz musiał stale odwiedzać pulpit swojego bloga, aby sprawdzać postępy każdego postu.

Możesz skonfigurować powiadomienia e-mail dla wszystkich zmian postów na WordPress, ale z zajętym blogiem wielu autorów, może to być zbyt wiele e-maili.

Na szczęście istnieje doskonała wtyczka, która ułatwia konfigurację bardziej szczegółowych powiadomień.

PublishPress to najlepsza wtyczka do wielu blogów WordPress. Wysyła powiadomienia e-mail, gdy status posta zostanie zmieniony w WordPress, a także dodaje mnóstwo innych funkcji.

Jak otrzymywać powiadomienia e-mail o postach oczekujących na recenzję w WordPress?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę PublishPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Uwaga: Istnieje płatna wersja PublishPress z bardziej zaawansowanymi funkcjami, ale będziemy używać darmowej wersji w tym samouczku.

Po aktywacji sekcja PublishPress zostanie dodana do Pulpitu nawigacyjnego WordPress. Aby utworzyć nowe powiadomienie, musisz odwiedzić stronę PublishPress ” Powiadomienia strona.

PublishPress Notification Workflows

Na tej stronie zobaczysz domyślne powiadomienia. Te wysyłają e-maile do Administratora Witryny, gdy treść jest publikowana, a komentarze redakcyjne są dodawane do postu.

Aby utworzyć nowe niestandardowe powiadomienie, musisz kliknąć przycisk “Dodaj nowy”. Śmiało i wpisz “posty oczekujące na recenzję” w sekcji tytuł.

Add New Notification

Teraz zwrócimy naszą uwagę na ustawienia przepływu pracy. Tutaj możesz wybrać, kiedy wysłać powiadomienie, użytkowników, którzy zostaną powiadomieni i dla jakich rodzajów treści.

Chcemy, aby powiadomienie zostało wysłane, gdy status postu zostanie zmieniony na “oczekujące na recenzję”. Musisz więc kliknąć pole wyboru “gdy zawartość zostanie przeniesiona do nowego stanu”.

Gdy to zrobisz, wybierz “oczekujące na Recenzję” z Nowy status rozwijane menu.

When to Notify?

Następnie musisz poinformować PublishPress o rodzajach treści, dla których chcesz wysyłać powiadomienia. Więc kliknij Typ postu pole wyboru i wybierz “posty” z rozwijanego menu.

For Which Content?

Jeśli chcesz również wysyłać powiadomienia o innych rodzajach treści, musisz również sprawdzić “strony”.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to poinformować wtyczkę, kogo powiadomić. Jeśli jesteś jedyną osobą, która powinna zostać powiadomiona, możesz po prostu zaznaczyć pole Administrator witryny.

Jeśli masz kilka edytorów, to jest to trochę bardziej skomplikowane.

Chociaż możesz indywidualnie wybrać każdego użytkownika, który ma zostać powiadomiony, łatwiej jest powiadomić wszystkich z rolą użytkownika edytora. Możesz dowiedzieć się o przypisywaniu ról w naszym Przewodniku dla początkujących na temat ról użytkowników i uprawnień.

Aby powiadomić wszystkich redaktorów, kliknij Role pole wyboru i wybierz “Edytor” z rozwijanego menu.

Who to Notify?

Możesz także sprawdzić “użytkownicy, którzy wybrali opcję Powiadom mnie o treści”, ponieważ będą oczekiwać otrzymywania powiadomień.

Uwaga: Domyślnie, Autor treści i wszyscy, którzy ją edytowali, również otrzymają powiadomienia. Możesz to zmienić w Ustawieniach PublishPress.

Teraz nadszedł czas, aby skomponować treść wiadomości e-mail, która zostanie wysłana. Podczas gdy podstawowa treść będzie taka sama za każdym razem, konkretne informacje, takie jak tytuł postu i autor, zmienią się z każdym e-mailem.

PublishPress oferuje szereg skrótów, które automatycznie wypełnią poprawne informacje dla każdego postu. Listę dostępnych skrótów zobaczysz w polu pomocy po prawej stronie ekranu.

PublishPress Fields

Oto skróty, których użyjemy w naszym e-mailu:

[tytuł psppno_post] wypełnia tytuł postu
[psppno_post display_name] wypełnia autor postu
[psppno_post permalink] wypełnia permalink do posta

Najpierw musisz skopiować poniższą linię i wkleić ją do pola tekstowego tematu.

“[tytuł psppno_post] ” jest gotowy do recenzji

Następnie musisz skopiować dwa akapity poniżej i wkleić je do pola tekstowego treści.

To powiadomienie ma na celu poinformowanie Cię, że treść “[Tytuł psppno_post] ” jest gotowa do przejrzenia. Post został napisany przez [psppno_post display_name].

Adres URL zawartości to [psppno_post permalink]

What to Say?

Ostatnim krokiem jest kliknięcie Publikuj guzik. Spowoduje to zapisanie i aktywację obiegu powiadomień.

Publish the PublishPress Workflow

Teraz ty i twoi redaktorzy zostaną natychmiast powiadomieni, gdy post będzie gotowy do recenzji.

Jak upewnić się, że Twoje e-maile zostaną dostarczone?

Niestety wielu użytkowników, którzy zaczynają z blogiem WordPress, jest sfrustrowanych wiadomościami e-mail, które nie docierają.

Może to być spowodowane tym, że twój serwer hostingowy WordPress nie jest prawidłowo skonfigurowany do korzystania z PHP poczta() funkcja. Może to być spowodowane tym, że e-maile wysyłane przez WordPress są często identyfikowane jako spam przez dostawców poczty e-mail, takich jak Gmail.

Tak czy inaczej, nie jest to dobra wiadomość, jeśli polegasz na wiadomościach e-mail do powiadomień.

To gdzie WP Mail SMTP może pomóc. Jest to wtyczka WordPress, która zapewnia niezawodne dostarczanie wiadomości e-mail.

WP Mail SMTP

Aby upewnić się, że wiadomości e-mail są dostarczane, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, jak naprawić e-maile WordPress, które nie są wysyłane.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować powiadomienia e-mail dla postów oczekujących na recenzję w WordPress.

Możesz również dowiedzieć się, jak utworzyć bezpłatny biznesowy adres e-mail lub zobaczyć nasze porównanie najlepszego oprogramowania kadrowo-płacowego dla małych firm.

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…