Konfigurowanie powiadomień e-mail o zmianach postów w WordPress

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail o zmianach postów w WordPress?

Domyślnie WordPress nie wysyła żadnych powiadomień, gdy posty zostaną zmienione przez dowolnego użytkownika. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress z wieloma autorami, możesz być informowany o zmianach postów w swojej witrynie.

W tym artykule pokażemy, jak otrzymywać powiadomienia e-mail o zmianach postów w WordPress.

Setting up email notifications for post changes in WordPress

Po co konfigurować powiadomienia e-mail o zmianach postów w WordPress?

Jeśli tylko ty pracujesz nad własną witryną WordPress, łatwiej jest mieć oko na wszystko, co dzieje się w Twojej witrynie.

Jeśli jednak masz innych autorów piszących posty na blogu lub specjalistów SEO optymalizujących posty na blogu pod kątem SEO, możesz mieć oko na wprowadzane przez nich zmiany.

Na przykład możesz chcieć otrzymywać powiadomienia, gdy nowy post zostanie opublikowany lub jeśli wprowadzono zmiany w starszym artykule.

Pomaga to również wszystkim członkom zespołu w rozliczaniu się. Jeśli popełnią błąd, można go łatwo złapać i szybko zaradzić.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo skonfigurować powiadomienia e-mail o zmianach postów w WordPress.

Pokażemy Ci dwie metody, aby to zrobić, możesz wybrać jedną, która działa najlepiej dla ciebie. Pokażemy również, jak cofnąć zmiany i poprawić dostarczalność wiadomości e-mail z powiadomieniami WordPress.

  • Skonfiguruj powiadomienia e-mail o zmianach postów za pomocą dziennika aktywności WP
  • Skonfiguruj powiadomienia e-mail o zmianach postów za pomocą lepszych powiadomień dla WP
  • Przeglądanie i cofanie zmian postów w WordPress
  • Rozwiązywanie problemów z powiadomieniami e-mail w WordPress

Metoda 1. Skonfiguruj powiadomienia o zmianach postów w WordPress za pomocą dziennika aktywności WP

Ta metoda jest zalecana dla wszystkich użytkowników, ponieważ jest łatwiejsza, wydajna i elastyczna.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować WP Activity Log plugin. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza licencyjnego. Możesz znaleźć te informacje pod swoim kontem na stronie dziennika aktywności WP.

Add license key for WP Activity Log

Następnie otrzymasz opcję uruchomienia Kreatora konfiguracji . Możesz odpowiedzieć na kilka szybkich pytań, aby skonfigurować ważne funkcje monitorowania i rejestrowania. Wszystkie te rzeczy można zmienić później w ustawieniach wtyczki zbyt.

WP Activity Log set up wizard

Następnie musisz odwiedzić Dziennik aktywności WP ” powiadomienia strony i przełącz na kartę zmiany zawartości.

Setting up content change notifications in WP Activity Log

W tym miejscu musisz wybrać zdarzenia, które będą uruchamiać powiadomienia. Wtyczka zawiera trzy domyślne powiadomienia obejmujące większość zmian treści.

Obok każdego wydarzenia musisz podać adres e-mail, na który chcesz wysyłać powiadomienia. Opcjonalnie możesz również dodać numer telefonu komórkowego, aby otrzymywać powiadomienia SMS o zmianach postów (pokażemy Ci, jak go skonfigurować w dalszej części tego artykułu).

Na koniec kliknij przycisk Zapisz powiadomienia, aby zapisać zmiany.

Konfigurowanie powiadomień SMS o zmianach postów w WordPress

Dziennik aktywności WP pozwala łatwo otrzymywać powiadomienia SMS o zmianach postów i innych działaniach WordPress. Aby to zrobić, potrzebujesz konta Twilio i numeru telefonu.

Twillio to usługa płatna z modelem cenowym pay as you go dla wiadomości SMS zaczynającym się od 0,0075 USD za SMS. Będziesz także musiał kupić wirtualny numer telefonu, który będzie używany do wysyłania wiadomości.

Wystarczy wejść na stronę Twillio i założyć bezpłatne konto próbne.

Sign up for a Twilio account

Po skonfigurowaniu konta dotrzesz do Pulpitu nawigacyjnego Twillio, gdzie możesz skopiować SID konta, Token autoryzacji i uzyskać próbny numer telefonu.

Getting your Twilio credentials

Skopiuj i wklej te wartości do edytora tekstu lub pozostaw otwartą kartę przeglądarki.

Następnie przełącz się z powrotem do obszaru administracyjnego witryny WordPress i odwiedź WP activitiy Log ” Ustawienia strona. Następnie przejdź do zakładki dostawca SMS i wprowadź swoje dane uwierzytelniające Twilio.

Entering your Twilio credentials

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Testowanie powiadomień o zmianach po wpisie za pomocą dziennika aktywności WP

Dziennik aktywności WP pozwala łatwo przetestować powiadomienia o zmianach postów. Po prostu wróć do Dziennik aktywności WP ” powiadomienia strony i przejść do zakładki “zmiany treści”.

Test notifications in WordPress Activity Log

Przewiń w dół i kliknij przycisk “powiadomienia testowe”. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okna, w którym możesz wprowadzić adres e-mail i numer telefonu komórkowego, aby wysyłać powiadomienia.

Send test notifications

WP Activity Log będzie następnie wysyłać powiadomienia testowe. Jeśli nie otrzymasz powiadomienia e-mail od razu, możesz przejść do naprawiania powiadomień e-mail w sekcji WordPress.

Jeśli nie otrzymasz powiadomień SMS, Sprawdź swoje poświadczenia Twilio, aby upewnić się, że są poprawne.

Metoda 2. Wysyłanie powiadomień e-mail o zmianach postów z lepszymi powiadomieniami WordPress

Ta metoda jest łatwa w użyciu, ale nie zawiera gotowego szablonu. Chociaż ta metoda pozwala na wysyłanie powiadomień e-mail po zmianie postu, musisz sam napisać e-mail i zbadać aktywność na własną rękę.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Better Notifications for WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Powiadomienia ” Dodaj Nowy strona, aby utworzyć pierwsze niestandardowe powiadomienie.

Creating a post change notification

Najpierw musisz podać tytuł powiadomienia. Następnie wybierz opcję “powiadomienie dla”, która jest zdarzeniem, które wywoła to powiadomienie.

Na przykład wybraliśmy “Post Updated” jako wydarzenie dla tego powiadomienia.

Następnie możesz ustawić opcje e-mail, takie jak from, cc, Sender email. Możesz je pominąć, a wtyczka użyje domyślnych ustawień poczty e-mail WordPress.

Setting up email settings

Następnie musisz wybrać użytkowników lub role użytkowników, którzy otrzymają to powiadomienie w opcji “Wyślij do”. Poniżej możesz napisać temat e-maila i samą wiadomość.

Lepsze powiadomienia dla WP nie są dostarczane z szablonem zmian postów. Oznacza to, że musisz napisać własną wiadomość e-mail.

Wtyczka zawiera kilka skrótów, których możesz użyć. Możesz wyświetlić wszystkie z nich, klikając przycisk “Znajdź skróty”.

Find shortcodes to include in your email notification

Na koniec musisz kliknąć przycisk Zapisz, aby zapisać powiadomienie e-mail. Następnie będziesz mógł kliknąć przycisk “Wyślij mi testową wiadomość e-mail”, aby sprawdzić, czy działa.

Save and test your email notification

Lepsze powiadomienie dla WordPress nie jest wtyczką do monitorowania aktywności. Oznacza to, że musisz skonfigurować wiele powiadomień, aby objąć różne rodzaje zmian treści w WordPress.

Na przykład możesz skonfigurować “powiadomienie dla”, gdy nowy “Post opublikowany” lub inny dla zmiany kategorii lub tagu i nie tylko.

Umożliwia również tworzenie niestandardowych powiadomień lub modyfikowanie domyślnych powiadomień WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat tworzenia lepszych niestandardowych powiadomień w WordPress.

Przeglądanie i cofanie zmian postów w WordPress

Po otrzymaniu powiadomienia e-mail o zmianach postów możesz sprawdzić, jakie zmiany zostały wprowadzone, kto je wprowadził i kiedy.

WordPress jest wyposażony we wbudowany system zarządzania zmianami, który śledzi wszystkie zmiany wprowadzone w artykule.

Po prostu Edytuj post lub stronę, którą chcesz przejrzeć, a następnie kliknij kartę “wersje” w Ustawieniach “Post” z prawej kolumny.

Open revisions for a post or page in WordPress

Spowoduje to przejście do ekranu publikowania wersji, gdzie możesz zaznaczyć pole “Porównaj dwie wersje”, a następnie przesunąć suwak poniżej, aby porównać zmiany.

Comparing revisions in WordPress

Przewiń w dół, a zobaczysz zmiany między dwiema wersjami zaznaczonymi kolorami czerwonym i zielonym.

Changes highlighted in revision history

Jeśli nie podobają Ci się zmiany, możesz po prostu kliknąć przycisk “Przywróć wersję”, aby je cofnąć i powrócić do poprzedniej wersji.

Rozwiązywanie problemów z powiadomieniami e-mail w WordPress

Domyślnie WordPress używa funkcji PHP mail () do wysyłania wiadomości e-mail.

Ta metoda nie używa WŁAŚCIWEGO uwierzytelniania (login lub hasło), co oznacza, że może być łatwo nadużywane. Dlatego większość filtrów antyspamowych oznacza takie wiadomości e-mail jako spam lub całkowicie je blokuje.

Aby to naprawić, musisz użyć odpowiedniego dostawcy usług SMTP, aby wysyłać e-maile WordPress. Istnieją nawet darmowe serwery SMTP, takie jak Gmail, Sendinblue, Sendgrid i inne, których możesz używać z WordPress.

Aby skonfigurować SMTP, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WP Mail SMTP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

WP Mail SMTP pozwala połączyć witrynę WordPress z dostawcą usług SMTP i wysyłać wszystkie wiadomości e-mail WordPress o znacznie wyższej niezawodności.

Po aktywacji musisz przejść do WP Mail SMTP ” ustawienia strona w obszarze administracyjnym WordPress, aby skonfigurować wtyczkę.

WP Mail SMTP license

Najpierw musisz wprowadzić swój klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje pod swoim kontem na stronie WP Mail SMTP.

Następnie przewiń w dół do sekcji “Mailer”, aby wybrać dostawcę usług SMTP. WP Mail SMTP pokaże wszystkich najlepszych dostawców usług SMTP. Możesz kliknąć swojego dostawcę, a następnie wprowadzić wymagane informacje poniżej (Zwykle klucz API).

SMTP mailers in WP Mail SMTP

Jeśli twój mailer nie znajduje się na liście, możesz po prostu wybrać opcję “Inne SMTP” i wprowadzić wymagane informacje.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz samouczek, jak rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości e-mail WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci skonfigurować powiadomienia e-mail o zmianach postów w WordPress. Możesz również zobaczyć nasze wskazówki dotyczące zwiększenia ruchu na swoim blogu i najlepszych wtyczek SEO WordPress i narzędzi do rozwijania swojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…