Po uruchomieniu bloga i zainstalowaniu wtyczek, niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa jest aktualizowanie wtyczek. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak prawidłowo aktualizować wtyczki WordPress i jak efektywniej zarządzać aktualizacjami wtyczek.

How to update WordPress plugins

Dlaczego Warto Aktualizować Wtyczki WordPress?

Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny WordPress. Możesz je zainstalować, aby dodać nowe funkcje i funkcje do swojej witryny, takie jak dodawanie formularzy kontaktowych, galerii zdjęć, suwaków itp.

Możesz dowiedzieć się więcej o wtyczkach WordPress w naszym przewodniku czym są wtyczki WordPress? Jak działają?.

Wtyczki są tworzone przez zewnętrznych programistów. Większość z nich stale ulepsza swoje wtyczki, dodając nowe funkcje, poprawiając jakość kodu i zabezpieczając je. Zmiany te są następnie publikowane jako aktualizacje.

Powinieneś zawsze aktualizować swoje wtyczki WordPress, aby zapewnić natychmiastowe zastosowanie tych zmian w Twojej witrynie. Poprawia to bezpieczeństwo WordPress i wydajność Twojej witryny.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak zaktualizować wtyczki WordPress.

Jak poprawnie zaktualizować wtyczki WordPress

WordPress jest wyposażony we wbudowany system aktualizacji. Automatycznie sprawdza aktualizacje i wyświetla powiadomienia, gdy dostępne są aktualizacje wtyczek, motywów i oprogramowania podstawowego WordPress.

WordPress update notifications inside admin area

Możesz również ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, odwiedzając stronę Dashboard ” Aktualizacje strona.

Updates page

Gdy pojawi się nowa aktualizacja dostępna dla wtyczek, zobaczysz powiadomienie w menu wtyczek na pasku administracyjnym WordPress.

Możesz zainstalować te aktualizacje, odwiedzając stronę wtyczki. Zobaczysz powiadomienie poniżej każdej wtyczki, która ma aktualizacje dostępne do zainstalowania.

Updates highlighted on the plugins page

Możesz po prostu kliknąć link “Aktualizuj teraz”, aby zainstalować każdą aktualizację.

Zbiorcza Aktualizacja Wtyczek WordPress

Jeśli w Twojej witrynie są aktualizacje dla kilku wtyczek, możesz szybko przejrzeć i masowo zaktualizować te wtyczki.

Aby to zrobić, musisz odwiedzić stronę wtyczek i kliknąć link “aktualizacja dostępna”.

Pokaże ci to listę wszystkich wtyczek, które mają dostępne aktualizacje. Możesz wybrać wszystkie z nich, a następnie wybrać “Aktualizuj” z menu rozwijanego “akcje zbiorcze”.

Bulk update plugins

Zanim zaktualizujesz, przeczytaj to!

Przed aktualizacją wtyczki ważne jest, aby kliknąć link Pokaż szczegóły wersji, aby zobaczyć, jakie zmiany wprowadził autor wtyczki.

Dzięki temu będziesz informowany, jakie zmiany zostały wprowadzone, jeśli coś nie działa prawidłowo.

Chyba że szczegóły wersji wyraźnie mówią o aktualizacji zabezpieczeń, zwykle czekamy cały tydzień przed aktualizacją wtyczki. W tym czasie wszystkie błędy są zwykle wyłapywane, zgłaszane i naprawiane.

Jeśli masz stronę o dużym natężeniu ruchu, która generuje wiele potencjalnych klientów, zalecamy zrobienie tego samego.

Jak cofnąć aktualizację wtyczki WordPress

Czasami aktualizacja wtyczki może przynieść nieoczekiwane wyniki, takie jak niektóre funkcje wtyczki mogą nie działać poprawnie.

W takim przypadku najpierw musisz dezaktywować tę wtyczkę.

Jeśli możesz uzyskać dostęp do strony wtyczek w obszarze administracyjnym WordPress, po prostu kliknij link “Dezaktywuj” poniżej źle zachowującej się wtyczki.

Deactivate plugins

Następnie możesz zainstalować wtyczkę WP-Rollback. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wróć do strony wtyczek, a zobaczysz opcję wycofywania pod każdą wtyczką. Kliknięcie na nią pozwoli Ci cofnąć wtyczkę do dowolnej poprzedniej wersji.

Rollback plugin to previous version

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym wycofywania wtyczek WordPress.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress, wykonaj kroki opisane w naszym przewodniku dotyczącym dezaktywacji wszystkich wtyczek, gdy nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Wskazówki, jak efektywniej zarządzać wtyczkami WordPress

Jeśli zarządzasz wieloma witrynami WordPress, wkrótce zdasz sobie sprawę, że dość często musisz aktualizować wtyczki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zarządzać nimi bardziej efektywnie.

Jeśli masz pewność co do wtyczek, których używasz, możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich wtyczek WordPress.

Jednak lepszym podejściem będzie skonfigurowanie automatycznych aktualizacji tylko dla wybranych wtyczek, którym ufasz. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak lepiej zarządzać aktualizacjami WordPress.

Jeśli nie zarządzasz wieloma witrynami WordPress, możesz skonfigurować powiadomienia e-mail o aktualizacjach wtyczek. Pozwoli to otrzymywać powiadomienia, gdy dostępna jest aktualizacja bez logowania się do witryny WordPress.

Zawsze upewnij się, że skonfigurowałeś automatyczną wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych w swojej witrynie WordPress. Pozwoli to przywrócić witrynę WordPress w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

Wreszcie, jeśli możesz sobie pozwolić na zarządzany hosting WordPress, funkcja witryny staging jest zdecydowanie warta inwestycji. Pozwala przetestować nowe aktualizacje wtyczek w środowisku tymczasowym przed uruchomieniem. Zalecamy użycie planu GoGeek WPEngine lub SiteGround.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zaktualizować wtyczki WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress dla Twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…