Jak prawidłowo zmienić motyw WordPress (Ultimate Guide)

Planujesz zmienić motyw WordPress na swojej stronie? WordPress sprawia, że użytkownicy mogą bardzo łatwo zmieniać i zarządzać motywami na swojej stronie.

Musisz jednak pamiętać, że zmiana wyglądu witryny na żywo to duże wydarzenie. Musisz pamiętać o pewnych rzeczach przed i po zmianie motywu, aby nie stracić żadnych danych i ruchu w witrynie.

W tym artykule pokażemy Ci proces prawidłowej zmiany motywu WordPress za pomocą listy kontrolnej krok po kroku.

How to Properly Change a WordPress Theme (Ultimate Guide)

Oto krótki przegląd tego, czego dowiesz się z tego artykułu:

  • Rzeczy do zrobienia przed zmianą motywu WordPress
  • Jak zainstalować motyw WordPress
  • Jak zmienić motyw WordPress bez przechodzenia na żywo
  • Jak zmienić motyw WordPress na stronie NA ŻYWO
  • Jak ręcznie zmienić motyw WordPress z bazy danych
  • Rzeczy do zrobienia po zmianie motywu WordPress

Rzeczy do zrobienia przed zmianą motywu WordPress

Podczas gdy zmiana motywu jest dosłownie kilka kliknięć, musisz podjąć pewne kroki zapobiegawcze przed rozpoczęciem procesu.

Zalecamy przejście przez następującą listę kontrolną, aby upewnić się, że proces zmiany motywu WordPress przebiega płynnie i nie tracisz ważnych danych.

1. Kopiuj fragmenty z bieżącego motywu

Niektórzy średniozaawansowani użytkownicy WordPress lubią dostosowywać swoją stronę internetową, dodając fragmenty kodu bezpośrednio do funkcji.plik PHP ich motywu.

Ponieważ zmiany te zostały wprowadzone raz, ludzie zwykle o nich zapominają.

Jeśli ty lub twój Twórca stron internetowych wprowadziliście te zmiany, upewnij się, że przejrzałeś pliki bieżącego motywu i zanotowałeś cały dodatkowy kod, który wcześniej dodałeś. Pozwoli to na późniejsze dodanie ich do funkcji nowego motywu.plik php lub wtyczka WordPress specyficzna dla witryny.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat prawidłowego dodawania niestandardowego kodu w WordPress.

2. Czas Obciążenia Testowego

Przed zmianą motywu należy sprawdzić czas ładowania witryny, dzięki czemu można łatwo porównać różnice w czasie ładowania strony po wprowadzeniu zmian w witrynie.

Pamiętaj, że szybkość WordPress jest ważnym czynnikiem w doświadczeniu użytkownika i SEO, więc musisz upewnić się, że nowy motyw jest szybszy niż poprzedni.

Możesz sprawdzić szybkość swojej witryny za pomocą narzędzia do testowania prędkości WordPress. Aby uzyskać więcej instrukcji, zobacz nasz przewodnik, jak uruchomić test prędkości witryny.

Upewnij się, że testujesz czas ładowania strony głównej, a także niektórych stron wewnętrznych.

3. Nie trać Kodu Śledzenia

Niektórzy użytkownicy dodają swój kod śledzenia analytics bezpośrednio do swoich plików motywów. Istnieją również motywy WordPress, które pozwalają dodać kod Adsense lub Analytics w panelu ustawień.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest przeoczenie tych kodów.

Musisz upewnić się, że skopiowałeś wszystkie kody śledzenia, abyś mógł je dodać do nowej witryny po zmianie motywu.

Aby to udowodnić w przyszłości, zawsze zalecamy użytkownikom zainstalowanie Google analytics za pomocą wtyczki takiej jak MonsterInsights, a dla innych kodów śledzenia zalecamy użycie wtyczki nagłówek i stopka.

4. Wykonaj pełną kopię zapasową

Zawsze zaleca się tworzenie kopii zapasowych postów, obrazów, wtyczek i bazy danych przed zmianą motywu.

Możesz użyć wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, aby utworzyć kopię zapasową całej witryny. Przed przejściem do przodu należy pobrać tę kopię zapasową na komputer.

Ten krok zapewni, że możesz łatwo odzyskać swoją witrynę, jeśli coś pójdzie nie tak.

5. Zawartość Paska Bocznego

Paski boczne służą do dodawania różnych widżetów, w tym linków społecznościowych, reklam, formularzy subskrypcji lub formularza kontaktowego.

Zanotuj te zmiany. Jeśli do widżetu dodano dowolny kod niestandardowy, skopiuj i wklej ten kod na swój komputer, aby móc go ponownie wykorzystać w nowym motywie.

6. Utrzymuj witrynę w trybie konserwacji

Dobrą praktyką jest przełączanie witryny w tryb konserwacji podczas wprowadzania zmian. Nie chcesz, żeby odwiedzający zobaczyli plac budowy, prawda?

W tym celu zalecamy użycie wtyczki SeedProd. Jest to popularna wtyczka WordPress, która pozwala łatwo tworzyć piękne strony wkrótce i tryb konserwacji dla Twojej witryny.

SeedProd

Możesz użyć darmowej wersji SeedProd, aby włączyć tryb konserwacji. Istnieje również wersja Premium, która zawiera gotowe szablony, zaawansowane funkcje dostosowywania i intergacje narzędzi do marketingu e-mail.

Aby utrzymać witrynę w trybie konserwacji, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Jeśli potrzebujesz pomocy, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Następnie udaj się do SeedProd ” Strony z panelu administracyjnego WordPress, a następnie kliknij ” Skonfiguruj stronę trybu konserwacji.’

Set up a maintenance mode page

Następnie musisz wybrać szablon dla strony trybu konserwacji. Możesz również użyć pustego szablonu i utworzyć stronę od podstaw.

Aby wybrać szablon, po prostu najedź kursorem na miniaturę, a następnie kliknij ikonę wyboru.

Choose a maintenance page template

Możesz teraz użyć Kreatora Stron SeedProd przeciągnij i upuść, aby dostosować stronę trybu konserwacji. Po prostu dodaj nowe bloki, przeciągając je z menu po lewej stronie.

SeedProd pozwala dodawać standardowe bloki tekstu, obrazów, przycisków i nagłówków. Oferuje również zaawansowane bloki, w tym formularze kontaktowe, prezenty, opcje udostępniania społecznościowego i wiele innych.

SeedProd visual editor

Nie zapomnij zapisać zmian, klikając przycisk “Zapisz” w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do zakładki “Ustawienia strony” i zmień Status strony, przełączając na “Publikuj”.’

Publish your maintenance mode page

Kiedy to zrobisz, możesz przejść do SeedProd ” Strony aby włączyć tryb konserwacji. Wszystko, co musisz zrobić, to przełączyć tryb konserwacji na ‘ aktywny.’

Enable maintenance mode in SeedPro

Jak zainstalować motyw WordPress

Po wykonaniu powyższych środków ostrożności następnym krokiem jest zainstalowanie motywu, którego chcesz użyć w swojej witrynie.

Dostępne są tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress do wyboru. Fakt, że czytasz ten artykuł, oznacza, że prawdopodobnie znalazłeś dobry motyw dla swoich potrzeb.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś motywu, możemy gorąco polecić Ci następujące motywy WordPress:

1. Divi

Divi WordPress theme

Divi jest jednym z najpopularniejszych motywów WordPress na rynku. Jest zasilany przez przeciągnij i upuść Divi Builder, który pozwala łatwo zbudować dowolny rodzaj strony internetowej.

Zawiera ponad 20 gotowych układów i 46 różnych elementów treści. Możesz łatwo dostosować każdy element swojej witryny i zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym.

2. Astra

Astra WordPress theme

Astra to lekki i zoptymalizowany pod kątem prędkości motyw WordPress. Jest kompatybilny z różnymi wtyczkami do tworzenia stron, takimi jak Beaver Builder, Divi i Visual Composer.

Jest to temat gotowy do tłumaczenia i RTL. Dzięki temu możesz uruchomić swoją stronę w dowolnym języku, a nawet stworzyć wielojęzyczną stronę internetową.

Astra może być łatwo zintegrowana z wtyczką WooCommerce, dzięki czemu można łatwo utworzyć sklep internetowy bez większych kłopotów. Możesz także dostosować nagłówek, stopkę, układ i inne elementy za pomocą dostosowywania motywów WordPress.

Naszą ulubioną częścią astry są wszystkie startowe szablony stron, które zawiera.

3. StudioPress

StudioPress WordPress themes

Genesis jest najpopularniejszym frameworkiem motywów WordPress i został zbudowany przez zespół StudioPress. Możesz tworzyć niesamowite strony internetowe za pomocą Genesis framework i innych motywów StudioPress.

Jeśli nie wiesz, StudioPress jest teraz częścią WP Engine, najpopularniejszej zarządzanej firmy hostingowej WordPress.

Najlepsze jest to, że otrzymasz motywy 35 + StudioPress za darmo, jeśli zarejestrujesz się w dowolnym planie hostingowym WP Engine.

4. OceanWP

OceanWP WordPress theme

OceanWP to responsywny i wielofunkcyjny motyw WordPress. Oferuje wiele szablonów demonstracyjnych, które zostały zbudowane z myślą o różnych zawodach i firmach.

Jest kompatybilny z głównymi wtyczkami do tworzenia stron. Możesz także użyć różnych rozszerzeń, aby przenieść witrynę na wyższy poziom.

5. Beaver Builder

Beaver Builder plugin

Beaver Builder to jedna z najlepszych wtyczek do tworzenia stron typu przeciągnij i upuść, które pozwalają budować wspaniałe strony dla Twojej witryny bez żadnych umiejętności kodowania.

Beaver Builder jest kompatybilny z prawie każdym motywem WordPress, a nawet możesz go użyć do stworzenia niestandardowego motywu WordPress bez pisania kodu.

Po wybraniu motywu musisz go zainstalować w swojej witrynie WordPress. Możesz użyć jednej z następujących metod 3, aby zainstalować motyw WordPress:

  • Korzystanie z opcji wyszukiwania motywów WordPress
  • Przesyłanie motywu z pulpitu WordPress
  • Instalacja motywu za pomocą FTP

Możesz sprawdzić nasz przewodnik dla początkujących, jak zainstalować motyw WordPress, aby uzyskać pomoc.

Jak zmienić motyw WordPress bez przechodzenia na żywo

Po zainstalowaniu nowego motywu możesz go zmienić.

Jednak zawsze zaleca się przetestowanie motywu przed przejściem do niego na swojej stronie NA ŻYWO.

W ten sposób będziesz mógł sprawdzić zgodność nowego motywu z istniejącymi wtyczkami i upewnić się, że wszystko działa poprawnie zgodnie z życzeniem.

Istnieją dwa sposoby, których możesz użyć, aby zmienić swój motyw WordPress bez przechodzenia na żywo:

1. Opcja Podglądu Na Żywo

Domyślnie WordPress umożliwia podgląd motywu w witrynie bez zmiany go.

Aby to zrobić, udaj się do Wygląd » Tematy z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

Na tej stronie zobaczysz wszystkie zainstalowane motywy w Twojej witrynie. Musisz najechać kursorem myszy na motyw, który chcesz wyświetlić i kliknąć na Podgląd Na Żywo guzik.

WordPress Theme Live Preview Option

Spowoduje to otwarcie nowego motywu w edytorze motywów WordPress. Możesz teraz przetestować nowy motyw i upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

2. Wtyczka Theme Switcha

Inną opcją jest użycie wtyczki Theme Switcha. Umożliwia podgląd nowego motywu bez jego aktywacji.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować tę bezpłatną wtyczkę. Następnie przejdź do Ustawienia » Theme Switcha z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

Theme Switcha plugin settings page

Na stronie Ustawienia wybierz opcję “włącz przełączanie motywów”, a następnie przewiń na dół strony, aby kliknąć Zapisz Zmiany.

Ta wtyczka wyświetli teraz wszystkie zainstalowane motywy na dole tej strony. Śmiało i kliknij nowy motyw, aby wyświetlić podgląd na nowej karcie przeglądarki internetowej.

Theme Switcha available themes section

Jak zmienić motyw WordPress na stronie NA ŻYWO

Po przetestowaniu nowego motywu nadszedł czas, aby rozpocząć proces przełączania motywu w witrynie WordPress.

Aby to zrobić, przejdź do Wygląd » Tematy z lewego paska bocznego panelu administracyjnego WordPress.

Change WordPress theme on live website

Na tej stronie musisz najechać kursorem myszy na motyw, którego chcesz użyć, a następnie kliknąć na Aktywuj przycisk, aby zmienić motyw WordPress.

Teraz możesz odwiedzić stronę główną swojej witryny, aby zobaczyć nowy motyw w akcji.

Jak ręcznie zmienić motyw WordPress

Czasami błąd może sprawić, że obszar administracyjny WordPress będzie niedostępny. W takim przypadku nie będzie można zmienić motywu za pomocą powyższej metody.

Aby odzyskać swoją witrynę, musisz przywrócić ją z kopii zapasowej lub możesz rozwiązać problem z błędem WordPress, który powoduje problem.

Jeśli jednak nie masz kopii zapasowej, możesz ręcznie zmienić motyw za pomocą phpMyAdmin.

Ta metoda pozwala poinformować WordPress, którego motywu użyć, zmieniając informacje w bazie danych.

Po pierwsze, musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP i przejść do folderu /wp-content/themes/.

FTP WordPress themes folder

Tutaj będziesz mógł zobaczyć wszystkie motywy, które są aktualnie zainstalowane w Twojej witrynie. Możesz również zainstalować motyw WordPress przez FTP, jeśli go nie widzisz.

Następnie chcesz zapisać nazwę folderu motywu, którego chcesz użyć, ponieważ będziesz go potrzebować później.

Następnie musisz przejść do cPanel swojego konta hostingowego WordPress. Na tej stronie musisz przewinąć w dół do sekcji bazy danych, a następnie kliknąć na phpMyAdmin.

cPanel open phpMyAdmin

Po wejściu do phpMyAdmin zobaczysz listę baz danych po lewej stronie ekranu. Po prostu kliknij bazę danych, której używasz w swojej witrynie WordPress.

phpMyAdmin open database and table

Następnie pokaże Ci listę tabel w tej bazie danych. Musisz kliknąć tabelę “wp_options”, aby ją otworzyć.

Uwaga: Domyślnie Korzystanie z WordPressa wp_ jako prefiks dla nazw tabel. Możliwe jest jednak posiadanie innego prefiksu bazy danych, jak pokazano na powyższym obrazku.

Teraz musisz zlokalizować szablon oraz arkusz stylów wiersze na prawym panelu.

Template and stylesheet rows

Następnie kliknij na Edycja link obecny w wierszu “szablon”, aby otworzyć edytor.

Tutaj musisz zmienić wartość w option_value pole do nazwy motywu, którego chcesz użyć. Zwykle jest to taka sama nazwa folderu w/wp-content/ themes / folderze, który skopiowałeś wcześniej.

Change template value

Po zakończeniu kliknij na Idź. przycisk, aby zapisać zmiany. Następnie powtórz ten sam proces dla wiersza “arkusz stylów”.

Po wprowadzeniu zmian w obu wierszach możesz przejść do swojej witryny, aby zobaczyć nowy motyw w akcji.

Rzeczy do zrobienia po zmianie motywu

Po zmianie motywu w witrynie musisz zadbać o pewne rzeczy przed wyłączeniem trybu konserwacji.

Możesz sprawdzić następującą listę rzeczy do zrobienia po zmianie motywu WordPress:

1. Przetestuj Swoją Stronę

Po pierwsze, musisz upewnić się, że wszystkie funkcje, wtyczki i widżety działają poprawnie.

Powinieneś zainwestować trochę czasu, aby przetestować swoją stronę i sprawdzić różne rzeczy, w tym posty, sekcję komentarzy, Zdjęcia i formularz kontaktowy.

2. Kompatybilność Między Przeglądarkami

Przeglądarki mają tendencję do wyświetlania pewnych rzeczy w inny sposób.

Aby upewnić się, że witryna wygląda dobrze w każdej większej przeglądarce, należy przetestować witrynę w różnych przeglądarkach internetowych, w tym Google Chrome, Firefox, Safari i Internet Explorer.

3. Dodaj Kod Śledzenia

Po przetestowaniu funkcji i kompatybilności między przeglądarkami powinieneś dodać do swojej witryny kod śledzenia analytics i Adsense.

Możesz użyć wtyczki MonsterInsights, aby dodać kod śledzenia Google Analytics. Pozwoli to prawidłowo skonfigurować analitykę i wyświetlić szczegółowe statystyki witryny bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

4. Wyłącz Tryb Konserwacji

Możesz wyłączyć tryb konserwacji w swojej witrynie, aby ją uruchomić.

Jeśli używasz wtyczki SeedProd, po prostu przejdź do SeedProd ” Strony z pulpitu WordPress i kliknij przełącznik na “nieaktywny”, aby wyłączyć tryb konserwacji.

Set up a maintenance mode page

5. Czas Ładowania Testu

Musisz ponownie wejść na stronę Pingdom, aby przetestować czas ładowania strony głównej po zmianie motywu.

Następnie porównaj go z czasem ładowania starego motywu. Jeśli widzisz jakiekolwiek poważne różnice, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby poprawić szybkość WordPress.

6. Monitoruj Współczynnik Odrzuceń

Po zmianie motywów powinieneś monitorować współczynnik odrzuceń swojej witryny.

Jeśli nowy motyw nie jest przyjazny dla użytkownika i trudny w nawigacji, może zwiększyć współczynnik odrzuceń witryny.

Możesz dodać powiązane posty, widżet popularnych postów i bułkę tartą, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć liczbę wyświetleń strony.

7. Poproś o opinię

Możesz również poprosić użytkowników o opinie i sugestie dotyczące ulepszania projektu witryny. Możesz użyć formularzy ankiet lub ankiety online, aby zebrać dane użytkowników.

Możesz udostępnić nowy projekt swoim subskrybentom za pomocą usługi e-mail marketingu i poprosić ich o sugestie. To pomoże ci uzyskać pomysły na to, co chcieliby zobaczyć ulepszone.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik krok po kroku pomógł Ci łatwo zmienić motyw WordPress. Możesz zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress dla stron biznesowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej samouczków wideo WordPress. Możesz również śledzić nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…