Czy kiedykolwiek musiałeś ustawić przedziały czasowe dostawy dla swojego sklepu internetowego?

Tworzenie przedziałów czasowych dostaw pozwala nadążyć za zapotrzebowaniem klientów na wygodniejszą dostawę. Jednocześnie pozwala również na stworzenie łatwiejszego w zarządzaniu harmonogramu dopasowanego do Twoich możliwości dostaw.

W tym przewodniku podzielimy się krok po kroku, jak łatwo skonfigurować przedziały czasowe dostawy w WooCommerce.

Setting up delivery time slots in WooCommerce

Co to są czasy dostawy i dlaczego należy je ustawiać w WooCommerce?

Szczeliny dostawy pozwalają klientom w sklepie internetowym wybrać określony czas i datę „przedziałów” dostawy.

Ten wygodny model dostawy pozwala klientom dokładnie wiedzieć, kiedy otrzymają swoje towary, co z kolei zwiększa satysfakcję klientów i zaufanie do Twojej marki.

Dla właścicieli sklepów, oferowanie klientom określonych przedziałów czasowych dostaw może drastycznie zmniejszyć brak dostaw. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na kosztach dostawy i zwiększyć rentowność swojego sklepu.

Na mniejszą skalę, oferowanie klientom terminów dostawy lub odbioru pozwala właścicielom sklepów zarządzać ich harmonogramem i optymalizować czas dostawy. Mogą szybciej realizować więcej zamówień i dostarczać je na czas.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo dodać przedziały czasowe dostawy lub odbioru w WooCommerce .

Tworzenie przedziałów czasowych dostawy w WooCommerce

W tym samouczku użyjemy wtyczki WooCommerce Delivery Slots . Jest to potężna wtyczka, która dodaje podstawowe funkcje oparte na dacie i czasie do domyślnej funkcji dostarczania WooCommerce.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WooCommerce Delivery Slots . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym , jak zainstalować wtyczkę WordPress .

Po aktywacji musisz odwiedzić stronę WooCommerce »Sloty dostawy na pulpicie WordPress.

Delivery slots menu

Następnie musisz wybrać zakładkę Ustawienia ogólne. Tutaj możesz zmienić miejsce wyświetlania pól daty i godziny oraz oferowane metody wysyłki.

Delivery slots settings

Następnie przejdź do zakładki Ustawienia daty. Na tym ekranie możesz wybrać dni tygodnia, w których będziesz oferować terminy dostawy. Będziesz także mógł dodać maksymalną liczbę zamówień dziennie, ustawić dodatkowe opłaty za dostawę tego samego lub następnego dnia i nie tylko.

Delivery days

Teraz możesz przejść do zakładki Ustawienia czasu, aby utworzyć przedziały czasowe dostawy.

Time slot settings

Upewnij się, że zaznaczono opcję „Włącz przedziały czasowe” i przewiń w dół do sekcji „Konfiguracja przedziału czasowego”, aby dostosować.

Tutaj będziesz mógł wypełnić pola Czas trwania slotu i Częstotliwość slotu, aby dynamicznie generować sloty. Możesz również pozostawić je puste, aby utworzyć pojedynczy przedział czasowy.

W tym samouczku tworzymy przedziały czasowe co 30 minut od 6 rano do 10 rano każdego dnia tygodnia. Tworzymy również przedziały czasowe premium co 30 minut od 10:00 do 12:00 w czwartki i piątki, co wiąże się z dodatkową opłatą.

Time slot configuration

Wskazówka: WooCommerce Delivery Slots pozwala w pełni dostosować swoje przedziały czasowe, dzięki czemu możesz dodać dodatkowe opłaty za niektóre przedziały, oferować przedziały tylko dla określonych metod wysyłki i ustawić maksymalną liczbę zamówień na przedział .

Po zakończeniu tworzenia przedziałów czasowych dostawy kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Na stronie kasy Twoi klienci będą teraz mogli wybrać odpowiednią dla siebie datę dostawy i przedział czasowy.

Delivery slots on the checkout page

Gdy klient wybierze przedział czasowy i kupi swoje przedmioty, po złożeniu zamówienia zostanie mu wyświetlona strona „Otrzymano zamówienie”.

Ta strona zawiera potwierdzenie zamówienia i wybrany przedział czasowy, który zostanie również potwierdzony w wiadomości e-mail z zamówieniem.

Delivery details

Wskazówka: Upewnij się, że powiadomienia e-mail WooCommerce działają. Zobacz nasz przewodnik, jak naprawić problem braku wysyłania wiadomości e-mail przez WordPress , aby skonfigurować i przetestować powiadomienia e-mail.

Jako właściciel sklepu będziesz mógł zobaczyć wybraną datę dostawy w przeglądzie i szczegółach zamówień. Możesz również przejść do strony WooCommerce » Czasy dostawy » Dostawy , aby zobaczyć wszystkie dostawy.

Upcoming deliveries

Tworzenie tabeli rezerwacji w WooCommerce

Wtyczka WooCommerce Delivery Slots umożliwia również włączenie rezerwacji dostawy. Dzięki temu klienci mogą z wyprzedzeniem zarezerwować czas dostawy.

Po prostu przejdź do strony WooCommerce »Sloty dostawy i przejdź do zakładki „Tabela rezerwacji”.

Reserve time slots in advance

Tutaj możesz dostosować ustawienia swojego stołu, w tym ustawić limity czasu trwania rezerwacji przed dokonaniem zakupu i zmienić jej styl, aby pasował do Twojego sklepu.

Gdy będziesz zadowolony, kliknij Zapisz zmiany i skopiuj krótki kod [jckwds] u góry tej strony ustawień.

Możesz teraz dodać ten krótki kod do dowolnej strony w swojej witrynie, aby umożliwić klientom zarezerwowanie przedziału czasowego dostawy przed zakupem.

Adding reservation table for delivery slots

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo skonfigurować przedziały czasowe dostawy w WooCommerce. Możesz również polubić naszą listę najlepszych wtyczek WooCommerce dla Twojego sklepu i najlepszych usług marketingu e-mailowego , aby zwiększyć sprzedaż.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…