Narzędzie do debugowania udostępniania na Facebooku

Czy chcesz utworzyć listę rzeczy do zrobienia w swojej witrynie WordPress?

Robienie rzeczy często sprowadza się do posiadania staromodnej listy rzeczy do zrobienia. A możliwość przeglądania listy rzeczy do zrobienia w WordPress może zwiększyć Twoją produktywność.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć listę rzeczy do zrobienia w WordPress.

Creating a to do list in WordPress

Po co tworzyć listę zadań do wykonania w WordPress?

Listy spraw do załatwienia to najlepsze narzędzie zwiększające produktywność. Możesz użyć prostego notatnika do zarządzania codziennymi listami spraw do załatwienia.

Jeśli jednak starasz się zachować produktywność w pracy, możesz rozważyć bardziej zaawansowane i wydajne aplikacje z listami zadań do wykonania. Pozwala to zachować kontrolę nad rzeczami i mieć pewność, że nic nie prześlizgnie się przez pęknięcia.

W przypadku właścicieli witryn WordPress listy rzeczy do zrobienia mogą być używane do zarządzania kalendarzem redakcyjnym , zadaniami związanymi z projektowaniem witryn internetowych, zarządzaniem konwersjami witryn internetowych i prawie wszystkimi innymi zadaniami, które zechcesz tor.

Pokażemy Ci, jak utworzyć je w WordPressie za pomocą wtyczki, a następnie bardziej elastyczne rozwiązanie przy użyciu jednego z naszych ulubionych narzędzi zwiększających produktywność, których używamy w naszej firmie.

Gotowe, zaczynajmy.

Metoda 1. Jak zrobić listę rzeczy do zrobienia w WordPress

W przypadku tej metody będziemy używać wtyczki WordPress do tworzenia listy rzeczy do zrobienia i zarządzania nią bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress.

W zasadzie pozwala na tworzenie tablic z listami rzeczy do zrobienia w stylu Trello w panelu administracyjnym WordPress.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Kanban Boards dla WordPress . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem , jak zainstalować wtyczkę WordPress .

Po instalacji przejdź do Kanban »Tablice na pulpicie nawigacyjnym WordPress i kliknij przycisk„ Dodaj kolejną tablicę ”, aby utworzyć nową tablicę. Zobaczysz, że domyślnie jest „tablica Kanban”.

Create your Kanban Board

Potrzebujesz. aby kliknąć przycisk „Zapisz swoje tablice”, zanim przejdziesz dalej.

Następnie chcesz odwiedzić stronę Kanban »Ustawienia . Natychmiast wylądujesz na karcie „Ogólne”. Śmiało i kliknij nazwę tablicy i wybierz właśnie utworzoną tablicę.

General settings tab

Musisz upewnić się, że wybrałeś „Tak” w opcji „pokaż wszystkie kolumny”, aby w kolejnym kroku można było zobaczyć całą planszę na jednym ekranie. Nie zapomnij zapisać swoich ustawień.

Następnie kliknij kartę „Statusy”, aby skonfigurować kolumny na tablicy. Tutaj utworzysz listę rzeczy do zrobienia.

Create new status

Ponieważ jest to zupełnie nowa tablica, utworzymy 3 statusy, które wskazują, jak daleko jesteś w trakcie pracy nad zadaniem.

Nazwiemy te trzy stany: „Zadanie”, „W toku” i „Gotowe”.

Aby to zrobić, kliknij przycisk „Dodaj kolejny stan”, a następnie nadaj mu nazwę „Zadanie”.

Task on your to-do list

Powtórz ten proces jeszcze dwa razy, aby utworzyć wszystkie trzy statusy.

All statuses complete

Po utworzeniu wszystkich statusów kliknij przycisk „Zapisz ustawienia”.

Gdy to zrobisz, czas przejść do tablicy i stworzyć listę rzeczy do zrobienia. Po prostu kliknij przycisk „Przejdź do tablicy” u góry ekranu.

Go to board

Teraz zobaczysz swoją tablicę i nadszedł czas, aby utworzyć kilka zadań.

Your Kanban board

Kiedy najedziesz kursorem myszy na jedną z kolumn statusu, pojawi się niebieski przycisk. Kliknij znak „+”, aby utworzyć pierwsze zadanie.

Masz dwa pola do wypełnienia:

  • Dodaj projekt
  • Dodaj tytuł

Po kliknięciu w te pola możesz je wypełnić. W naszym przykładzie tworzymy projekt o nazwie „Szybkie posiłki”, a następnie dodajemy tytuły postów na blogu.

Label your statuses

Wewnątrz tych statusów można ustawić ramy czasowe ich ukończenia. Następnie możesz także wybrać użytkowników, którym chcesz przypisać zadanie.

Po utworzeniu zadania możesz przenieść je do kolumn „W toku” i „Gotowe”, aby oznaczyć je jako pracujące lub zakończone.

How to move statuses

Na koniec, aby wyjść z tablicy i wrócić do pulpitu WordPress, należy kliknąć przycisk „Ustawienia” u dołu ekranu, a następnie kliknąć „Administrator”.

Admin dashboard

Kanban dla WordPress to doskonały sposób na zarządzanie listami rzeczy do zrobienia w obszarze administracyjnym WordPress.

Jeśli jednak potrzebujesz więcej funkcji lub nie chcesz dawać członkom zespołu dostępu do obszaru administracyjnego WordPress, ta następna metoda jest dla Ciebie.

Metoda 2. Utwórz listę zadań do wykonania za pomocą Asany

W WPBeginner i Awesome Motive używamy Asana do zarządzania wszystkimi naszymi zadaniami. Jest to najlepsze narzędzie do zarządzania projektami, które pozwala na śledzenie pracy i śledzenie postępów.

Jest bardziej elastyczny i oferuje znacznie więcej funkcji. Możesz udostępnić swój projekt Asana swojemu zespołowi bez udostępniania dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Rozpoczęcie pracy dla małych zespołów i osób indywidualnych jest bezpłatne. Ponadto działa na urządzeniach mobilnych i ma aplikacje na telefony z systemem iOS i Android.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak skonfigurować i używać Asany do tworzenia listy rzeczy do zrobienia w witrynie WordPress.

Asana homepage

Najpierw przejdź do witryny Asana i kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo” i prześlij swój adres e-mail, aby utworzyć konto.

Teraz sprawdź swój firmowy adres e-mail , aby uzyskać link weryfikacyjny. Musisz kliknąć ten link i postępować zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć tworzenie konta.

Set up your Asana profile

Gdy skończysz, przejdziesz prosto do panelu, który wygląda tak:

Asana dashboard

Ponieważ tworzymy listę rzeczy do zrobienia po raz pierwszy, kliknij przycisk „Nowy projekt”, aby rozpocząć.

New project

Teraz kliknij przycisk „Pusty projekt”, aby rozpocząć tworzenie listy rzeczy do zrobienia. Śmiało i nadaj swojemu projektowi nazwę. Na potrzeby tego przykładu nazwaliśmy naszą „Moja lista rzeczy do zrobienia”.

Add project details

Kliknij „Utwórz projekt” i nadszedł czas, aby dodać zadania do listy.

Aby utworzyć nowe zadania, należy postępować zgodnie z instrukcjami, klikając obszar „Kliknij tutaj, aby dodać zadanie”. Jeśli chcesz utworzyć więcej zadań, po prostu kliknij przycisk „+ Dodaj zadanie” u góry pulpitu nawigacyjnego.

Oto, jak może wyglądać Twoje po dodaniu kilku zadań.

Your tasks

Kiedy kończysz zadanie i chcesz oznaczyć je jako zakończone, po prostu kliknij okrągłe kółko ze znacznikiem wyboru.

Mark task complete

Dodaj członków zespołu do swojego projektu

Asana sprawia, że ​​bardzo łatwo jest zaprosić kogokolwiek do swojego zespołu. Po prostu kliknij przycisk udostępniania u góry projektu, aby zaprosić użytkowników do zespołu.

Inviting and adding team members to your projecct

Następnie możesz dodać adresy e-mail użytkowników, których chcesz zaprosić do swojego zespołu. Możesz także w dowolnym momencie usunąć je ze swojego zespołu i kontrolować, które projekty mogą edytować.

Managing team members in Asana

Gdy ci członkowie zespołu dołączą do twojego projektu, możesz przypisać im pozycje z listy rzeczy do zrobienia do pracy.

Asana to potężne narzędzie do zarządzania projektami. Gdy zaczniesz go używać, z przyjemnością odkryjesz nowe funkcje, takie jak zaawansowane wyszukiwanie, zarządzanie zespołem, zarządzanie zadaniami i inne wbudowane narzędzia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się tworzyć listę rzeczy do zrobienia w WordPress. Możesz również chcieć sprawdzić nasze niezbędne wtyczki WordPress do witryn firmowych oraz nasz wybór najlepszych usług telefonicznych dla firm dla zdalnych zespołów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…