Tworzenie programu polecającego w WordPress

Chcesz stworzyć program poleceń w WordPress?

Programy polecające lub programy partnerskie to świetny sposób na zachęcenie większej liczby osób do promowania Twoich produktów wśród większej grupy odbiorców.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć program poleceń w WordPress i zdobyć więcej klientów.

Creating a referral program in WordPress

Dlaczego warto utworzyć program poleceń w WordPress?

Program poleceń lub program partnerski pozwala uzyskać więcej osób, które pomogą Ci sprzedać Twoje produkty i usługi. W zamian płacisz im niewielką prowizję od każdej sprzedaży, którą wykonują. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz najlepszy przewodnik affiliate marketing, aby zobaczyć, jak to działa.

W prostych słowach, to jest jak budowanie własnej armii sprzedaży bez płacenia im wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu.

Marketerzy afiliacyjni to zazwyczaj twórcy treści, którzy zarabiają w Internecie, polecając swoim użytkownikom odpowiednie produkty i usługi. Istnieje kilka przydatnych wtyczek i narzędzi marketingu afiliacyjnego, które partnerzy mogą wykorzystać do zwiększenia sprzedaży.

Ale aby zarządzać własnym programem partnerskim lub programem partnerskim, potrzebujesz wtyczki, która pozwala łatwo zarządzać wszystkimi aspektami programu partnerskiego. Powinno to umożliwić marketerom afiliacyjnym dołączenie do twojego programu poleceń, pomagając Ci śledzić sprzedaż i ruch wysyłany przez każdego partnera affiliate.

Teraz istnieją dwa rodzaje platform zarządzania afiliacjami, które możesz wybrać.

  • Wtyczka do zarządzania partnerskiego WordPress
  • Sieć afiliacyjna oparta na chmurze

Obie platformy mają swoje plusy i minusy. Na przykład korzystanie z wtyczki WordPress pozwala uruchomić własny program partnerski bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Nie ograniczasz się do Zasad i ograniczeń platformy w chmurze.

Nie musisz również płacić opłaty za transakcję do jakiejkolwiek sieci innej firmy, ponieważ zarządzasz własnym programem partnerskim. Dlatego większość małych firm woli korzystać z samodzielnej wtyczki do zarządzania partnerskiego.

Z drugiej strony platformy chmurowe, takie jak ShareASale, Partnerstack i Impact, sprawiają, że twój program partnerski jest natychmiast dostępny dla tysięcy marketerów partnerskich. Mają również lepsze systemy śledzenia i płatności, które mogą usprawnić przepływ pracy.

Ale ze względu na ten samouczek pokażemy Ci, jak skonfigurować program polecający w WordPress za pomocą wtyczki (bez kodowania).

Pokażemy Ci dwie najlepsze wtyczki partnerskie, których możesz używać w swojej witrynie WordPress lub sklepie WooCommerce. Możesz wybrać taki, który będzie dla ciebie najlepszy.

Metoda 1. Utwórz program polecający z Easy Affiliate (zalecane)

W tej metodzie będziemy używać Easy Affiliate. Jest to najlepsza wtyczka do zarządzania partnerskiego WordPress na rynku i pozwala łatwo dodać program partnerski do swojej witryny.

Działa ze wszystkimi najlepszymi platformami eCommerce WordPress, w tym WooCommerce i MemberPress.

Easy Affiliate to kompleksowa platforma oferująca zaawansowane funkcje, takie jak panel partnera, raporty w czasie rzeczywistym, wykrywanie oszustw, integracja e-commerce, e-mail marketing, wypłaty jednym kliknięciem, a co najważniejsze brak opłat transakcyjnych.

Aby rozpocząć, najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę easy Affiliate. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Easy Affiliate ” Ustawienia strony i przewiń w dół do dołu. Stąd musisz kliknąć przycisk “Uruchom Kreatora konfiguracji”, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Launch set up wizard

Następnie musisz wprowadzić klucz licencyjny wtyczki. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie na stronie easy Affiliate.

Enter your license key

Jeśli wcześniej korzystałeś z innej wtyczki partnerskiej, wtyczka zaoferuje import Twoich danych. Jeśli nie, możesz przejść do następnego kroku.

Następnie wtyczka spróbuje wykryć używaną wtyczkę eCommerce. Po prostu kliknij przełącznik obok platformy i przejdź do następnego kroku.

Select platform

Następnie musisz podać informacje o swojej firmie. Wystarczy wypełnić formularz i kliknąć przycisk Kontynuuj.

Add your business information

Następnie będziesz mieć możliwość wyboru sposobu, w jaki partnerzy zarejestrują się na twojej stronie. Możesz zezwolić partnerom na aplikowanie, a następnie zatwierdzanie aplikacji, zezwalanie na publiczną rejestrację lub ręczne dodawanie partnerów.

affiliate registration settings

Możesz wybrać, które informacje chcesz zbierać od partnerów afiliacyjnych, takie jak adres firmy i informacje podatkowe. Możesz uczynić to wymaganym, zebrać przy rejestracji lub zezwolić partnerom na wprowadzenie go na swoim koncie.

Poniżej możesz pokazać umowę partnerską. Wtyczka umożliwia również automatyczne generowanie umowy poprzez wypełnienie prostego formularza.

Generate affiliate agreement

Następnie kliknij przycisk Zapisz i kontynuuj, aby przejść do następnego kroku.

Teraz zostaniesz poproszony o ustawienie domyślnej wartości prowizji partnera jako procentu lub stałej kwoty. Poniżej możesz skonfigurować opcje wypłaty.

Commission and payout settings

East Affiliate obsługuje płatności cykliczne i umożliwia wysyłanie masowych wypłat zarówno ręcznie, jak i automatycznie.

Po kliknięciu przycisku Zapisz i kontynuuj przejdziesz do sekcji kreacje. Są to materiały marketingowe, które chcesz zaoferować swoim partnerom. Możesz udostępniać logo swojej witryny, zdjęcia produktów, banery reklamowe, dokumenty tekstowe i inne.

To wszystko, z powodzeniem skonfigurowałeś Easy Affiliate na swojej stronie WordPress. Możesz teraz kliknąć przycisk Zakończ konfigurację i zakończ Kreatora.

Finish setup

Dodawanie linków do Programu Partnerskiego

Easy Affiliate automatycznie generuje strony, na których marketerzy mogą się zarejestrować, zalogować i zarządzać swoimi kontami partnerskimi.

Możesz przeglądać te strony odwiedzając Easy Affiliate ” Ustawienia. Po prostu przewiń w dół do sekcji Strony partnerskie w zakładce Ogólne.

Affiliate pages

Możesz teraz dodać link do Pulpitu nawigacyjnego partnera do menu nawigacyjnego swojej witryny lub w obszarze stopki. Użytkownicy klikający w ten link będą mogli zarejestrować się lub zalogować się na swoje konta.

Affiliate sign up page

Łatwy Panel Partnerski I Raporty

Easy Affiliate ułatwia zarówno Tobie, jak i Twoim partnerom afiliacyjnym śledzenie ich wyników.

Jako właściciel strony internetowej, możesz wyświetlić wszystkie działania partnerskie na swojej stronie internetowej, odwiedzając Easy Affiliate ” Raporty strona.

Easy Affiliate reports dashboard

Stąd zobaczysz przegląd Wykresów statystyk partnerskich na swojej stronie z tymi samymi danymi w tabelach poniżej.

Easy Affiliate obejmuje również śledzenie linków. Możesz także przejść do zakładki kliknięcia i zobaczyć, które adresy URL partnerów przynoszą ci więcej kliknięć.

Clicks reports in Easy Affiliate

Zarządzanie partnerami w Easy Affiliate

W zależności od tego, jak program partnerski jest skonfigurowany, Easy Affiliate ułatwia zarządzanie partnerami.

Po prostu przejdź do Easy Affiliate ” Partnerzy strona i zobaczysz listę oddziałów, które zatwierdziłeś lub dodałeś do swojej witryny.

Affiliate management in Easy Affiliate

Możesz zatwierdzić nowe aplikacje partnerskie, przechodząc do karty aplikacje. Pokaże ci to listę partnerów oczekujących na zatwierdzenie.

Affiliate applications

Możesz kliknąć na nazwę partnera, aby zobaczyć więcej szczegółów ich aplikacji. Jeśli wszystko wygląda dobrze, możesz je zatwierdzić.

Korzystanie z dodatków w celu rozszerzenia łatwej funkcjonalności partnera

Easy Affiliate zawiera wiele integracji i rozszerzeń, których możesz użyć do rozszerzenia programu partnerskiego.

Obejmuje to integrację z najlepszymi platformami e-mail marketingu, zestaw narzędzi zapobiegania oszustwom, niestandardowe zasady prowizji, zaawansowane poziomy prowizji i wiele innych.

W zależności od planu licencyjnego można wyświetlić dostępne dodatki, odwiedzając Łatwy Partner ” Addons strona.

Easy Affiliate addons

Ogólnie Rzecz Biorąc, Easy Affiliate to bardzo solidna wtyczka do zarządzania Partnerstwem dla WordPress. Jest tworzony przez ten sam zespół odpowiedzialny za MemberPress, więc naprawdę rozumieją problem i zbudowali rozwiązanie, które jest zarówno łatwe, jak i wydajne.

Metoda 2. Skonfiguruj program poleceń w WordPress z AffiliateWP

Dla tej metody użyjemy AffiliateWP. Jest to świetna wtyczka do zarządzania partnerskiego WordPress, która pomaga skonfigurować własny program polecający w WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę AffiliateWP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Partnerzy ” Ustawienia strona, aby wprowadzić klucz licencyjny. Informacje te można znaleźć pod swoim kontem na stronie AffiliateWP.

AffiliateWP license key

Po aktywacji klucza licencyjnego musisz wybrać stronę, która będzie używana w obszarze partnerskim. AffiliateWP automatycznie tworzy jedną dla ciebie, ale jeśli chcesz użyć innej strony, możesz ją wybrać tutaj.

Następnie musisz wybrać stronę Warunki korzystania z usługi. Możesz sprawdzić strony Warunków Programu Partnerskiego na innych stronach internetowych, aby utworzyć jedną dla własnej witryny. Po utworzeniu strony możesz ją tutaj wybrać.

Następnie musisz przejrzeć inne ustawienia na stronie i skonfigurować je na podstawie własnych zasad programu poleceń.

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany”, aby zapisać swoje ustawienia.

Następnie musisz przejść do zakładki integracje na stronie Ustawienia. Stąd musisz wybrać integracje, które chcesz włączyć. AffiliateWP obsługuje najpopularniejsze wtyczki e-commerce, członkostwo, formularz kontaktowy i LMS.

AffiliateWP integrations

Kliknij przycisk Zapisz zmiany, a następnie przejdź do zakładki “E-maile” na stronie ustawień.

AffiliateWP pozwala edytować e-maile wysyłane do partnerów. Możesz również przesłać logo swojej firmy, stworzyć własne szablony wiadomości e-mail i wybrać profesjonalny adres e-mail, który będzie używany do wysyłania e-maili partnerskich.

Setting up emails

Uwaga: Jeśli nie możesz otrzymywać powiadomień e-mail, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości e-mail WordPess.

Na koniec przejdź do zakładki Różne na stronie ustawień, aby skonfigurować zaawansowane ustawienia programu partnerskiego. Pierwszą opcją na stronie jest umożliwienie partnerom zarejestrowania się. Możesz to sprawdzić, jeśli chcesz, aby partnerzy mogli zarejestrować się w twoim programie poleceń.

Misc settings

Następnie chcesz również włączyć reCAPTCHA, aby zapobiec rejestracji botów jako partnerów.

Będziesz musiał dokładnie przejrzeć każde ustawienie i zmienić je w razie potrzeby. Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Dodawanie linków do programu polecającego

Po skonfigurowaniu programu poleceń następnym krokiem jest dodanie do niego linków. Na przykład, jeśli włączyłeś rejestrację partnera, możesz dodać link do obszaru partnerskiego, aby zainteresowani marketerzy mogli się zarejestrować.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Menu strona i dodaj swoją stronę obszaru partnerskiego do menu nawigacyjnego. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik dla początkujących do dodawania menu nawigacji w WordPress.

Add link to affiliate area

Kliknięcie na link przeniesie użytkowników do obszaru partnerskiego, gdzie mogą zarejestrować się, aby dołączyć jako nowy partner, lub zalogować się na swoje konto, aby zobaczyć swoje raporty.

Affiliate area

Zarządzanie programem poleceń w AffiliateWP

AffiliateWP zawiera potężne narzędzia do zarządzania partnerami, przeglądania raportów i skutecznego uruchamiania programu partnerskiego bez opuszczania WordPress.

Aby wyświetlić partnerów, którzy dołączyli do twojego programu poleceń, po prostu przejdź do Afiliacje ” Afiliacje strona.

Affiliates

Na tej stronie możesz zobaczyć listę wszystkich swoich partnerów afiliacyjnych, ich zarobki, niezapłacone zarobki, wizyty polecające i inne. Możesz edytować dowolne konto partnerskie indywidualnie.

Aby zobaczyć każdą sprzedaż dokonaną za pośrednictwem partnera polecającego, musisz odwiedzić Afilianci ” Rekomendacje strona. Tutaj zobaczysz całą sprzedaż poleconych, partnera affiliate, kwotę i wiele innych. Możesz również kliknąć link “Odrzuć”, jeśli podejrzewasz, że polecenie jest fałszywe.

Referrals

Przeglądanie raportów programu poleceń w AffiliateWP

Raportowanie ma kluczowe znaczenie dla uruchomienia udanego programu poleceń, a AffiliateWP oferuje zaawansowane funkcje raportowania. Przejdź do Afiliacje ” Raporty strona dla pełnego przeglądu.

Reports overview

Możesz filtrować okres raportowania według czasu i konkretnej nazwy partnera affiliate. Możesz także przeglądać raporty dla Partnerów, wizyt polecających i kampanii.

Wysyłanie płatności do partnerów

AffiliateWP oferuje dwa rodzaje wypłat.

Pierwszym z nich są funkcje Usług wypłat AffiliateWP. Umożliwia łatwe wysyłanie płatności do partnerów za pośrednictwem firmy macierzystej AffiliateWP. Będą używać Stripe bezpośrednio wpłacać płatności na kartę debetową lub konto bankowe partnera.

Możesz włączyć tę funkcję, odwiedzając Partnerzy ” Ustawienia stronę i przejście do zakładki usługi wypłaty.

Payouts service

Drugą metodą jest użycie PayPal, który jest dostępny jako osobny dodatek w ramach planu licencji Professional.

Alternatywnie możesz również ręcznie płacić swoim partnerom, odwiedzając stronę Afilianci ” Rekomendacje stronę i kliknij przycisk “Zapłać partnerom”.

Manually pay affiliates

Następnie możesz wybrać okres i wygenerować listę wypłat, za pomocą której możesz ręcznie płacić partnerom za pomocą PayPal, karty kredytowej, bankowości internetowej lub dowolnej innej wybranej metody płatności.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak stworzyć program polecający w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny lub sprawdzić naszą wizytówkę niezbędnych wtyczek WordPress dla witryn biznesowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak umożliwić użytkownikom wybór metody płatności w formularzach WordPress?

W artykule: Dlaczego oferować wiele metod płatności w WordPress?Jak skonfigurować formularz płatności…