Czy chcesz umieścić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji?

Tryb konserwacji umożliwia wyświetlanie odwiedzającym przyjaznego dla użytkownika powiadomienia zamiast uszkodzonej witryny podczas konserwacji witryny.

Pozwala również bezpiecznie wykonywać wszelkie zadania konserwacyjne, jednocześnie upewniając się, że osoby, które potrzebują dostępu do witryny, nadal mają dostęp.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo umieścić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji. Pokażemy Ci również, jak sprawić, aby Strona trybu konserwacji była przyjemniejsza, pomocna i przyjazna dla użytkownika.

putting your WordPress site in maintenance mode

Dlaczego i kiedy trzeba umieścić WordPress w trybie konserwacji

Zwykle możesz pracować nad dostosowaniem witryny WordPress bez konieczności przełączania jej w tryb konserwacji. Możesz wykonywać drobne poprawki, publikować nową zawartość oraz aktualizować motywy i wtyczki bez żadnych przestojów.

Jednak czasami może być konieczne popracowanie nad witryną przez dłuższy czas, na przykład podczas ręcznego konfigurowania nowego motywu lub konfigurowania nowej wtyczki, która zmienia zachowanie witryny. W tym czasie Twoja witryna może wydawać się zepsuta dla użytkowników.

Jeśli Twoja witryna ma duży ruch, nie chcesz, aby użytkownicy widzieli zepsutą witrynę, ponieważ tworzy to złe wrażenia użytkownika i sprawia im słabe wrażenie Twojej marki.

Powszechnym sposobem radzenia sobie z tą sytuacją jest utworzenie witryny internetowej. Dzięki temu możesz pracować na swojej stronie w środowisku testowym i wprowadzać zmiany do swojej witryny na żywo, gdy skończysz.

Niektóre z najlepszych firm hostingowych WordPress oferują witryny 1-click, takie jak Bluehost, SiteGround i WP Engine.

Nadal będziesz musiał skonfigurować tryb konserwacji, ale będzie to bardzo krótki okres czasu.

Jeśli nie korzystasz z witryny testowej, zdecydowanie musisz umieścić swoją witrynę w trybie konserwacji, ponieważ wprowadzasz zmiany w witrynie aktywnej. Pozwala to na rozwiązanie problemu złego doświadczenia użytkownika.

Umieszczenie witryny WordPress w trybie konserwacji pozwala wyświetlić przyjazne dla użytkownika powiadomienie, alternatywne linki do odwiedzenia i podać ramy czasowe, w których zostanie wykonana konserwacja.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo umieścić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji lub w trakcie budowy.

Pokażemy Ci dwie różne wtyczki do tworzenia stron coming soon lub maintenance mode. Możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla ciebie.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

1. Skonfiguruj Tryb konserwacji WordPress za pomocą wtyczki SeedProd

SeedProd to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala tworzyć całkowicie niestandardowe strony nadchodzące, strony trybu konserwacji, niestandardowe strony 404, a nawet pełne strony docelowe marketingu. To najlepszy kreator stron docelowych dla WordPress, używany na ponad milionach witryn.

Istnieje również wersja Premium SeedProd, która oferuje więcej szablonów premium, zaawansowane funkcje dostosowywania i integracje marketingowe.

Ale aby umieścić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji, potrzebujesz tylko darmowej wersji SeedProd.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat instalacji wtyczki w WordPress.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do SeedProd ” Strony i kliknij ” Skonfiguruj stronę trybu konserwacji.’

Set up a maintenance mode page

Następnym krokiem jest zbudowanie strony konserwacji, którą odwiedzający będą widzieć po włączeniu trybu konserwacji.

Musisz zacząć od wyboru gotowego szablonu lub zacząć od pustego szablonu. Aby wybrać szablon, najedź myszą na miniaturę i kliknij ikonę wyboru.

Choose a maintenance page template

Spowoduje to otwarcie SeedProd drag & drop WordPress page builder, w którym możesz dostosować dowolny element.

Nowe elementy zawartości można również dodawać, przeciągając bloki z lewego panelu.

SeedProd visual editor

Na przykład możesz dodać własne niestandardowe logo, tło, formularz subskrypcji e-mail, przyciski udostępniania społecznościowego, minutnik, pasek postępu itp.

Gdy będziesz zadowolony ze swoich zmian, kliknij przycisk “Zapisz”.

Saving maintenance page

Ostatnim krokiem jest włączenie trybu konserwacji WordPress. Po prostu odwiedź SeedProd ” Strony w pulpicie nawigacyjnym WordPress i przełącz Tryb konserwacji na ” aktywny.’

Enable maintenance mode in SeedPro

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę w nowej karcie przeglądarki incognito, aby wyświetlić podgląd strony trybu konserwacji w akcji.

Kontrolowanie dostępu do strony dla zalogowanych użytkowników

Domyślnie SeedProd wyświetli Twoją stronę trybu konserwacji dla wszystkich użytkowników, którzy nie są zalogowani.

Każdy, kto ma konto, będzie mógł się zalogować tak, jak zwykle. Obejmuje to subskrybentów strony internetowej członkostwa i klientów sklepu internetowego.

Aby wybrać, kto może uzyskać dostęp do twojej witryny podczas konserwacji, musisz edytować ustawienia strony konserwacji. Po prostu odwiedź SeedProd ” Strony i kliknij przycisk “Edytuj stronę” pod Tryb Konserwacji.

Edit maintenance page

Wewnątrz seedprod builder musisz kliknąć Ustawienia Strony na górze strony, a następnie wybierz Kontrola Dostępu tab.

Maintence mode access controls

Stąd możesz wybrać metody, aby ominąć tryb konserwacji. Możesz użyć pliku cookie, zezwolić określonym adresom IP użytkownika lub dać użytkownikom tajny adres URL obejścia, aby przejść na stronę konserwacji.

Najskuteczniejszą metodą jest po prostu wybranie ról użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do witryny.

Na przykład dodanie roli administratora sprawi, że tylko administrator będzie miał dostęp do zwykłej strony internetowej.

Maintenance mode access by role

Możesz także dołączyć lub wykluczyć role użytkowników utworzone przez wtyczkę członkostwa WordPress lub wtyczkę eCommerce.

Gdy będziesz zadowolony z kontroli dostępu, nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz”, aby zapisać ustawienia.

Wyklucz określone strony z trybu konserwacji

Kolejną wspaniałą cechą SeedProd jest to, że pozwala selektywnie włączać lub wykluczać strony z trybu konserwacji.

Jest to przydatne w wielu sytuacjach, gdy konieczne może być Zezwolenie niektórym użytkownikom na dostęp do określonych stron.

Na przykład, jeśli witryna korzysta z niestandardowej strony logowania, należy wykluczyć ją z trybu konserwacji. Jeśli świadczysz obsługę klienta za pośrednictwem poczty e-mail, możesz również wykluczyć swoją stronę formularza kontaktowego.

Możesz dołączać lub wykluczać określone strony, dodając adresy URL w Ustawieniach Dołącz / Wyklucz adres URL.

Exclude URLs from maintenance page

Po wejściu na strony, które chcesz wykluczyć lub dołączyć, nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz wszystkie zmiany”, aby zapisać ustawienia.

Jeśli chcesz użyć SeedProd na stronie w budowie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak łatwo tworzyć wkrótce strony w WordPress z SeedProd.

2. Konfiguracja trybu konserwacji za pomocą wtyczki trybu konserwacji WP

Ta metoda wykorzystuje inny popularny tryb konserwacji wtyczki WP. Pozwala szybko skonfigurować prosty tryb konserwacji, ale ich funkcjonalność konstruktora nie jest tak potężna jak SeedProd.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę trybu konserwacji WP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Tryb konserwacji WP aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

WP Maintenance Mode

Ekran ustawień wtyczki jest podzielony na pięć zakładek. Domyślnie zobaczysz kartę Opcje Ogólne.

Pierwszą opcją w obszarze Ogólne jest Status, który jest domyślnie wyłączony. Aby umieścić swój blog WordPress w trybie konserwacji, musisz ustawić go na “aktywowany”.

Jeśli chcesz, aby Wyszukiwarki mogły zobaczyć Twoją witrynę, gdy jest ona w trybie konserwacji, musisz ustawić opcję “Obejście dla botów Wyszukiwania” na tak. Jeśli masz ustaloną stronę internetową, zalecamy ustawienie tej opcji na tak.

Tryb konserwacji WP pozwala administratorowi mieć pełny dostęp do witryny w trybie konserwacji. Oznacza to, że możesz zobaczyć działającą stronę internetową i zalogować się do pulpitu WordPress.

Możesz określić, które role użytkownika powinny mieć dostęp do przodu i zaplecza witryny, gdy jest ona w trybie konserwacji. Domyślnie jest ustawiony tylko na administratora.

Inne opcje na stronie są oczywiste. Gdy jesteś zadowolony z ustawień, musisz kliknąć przycisk Zapisz Ustawienia, aby zapisać zmiany.

Tworzenie własnej strony powitalnej dla trybu konserwacji

Tryb konserwacji WP umożliwia tworzenie pięknych stron docelowych do wyświetlania w trybie konserwacji. Aby utworzyć stronę powitalną, po prostu kliknij kartę Projekt na stronie ustawień wtyczki.

Design your maintenance page

Najpierw musisz podać tytuł, nagłówek i zawartość do wyświetlenia na stronie konserwacji. Jeśli tworzysz stronę w najbliższym czasie, możesz odpowiednio zmienić zawartość.

Następnie musisz wybrać kolor tekstu i typ tła. Możesz wybrać kolor tła, wybrać wstępnie zdefiniowany obraz lub przesłać własny obraz tła.

Po zakończeniu ustawień nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Dodawanie odliczania i subskrypcji newslettera na stronie konserwacji WordPress

Jeśli wprowadzasz WordPress w trybie coming soon lub po prostu chcesz poinformować użytkowników, kiedy Twoja witryna będzie działać, możesz użyć modułu odliczania czasu dołączonego do wtyczki.

Możesz go skonfigurować, przechodząc do karty moduły na stronie ustawień wtyczki. Stąd możesz wybrać datę rozpoczęcia i wprowadzić pozostały czas.

Adding a countdown timer

Możesz także zezwolić użytkownikom na subskrypcję i otrzymywanie powiadomień, gdy Twoja witryna wróci do trybu online. Ci użytkownicy zostaną powiadomieni za pośrednictwem wtyczki i nie będą subskrybować listy e-mail marketingu.

Subscribe to be notified

Chcesz się upewnić, że Twoja witryna WordPress jest w stanie wysyłać e-maile. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, Jak naprawić WordPress nie wysyłanie e-maili problem do testowania i naprawy WordPress wiadomości e-mail.

Następnie możesz dodać linki do swoich profili w mediach społecznościowych w trybie coming soon lub na stronie maintenance mode. Po prostu wprowadź adresy URL profilu społecznościowego, a wtyczka automatycznie wyświetli przyciski społecznościowe.

Add social media buttons

Opcjonalnie możesz także włączyć Google Analytics i dodać swój identyfikator śledzenia w ustawieniach wtyczki.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz Ustawienia, aby zapisać zmiany.

Tryb konserwacji WP pozwala również skonfigurować wstępnie zaprogramowanego bota czatu na żywo, który zawiera interaktywne okno pomocy konwersacyjnej. Możesz użyć tej funkcji, aby grzecznie zapytać użytkowników, czy chcieliby subskrybować.

Manage bot settings

Jeśli włączysz bota, ukryje on zawartość trybu konserwacji ustawioną na stronie Ustawienia Ogólne. Tak wyglądałby chatbot na twojej stronie.

Chatbot preview

Jeśli zbierasz dane Użytkownika za pośrednictwem formularzy rejestracyjnych na stronie trybu konserwacji lub trybu wkrótce, chcesz, aby był zgodny z RODO.

Możesz to zrobić, przechodząc do karty RODO na stronie ustawień wtyczki. Tutaj możesz włączyć moduł Prywatności i wybrać stronę polityki prywatności.

GDPR settings

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę w nowym oknie przeglądarki z trybem incognito,a zostaniesz powitany z trybem konserwacji lub stroną wkrótce.

Preview of the maintenance mode page

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo umieścić swoją witrynę WordPress w trybie konserwacji. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat tworzenia niestandardowych stron w WordPress oraz nasze porównanie najlepszych usług telefonicznych, aby umożliwić odwiedzającym kontakt z tobą, gdy Twoja strona jest w trakcie konserwacji.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak umożliwić użytkownikom wybór metody płatności w formularzach WordPress?

W artykule: Dlaczego oferować wiele metod płatności w WordPress?Jak skonfigurować formularz płatności…