Niedawno jeden z naszych czytelników wysłał nam e-mail z pytaniem, jak pozbyć się liczb z postów WordPress i adresów URL stron. Domyślnie WordPress używa identyfikatorów postów (liczb) zamiast ładnego tekstu słowa kluczowego w adresach URL. To jest złe dla SEO. W innych przypadkach WordPress doda -2 przed Twoim postem, stroną, kategorią lub adresami URL znaczników, które po prostu źle wyglądają przed użytkownikami. W tym artykule pokażemy, jak pozbyć się liczb z adresów URL WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

WordPress ma wbudowaną obsługę przyjaznej dla SEO struktury URL. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Ustawienia ” Permalinks strona w obszarze administracyjnym i wybierz strukturę adresu URL dla swojej witryny. Dostępnych jest wiele opcji. Zalecamy wybranie struktury adresu URL, która pokazuje tytuł postu w adresie URL, ponieważ jest przyjazna dla SEO i pomoże innym odkryć Twoją witrynę w wyszukiwarkach. Po skonfigurowaniu linków permalinks należy zapisać zmiany.

Setting up permalinks in WordPress

WordPress będzie teraz automatycznie zmienić adresy URL dla wszystkich poprzednich postów, jak również. Nie martw się, jeśli gdzieś opublikowałeś starsze adresy URL, ponieważ WordPress automatycznie przekieruje tych użytkowników na nowe adresy URL.

Custom Slug

Nawet jeśli używasz teraz całkiem Permalinks, nadal możesz chcieć pozbyć się numerów w adresie URL postu. Najczęstszym powodem tego jest publikowanie postu, który nie ma tytułu.

Pamiętaj, że WordPress wybiera tekst do wyświetlenia w adresie URL z tytułu Twojego posta, więc jeśli twój post nie ma tytułu, WordPress użyje identyfikatora posta w adresie URL. Możesz ręcznie powiedzieć WordPress, czego użyć w adresie URL zamiast numeru postu.

Tuż pod tytułem postu zobaczysz adres URL swojego postu z przyciskiem Edytuj obok niego. Kliknięcie przycisku Edytuj spowoduje, że adres URL będzie edytowalny. Ta edytowalna część nazywa się post-slug. W adresie URL możesz wpisać tekst, którego chcesz użyć jako post slug.

Uwaga: w pliku URL można dodawać tylko litery, cyfry i myślniki.

Editing post slug in WordPress

Zduplikowane posty i strony

Czasami nawet podczas edycji niestandardowego ślimaka, -2 jest nadal dodawane do adresów URL. Na przykład tworzysz nową stronę informacje, a twój adres URL wygląda tak:

http://yoursite.com/about-2/

Teraz nie chcesz pozbyć się tego -2 i po prostu mieć to jako / about/. Ten problem występuje, gdy ten sam ślimak jest już używany.

Sprawdź wszystkie swoje posty i strony, aby zobaczyć, że nie ma żadnego, który ma ten sam ślimak (tj. / about/). Jeśli go znajdziesz, musisz go usunąć, chyba że go używasz. Częściej niż Nie, Nie znajdziesz aktywnej strony z tym samym ślimakiem.

To jest, gdy musisz zajrzeć do folderu kosza. Kiedy wysyłasz post lub stronę WordPress, nie jest ona całkowicie usuwana. Znajduje się w koszu przez 30 dni, zanim zostanie trwale usunięty. Ma to na celu umożliwienie przywrócenia zniszczonych elementów w przypadku ich przypadkowego usunięcia.

Tak długo, jak post lub strona pozostaje w koszu, ślimak nie może być ponownie użyty. Jeśli więc chcesz ponownie użyć / about / slug, musisz usunąć stronę About znajdującą się w folderze kosza. Gdy to zrobisz, powinieneś być w stanie edytować swój ślimak, jak metoda pokazana powyżej i pozbyć się -2.

Ta technika działa również dla kategorii i tagów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci pozbyć się liczb z adresów URL WordPress. Aby uzyskać opinie i pytania, możesz zostawić swoje komentarze poniżej lub dołączyć do nas na Twitterze i Google+

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…