Łatwe dodawanie formularza kontaktowego w WordPress

Chcesz dodać formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress?

Każda strona internetowa potrzebuje formularza kontaktowego, aby odwiedzający mogli łatwo skontaktować się z Tobą w sprawie Twoich produktów i usług. Domyślnie WordPress nie ma wbudowanego formularza kontaktowego, ale istnieje łatwy sposób dodawania formularzy kontaktowych do witryny.

W tym samouczku WordPress pokażemy Ci, jak łatwo utworzyć formularz kontaktowy w WordPress (krok po kroku) bez dotykania pojedynczej linii kodu.

Easily add a contact form in WordPress

Dlaczego potrzebujesz formularza kontaktowego?

Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebuję formularza kontaktowego? Czy nie mogę po prostu dodać mojego adresu e-mail na mojej stronie internetowej, aby ludzie mogli wysłać do mnie e-mail?

To bardzo częste pytanie od początkujących, ponieważ obawiają się, że dodanie formularza kontaktowego wymaga znajomości kodu.

Prawda jest taka, że nie musisz znać żadnego kodu. Ten przewodnik krok po kroku do dodawania formularza kontaktowego jest napisany dla absolutnie początkujących.

Poniżej znajdują się 3 najważniejsze powody, dla których formularz kontaktowy jest lepszy niż wklejanie adresu e-mail na stronie.

  • Ochrona Przed Spamem – Spam boty regularnie skrobać strony internetowe dla znacznika mailto: adres e-mail. Kiedy opublikujesz swój adres e-mail na stronie internetowej, zaczniesz otrzymywać wiele spamu. Z drugiej strony, korzystając z formularza kontaktowego,możesz pozbyć się prawie wszystkich spamu.
  • Spójne Informacje – Wysyłając e-maile, ludzie nie zawsze wysyłają ci wszystkie potrzebne informacje. Za pomocą formularza kontaktowego możesz powiedzieć użytkownikowi dokładnie, jakich informacji szukasz (takich jak numer telefonu, budżet itp.).
  • Oszczędność Czasu – Formularze kontaktowe pomagają zaoszczędzić czas na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić. Oprócz spójnych informacji, o których wspomnieliśmy powyżej, możesz również użyć potwierdzeń formularzy, aby poinformować użytkownika o kolejnych krokach. Na przykład obejrzyj film lub poczekaj do 24 godzin, aby uzyskać odpowiedź, aby nie wysyłać wielu zapytań.

Poniżej znajduje się przykład formularza kontaktowego WordPress, który stworzymy w tym samouczku.

Contact page preview

Po utworzeniu powyższego formularza pokażemy Ci również, jak łatwo dodać go na swojej stronie kontaktowej lub na pasku bocznym witryny za pomocą widżetu formularza kontaktowego WordPress.

Brzmi dobrze? Zaczynajmy.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, Kontynuuj czytanie.

Punkt 1. Wybór najlepszej wtyczki formularza kontaktowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać wtyczkę formularza kontaktowego WordPress.

Chociaż istnieje kilka darmowych i płatnych wtyczek formularza kontaktowego WordPress, z których możesz wybierać, używamy WPForms na naszej stronie i uważamy, że jest to najlepsza opcja na rynku.

Poniżej znajdują się trzy powody, dla których uważamy, że WPForms jest najlepszy:

  1. Jest to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka do formularzy kontaktowych. Możesz użyć kreatora przeciągnij i upuść, aby łatwo utworzyć formularz kontaktowy za pomocą kilku kliknięć.
  2. WPForms Lite jest w 100% darmowy i możesz go użyć do utworzenia prostego formularza kontaktowego (korzysta z niego ponad 3 miliony witryn).
  3. Gdy będziesz gotowy na bardziej zaawansowane funkcje, możesz uaktualnić do WPForms Pro.

Teraz, gdy zdecydowaliśmy się na wtyczkę formularza kontaktowego, chodźmy do przodu i zainstaluj ją na swojej stronie.

Punkt 2. Zainstaluj wtyczkę formularza kontaktowego w WordPress

W tym samouczku formularza kontaktowego użyjemy WPForms Lite, ponieważ jest darmowy i łatwy w użyciu.

Możesz zainstalować tę wtyczkę na swojej stronie, logując się do pulpitu WordPress i przechodząc do Wtyczki ” Dodaj Nowy.

W polu wyszukiwania wpisz WPForms, a następnie kliknij na Zainstaluj Teraz guzik.

Install WPForms

Po zainstalowaniu wtyczki upewnij się, że ją aktywujesz.

Activate WPForms

Jeśli nie widzisz menu wtyczek lub chcesz uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Punkt 3. Utwórz formularz kontaktowy w WordPress

Teraz, gdy aktywowałeś WPForms, jesteś gotowy do utworzenia formularza kontaktowego w WordPress.

W pulpicie nawigacyjnym WordPress kliknij Menu WPForms i przejdź do dodawania nowych.

Add new form

Spowoduje to otwarcie kreatora formularzy przeciągnij i upuść WPForms. Zacznij od nadania formularza kontaktowego nazwy, a następnie wybierz szablon formularza kontaktowego.

WPForms Lite zawiera tylko gotowe szablony formularzy, takie jak pusty, prosty formularz kontaktowy itp. Możesz ich użyć, aby utworzyć prawie każdy rodzaj formularza kontaktowego, który Ci się podoba.

Ze względu na ten przykład, pójdziemy do przodu i wybierzemy Prosty Formularz Kontaktowy. Doda pola imię, adres e-mail i wiadomość.

Creating a new form in WordPress with WPForms

Możesz kliknąć pola, aby je edytować. Możesz także użyć myszy, aby przeciągnąć i upuścić kolejność pól.

Jeśli chcesz dodać nowe pole, po prostu wybierz z dostępnych pól na lewym pasku bocznym.

Adding new field to your contact form

Po zakończeniu kliknij na Zapisz guzik.

Punkt 4. Konfigurowanie powiadomień i potwierdzeń formularzy

Teraz, gdy utworzyłeś formularz WordPress, ważne jest, aby poprawnie skonfigurować powiadomienie o formularzu i potwierdzenie formularza.

Potwierdzenie formularza jest tym, co użytkownik witryny widzi po przesłaniu formularza. Może to być wiadomość z podziękowaniem lub przekierowanie ich na specjalną stronę.

Powiadomienie o formularzu to wiadomość e-mail, którą otrzymujesz po przesłaniu formularza kontaktowego w Twojej witrynie WordPress.

Możesz dostosować oba te elementy, przechodząc do zakładki Ustawienia w kreatorze formularzy WPForms.

Zazwyczaj zostawiamy potwierdzenie formularza jako domyślną wiadomość z podziękowaniem. Możesz jednak zmienić go na przekierowanie do określonej strony, jeśli chcesz.

Setting up form confirmation

Najlepszą częścią WPForms jest to, że ustawienia domyślne są idealne dla początkujących. Po przejściu do ustawień powiadomień wszystkie pola będą wstępnie wypełnione dynamicznie.

Setting up form notifications

Powiadomienia są domyślnie wysyłane na adres e-mail administratora skonfigurowany w witrynie.

Jeśli chcesz wysłać go na niestandardowy adres e-mail, możesz to zmienić. Jeśli chcesz wysłać powiadomienie do wielu wiadomości e-mail, po prostu oddziel każdy adres e-mail przecinkiem.

Temat wiadomości e-mail jest wstępnie wypełniony nazwą formularza. Pole od nazwy jest automatycznie wypełniane nazwą użytkownika. Gdy odpowiesz na zapytanie, trafi ono na e-mail, który twój użytkownik wypełnił w formularzu kontaktowym.

Mamy szczegółowy przewodnik dotyczący konfiguracji niestandardowych powiadomień o formularzach, dzięki czemu można wysyłać formularze do wielu odbiorców lub różnych działów.

Punkt 5. Dodawanie formularza kontaktowego WordPress na stronie

Po zakończeniu konfiguracji formularza kontaktowego WordPress nadszedł czas, aby dodać go do strony.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć nową stronę w WordPress lub edytować istniejącą stronę, na której chcesz dodać formularz kontaktowy.

Będziemy używać bloku WPForms, aby dodać formularz na stronie. Po prostu kliknij przycisk Dodaj nowy blok, aby wyszukać WPForm, a następnie kliknij, aby dodać go do swojej strony.

Add WPForms contact form block to your page

Blok WPForm pojawi się teraz w obszarze zawartości Twojej strony. Musisz kliknąć menu rozwijane, aby wybrać formularz utworzony wcześniej.

Select your contact form in WPForms block

WPForms załaduje podgląd formularza kontaktowego wewnątrz edytora. Możesz teraz zapisać lub opublikować swoją stronę i odwiedzić witrynę, aby zobaczyć ją w akcji.

Oto jak wyglądałby formularz na przykładowej stronie WordPress:

Contact page preview

Jeśli chcesz tylko dodać formularz kontaktowy na stronie, to gotowe. Gratulacje.

WPForms zawiera również krótki kod formularza kontaktowego WordPress. Możesz skopiować formularz kontaktowy shortcode odwiedzając WPForms ” Wszystkie Formularze strona, a następnie wklej ją w dowolnym poście lub stronie WordPress.

WordPress contact form shortcode to use in post and pages

Jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy na pasku bocznym lub innym obszarze gotowym do widgetu, przejdź do kroku 6.

Punkt 6. Dodawanie formularza kontaktowego WordPress na pasku bocznym

WPForms zawiera widżet formularza kontaktowego WordPress, którego możesz użyć do dodania formularza kontaktowego na pasku bocznym lub w zasadzie dowolnym innym obszarze gotowym do widżetów w swoim motywie.

W obszarze administracyjnym WordPress przejdź do Wygląd ” Widgety. Zobaczysz widżet WPForms, który możesz łatwo przeciągnąć do dowolnych obszarów gotowego widżetu motywu.

Add form using a sidebar widget

Następnie dodaj tytuł widżetu i wybierz formularz, który chcesz wyświetlić. Zapisz ustawienia i odwiedź witrynę, aby wyświetlić podgląd.

Sidebar contact form

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci stworzyć prosty formularz kontaktowy w WordPress. Możesz również sprawdzić nasze porównanie najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress i naszego przewodnika, jak naprawić WordPress nie wysyłając problemu e-mail.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…