Czy chcesz zmienić adres e-mail administratora WordPress dla swojej witryny?

Domyślnie WordPress używa pierwszego adresu e-mail, który podasz jako adres e-mail administratora witryny. Jest również używany jako adres e-mail pierwszego konta administratora.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo zmienić adres e-mail administratora WordPress.

Changing WordPress admin email

Dlaczego i kiedy musisz zmienić adres e-mail administratora WordPress?

Zwykle początkujący używają swojego osobistego adresu e-mail podczas instalacji WordPress. Również niektóre firmy hostingowe WordPress mają autoinstalatory, które automatycznie używają adresu e-mail Twojego konta hostingowego podczas instalacji.

Ten adres e-mail jest następnie używany przez WordPress jako adres e-mail witryny, a także adres e-mail pierwszego konta użytkownika administratora.

Twoja witryna będzie używać tego adresu e-mail do wysyłania ważnych powiadomień. Na przykład po utworzeniu nowego konta użytkownika instalowana jest automatyczna aktualizacja oraz powiadomienia o moderacji komentarzy.

Adres e-mail administratora służy do odzyskiwania utraconego hasła i powiadomień o koncie.

Większość właścicieli witryn szybko zdaje sobie sprawę, że chcą używać profesjonalnego biznesowego adresu e-mail zamiast ogólnych bezpłatnych kont e-mail. Mogą również chcieć użyć innego adresu e-mail do administrowania witryną i użytkownika administratora.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak łatwo zmienić adres e-mail administratora WordPress.

Rzeczy Do zrobienia przed zmianą adresu e-mail Administratora w WordPress

Najpierw musisz wybrać adres e-mail, którego chcesz użyć jako adresu e-mail administratora WordPress. Możesz skorzystać z bezpłatnej usługi poczty e-mail, takiej jak Gmail lub Yahoo. Nie wygląda to jednak zbyt profesjonalnie.

Najlepiej byłoby użyć markowego adresu e-mail przy użyciu nazwy domeny witryny. Na przykład, info@yourbusinessname.com

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, jak uzyskać bezpłatny biznesowy adres e-mail.

Po drugie, musisz upewnić się, że możesz otrzymywać e-maile ze swojej witryny WordPress.

Po zmianie adresu e-mail administratora WordPress wyśle wiadomość e-mail, aby zweryfikować nowy adres e-mail. Jeśli nie możesz otrzymywać wiadomości e-mail z witryny WordPress, nie będziesz w stanie zweryfikować nowego adresu e-mail administratora.

Aby to zapewnić, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WP Mail SMTP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, Jak skonfigurować WP Mail SMTP z dowolną firmą hostingową.

Teraz, gdy jesteś już ustawiony, rzućmy okiem na to, jak zmienić adres e-mail administratora WordPress.

Metoda 1. Zmiana adresu e-mail administratora WordPress za pośrednictwem obszaru administratora

Ta metoda jest prostsza i zalecana dla początkujących. W większości przypadków będziesz używać tej metody do zmiany adresu e-mail witryny WordPress i adresu e-mail konta użytkownika WordPress admin.

Aby zmienić adres e-mail strony WordPress, przejdź do Ustawienia ” Ogólne i zmień opcję “adres e-mail”.

Changing WordPress site admin email

Nie zapomnij zapisać zmian.

WordPress zapisze teraz Twój nowy adres e-mail administratora. Nie zmieni to jednak adresu e-mail administratora, dopóki nie zweryfikujesz wiadomości e-mail.

Verify email address

Po zweryfikowaniu adresu e-mail WordPress rozpocznie wysyłanie ważnych wiadomości e-mail związanych z administracją na nowy adres.

Następnie, jeśli chcesz zmienić adres e-mail konta użytkownika administratora, musisz odwiedzić Użytkownicy ” Wszyscy Użytkownicy stronę i kliknij link “Edytuj” pod użytkownikiem, którego chcesz zmienić.

Editing a user account in WordPress

Spowoduje to otwarcie strony edycji profilu dla danego konta użytkownika. Po prostu przewiń w dół do opcji e-mail, a następnie zmień adres e-mail.

Change email address

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Aktualizuj profil”, aby zapisać zmiany.

Jeśli jesteś obecnie zalogowany do konta użytkownika, które zmieniasz, WordPress wyśle teraz powiadomienie e-mail na nowy adres e-mail.

Musisz kliknąć link w wiadomości e-mail, aby potwierdzić zmianę adresu e-mail.

User profile updated

Metoda 2. Zmiana adresu e-mail administratora WordPress bez weryfikacji (za pomocą wtyczki)

Jeśli nie możesz uzyskać e-maila weryfikacyjnego, aby zmienić adres e-mail administratora, możesz użyć tej metody.

Zasadniczo pozwala ominąć weryfikację WordPress i bezpośrednio zmienić adres e-mail administratora.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Change Admin Email. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Ogólne strona. Przejdź do opcji “Administracyjny adres e-mail” i wprowadź nowy adres e-mail, którego chcesz użyć.

Change admin email address without verification

Na koniec kliknij przycisk “Zapisz zmiany”, aby zapisać zmiany.

Wtyczka natychmiast zmieni adres Administratora bez weryfikacji. Wyśle również testową wiadomość e-mail na nowy adres e-mail administratora.

Metoda 3. Zmień e-mail administratora WordPress przez PhpMyAdmin

W tej metodzie pokażemy Ci, jak zmienić oba te adresy e-mail za pomocą phpMyAdmin. Ta metoda powinna być używana tylko wtedy, gdy nie masz dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Najpierw musisz odwiedzić pulpit nawigacyjny cPanel na swoim koncie hostingowym. W sekcji bazy danych musisz kliknąć ikonę phpMyAdmin.

phpMyAdmin in cPanel

Uwaga: W zależności od firmy hostingowej pulpit nawigacyjny cPanel może wyglądać nieco inaczej niż powyższy zrzut ekranu. Używamy Bluehost, więc to zrzut ekranu naszego panelu sterowania.

Spowoduje to uruchomienie aplikacji phpMyAdmin. Jest to narzędzie do zarządzania Bazą Danych i będziemy go używać do bezpośredniej zmiany adresu e-mail Administratora w bazie danych WordPress.

W oknie phpMyAdmin zobaczysz swoją bazę danych wymienioną w lewej kolumnie. Kliknięcie na niego pokaże Ci wszystkie stoły w nim. Musisz znaleźć tabelę _options i kliknąć, aby ją otworzyć.

Options table in phpMyadmin

Teraz pokaże ci wiersze danych wewnątrz tabeli opcji. Musisz kliknąć przycisk “Edytuj” obok wiersza, w którym option_name to “admin_email”.

phpMyAdmin otworzy teraz wiersz w formie, w której możesz po prostu iść do przodu i zmienić adres e-mail administratora dla swojej witryny.

Change site admin email

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Idź”, aby zapisać zmiany.

Pomyślnie zaktualizowałeś adres e-mail dla powiadomień e-mail WordPress.

Zmieńmy adres e-mail dla konta użytkownika administratora.

Kliknij, aby otworzyć tabelę _users w oknie phpMyAdmin. Następnie kliknij przycisk Edytuj obok wiersza, w którym login użytkownika pasuje do użytkownika, którego chcesz edytować.

edit user account via phpMyAdmin

PhpMyAdmin otworzy teraz wiersz użytkownika w formie. Możesz wprowadzić nowy adres e-mail w polu user_email.

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Idź”, aby zapisać zmiany.

Rozwiązywanie problemów

Czasami powiadomienia e-mail WordPress mogą nigdy nie dotrzeć do skrzynki odbiorczej. Jest to częsty problem i z tego powodu może nie być możliwe otrzymywanie wiadomości e-mail z resetowaniem hasła lub potwierdzeniem użytkownika.

Jeśli nie możesz otrzymywać powiadomień e-mail WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości e-mail WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić adres e-mail administratora WordPress. Możesz również zobaczyć nasz ostateczny przewodnik po uprawnieniach roli użytkownika WordPress, a nasz wybór eksperta musi mieć wtyczki WordPress dla wszystkich stron internetowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…