Jak zrobić logo na swojej stronie internetowej

Chcesz zrobić logo dla swojej strony internetowej? Być może nie stać Cię na profesjonalnego projektanta, ale martwisz się, że Twoje umiejętności projektowania graficznego nie są w stanie sprostać zadaniu.

Twoje logo jest kluczowym elementem tożsamości Twojej marki. Chcesz, aby nie tylko prezentował wysoką jakość, ale także przekazywał tożsamość i wartości Twojej marki.

W tym przewodniku dla początkujących pokażemy Ci, jak zrobić logo na swojej stronie internetowej. Omówimy kilka różnych rozwiązań, abyś mógł wybrać to, które najbardziej Ci odpowiada.

How to make a logo for your website

Dlaczego musisz stworzyć Logo dla swojej strony internetowej

Wiele osób na całym świecie może rozpoznać wielkie marki z ich logo. Kiedy zobaczysz kultowe złote łuki McDonald ‘ s za granicą, natychmiast go rozpoznasz i wiesz, co będzie w menu.

To siła brandingu, a logo odgrywa najważniejszą rolę w budowaniu tej reputacji.

Niezależnie od tego, czy tworzysz bloga, tworzysz stronę internetową, czy zakładasz sklep internetowy, posiadanie unikalnego logo sprawia, że Twoja marka wygląda legalnie. Pomaga budować zaufanie, rozpoznawalność i promować swój biznes.

Często, gdy użytkownicy chcą rozpocząć pracę nad pomysłem na biznes online, zaczynają od myślenia o nazwach firm i przejść od razu do projektowania logo.

Ale zanim to zrobisz, musisz upewnić się, że twój pomysł na nazwę marki nie jest jeszcze zarejestrowany przez kogoś innego. Zobacz nasz przewodnik, Jak sprawdzić dostępność nazwy domeny.

Po upewnieniu się, że twój pomysł na nazwę firmy jest dostępny, upewnij się, że rejestrujesz swoją domenę, aby nikt inny jej nie przyjął (zaufaj nam, dzieje się to częściej niż myślisz).

Po zarejestrowaniu nazwy domeny możesz rozpocząć projektowanie logo. Mamy kilka doskonałych darmowych narzędzi do tworzenia logo dla początkujących.

Wskazówki dotyczące tworzenia niestandardowego Logo na swojej stronie internetowej

Stworzenie niestandardowego logo dla Twojej witryny wymaga pewnego zrozumienia projektu. Jednak jako początkujący możesz postępować zgodnie z tymi najlepszymi praktykami, aby upewnić się, że Twoje logo wygląda na dopracowane i profesjonalne.

  • Zachowaj prosty i czysty projekt logo. Dzięki temu Twoje logo będzie dobrze wyglądać nawet przy małym rozmiarze. Pomyśl, jak małe są zdjęcia profilowe w Twoim kanale na Facebooku lub Twitterze.
  • Użyj przezroczystego tła dla swojego logo. W ten sposób możesz umieścić go w dowolnym miejscu, nie tylko na białym obszarze witryny.
  • Pobierz plik najwyższej jakości, jaki możesz dla swojego logo. Chcesz, aby wyglądał świetnie w dużym rozmiarze lub w druku. Możesz go skopiować i utworzyć mniejsze wersje dla mediów społecznościowych, postów na blogu i stron internetowych.
  • Użyj kolorów swojej marki i strony internetowej w swoim logo, aby zharmonizować ją z resztą witryny.

Możesz eksperymentować z różnymi stylami logo i zobaczyć, co najlepiej komplementuje Twoją stronę / markę.

Istnieją różne rodzaje wzorów logo powszechnie stosowane przez firmy. Tworząc własne logo, możesz poeksperymentować z niektórymi z nich.

Logo Wordmark

Coca Cola's iconic logo is a classic example of a wordmark logo

Logo wordmark to charakterystyczne logo tekstowe. Unikalny zestaw nazw marki z konkretnymi czcionkami i kolorami może stanowić doskonały logotyp.

Jeśli samodzielnie tworzysz niestandardowe logo dla swojej witryny, jest to świetna opcja, ponieważ jest prosta i prosta.

Znak Graficzny Logo
Apple logo

Znak graficzny to zwykle obraz marki wykorzystujący ilustrację lub ikonę do reprezentowania organizacji. Znane przykłady tego rodzaju logo to Apple, Nike, Audi i inne.

Połączenie obu

Dell logo

Tego typu logo są najczęściej spotykane. Łączą słowa lub litery przedstawione w ikonicznym układzie. Znane przykłady takich logo to Dell, Pizzahut, Doritos i inne.

Wybór odpowiedniego stylu dla Twojego Logo

Jeśli tworzysz własne logo, musisz najpierw realistycznie podejść do swoich umiejętności projektowych. Używanie znaku towarowego może wydawać się bardzo proste, ale musi być unikalne, dzięki czemu w razie potrzeby można łatwo zarejestrować logo jako znak towarowy.

Możesz również narysować ikonę, która będzie używana jako logo. Potrzebujesz jednak silnych umiejętności projektowych, aby wymyślić unikalny pomysł na wizerunek Twojej marki.

W przypadku marek własnych stosujemy kombinację zarówno znaków słownych, jak i ikon. Na przykład logo naszej siostrzanej firmy OptinMonster ma maskotkę umieszczoną na znaku słownym.

OptinMonster logo

Przyjrzyjmy się kilku różnym sposobom tworzenia profesjonalnie wyglądających logo dla Twoich stron internetowych (bez zatrudniania projektanta).

1. Tworzenie niestandardowego Logo przy użyciu stałego kontaktu

Constant Contact Logo Maker pozwala wymyślić setki różnych opcji dla Twojego logo. Jest całkowicie za darmo. Nie musisz płacić, aby z niego korzystać ani pobierać gotowego logo.

Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć przycisk “Utwórz darmowe Logo”:

Constant Contact's logo maker

Następnie wpisz nazwę swojej marki. Możesz również dodać hasło, jeśli chcesz.

Zobaczysz sześć przykładowych logo do wyboru.

Six logos created by Constant Contact's logo maker

Co jeśli nie podoba Ci się żadne z tych logo? Wystarczy kliknąć przycisk ” Więcej (6)”, aby zobaczyć dodatkowe opcje. Możesz robić to tak często, jak chcesz.

Nine additional logos created by Constant Contact

Po znalezieniu logo, które Ci się podoba, kliknij na nie.

Następnie zobaczysz edytor logo. Świetną cechą jest to, że możesz sprawdzić warianty swojego logo po prawej stronie ekranu.

The Constant Contact logo editor

Jeśli wolisz jedną z tych odmian, po prostu kliknij na nią, aby załadować ją do edytora.

Możesz użyć sekcji “Nazwa” edytora, aby zmienić odstępy między literami, rozmiar czcionki i wysokość linii. Jeśli twoje logo ma dwa lub więcej słów, możesz podzielić je na różne linie za pomocą przełącznika “Multiline”.

Oto nasze logo ponownie, z mniejszym rozmiarem czcionki i zwiększonymi odstępami między literami.

Logo created with Constant Contact with some changes to the lettering

Aby edytować inne aspekty swojego logo, kliknij Zakładki po prawej stronie. Na przykład kliknij “Symbol”, aby dostosować rozmiar i położenie symbolu logo.

Changing the position of the logo's symbol

Pomyśleliśmy, że layout logo będzie dobrze wyglądał z hasłem, które dodaliśmy w zakładce “Slogan”.

Możesz również dostosować kolory swojego logo za pomocą edytora. Kreator logo automatycznie utworzy dla ciebie paletę kolorów, a zobaczysz różne warianty kolorów do wyboru.

Jeśli chcesz więcej, kliknij “Przeglądaj motywy kolorów”, aby wybrać różne zestawy schematów kolorów.

Picking different colors in the Constant Contact LogoMaker

Gdy będziesz zadowolony ze swojego logo, kliknij przycisk “Podgląd” u góry ekranu. Zobaczysz, jak twoje logo może wyglądać na twojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, a nawet na wizytówkach, koszulkach, kubkach i innych.

Previewing the logo

Aby zamknąć podgląd, kliknij X na górnym pasku. Możesz pobrać swoje logo za pomocą przycisku “Pobierz” w prawym górnym rogu ekranu. Jest całkowicie za darmo.

Dostaniesz .plik zip z Twoim logo w dwóch różnych formatach, PNG i SVG. Możesz skalować plik SVG tak duży, jak chcesz, bez utraty jakości. Mamy instrukcje jak dodać plik SVG w WordPress.

2. Tworzenie Logo dla Twojej witryny za pomocą Tailor Brands

Tworzenie Logo Tailor Brands jest łatwe i proste. Korzystanie z niego jest bezpłatne, ale pamiętaj, że musisz zapłacić za pobranie gotowego logo. Minimum, które możesz zapłacić, to $9.99.

Aby rozpocząć, przejdź do tailor Brands logo maker i wpisz nazwę swojej firmy. Następnie kliknij ‘ Projekt! guzik.

Tailor Brands' logo maker

Zostaniesz poproszony o podanie swojej branży i (opcjonalnie) krótkiego opisu swojej firmy. Wybraliśmy tutaj “Zasoby ludzkie”.

Entering your industry in the Tailor Brands' logo maker

Następnie możesz wybrać rodzaj logo, które chcesz. Możesz wybrać tylko jedną opcję, ale zawsze możesz ponownie uruchomić program do tworzenia logo, jeśli chcesz wypróbować inne możliwości.

Choosing your logo type

Jeśli wybierzesz tutaj “Icon Based”, na następnym ekranie pojawi się monit o wybranie ikony. Pokazany wybór zależy od branży, ale możesz to zmienić za pomocą pola wyszukiwania.

Po znalezieniu ikony, która Ci się podoba, kliknij na nią, a następnie kliknij “Dalej”.

Choosing an icon for your logo

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie preferowanego obrazu z serii różnych przykładów czcionek. Jeśli zdecydujesz się utworzyć logo oparte na nazwie lub logo początkowe, jest to krok, do którego dojdziesz jako pierwszy.

Choosing your preferred font styles

Po prostu za każdym razem kliknij dowolną czcionkę. Po zakończeniu tego procesu zobaczysz krótką animację podczas tworzenia logo.

Tailor Brands takes a few seconds to create your logo

Następnie będziesz mógł zobaczyć swoje logo. Możesz kliknąć “Pokochaj to”, aby przejść do planów cenowych, “Dostosuj”, aby rozpocząć edycję, lub możesz przewinąć w dół po prawej stronie, aby uzyskać więcej opcji logo.

Logos created by Tailor Brands

Jeśli zdecydujesz się dostosować swoje logo, możesz wybierać spośród różnych stylów, czcionek, układów i innych. Możesz także zmienić wybraną wcześniej ikonę na inną.

Postanowiliśmy zmienić układ naszego logo, więc obraz był po lewej stronie tekstu:

Changing the layout of your logo

Zmieniliśmy również paletę kolorów tak, aby logo było fioletowo-niebieskie:

Changing the color of your logo

Gdy będziesz zadowolony ze swojego logo, możesz kliknąć przycisk “Zakończ”.

Następnie zostaniesz przeniesiony na stronę cenową i przedstawiony z wieloma różnymi planami cenowymi.

Plany te dają Ci dostęp nie tylko do Twojego logo, ale także do narzędzi do projektowania graficznego i tworzenia stron internetowych. Mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać dostęp do takich rzeczy, jak Zdjęcia stockowe.

Jeśli chcesz tylko logo, kliknij kartę “1 miesiąc”, a następnie wybierz plan “podstawowy”. Musisz tylko dokonać jednej płatności, aby twoje logo było twoje. Możesz anulować plan zaraz po tym.

Tailor Brands' pricing plans

3. Tworzenie niestandardowego Logo dla Twojej witryny za pomocą Looka

Looka to szybkie i łatwe narzędzie do projektowania graficznego online, które pozwala na stworzenie logo bez żadnych umiejętności projektowych. Dawniej znany był jako Logojoy.

Podobnie jak Tailor Brands, narzędzie Looka jest bezpłatne, ale musisz zapłacić, aby pobrać swoje logo. Ceny zaczynają się od $20.

Aby rozpocząć, wystarczy odwiedzić stronę internetową Looka i wpisać nazwę firmy w polu wyszukiwania.

Looka get started

Następnie musisz wybrać Typ firmy.

Business type

Kliknij przycisk “Kontynuuj”, aby przejść do następnego kroku.

Zostaniesz poproszony o utworzenie Konta lub zalogowanie się za pośrednictwem Twittera, Facebooka lub Google.

Choose logo styles

Zobaczysz wtedy szereg logo, które zostały automatycznie wygenerowane dla ciebie.

Logos generated by Looka

Jeśli żadne z logo nie jest poprawne, spróbuj wybrać kolory i symbole, które chcesz wypróbować.

More logos generated by Looka

Nowe projekty wykorzystujące te opcje pojawią się na dole listy. Looka da ci przycisk “Zobacz swoje zmiany”, którego możesz użyć, aby przejść do nich.

Gdy będziesz zadowolony z jednego z logo, po prostu przesuń kursor nad nim i kliknij “Dostosuj”, aby przejść bezpośrednio do edytora logo.

Logo editor

Korzystając z edytora logo przeciągnij i upuść, możesz dostosować rozmiar czcionki, wybrać przezroczyste tło, zmienić rodzinę czcionek, dodać lub zmienić ikonę i nie tylko.

Możesz edytować projekt, ile chcesz i podzielić się nim z kolegami, aby uzyskać drugą opinię. Gdy będziesz zadowolony, kliknij przycisk ” Kup ” w prawym górnym rogu, aby kupić i pobrać swoje logo.

Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć przezroczystą wersję swojego logo, musisz zapłacić 65 USD za plan Premium.

4. Tworzenie niestandardowego Logo za pomocą Hatchful od Shopify

Shopify to popularna platforma e-commerce. Oferują również bezpłatne narzędzie do tworzenia logo o nazwie Hatchful. Dzięki temu możesz łatwo tworzyć piękne logo dla swojej witryny bez żadnych umiejętności projektowych.

Najpierw musisz odwiedzić stronę Hatchful Shopify i kliknąć przycisk “Rozpocznij”.

Hatchful get started

Następnie musisz wybrać Typ firmy. Jeśli nie możesz znaleźć dokładnego dopasowania, po prostu użyj najbliższego możliwego dopasowania.

Business space

Następnie Hatchful poprosi Cię o wybranie stylu wizualnego dla Twojego logo. Musisz wybrać styl, który pasuje do stylu, wyglądu i branży witryny biznesowej.

Choose style

Następnie wprowadź nazwę firmy i hasło (opcjonalnie).

Enter your business name

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie miejsca, w którym zamierzasz używać logo. Wybierz opcję “Sklep internetowy lub strona internetowa”, aby kontynuować.

Usage choices

Na koniec Kreator przeanalizuje Twoje odpowiedzi i pokaże Ci kilka próbek logo do wyboru. Możesz wybrać dowolne z tych logo do dalszej edycji.

Logo samples

Spowoduje to uruchomienie prostego edytora logo, w którym zobaczysz podgląd na żywo swojego logo z narzędziami do edycji w lewej kolumnie. Możesz edytować tekst, dodać ikonę, dodać symbole i zmienić tło.

Editing your logo with Hatchful

Gdy będziesz zadowolony ze swojego projektu, możesz kliknąć przycisk “Dalej”, aby pobrać pliki logo.

Zostaniesz poproszony o utworzenie bezpłatnego konta, a pliki logo zostaną wysłane na twój adres e-mail. Plik zip będzie zawierał nie tylko logo, ale ikonę favicon lub ikonę witryny oraz obrazy okładek profili w mediach społecznościowych.

5. Jak zrobić Logo na swojej stronie internetowej za pomocą Canva

Canva to popularne darmowe narzędzie do projektowania graficznego online. Jest wyposażony w łatwe w użyciu narzędzia, które pozwalają tworzyć obrazy dla Twojej witryny.

Podstawowe konto Canva jest bezpłatne i daje dostęp do dziesiątek gotowych szablonów dla wszelkiego rodzaju grafiki.

Aby uzyskać pełną moc Canva do tworzenia logo, możesz założyć konto Pro. Umożliwia to przesyłanie własnych czcionek, ustawianie kolorów marki i nie tylko.

Po utworzeniu konta wpisz “Logo” w polu wyszukiwania.

Search for a logo template

Canva załaduje teraz interfejs edycji przeciągnij i upuść z kilkoma szablonami logo do wyboru. Wystarczy wybrać szablon, aby rozpocząć.

Choosing a logo template and editing it in Canva

Następnie możesz wskazać i kliknąć dowolny element w szablonie, aby go edytować. Możesz obracać, zmieniać rozmiar, przycinać i usuwać elementy.

Możesz także dodać więcej tekstu, ikon, kształtów, wzorów i tła do swojego projektu z lewej kolumny. Pamiętaj jednak, że Twoje logo prawdopodobnie będzie wyglądać najlepiej, jeśli zachowasz prostotę.

Adding elements to your design

Zalecamy poświęcić trochę czasu na wypróbowanie różnych szablonów i zabawę z narzędziami do projektowania. Pracuj nad swoim projektem, dopóki nie będziesz z niego zadowolony.

Po zakończeniu kliknij przycisk “Pobierz”, aby zapisać obraz na komputerze.

Download logo to your computer

Wybierz wysokiej jakości format PNG, aby pobrać przezroczysty obraz. Możesz teraz użyć logo na swojej stronie internetowej.

6. Zatrudnię kogoś, kto zrobi Logo Twojej strony

Narzędzia online logo maker, które omówiliśmy, zostały stworzone specjalnie dla początkujących, aby łatwo stworzyć logo na swojej stronie internetowej. Możesz stworzyć proste i eleganckie logo za pomocą tych narzędzi, ale nadal są one ograniczone w wyborze projektu.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie doświadczonego Grafika do wykonania logo na swojej stronie internetowej. Istnieje kilka miejsc, w których można znaleźć niezależnych projektantów.

Możesz użyć dowolnego z popularnych internetowych rynków pracy, aby wynająć projektanta logo.

Na tych stronach są tysiące osób oferujących usługi projektowania graficznego. Jak wybrać odpowiednią osobę do pracy?

Przestrzeganie tych najlepszych praktyk może pomóc Ci znaleźć idealnego kandydata do stworzenia logo dla Twojej firmy.

  • Sprawdź oceny, recenzje i liczbę ukończonych zadań na profilu projektanta. Są to dobre oznaki jakości usług świadczonych poprzednim klientom.
  • Przekaż projektantowi szczegółowy opis konkretnych wymagań projektowych.
  • Ustaw własną cenę za logo, ale pamiętaj, że unikalny i kreatywny projekt będzie kosztował więcej niż ogólne logo.
  • Upewnij się, że masz oryginalne pliki źródłowe w formacie pliku wektorowego. Pozwoli to na późniejszą zmianę rozmiaru lub ponowne wykorzystanie logo w innych miejscach, takich jak wizytówki, plakaty, koszulki i inne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak zrobić logo na swojej stronie internetowej. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tego, jak utworzyć bezpłatny biznesowy adres e-mail i ile kosztuje zbudowanie strony internetowej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…