Czy chcesz, aby twój blog WordPress był całkowicie prywatny? Często otrzymujemy prośby od rodziców, którzy chcą korzystać z WordPressa, aby udostępniać zdjęcia dziecka znajomym i rodzinie. W tym artykule pokażemy, jak sprawić, by twój blog był całkowicie prywatny. Omówimy również, jak utworzyć prywatny i chroniony hasłem post w WordPress dla tych, którzy chcą mieć publiczny blog z prywatną strefą.

Kiedy i kto potrzebuje prywatnego bloga?

  • Prywatny blog WordPress jest przydatny do udostępniania wydarzeń rodzinnych, zdjęć ślubnych, zdjęć z dziećmi itp. z przyjaciółmi i rodziną. Zobacz jedne z najlepszych motywów WordPress dla blogów rodzinnych dla inspiracji.
  • Prywatny blog może być używany jako własny prywatny pamiętnik lub dziennik.
  • Zespoły pracujące nad projektami mogą współpracować na prywatnym blogu.
  • Strona w budowie, która nie jest jeszcze w pełni gotowa do publicznego oglądania.
  • Strona internetowa klasy może być prywatna i dostępna tylko dla zarejestrowanych uczniów.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Tworzenie bloga WordPress całkowicie prywatnego

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę My Private Site. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Strona Prywatna strona konfiguracji ustawień wtyczki.

Private site settings page

Najpierw musisz zaznaczyć pole pod sekcją “Utwórz witrynę prywatną”, aby włączyć wtyczkę i uczynić swoją witrynę prywatną.

Następna sekcja to umożliwienie użytkownikom rejestracji w Twojej witrynie WordPress. Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy mogli zarejestrować się w Twojej witrynie, możesz pominąć tę sekcję.

Pod “Miejsce Lądowania” sekcja możesz wybrać, którą stronę użytkownicy będą widzieć po zalogowaniu. Domyślnie wtyczka zwróci je na ten sam adres URL, o który prosili przed zalogowaniem. Możesz również przekierować użytkowników do strony głównej, panelu administracyjnego WordPress, dowolnego innego adresu URL w witrynie WordPress.

Landing location

Sekcja niestandardowa strona logowania ma zastosowanie tylko wtedy, gdy korzystasz z niestandardowej strony logowania w witrynie WordPress. Po prostu zaznacz to pole i podaj adres URL niestandardowej strony logowania. Wtyczka zacznie wtedy używać tego adresu URL jako strony logowania.

Custom login page settings

Moja prywatna strona plugin pozwala również wykluczyć niektóre części witryny z bycia prywatnym. Na przykład, jeśli używasz statycznej strony głównej i chcesz, aby użytkownicy ją widzieli, możesz dodać ją jako wykluczenie. Możesz również dodać inne adresy URL, takie jak FORMULARZ KONTAKTOWY lub Strona o wykluczeniu.

Exclude pages to be always visible

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

To wszystko, osoby odwiedzające Twoją witrynę będą teraz proszone o zalogowanie się, zanim będą mogły wyświetlić Twoją witrynę. W zależności od twoich ustawień, użytkownicy mogą widzieć wykluczone strony lub tylko stronę logowania.

Tworzenie indywidualnych postów prywatnych w WordPress

WordPress jest wyposażony we wbudowaną funkcję, która pozwala tworzyć posty lub strony prywatne i chronione hasłem. Oto jak zrobić prywatny post WordPress.

Musisz zacząć od utworzenia nowego posta w WordPress lub edycji istniejącego. Na ekranie edytora postów zobaczysz Widoczność opcja w polu Opublikuj metę. Kliknij na Edycja link obok widoczności.

Edit a post's visibility

Tam zobaczysz opcje, aby post Prywatne lub dodaj zabezpieczenie hasłem do posta. Wybierz odpowiedni przycisk radiowy, aby post był prywatny lub chroniony hasłem.

Making a WordPress post password protected or private

Jeśli zdecydujesz się na WordPress post chroniony hasłem, następnie WordPress poprosi Cię o wprowadzenie hasła. Użytkownicy będą musieli wprowadzić to dokładne hasło, aby wyświetlić post. Możesz wysłać to hasło do znajomych i rodziny przez e-mail, a oni mogą wyświetlić post, wprowadzając hasło.

Ważne: Pamiętaj, że użytkownicy pełniący rolę redaktora lub administratora mogą wyświetlić chroniony hasłem lub prywatny post, logując się do obszaru administracyjnego WordPress. Jeśli jednak jesteś jedynym użytkownikiem na swojej stronie, nie musisz się tym martwić. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania lub usuwania funkcji z ról użytkownika w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci stworzyć całkowicie prywatny blog i posty WordPress. Jest to świetny sposób na dzielenie się swoimi rzeczami z wybranymi osobami na własnej stronie internetowej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…