Bloczki Gutenberga

Czy patrzysz na plany WordPress i nie może dowiedzieć się, który z nich używać?

Istnieje tak wiele firm oferujących różne plany WordPress, że wybór właściwej opcji dla Twojej witryny staje się trudny.

W tym przewodniku, pomożemy Ci zdecydować, który plan WordPress należy użyć, i jak porównać różne plany dla własnych wymagań.

Choosing the best WordPress plan for your website

Najczęstsze rodzaje planów WordPress

WordPress jest najbardziej popularny kreator stron internetowych na świecie. Wiele różnych firm oferuje plany hostingowe WordPress z różnych rodzajów usług i funkcji.

Kiedy mówimy WordPress, mówimy o popularnym oprogramowaniu WordPress.org, a nie tylko WordPress.com, który jest rzeczywiście jednym z droższych usług hostingowych blogów.

Proszę zobaczyć nasz przewodnik na temat różnicy między własnym hostingu WordPress.org vs darmowy blog WordPress.com.

Aby łatwo wyjaśnić wszystkie różne rodzaje rozwiązań hostingowych WordPress, mamy skategoryzowane je do najczęściej używanych planów WordPress:

  1. Shared Self-Hosted WordPress Plany – Dobre dla małych stron internetowych i blogów.
  2. Zarządzane Hosting WordPress Plany – Dobre dla większych stron internetowych.
  3. Fully Hosted WordPress Plany – Bardzo drogie – nie zalecane.

Teraz, każdy z tych planów WordPress można dalej kategoryzować.

To dlatego, że poszczególne firmy hostingowe WordPress starają się tworzyć własne plany z różnych funkcji i poziomów usług. Później w tym artykule, będziemy omawiać te opcje, jak również.

Spójrzmy na najczęstszych planów WordPress dostępne i jakie rodzaje stron internetowych można budować z nimi (przy najniższych kosztach).

Współdzielone plany WordPress z własnym hostingiem

Shared WordPress plans

Shared self-hosted WordPress plany są najbardziej popularne rozwiązanie hostingowe dla początkujących. Są niedrogie, elastyczne i łatwe w zarządzaniu, dlatego można je również nazwać planami startowymi WordPress.

Powód ich niskich kosztów jest dość prosty. Plany te pozwalają na współdzielenie zasobów hostingowych z innymi małymi firmami / użytkowników indywidualnych.

Większość stron internetowych przy pierwszym uruchomieniu nie potrzebują droższych planów WordPress. Jeśli jesteś po prostu zaczynając blog lub ustanowienie małej stronie internetowej firmy, a następnie współdzielone plany hostingowe są dość odpowiednie, aby rozpocząć.

Można nawet użyć tych planów, aby rozpocząć sklep internetowy.

Wady współdzielonego planu Self-Hosted WordPress

Istnieją dwa duże minusy korzystania z współdzielonego planu self-hosted WordPress.

Po pierwsze, masz ograniczone zasoby serwera, ponieważ plany te są zbudowane dla początkujących stron internetowych. Plany te utrzymać koszt budowy strony internetowej niższe, więc można wydać te pieniądze na rozwój firmy.

Kiedy zaczniesz zarabiać pieniądze online, można łatwo uaktualnić do bardziej potężnego planu WordPress.

Większość wspólnych firm hostingowych oferują wiele poziomów uaktualnień z więcej zasobów, więc można również uaktualnić do ich planów hostingowych VPS w razie potrzeby. Lub przeskoczyć do zarządzanego planu WordPress, które omówimy w chwilę.

Innym minusem jest utrzymanie witryny. Będziesz odpowiedzialny za instalowanie aktualizacji WordPress, co kopie zapasowe, itp.

Jednak WordPress jest niezwykle łatwy w użyciu, a miliony nietechnicznych początkujących użytkowników z łatwością zarządzają własnymi stronami internetowymi bez żadnych umiejętności technicznych (za pomocą narzędzi typu “wskaż i kliknij”).

Który plan współdzielonego WordPressa jest dla mnie odpowiedni?

Istnieją setki firm oferujących współdzielone plany WordPress. Konkurencja w tej branży jest bardzo ostra, co oznacza, że dostępne opcje mogą łatwo przytłoczyć początkującego użytkownika.

Dlatego właśnie zrobiliśmy badania dla Ciebie.

Zapisaliśmy się do wszystkich najlepszych firm hostingowych WordPress i dokładnie przetestowaliśmy ich usługi i wydajność.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik na temat wyboru najlepszego planu hostingowego WordPress dla Twojej witryny, aby uzyskać pełny podział.

Jeśli dopiero zaczynasz, to polecamy Bluehost. Są one jednym z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie zalecane WordPress hosting provider.

Są one również oferuje WPBeginner użytkowników hojny rabat na hosting z bezpłatną nazwę domeny + bezpłatny certyfikat SSL. W zasadzie możesz zacząć za jedyne 2,75 USD miesięcznie.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←.

Bluehost

Inni top pretendenci w tej kategorii, są HostGator i SiteGround.

HostGator jest lepszy, jeśli masz mały budżet. SiteGround kosztuje trochę więcej, ale oferuje najwyższą wartość dla pieniędzy z absolutnej najwyższej klasy wsparcia i technologii wiodących w branży.

Możesz zacząć od ich najniższych cenowo planów i uzyskać wszystkie potężne funkcje WordPress bez płacenia wysokich cen w pełni hostowanego planu WordPress.

Jest to wielka wartość, że wielu początkujących nie odkryć, dopóki nie przepłacił za więcej planów premium.

Bonus: Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu bloga? Nasz zespół ekspertów może pomóc skonfigurować bloga za darmo. Zobacz szczegóły dotyczące naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga WordPress.

Teraz, co się dzieje, gdy Twoja firma rośnie, a witryna zaczyna się duży ruch, ponad 100.000 odwiedzających miesięcznie?

Wtedy następny rodzaj planów WordPress najlepiej nadaje się do spełnienia tych wymagań.

Zarządzane Plany WordPress

Managed WordPress plans

Zarządzane plany WordPress są jak usługi concierge, gdzie wszystkie aspekty techniczne uruchomienia WordPress jest zarządzany przez gospodarza.

Obsługują bezpieczeństwo WordPress, prędkość strony, instalowanie aktualizacji, utrzymywanie kopii zapasowych i skalowalność.

Plany te obejmują wsparcie premium z bardziej obeznanych inżynierów WordPress. To jest jak posiadanie własnego małego zespołu programistów, aby dbać o utrzymanie witryny.

Kiedy i kto potrzebuje zarządzanego planu WordPress?

Większość początkujących stron internetowych i firm nie zarabia na początku. Mogą one znaleźć to trudniejsze do uzasadnienia kosztów związanych z zarządzanych planów WordPress.

Jeśli jednak zacząłeś na wspólnym planie, a teraz Twoja witryna przynosi wystarczające dochody i ruch, a następnie uaktualnienie do zarządzanego planu WordPress może być dobrym pomysłem.

Cons of Choosing a Managed WordPress Plan

Jednym z oczywistych minusów jest cena. Zarządzane plany WordPress są drogie.

Plan bazowy zwykle zaczyna się około 29 dolarów miesięcznie. Jednakże, jeśli porównać go do zatrudniania w pełnym wymiarze czasu dewelopera lub administratora strony internetowej, to nadal będzie to trochę taniej.

Inną wadą jest ograniczenia i kontrola. Zarządzane WordPress hosting dostawców potrzebują ściślejszej kontroli na to, co można zainstalować na platformie, aby zapewnić jej stabilność.

Oznacza to, że można używać tylko WordPress na swojej stronie, która nie jest problemem dla większości użytkowników, którzy budują swoje krawaty z WordPress.

Mogą one również uniemożliwić niektóre WordPress= wtyczki, które są znane do spowolnienia stron internetowych.

Który zarządzany plan WordPress jest właśnie dla mnie?

Zarządzany przemysł WordPress wzrosła dużo w ciągu ostatnich kilku lat. Istnieje wiele firm oferujących zarządzane plany WordPress z podobnymi funkcjami.

Postanowiliśmy umieścić je przez testy i zapisał się do najbardziej popularnych firm zarządzanych WordPress.

Możesz przeczytać o tym w naszym przewodniku na temat wyboru najlepszego zarządz anego planu hostingowego WordPress dla porównania obok siebie.

Zalecamy korzystanie z WP Engine jako najlepszego zarządzanego dostawcy usług hostingowych WordPress. Są one jednym z pionierów w zarządzanej przestrzeni hostingowej WordPress i oferują solidną platformę z doskonałymi opcjami wsparcia.

Alternatywy: SiteGround i Liquid Web zarówno oferują doskonałe zarządzane plany WordPress.

W pełni Hosted WordPress Plany

Fully hosted WordPress plans

Te plany hostingowe zapewniają nieco dostosowaną wersję platformy WordPress, dzięki czemu można tworzyć określone rodzaje stron internetowych.

Nie dostać się do korzystania z WordPress w sposób, który normalnie używać na własnym hostingu platformy. Jesteś ograniczony do funkcji oferowanych przez platformę, które różnią się w zależności od planu, który wybierzesz.

Kto potrzebuje w pełni Hosted WordPress Plan

Jeśli musisz szybko zrobić stronę internetową, a nie są super-concerned o zarabianie pieniędzy z nim, a następnie w pełni hostowany plan WordPress może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Można również rozpocząć za darmo, nawet bez zakupu nazwy domeny. Jest to dobra opcja dla osobistych dzienników, stron rodzinnych, zdjęć z podróży, i więcej.

Wady w pełni hostowanego planu WordPress

Masz ograniczoną kontrolę nad swoją witryną. Możesz korzystać tylko z funkcji dostępnych dla Twojego planu i nie możesz ich rozszerzyć na własną rękę.

Masz również mniej opcji, aby zarabiać na swojej zawartości. Nawet jeśli zapłacisz za konto biznesowe, Twoje opcje rozwoju firmy będą mniej elastyczne niż w przypadku planu WordPress z własnym hostingiem.

Który w pełni hostowany plan WordPress jest dla mnie odpowiedni?

WordPress.com jest największą taką firmą. Oferują one podstawowy darmowy plan WordPress i pozwalają na stworzenie strony internetowej przy użyciu subdomeny wordpress.com.

Płatne plany zaczynają się od 4 dolarów za miesiąc rozliczane rocznie. Ich biznes plan jest 25 dolarów za miesiąc i eCommerce plan na 45 dolarów za miesiąc, zarówno rozliczane rocznie.

Nie masz możliwość instalacji wtyczek WordPress, dopóki nie zapłacisz za plan biznesowy (25 dolarów miesięcznie).

Nie można uruchomić sklep internetowy, dopóki nie zapłacisz 45 dolarów za miesiąc planu eCommerce.

Możesz zrobić obie te rzeczy na najniższych kosztujących $ 2,75 miesięcznie współdzielonych planów hostingowych WordPress, że wspomnieliśmy powyżej, ciesząc się pełną swobodę WordPress.

Jak wybrać plan WordPress dla mojej strony internetowej?

Wybór odpowiedniego planu WordPress dla Twojej witryny zależy od Twoich celów biznesowych i budżetu.

Jeśli dopiero zaczynasz, to zalecamy iść z Bluehost. Ich self-hosted WordPress plan daje potężne funkcje hostingowe WordPress wraz z bezpłatną domeną tylko 2,75 dolarów za miesiąc.

Możesz go używać, aby rozpocząć blog, stworzyć sklep internetowy, zrobić małą stronę internetową firmy, i wiele więcej.

Jak Twoja strona rośnie, można uaktualnić do zarządzanego konta hostingowego WordPress z WP Engine lub SiteGround. To pozwala skupić się na rozwoju firmy i łatwo skalować do swoich potrzeb.

Jeśli masz już siedzibę firmy lub dużą stronę internetową, to zalecamy pominięcie kroku startowego i przejść bezpośrednio do zarządzanych planów hostingowych WordPress dla najlepszego doświadczenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, który plan WordPress należy użyć. Możesz także zobaczyć nasz przewodnik na łatwe do rozpoczęcia działalności gospodarczej online pomysłów, które faktycznie zarabiają pieniądze, a nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingu do wzrostu ruchu na stronie internetowej.

Bonus: Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu bloga? Możesz skorzystać z naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga z dowolnego z współdzielonych usług hostingowych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, a następnie proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…