Ze względu na pandemię koronawirusa (Covid-19) na świecie istnieje wiele niepewności, szczególnie dla właścicieli małych firm.

Wiele małych firm jest zmuszonych do adaptacji i wprowadzania krytycznych zmian, aby przetrwać.

W tych trudnych czasach świat wydaje się niekontrolowany. Dlatego niezwykle ważne jest dla nas, właścicieli małych firm, aby skupić się na tym, co możemy kontrolować, ponieważ w ten sposób przetrwamy i prosperujemy w tych bezprecedensowych czasach.

W tym ostatecznym przewodniku dla małych firm dotyczącym koronawirusa udostępnię najlepsze narzędzia, samouczki i zasoby WordPress, które pomogą Ci dostosować się do zmian, usprawnić przepływ pracy, a nawet rozwinąć firmę.

Ultimate Small Business Resource for Coronavirus - WordPress, Tools, and Training to Grow Your Online Presence

Uwaga: Będę aktualizować ten przewodnik przez następne kilka tygodni, aby dodać więcej zasobów, gdy je znajdę. Jeśli widziałeś pomocne Przewodniki, daj mi znać w komentarzach poniżej, a zaktualizuję listę.

Szybkie wprowadzenie (obejmujące podstawy)

Wielu z was czytających ten zasób dla małych firm koronawirusa może być nowych w WPBeginner i chcę powitać Was w naszej społeczności.

Nazywam się Syed Balkhi i stworzyłem WPBeginner ponad 10 lat temu, aby pomóc małym firmom rozwijać się i konkurować z dużymi facetami w cyfrowym świecie.

W mojej 17-letniej karierze zbudowałem wiele udanych małych firm ze 100% zdalnymi zespołami. Obecnie moje firmy mają ponad 130 pracowników, całkowicie zdalnych, na całym świecie.

Tworzę ten zasób, ponieważ wielu moich przyjaciół, członków rodziny, czytelników WPBeginner i tysiące innych przedsiębiorców cierpi / przechodzi wiele zmian.

Mam nadzieję, że dzieląc się moimi doświadczeniami, pomocnymi narzędziami i przydatnymi samouczkami WordPress, możemy pomóc innym przejść przez ten kryzys i odnieść sukces, gdy to się skończy.

Jedyną rzeczą, o którą proszę w zamian, jest to, że jeśli uznasz ten przewodnik za pomocny, rozpowszechnij to (udostępnij go w mediach społecznościowych, Wyślij link do członka rodziny i / lub wyślij go do znajomych, którzy mogą z niego skorzystać).

Ważne: Aby zaoszczędzić czas, ten artykuł NIE zawierają informacje o tym, jak uzyskać pożyczki dla małych firm lub cokolwiek związanego z koronawirusem Small Business relief / dotacje dla firm / programy pomocy finansowej. Forbes stara się zachować aktualną listę różnych programów pomocy COVID-19, ale zawsze najlepszą praktyką jest sprawdzenie tych informacji u władz lokalnych.

Zamierzam podzielić ten artykuł na dwie części. Pierwsza część jest przeznaczona dla właścicieli małych firm, którzy chcą przejść do pracy zdalnej i / lub ustanowić obecność cyfrową, aby rozwijać się w Internecie.

Druga część przeznaczona jest dla właścicieli małych firm poszukujących pomysłów na uzupełnienie swoich głównych dochodów. Druga część może być oczywiście wykorzystana przez każdego (w tym studentów). Gorąco zachęcam do działania.

Najlepsze narzędzia pomagające małym firmom w pracy zdalnej (obecność Cyfrowa)

W tej sekcji podzielę się listą narzędzi, których używamy w moich różnych firmach, aby usprawnić nasze przepływy pracy, procesy i ostatecznie rozwijać się online.

Nie musisz używać wszystkich tych narzędzi, więc wybierz tylko to, czego potrzebujesz dla konkretnej branży, firmy i przypadku użycia.

Zastrzeżenie Dotyczące Przejrzystości: Treści WPBeginner są obsługiwane przez czytelników, co oznacza, że jeśli klikniesz na niektóre linki w tym poście, możemy zarobić niewielką opłatę za polecenie. Pamiętaj, że zalecamy tylko produkty, z których korzystamy sami i/lub wierzymy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Zobacz, jak WPBeginner jest finansowany, aby uzyskać więcej informacji.

Oto krótki zarys ułatwiający nawigację:

 • Najlepszy Kreator Stron
 • Biznesowy serwis telefoniczny, który działa w dowolnym miejscu
 • Niezawodne Aplikacje Do Czatu Grupowego / Zespołowego
 • Najlepsze narzędzie do połączeń konferencyjnych Online (spotkania grupowe)
 • Masowe narzędzie e-mail do kontaktowania się z klientami
 • Formularze Zamówień Online
 • E-Learning / Szkolenia / Członkostwo
 • Terminy i narzędzia rezerwacji
 • Wsparcie e-mail i oprogramowanie biletowe
 • Oprogramowanie Do Czatu Na Żywo
 • Oprogramowanie Do Śledzenia Czasu
 • Łatwe Przechowywanie Plików / Aplikacje Do Udostępniania Dokumentów
 • Narzędzia Do Zarządzania Projektami Online
 • Centrum Firmy / Narzędzia Wiki
 • Rozwiązanie Do Formularzy Online

Najlepszy kreator stron internetowych dla małych firm

Jeśli chcesz ustalić swoją obecność w Internecie, prawdopodobnie szukasz kreatora stron internetowych.

Przetestowałem wszystkie popularne i mogę śmiało powiedzieć, że WordPress jest najlepszy. Reszta świata zgadza się ze mną zbyt biorąc pod uwagę WordPress uprawnienia 35% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Dzięki WordPress możesz stworzyć dowolny rodzaj strony internetowej, od prostych witryn biznesowych po sklepy internetowe, witrynę restauracji, witryny siłowni itp.

Możesz śledzić mój przewodnik krok po kroku, jak zrobić stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Mamy również konkretne samouczki na temat tego, jak założyć sklep internetowy i jak założyć bloga, jeśli tego szukasz.

Najlepszą częścią WordPress jest to, że zawiera mnóstwo darmowych szablonów (aka motywów), których możesz użyć. Dla łatwego dostosowywania i wspaniałych projektów, polecam używanie Divi By Elegant Themes, to potężny WordPress page builder.

Divi ma gotowe układy dla każdej branży (siłownie, kawiarnie, restauracje itp.). Możesz również wypróbować motyw Astra, ponieważ mają również mnóstwo szablonów startowych.

Po uruchomieniu witryny Skorzystaj z naszego przewodnika SEO WordPress i tych sprawdzonych wskazówek, aby zwiększyć ruch w witrynie.

Biznesowy serwis telefoniczny, który działa w dowolnym miejscu

Korzystamy z Nextiva do naszych służbowych usług telefonicznych.

Ponieważ jest to biznesowy dostawca VOIP, mają aplikację mobilną i komputerową, która pozwala naszym różnym członkom zespołu odbierać połączenia z klientami bez konieczności udostępniania numerów telefonów komórkowych.

Zawiera mnóstwo innych zaawansowanych funkcji, takich jak identyfikator rozmówcy, przekazywanie połączeń, routing, niestandardowe pozdrowienia, analiza połączeń, CRM klienta, czat na żywo i wiele innych. Zasadniczo jest to ujednolicona platforma komunikacyjna, która pozwala pracować z dowolnego miejsca.

Jeśli szukasz alternatywy, sprawdź RingCentral. Są też dość konkurencyjne.

Niezawodna Grupa Biznesowa / Czat Zespołowy

W zespołach zdalnych komunikacja jest jak tlen. Musisz mieć niezawodne oprogramowanie do czatu zespołowego.

Polecam korzystanie ze Slack lub Microsoft Teams.

Slack jest darmowy z ograniczoną pamięcią masową i do 10 000 wiadomości. Jednak robi się drogo, gdy próbujesz uaktualnić do wersji Pro.

Microsoft Teams jest bezpłatny dla wszystkich i zapewnia jeszcze więcej funkcji z kontami Office365, co jest świetne, ponieważ pozwala to zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Połączenia Konferencyjne Online (Spotkania Grupowe)

Jakość połączeń jest moim priorytetem # 1, jeśli chodzi o połączenia konferencyjne online.

Jeśli robisz tylko konferencje audio, Nextiva jest idealny. Każdy może wybrać połączenie z telefonu lub połączyć się za pomocą aplikacji Nextiva.

Jeśli wideokonferencje są ważne, zalecam użycie Zoom lub RingCentral.

Oba rozwiązania mają aplikacje desktopowe / mobilne. Osoby mogą również dzwonić z telefonu, a także w przypadku, gdy jakość połączenia internetowego nie jest dobra.

Darmowa wersja Zoom jest dobra, ale ogranicza połączenia do 40 minut. Jeśli myślisz o uaktualnieniu do Zoom Pro, to faktycznie lepiej korzystać z RingCentral, ponieważ oferują również wirtualny numer telefonu służbowego wraz z kompletną platformą.

Jeśli chcesz całkowicie darmową opcję, Możesz również użyć Skype. Chociaż jakość połączeń cierpi z większych grup.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie najlepszych usług połączeń konferencyjnych (z bezpłatnymi opcjami).

Masowa usługa e-mail do kontaktu z Klientami

W tych trudnych czasach, trzeba pozostać w ciągłej komunikacji z klientami. Informuj ich o tym, jak im służysz, o wszelkich ofertach specjalnych, które masz uruchomione, a nawet o tym, jak mogą Ci pomóc.

Najprostszym sposobem wysyłania masowych wiadomości e-mail jest użycie usługi e-mail marketingu, takiej jak Constant Contact lub SendinBlue.

Fajną częścią tych usług jest to, że pozwalają one spersonalizować wiadomości e-mail i zaoszczędzić czas. Zobacz ten kompletny przewodnik po e-mail marketingu krok po kroku, aby uzyskać więcej informacji.

Skonfiguruj formularze zamówień Online, aby przyjmować zamówienia Online

Wiem, że wiele firm albo przechodzi na przyjmowanie zamówień przez telefon, albo szuka alternatywy online.

Jeśli szukasz prostego formularza zamówienia, użyj WPForms. Jest to kreator formularzy WordPress, który pozwala łatwo utworzyć formularz zamówienia i akceptować płatności online.

Jeśli chcesz sprzedawać wiele produktów online, polecam założenie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce. To najpopularniejsza platforma e-commerce na świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym poradnikiem dla początkujących, jak założyć sklep internetowy.

Możesz również użyć WordPress + WooCommerce do sprzedaży kart upominkowych dla swoich produktów i usług. Pomoże to zwiększyć przychody i poprawić przepływ środków pieniężnych w tych trudnych czasach.

Twórz stronę Szkolenia / Korepetycje / E-Learning

Wiele siłowni, zajęć jogi, osobistych trenerów, centrów korepetycji i szkół jest zamykanych z powodu pandemii koronawirusa.

Możesz przejść do wirtualnych klas za pomocą jednej z wielu platform. Stworzyliśmy szczegółowy przewodnik dotyczący tworzenia wirtualnej klasy za pomocą WordPress.

Dzięki WordPress możesz użyć wtyczki MemberPress do tworzenia obszaru tylko dla członków, udostępniania treści, zbierania płatności itp. Mamy tutorial krok po kroku, jak utworzyć witrynę członkowską.

Jeśli chcesz mieć komponent e-learningowy, który obejmuje quizy, ocenianie itp., Możesz użyć LearnDash. Jest to potężne rozwiązanie do zarządzania nauczaniem WordPress (LMS), a my stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, jak tworzyć / sprzedawać kursy online.

Możesz połączyć obie te platformy z platformą wideo online, taką jak YouTube, Vimeo, a nawet oprogramowaniem do konferencji na żywo, takim jak Zoom, aby dostarczać treści.

Facebooka, gdzie używają Facebooka Live do prowadzenia zajęć.

Wiele okręgów szkolnych korzysta z Google Classrooms, który jest darmowym produktem Google. Jest trochę skomplikowany w użyciu,ale robi swoje.

Zasadniczo musimy wykorzystać dostępne zasoby i bądź zaradny, abyśmy mogli służyć tym, którzy są wokół nas.

Terminy i narzędzia rezerwacji

Przechodząc do pracy zdalnej, zarządzanie terminami i rezerwacjami jest wyzwaniem. Trudno jest śledzić dostępne szczeliny czasowe, unikając wiadomości e-mail tam i z powrotem.

Najprostszym narzędziem, z którego często korzystałem, jest Calendly. Jest to darmowe narzędzie dla 1 kalendarza na użytkownika.

Możesz po prostu wybrać dostępne przedziały czasowe i wysłać swój link do kalendarza do klientów. Twój Klient może wybrać czas, który najlepiej mu odpowiada, z dostępnych miejsc i Calendly oznacza to miejsce jako zarezerwowane w kalendarzu, więc nikt inny nie może go odebrać.

Jeśli chcesz zarządzać rezerwacjami dla wielu osób,możesz użyć WPForms. Posiada szablon formularza rezerwacji, który można bezproblemowo zintegrować z Kalendarzem Google, a nawet kalendarzem.

Dla zaawansowanych wtyczek rezerwacji, polecam sprawdzić StartBooking lub BirchPress.

Wsparcie e-mail i oprogramowanie biletowe

Jeśli szukasz łatwego sposobu na współpracę e-maili ze swoim zespołem, najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem jest użycie oprogramowania do obsługi zgłoszeń e-mail.

W moim zespole używamy pomocy. Jest to solidna platforma, a małe zespoły mogą korzystać z podstawowego planu, który jest bardzo przystępny cenowo (przewiń w dół na stronie cenowej, ponieważ wymieniają go poniżej swoich głównych planów).

FreshDesk i Front App to dwie inne alternatywy, na które możesz również spojrzeć.

Oprogramowanie Do Czatu Na Żywo

Jeśli przechodzisz na sprzedaż online, możesz szukać oprogramowania do czatu na żywo. Jest ich dużo, a niektóre są naprawdę drogie.

Mój zespół korzysta z LiveChat Inc. Oferują 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jeśli używasz Nextiva do numeru telefonu służbowego, oferują również funkcję czatu na żywo w ramach swojej platformy.

Inne firmy, o których wspomniałem powyżej, takie jak HelpScout, SendinBlue itp., oferują również czat na żywo w ramach swoich wyższych planów.

Jeśli jesteś małą firmą i nie masz personelu do zarządzania czatem na żywo, możesz również skorzystać z ChatBot.com platforma i użyj ich szablonów botów, aby zautomatyzować niektóre wsparcie.

Oprogramowanie do śledzenia czasu dla wydajności i odpowiedzialności

Jedną z największych krytyki, jaką słyszałem od właścicieli małych firm na temat pracy zdalnej, jest utrata wydajności i odpowiedzialności.

To po prostu nie prawda, ponieważ mój biznes był odległy od ponad dekady (ale to zupełnie inna debata).

Możesz użyć oprogramowania do śledzenia czasu, takiego jak Time Doctor i HubStaff, aby zwiększyć odpowiedzialność i raportowanie.

Łatwe Przechowywanie Plików Online / Aplikacje Do Udostępniania Dokumentów

Najprostszym sposobem na usprawnienie współpracy online jest użycie inteligentnych aplikacji do udostępniania plików i dokumentów.

Istnieje wiele dostawców, z których możesz korzystać.

Pakiet Microsoft Office365 zawiera OneDrive, Word, Powerpoint itp. które można wykorzystać do łatwego udostępniania plików i współpracy online.

Dropbox wraz z Dropbox Paper to kolejne świetne narzędzie, z którego możesz korzystać.

Jeśli korzystasz z Gmaila, możesz również korzystać z Google Doc i platformy doc dołączonej do G Suite.

Narzędzia do zarządzania projektami online dla małych firm

Kluczem do sukcesu z zespołami zdalnymi jest zarządzanie projektami. Kiedy zaczynałem, to było duże wyzwanie, ale stało się o wiele łatwiejsze.

Mój zespół w Awesome Motive używa asany, ponieważ jest zarówno wydajna, jak i łatwa w użyciu. Kochamy to.

W przeszłości próbowałem również Trello i Basecamp. Obie te aplikacje są również dobre dla konkretnych przypadków użycia, ale mają swoje ograniczenia.

Centrum firmy / Narzędzia Wiki / rozwiązania intranetowe

Najprostszym sposobem na stworzenie firmowej wiki jest stworzenie witryny WordPress i użycie jednej z wtyczek Heroic Knowledge Base.

Jeśli chcesz utworzyć kompletny intranet, WordPress może w tym pomóc. Zobacz, jak stworzyć intranet dla małej firmy za pomocą WordPress.

Jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office365, oferują one również witryny intranetowe i zespołowe.

Niektórzy z moich przyjaciół używają pojęcia i naprawdę je uwielbiają. Próbowałem go dawno temu i nie miał tego samego poziomu elastyczności, ale wydaje się, że od tego czasu dodali mnóstwo.

Rozwiązanie Do Formularzy Online

Formularze Online są niezbędne dla wszystkich firm. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoferować swoim klientom łatwy sposób kontaktu z Tobą, zbierać opinie / ankiety , akceptować terminy lub rezerwacje, przyjmować zamówienia online itp.

Moja firma, WPForms może pomóc tutaj. Możesz użyć darmowej wersji, WPForms Lite lub użyć wersji pro. Jest to solidna platforma używana przez ponad 3 miliony stron internetowych.

Jeśli jesteś programistą, który stara się pomóc małym firmom w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań formularzy, takich jak kalkulatory, katalogi, formularze wyświetlające dane na interfejsie i inne zaawansowane formularze, zalecam użycie groźnych formularzy.

Pomysły Side Hustle dla właścicieli małych firm, przedsiębiorców i studentów

Wiem, że to ciężkie czasy dla wszystkich. Przy tak wielu szaleństwach i niepewności na świecie, kilka osób skontaktowało się ze mną po sugestie dotyczące pomysłów na side-hustle, aby uzupełnić swoje główne dochody.

Przez naszą historię ludzie wykonywali jedne z naszych najlepszych prac w czasach kryzysu i stresu.

W 1665 roku, kiedy Uniwersytet Cambridge Zamknięto na rok z powodu wielkiej Plagi Londynu, młody uczony Isaac Newton został wysłany do domu.

W domu odkrył Rachunek różniczkowy i udoskonalił idee, które później stały się jego teorią grawitacji.

W 1606 Szekspir napisał Makbeta, Króla Leara oraz Antoniego i Kleopatrę podczas kwarantanny w domu.

Może nie jesteśmy Newtonem czy Szekspirem, ale możesz nauczyć się korzystać z WordPressa, aby zbudować swoje marzenie i / lub ulepszyć swoją witrynę, więc jesteś silniejszy, gdy wszystkie szaleństwa przeminą.

Jeśli to pomoże kogoś zmotywować, ja też uruchomiłem WPBeginner w 2009 roku w kierunku końca globalnej recesji w 2008 roku.

Mając to na uwadze, chcę podkreślić, że nie ma skrótów do zarabiania pieniędzy w Internecie.

To wymaga dużo pracy i musisz traktować swoją stronę jak rzeczywistą firmę. Tak, to prawdziwa praca.

Każda osoba, która sprzedaje” magiczny ” kurs, który rzekomo pomoże Ci odtworzyć ich sukces, nie marnuj na to czasu ani pieniędzy. To przekręt. Jest specjalne miejsce w piekle dla tych ludzi, szczególnie jeśli próbują sprzedawać w tych czasach.

Tak czy inaczej, tak długo, jak jesteś gotów do pracy nóg, myślę, że możesz zarabiać pieniądze w Internecie.

Oto 30 sprawdzone sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie z witryny lub oferując usługi.

Konkretne pomysły na side hustle:

Najłatwiej jest sprzedać swoją wiedzę. Jeśli jesteś kucharzem, naucz innych, jak gotować lub sprzedawać przepisy. Jeśli jesteś trenerem personalnym, pokaż ludziom, jak ćwiczyć i sprzedawać wirtualne zajęcia coachingowe. Możesz utworzyć witrynę członkowską z WordPress, aby sprzedawać e-booki, kursy itp.

W tej samej linii możesz założyć bloga, aby uczyć tego, co wiesz, dzięki czemu możesz zbudować listę obserwujących. W ten sposób masz odbiorców, którym możesz sprzedawać swoje produkty i / lub nawet zarabiać pieniądze za pomocą reklam.

Możesz założyć blog z jedzeniem, aby udostępniać przepisy, ulubione urządzenia do gotowania (przychody partnerskie) itp.

Jeśli jesteś dowcipny, możesz również utworzyć witrynę taką jak Buzzfeed i tworzyć zabawne treści. Ludzie zużywają teraz dużo treści, a dzięki reklamom banerowym możesz zarobić trochę pieniędzy.

Możesz utworzyć stronę z pytaniami i odpowiedziami, na której możesz pobierać opłaty za udzielanie profesjonalnych porad. Możesz nawet zaprosić innych profesjonalistów

Możesz również utworzyć witrynę mikro-miejsc pracy, taką jak Fiverr, dla lokalnej społeczności i pomóc innym zarabiać pieniądze, biorąc niewielką część każdej transakcji.

Możesz stworzyć stronę aukcyjną, taką jak eBay, ale skupić się na konkretnej niszy lub pionie, dzięki czemu możesz lepiej kontrolować jakość, oferować porady ekspertów itp.

Jeśli kochasz rzemiosło i robienie rzeczy ręką, możesz sprzedać swoją pracę na Etsy lub jeszcze lepiej stworzyć sklep podobny do Etsy z WordPress, dzięki czemu możesz uniknąć opłat pośrednika.

Znowu są to tylko niektóre pomysły, które inni wykorzystali do dodatkowego dochodu na stronie. Aby uzyskać więcej pomysłów, powinieneś sprawdzić te pomysły biznesowe online 27.

Pamiętaj, cokolwiek zrobisz, proszę NIE spadek do każdego uzyskać bogaty szybkie programy w tych czasach kryzysu. Nie ma skrótów do zarabiania pieniędzy w Internecie!

Wymaga to dużo ciężkiej pracy i poświęcenia (jak każda inna firma).

Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie musisz wydawać tysięcy dolarów, aby poszerzyć swoje umiejętności.

Dzięki WPBeginner możesz nauczyć się WordPressa za darmo w tydzień lub krócej.

Mamy również mnóstwo przydatnych darmowych zasobów, takich jak:

 • 27 przydatne wskazówki, aby zwiększyć ruch w witrynie
 • 18 najważniejszych rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPressa
 • Najlepszy przewodnik SEO WordPress dla początkujących
 • Ponad 500 + darmowe samouczki wideo na WPBeginner kanał YouTube
 • Bezpłatna pomoc społeczności od ponad 30,000 + członków na naszej grupie WPBeginner Engage na Facebooku

Oprócz WPBeginner istnieje wiele uniwersytetów i twórców, którzy tymczasowo udostępniają swoje kursy za darmo, aby pomóc innym rozwinąć swoje umiejętności.

Oto kilka przydatnych zasobów od innych twórców:

 • SiteGround, firma, której używamy do naszego hostingu WordPress, oferuje 3 miesiąc hostingu startowego za jedyne $0.99. Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową / uzyskać dostęp do Internetu, to jest to najlepsza oferta.
 • Zespół w MonsterInsights stworzył szczegółowy przewodnik: 32 Hacki marketingowe, które gwarantują wzrost ruchu. Naprawdę przydatne wskazówki!
 • Skillshare popularną platformą, aby poprawić swój profesjonalny zestaw umiejętności, rozpocząć zgiełk strony, lub nauczyć się nowego hobby jest oferowanie wszystkich swoich kursów za darmo (przez 2 tygodnie).
 • Zespół odpowiedzialny za popularne narzędzie SEO, Moz, udostępnia za darmo kilkanaście kursów SEO Akademii Moz. Użyj kodu: wegotthis. Będzie za darmo do 31 maja.
 • Joost de Valk (założyciel Yoast) udostępnił swój wszechstronny kurs szkoleniowy SEO za darmo. Będzie bezpłatny do 1 czerwca. mają również bezpłatne szkolenie na temat edytora bloków WordPress dla tych, którzy go potrzebują.
 • Cole Joseph (założyciel Cole ‘ s Classroom) oferuje wszystkie swoje szkolenia fotograficzne za darmo do 8 kwietnia.
 • LinkedIn oferuje swoją ścieżkę zdalnej nauki pracy (Kursy 16) za darmo. Jest to doskonały przewodnik dla tych, którzy przechodzą do pracy zdalnej.
 • Scribd oferuje wszystkie swoje zasoby do nauki przez 30 dni za darmo (nie wymaga karty kredytowej). Jest tu mnóstwo książek i audiobooków.
 • 365 Data Sciences oferuje wszystkie kursy nauki danych za darmo do 15 kwietnia.
 • … więcej wkrótce, jak je znajdę.

Myśli Końcowe

Wiem, że najbliższe tygodnie będą bardzo długie … i mam nadzieję, że te poradniki pomogą Ci stworzyć coś niesamowitego, z czego będziesz dumny w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Jako właściciele małych firm musimy być zdyscyplinowani, jak najlepiej wykorzystać dostępne nam zasoby (być zaradni) i skupić się na możliwościach, które będą miały największy wpływ.

Chociaż świat wydaje się niekontrolowany, niezwykle ważne jest, abyśmy skupili się na tym, co możemy kontrolować, ponieważ w ten sposób wygramy i wyjdziemy na przeciw.

Zakończę artykuł tym pięknym cytatem z Mai Angelou:

Możesz nie kontrolować wszystkich wydarzeń, które Ci się przytrafiają, ale możesz zdecydować, że nie zostaną przez nie zredukowane.

Bądź bezpieczny, zdrowy i w dobrym nastroju :)

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, rozpowszechnij to. Udostępnij go w mediach społecznościowych, Wyślij link do członka rodziny i / lub wyślij e-mail do znajomych, którzy mogą z niego skorzystać.

Na koniec nie zapomnij subskrybować naszego kanału YouTube, aby uzyskać samouczki wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…