Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał nas o dezaktywowane wtyczki spowalniające WordPressa i czy powinny usunąć nieaktywne wtyczki. Wielu użytkowników WordPressa często instaluje wtyczki do testowania, a następnie je dezaktywuje. W tym artykule odpowiemy, czy dezaktywowane wtyczki spowalniają WordPress i czy można bezpiecznie usunąć nieaktywne wtyczki?

Do deactivated plugins slow down WordPress? Should you delete inactive plugins?

Co to są wyłączone lub nieaktywne wtyczki w WordPress?

Najlepszą rzeczą w WordPress jest to, że możesz go rozszerzyć za pomocą wtyczek WordPress. Po zainstalowaniu wtyczki WordPress WordPress pobiera plik wtyczki na serwer hostingowy.

Aby rozpocząć korzystanie z wtyczki, musisz ją aktywować.

Activate a WordPress plugin

Możesz zainstalować wtyczki i aktywować je później. Możesz również dezaktywować wtyczkę, którą próbowałeś, ale nie uznałeś za przydatną. Możesz zobaczyć wszystkie zainstalowane wtyczki (zarówno aktywne, jak i nieaktywne) na stronie wtyczki w obszarze administracyjnym WordPress.

Installed plugins

Aktywne wtyczki są podświetlone na niebiesko, a nieaktywne wtyczki pokazują link usuwania pod nimi.

Nieaktywne Wtyczki Spowalniają WordPressa?

Nie, nieaktywne lub wyłączone wtyczki nie spowalniają WordPressa. Aby to zrozumieć, zobaczmy, jak WordPress działa za kulisami.

Za każdym razem, gdy użytkownik zażąda strony z twojej witryny WordPress, WordPress rozpoczyna proces ładowania. Podczas tego procesu ładuje tylko aktywne wtyczki zainstalowane w Twojej witrynie. Wszystkie nieaktywne wtyczki są całkowicie ignorowane i nie są ładowane, a nawet przeglądane.

Nawet jeśli masz dziesiątki nieaktywnych wtyczek zainstalowanych na swojej stronie, nie wpłynie to na wydajność witryny ani nie spowolni jej.

Jedynym miejscem, w którym WordPress szuka nieaktywnych wtyczek w Twojej witrynie, jest sama strona “wtyczek”. Nawet wtedy tylko szuka pliku nagłówka wtyczki i nie ładuje samych wtyczek.

Jeśli Twoja witryna WordPress jest wolna, nieaktywne wtyczki zdecydowanie nie są powodem. Możesz sprawdzić nasz najlepszy przewodnik krok po kroku, aby przyspieszyć WordPress i zwiększyć wydajność.

Czy powinienem usunąć nieaktywne wtyczki w WordPress?

Powodem, dla którego WordPress pozwala dezaktywować wtyczki zamiast bezpośrednio je usuwać, jest to, że czasami możesz po prostu tymczasowo wyłączyć wtyczkę.

Jeśli planujesz wkrótce użyć tej wtyczki i obawiasz się, że usunięcie wtyczki spowoduje usunięcie jej ustawień, powinieneś ją zachować.

W przeciwnym razie nie ma sensu utrzymywać nieaktywnych wtyczek zainstalowanych na twojej stronie. W rzeczywistości czasami mogą być dość problematyczne.

Na przykład, niezależnie od tego, czy używasz tej wtyczki, WordPress nadal wyświetli aktualizacje tych wtyczek. Może to być trochę denerwujące, szczególnie jeśli masz wiele regularnie aktualizowanych wtyczek zainstalowanych na swojej stronie.

Nieaktywne wtyczki mogą być nieszkodliwe, ale nadal są plikami wykonywalnymi. W przypadku próby włamania pliki te mogą zostać zainfekowane lub mogą być wykorzystane do zainstalowania złośliwego oprogramowania w Twojej witrynie. Jako środek ostrożności WordPress należy usunąć wszelkie nieaktywne wtyczki, których nie zamierzasz używać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł odpowiedzieć na pytania dotyczące dezaktywowanych wtyczek WordPress i usuwania nieaktywnych wtyczek. Możesz również zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress, które powinieneś zainstalować w swojej witrynie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…