Korzystanie obraz alt tekst i tytuł w WordPress

Wiele treści w Internecie zawiera obrazy. Jednak niewielu właścicieli witryn optymalizuje swoje obrazy pod kątem szybkości lub lepszych rankingów wyszukiwania.

Mimo że WordPress ma opcję dodania tekstu alternatywnego i tytułu obrazu, często początkujący nie rozumieją różnicy i sposobu ich używania.

W tym artykule podzielimy się różnicą między obrazem alt text a tytułem obrazu w WordPress, dzięki czemu możesz poprawić SEO swojego obrazu.

Using image alt text and title in WordPress

Co to jest Alt tekst i tytuł obrazu?

Alt text to skrót od alternatywnego tekstu. Jest to atrybut dodany do znacznika obrazu w HTML. Pomaga to odwiedzającym, którzy nie widzą obrazu i botom wyszukiwarek, zrozumieć, o czym jest obraz.

Tekst alternatywny jest również wyświetlany, jeśli obraz na stronie nie może zostać znaleziony lub nie może być wyświetlony z jakiegokolwiek powodu.

The alt text "Bunch of flowers" displays next to a broken image icon

Tekst alternatywny różni się od tytułu obrazu. Tytuł to tekst, który jest wyświetlany w małym oknie podręcznym po przesunięciu kursora myszy nad obrazem.

An image with the title text "Flowers from my garden"

Tagi Alt i tytuły obrazów są również używane do poprawy dostępności witryny dla osób ze słabym widzeniem lub czytnikami ekranu.

Czytnik ekranu odczytuje tekst artykułu, a jeśli chodzi o obraz, odczytuje tekst alternatywny. W zależności od ustawień użytkownika może również czytać tekst tytułowy.

Zarówno dla dostępności, jak i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), tekst alternatywny jest ważniejszy niż tekst tytułowy. Dlatego zalecamy włączenie tekstu alternatywnego do wszystkich obrazów.

Pro Tip: Zalecamy korzystanie z wtyczki All in One SEO dla WordPress, aby dodać odpowiednią mapę witryny obrazu i inne funkcje SEO, aby poprawić ranking SEO.

Jak dodać tekst Alt do obrazu w WordPress

WordPress umożliwia łatwe dodawanie tekstu alternatywnego do obrazów. Po prostu utwórz nowy post lub stronę lub edytuj istniejący i Dodaj blok obrazu.

Jeśli nie wiesz, jak dodać blok lub potrzebujesz dodatkowej pomocy w edytorze bloków, po prostu sprawdź nasz samouczek na temat korzystania z edytora bloków WordPress.

Najpierw Prześlij swój obraz lub przeciągnij go i upuść do bloku obrazów. Następnie możesz ustawić tekst alternatywny po prawej stronie strony.

Adding alt text to an image in the WordPress block editor

Możesz również dodać tekst alternatywny do obrazu, przechodząc do Media ” Biblioteka i klikając na obrazek, aby go edytować.

Pamiętaj, że nie zmieni to tekstu alternatywnego dla żadnych wystąpień tego obrazu, który został już wstawiony do postów lub stron. Jeśli jednak dodasz obraz do postu lub strony po dodaniu tutaj tekstu alternatywnego, tekst alternatywny zostanie dołączony do niego.

Viewing or editing the alt text for your image in the WordPress media library

Jeśli nadal używasz klasycznego edytora WordPress, możesz dodać tekst alternatywny obrazu podczas dodawania obrazu.

Najpierw kliknij “Dodaj Media” nad skrzynką pocztową.

Click 'Add Media' in the classic editor to add an image to your post

Prześlij obraz z komputera lub kliknij kartę “Biblioteka multimediów”, aby wyświetlić obrazy, które już przesłałeś.

Następnie kliknij obraz, który chcesz, aby go zaznaczyć, a następnie wpisz żądany tekst alternatywny w “szczegóły załącznika” obrazu:

Adding alt text to an image in the classic editor

Jak dodać tytuł obrazu w WordPress

Istnieją dwa typy atrybutów tytułu, które można dodać do obrazów.

Domyślny atrybut tytułu WordPress nie jest dodawany do kodu HTML obrazu. Jest on używany wewnętrznie przez WordPress do identyfikacji plików multimedialnych.

Jeśli chcesz dodać tytuły do zdjęć, musisz to zrobić za pomocą biblioteki multimediów. Obecnie nie można dodać tytułu do obrazu podczas jego edycji w edytorze wizualnym.

Tytuł nie jest konieczny dla SEO obrazów ani dla użytkowników z czytnikami ekranu. W niektórych przypadkach może być jednak przydatny, ponieważ pozwala podać informacje, gdy użytkownik przesunie kursor myszy nad obrazem.

Jedną z rzeczy, która jest często myląca dla użytkowników WordPress, w tym niektórych doświadczonych użytkowników, jest to, że WordPress pozwala nadać obrazom tytuł. Jest to całkowicie oddzielone od atrybutu tytuł obrazu.

Na przykład podczas edycji obrazów w bibliotece multimediów zobaczysz pole “Tytuł”:

Viewing or editing the image's Title in the media library

“Tytuł” tutaj jest używany przez WordPress do identyfikacji obrazu. Po kliknięciu łącza “Wyświetl stronę załącznika” u dołu ekranu zobaczysz tytuł używany jako tytuł tej strony:

Viewing the image's attachment page, with the image title shown

Chociaż może to być pomocne w niektórych przypadkach, nie jest to to samo, co atrybut tytułu obrazu. Jak to stworzyć?

W starym klasycznym edytorze możesz dodać atrybut tytułu, klikając obraz, a następnie klikając ikonę ołówka:

Editing an image in the WordPress classic editor

Następnie zobaczysz ekran “szczegóły obrazu”. Aby ustawić atrybut tytuł obrazu, kliknij małą strzałkę w dół obok “Opcje zaawansowane” u dołu:

Click the downward arrow to view the Advanced details for your image

Następnie można ustawić atrybut tytuł obrazu.

Setting the image title attribute in the classic editor

Niestety, w edytorze bloków nie jest tak łatwo edytować atrybut tytułu obrazu. Ale to wciąż możliwe. Możesz dodać swój obraz jak zwykle, a następnie edytować blok jako kod HTML.

Aby przejść do widoku HTML bloku, kliknij “Więcej opcji” (3 pionowe kropki), a następnie kliknij “Edytuj jako HTML”.

Editing your image as HTML

Może to wyglądać nieco myląco, ale wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że znacznik <img> tworzy twój obraz. Zobaczysz tam nazwę pliku obrazu.

The HTML code for the image

Aby dodać atrybut title do obrazu, wystarczy dodać title = "Twój tytuł zdjęcia tutaj" do tagu obrazków w ten sposób:

<img src="https://www.yourwebsitename.com/wp-content/uploads/2020/03/daffodils-bunch-vase.jpg" title=" Banda żonkili"alt =" śliczna Banda żonkili"class=" wp-image-257" / >

Nie ma znaczenia, gdzie w znaczniku obrazu umieścisz atrybut title.

Po wprowadzeniu tytułu pojawi się komunikat ostrzegający, że “ten blok zawiera nieoczekiwaną lub nieprawidłową zawartość.”

Warning message saying that the block contains unexpected content

Wystarczy kliknąć przycisk “Konwertuj na HTML”, a blok obrazu zostanie przekonwertowany na kod HTML. Nadal będzie wyświetlany w Twojej witrynie dokładnie tak, jak wcześniej, ale nie będziesz mógł edytować obrazu za pomocą edytora bloków.

Dlaczego i jak należy używać tekstu alternatywnego i tytułu obrazu

Zdecydowanie zalecamy używanie tekstu alternatywnego dla wszystkich obrazów. Tutaj na WPBeginner dodajemy również tytuł do wszystkich zdjęć. Jest to jednak mniej ważne niż tekst alt.

Tekst alternatywny jest ważny, ponieważ Google koncentruje się na nim jako współczynniku rankingu obrazów. Jest również używany przez czytniki ekranu, aby pomóc odwiedzającym z zaburzeniami wzroku w pełnym zaangażowaniu się w treści.

Ważne jest, aby nie umieszczać słów kluczowych w znacznikach alt i title. Uczyń je opisowymi i pomocnymi, aby były przydatne dla odwiedzających, którzy ich potrzebują. Możesz używać słów kluczowych tam, gdzie jest to istotne, ale nie przesadzaj.

Na przykład, jeśli piszesz artykuł o najlepszym hostingu WordPress, Twoim docelowym słowem kluczowym może być “najlepszy hosting WordPress”.

Możesz mieć zrzut ekranu w swoim artykule pokazujący użytkownikom, jak skonfigurować konto z popularnym hostem internetowym, takim jak Bluehost.

Oto kilka możliwych opcji tekstu alternatywnego dla tego obrazu:

  • “Konfiguracja konta” – nie jest to zbyt opisowe, a także nie zawiera niczego związanego ze słowem kluczowym
  • “Najlepszy hosting WordPress, hosting WordPress, najlepszy hosting dla WordPress – – to nie opisuje obrazu i jest wypchane słowami kluczowymi
  • “Konfigurowanie konta hostingowego WordPress – – jest to znacznie lepsze, ponieważ jest opisowe i wykorzystuje część słowa kluczowego w naturalny i odpowiedni sposób

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć różnicę między obrazem alt text a tytułem obrazu w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przyjaznym dla początkujących przewodnikiem na temat optymalizacji obrazów w Internecie, aby przyspieszyć swoją witrynę, a także z naszym porównaniem najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress, aby poprawić swoje rankingi.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…