jakie funkcje pelni parawan w sypialni

Parawany to świetne rozwiązanie do dużej lub średniej wielkości sypialni w których chcemy wydzielić niewielką przestrzeń dla zapewnienia sobie odpowiedniej dozy prywatności. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo szeroki ich wybór. Bez przeszkód dopasujemy więc je do praktycznie każdego rodzaju wnętrza uzyskując estetycznie spójną całość. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie i jakie funkcje mogą one spełniać? Podpowiadamy.

Parawan do sypialni tworzy prywatną przestrzeń

Jeśli chcemy wydzielić w sypialni prywatną przestrzeń to warto wybrać model parawanu, który swoją wielkością, kształtem oraz stylem idealnie wyodrębnia wybraną przez nas powierzchnię pokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam kosmetyczkę lub większy mebel, na przykład szafę. Będzie to więc doskonałe miejsce, aby zaraz po wstaniu z łóżka przebrać się i przygotować się do wyjścia. Nawet niewielka, ukryta przestrzeń może zapewniać wystarczającą swobodę i intymność. Jeśli oczekujemy wysokiej jakości to warto wybrać parawan do sypialni w Bimago.

Parawan do sypialni urozmaica wygląd wnętrza

Jeśli nasza sypialnia sprawia nudne wrażenie to najszybszym i zarazem najlepszym pomysłem na urozmaicenie jej wyglądu jest wstawienie tam barwnego parawanu. W takim przypadku nie musi spełniać on żadnej praktycznej funkcji, a więc niekoniecznie musimy tworzyć za nim wydzieloną przestrzeń. Równie dobrze sprawdzi się jako ozdoba umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie jednej ze ścian w sypialni. Wybierając konkretny wzór warto wybrać kolorystykę, która ożywia wnętrze i w wyjątkowy sposób zwraca na siebie uwagę. Warto połączyć parawan z podobnym dodatkiem na ścianę, mogą to być na przykład popularne tapety serca.

Można także spróbować czegoś całkiem nietypowego. Parawan może bowiem służyć jako miejsce do którego można przyczepić kolorowe zdjęcia, plakaty lub pamiątki z różnorakich podróży. Będzie w tym przypadku pełnił funkcję ozdobną i powinien znaleźć się w wyraźnie widocznym miejscu w sypialni. Można także pokusić się o to, aby stworzyć wyjątkową prezentację na której umieścimy własnoręcznie namalowane obrazy i inne obiekty, które podkreślają nasze pasje i zainteresowania. Warto wybrać elementy, które sprzyjają relaksowi i pozwalają odprężyć się po ciężkim dniu w pracy. Niezwykle efektownym pomyłem jest umiejscowienie obok parawanu galerii plakatów przywołujących pozytywne skojarzenia, na przykład z naturą, roślinnością lub zwierzętami. Aby przekonać się jak jest to proste, już dziś stwórz galerię ścienną w sypialni.

You May Also Like

Włoska restauracja bez pizzy – niemożliwe? A jednak!

W artykule: La dolce vita po warszawskuProsto z WłochLokalność, sezonowość, nietuzinkowośćSlow Italia…

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?

W artykule: Rata kredytu hipotecznego – co się na nią składa?Od czego…

Motorola 5G wyświetlacz — jak wybrać nowy wyświetlacz do telefonu?

W artykule: Motorola 5G wyświetlacz – dlaczego warto kupować profesjonalne komponenty dla…

Etui na słuchawki Airpods 3 – wszystko, co warto o tym wiedzieć

W artykule: Jakie funkcje może spełniać etui na słuchawki Airpods 3?Jakie powinno…