Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał, czy można cofnąć datę swoich postów WordPress. Odpowiedź brzmi: tak. WordPress pozwala na zmianę dat na dowolnych wpisach, które piszesz. Możesz opublikować post z bieżącą datą i godziną, datować go wstecz na poprzednią datę i godzinę, a nawet zaplanować posty, które zostaną opublikowane w przyszłości. W tym artykule pokażemy, jak cofnąć datę swoich postów WordPress.

Back Date your WordPress Blog Posts

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Zacznij od edycji postu, który chcesz cofnąć w swoim obszarze administracyjnym WordPress.

Na ekranie edytora postów w polu Opublikuj metę zobaczysz opcję natychmiastowego opublikowania postu. Tuż obok znajduje się link do edycji. Kliknięcie łącza edytuj spowoduje wyświetlenie ustawień czasu i daty postu.

Edit a post's date and time in WordPress

Korzystając z ustawień daty i godziny, możesz wybrać dowolną datę i godzinę w przeszłości, a także w przyszłości. Wybór przyszłej daty i godziny pozwoli ci zaplanować post, który zostanie opublikowany w tym czasie.

Scheduling a post in WordPress

Z drugiej strony, wybranie daty i godziny w przeszłości zaktualizuje datę i zmieni pozycję posta na stronach archiwalnych Twojej witryny. Na przykład, jeśli zmienisz miesiąc postu z czerwca na Styczeń, pojawi się on na styczniowej stronie miesięcznego archiwum, nawet jeśli właśnie opublikowałeś ten post. Post pojawi się również odpowiednio na stronie listy wszystkie posty w obszarze administratora.

A newly added back dated post appearing at the bottom

Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz opublikować artykuł, ale nie chcesz, aby pojawił się na pierwszej stronie witryny. Możesz po prostu cofnąć datę wcześniej niż ostatni post na pierwszej stronie witryny.

Jak wyświetlić datę ostatniej aktualizacji

Niektórzy użytkownicy uważają, że powinni całkowicie usunąć daty ze swoich blogów, aby oszukać Wyszukiwarki, wierząc, że ich treść nie jest wrażliwa na czas i jest zawsze świeża.

Całkowicie nie zgadzamy się z tą opinią. To nie pomaga w SEO witryny i jest straszne dla doświadczenia użytkownika. Zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego nie należy usuwać dat z postów na blogu WordPress, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

W WPBeginner pokazujemy ostatnią zaktualizowaną datę artykułu zamiast daty publikacji. Daty ostatniej aktualizacji są szczególnie przydatne w przypadku stron, w których treści są regularnie aktualizowane. Oto jak pokazać datę ostatniej aktualizacji na blogu WordPress.

Sowing last updated date in WordPress

Znajdź kod, który pokazuje datę i godzinę postu w plikach motywów (zwykle w pętli.php lub single.php). Następnie zastąp go tym kodem:

Ostatnia aktualizacja <time datetime="<?php the_modified_time ('Y-m-d');?>"><?php the_modified_time ('F jS, Y');?> < / time>

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak cofnąć daty postów WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak wyświetlać daty względne w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…