Czy musisz przywrócić WordPress z pliku kopii zapasowej? Kopie zapasowe pomagają przywrócić witrynę w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Jednak przywrócenie WordPress z pliku kopii zapasowej nie jest łatwe dla początkujących. W tym artykule pokażemy, jak łatwo przywrócić WordPress z kopii zapasowej krok po kroku.

How to Restore WordPress from Backup

Ponieważ jest to długi artykuł, dodaliśmy spis treści dla łatwiejszej nawigacji.

 • Zrozumienie kopii zapasowych i przywracanie WordPress
 • Przywracanie WordPress za pomocą pliku kopii zapasowej BackupBuddy
 • Przywracanie WordPressa za pomocą kopii zapasowej UpdraftPlus
 • Przywracanie kopii zapasowej bazy danych WordPress za pomocą phpMyAdmin
 • Przywracanie kopii zapasowej bazy danych WordPress za pomocą cPanel
 • Ręczne przywracanie plików WordPress za pomocą FTP
 • Rozwiązywanie problemów z przywracaniem kopii zapasowej
 • Rzeczy do zrobienia po przywróceniu witryny WordPress

Uwaga: Ten przewodnik dotyczy przywracania witryny WordPress z kopii zapasowej. Jeśli próbujesz przenieść swoją witrynę do nowej domeny, powinieneś zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat przenoszenia WordPress do nowej domeny bez utraty SEO.

Jeśli próbujesz przejść z localhost do konta hostingowego na żywo, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak przenieść WordPress z lokalnego serwera do Witryny na żywo.

Zrozumienie kopii zapasowych i przywracanie WordPress

Istnieją różne sposoby tworzenia kopii zapasowych dla witryny WordPress. Najlepszym sposobem na utworzenie kopii zapasowej jest użycie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Alternatywnie możesz również utworzyć ręczną kopię zapasową bazy danych WordPress i pobrać pliki WordPress za pomocą FTP.

Przywracanie WordPress z kopii zapasowych zależy całkowicie od tego, jak utworzyłeś kopię zapasową. Na przykład kopie zapasowe utworzone za pomocą BackupBuddy lub UpdraftPlus można przywrócić za pomocą tej samej wtyczki. Podobnie, ręczne kopie zapasowe muszą być ręcznie przywracane.

Wielu użytkowników WordPressa nie tworzy kopii zapasowych całych swoich witryn. Zamiast tego wykonują tylko kopię zapasową swojego motywu, przesłanego katalogu i bazy danych WordPress. Zmniejsza to rozmiar kopii zapasowej, ale zwiększa kroki potrzebne do przywrócenia witryny.

Bez względu na to, jak utworzyłeś kopię zapasową, podstawowe kroki są takie same.

Przyjrzyjmy się, jak przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej. Ponieważ zajmujemy się różnymi metodami przywracania, przejdź do sekcji, która dotyczy ciebie.

Przywracanie WordPressa z pliku kopii Zapasowejbuddy

BackupBuddy to popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress premium. Jeśli do tworzenia kopii zapasowych użyłeś BackupBuddy, Ta sekcja jest dla ciebie.

BackupBuddy oferuje bardzo wygodny sposób przywracania WordPressa z kopii zapasowej. Musisz zalogować się na swojej stronie WordPress i przejść do BackupBuddy ” Przywracanie / Migracja strona.

Będziesz musiał pobrać kopię importbuddy.php plik. W tym procesie zostaniesz poproszony o podanie hasła do importbuddy. To hasło będzie używane podczas przywracania witryny.

Download importbuddy

Następnie musisz pobrać kopię kopii zapasowej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Można go pobrać z BackupBuddy ” Kopie Zapasowe lub miejsce docelowe, w którym przechowywano kopie zapasowe.

Gdy masz plik zip kopii zapasowej i importbuddy.PHP przechowywane na komputerze, połącz się z witryną za pomocą FTP.

Jeśli masz pełną kopię zapasową swojej witryny, usuń wszystkie pliki i foldery z serwera.

Jeśli jednak masz częściową kopię zapasową,musisz najpierw pobrać pliki, których nie wykonałeś. Gdy masz pewność, że masz kopię zapasową wszystkiego, Kontynuuj usuwanie wszystkich plików i folderów z katalogu głównego witryny.

Delete old WordPress files

Następnie należy przesłać BackupBuddy backup i importbuddy.Pliki php do folderu głównego Twojej witryny.

Po przesłaniu obu plików na serwer odwiedź Stronę importbuddy.php w przeglądarce internetowej. Znajduje się w katalogu głównym Twojej witryny, więc jej adres URL będzie podobny:

http://www.example.com/importbuddy.php

ImportBuddy poprosi teraz o hasło utworzone podczas pobierania ImportBuddy.

importbuddy password

Na następnym ekranie ImportBuddy wyświetli przesłany plik kopii zapasowej. Jeśli nie przesłałeś pliku kopii zapasowej za pomocą FTP, możesz kliknąć kartę przesyłania, aby przesłać plik kopii zapasowej teraz. Jeśli masz swoje kopie zapasowe przechowywane w usłudze przechowywania Stash iTheme, możesz się z nią połączyć, klikając teraz kartę stash. Po wybraniu bazy danych kliknij Następny krok, aby kontynuować.

Select your backup file

ImportBuddy rozpakuje plik kopii zapasowej i wyświetli komunikat o powodzeniu po rozpakowaniu plików. Kliknij przycisk Następny krok, aby kontynuować.

Na następnym ekranie ImportBuddy poprosi Cię o podanie adresu URL witryny i informacji o bazie danych.

Jeśli przywracasz zhakowaną witrynę WordPress lub próbujesz usunąć złośliwe oprogramowanie, nie chcesz korzystać ze starej bazy danych.

Możesz upuścić tabele ze starej bazy danych za pomocą phpMyAdmin lub utworzyć nową bazę danych za pomocą cPanel. Po utworzeniu nowej bazy danych lub opróżnieniu starej, podaj swoje dane.

Z drugiej strony, jeśli jesteś pewien, że Twoja witryna nie została zhakowana, możesz użyć tych samych starych danych bazy danych.

database settings

Kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować, a importbuddy przetestuje Ustawienia bazy danych i zaimportuje dane. Po zakończeniu kliknij Następny krok, aby kontynuować.

Teraz ImportBuddy zaktualizuje adresy URL witryny, ścieżki itp. Następnie zostaniesz poproszony o przetestowanie swojej witryny. Jeśli wszystko działa dobrze, pomyślnie przywróciłeś swoją stronę.

Review and cleanup

Na stronie importbuddy kliknij przycisk “Wyczyść i usuń pliki tymczasowe”. Spowoduje to usunięcie tymczasowych danych w bazie danych i plików utworzonych podczas przywracania.

Przywracanie WordPressa za pomocą kopii zapasowej UpdraftPlus

UpdraftPlus to kolejna popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie witryny WordPress.

Najpierw musisz upewnić się, że masz pełną kopię zapasową swojej witryny WordPress stworzonej przez UpdraftPlus. Następnie musisz pobrać pliki kopii zapasowej na komputer.

Jeśli Twoje kopie zapasowe są przechowywane przez UpdraftPlus w zdalnej lokalizacji, takiej jak Dropbox, Dysk Google itp., możesz pobrać pliki kopii zapasowych z tych lokalizacji na komputer.

Następnie musisz połączyć się z klientem FTP i usunąć wszystkie pliki WordPress. Następnie musisz ponownie zainstalować WordPress i zalogować się do swojej witryny.

Musisz zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus. Po aktywacji odwiedź Ustawienia ” Updraftplus Backups stronę i kliknij przycisk Przywróć.

Upload your backup files

Następnie musisz kliknąć link “Prześlij pliki kopii zapasowych”, a następnie uplaod pobranych wcześniej plików kopii zapasowych.

Uploading backup files

Po przesłaniu plików kopii zapasowych UpdraftPlus skanuje te pliki i wyświetla je na stronie kopii zapasowych.

Musisz kliknąć przycisk “Przywróć”, aby kontynuować.

Restore backup files

Spowoduje to wyświetlenie okienka, w którym musisz ponownie kliknąć przycisk przywracania, aby kontynuować. Upewnij się, że wszystkie dostępne pliki kopii zapasowych, takie jak wtyczki, baza danych, motywy i inne są zaznaczone.

Restoring backup files

UpdraftPlus rozpocznie teraz wyodrębnianie i przywracanie danych z tych plików. Po sukcesie zostaniesz przekierowany na stronę sukcesu.

Backup restored

To wszystko, udało Ci się przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej UpdraftPlus.

Przywracanie bazy danych WordPress z kopii zapasowej za pomocą phpMyAdmin

Przywracając ręcznie utworzoną kopię zapasową, możesz natknąć się na dwa możliwe opcje. Możesz utworzyć nową bazę danych i zaimportować do niej kopię zapasową lub opróżnić istniejącą bazę danych i zaimportować kopię zapasową.

Jeśli czyścisz zhakowaną witrynę WordPress, bardzo ważne jest, aby zmienić nazwę Użytkownika i hasło MySQL przed utworzeniem nowej bazy danych lub zaimportowaniem do istniejącej bazy danych.

Aby utworzyć nową bazę danych, Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel swojego konta hostingowego WordPress i kliknij ikonę baz danych MySQL.

MySQL Databases in Cpanel

Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojej bazy danych, a następnie kliknij przycisk “Utwórz bazę danych”.

Create new database

Po utworzeniu nowej bazy danych potrzebny jest użytkownik MySQL powiązany z tą nową bazą danych. Przewiń w dół do sekcji Użytkownicy MySQL i dodaj nowego użytkownika.

Add new database user

Następnie musisz dodać tego użytkownika do bazy danych MySQL. Przewiń w dół do sekcji “Dodaj użytkownika do bazy danych”i wybierz użytkownika wraz z bazą danych z rozwijanego menu, a następnie kliknij przycisk Dodaj.

Add user to db

Teraz twoja nowa baza danych jest gotowa. Możesz go użyć do przywrócenia kopii zapasowej bazy danych WordPress.

Przejdź ponownie do Pulpitu nawigacyjnego cPanel, a następnie kliknij ikonę phpMyAdmin.

Launch phpMyAdmin

Następnie musisz kliknąć nową nazwę bazy danych,a następnie kliknąć przycisk Importuj.

Importing your database

Kliknij przycisk “Wybierz plik”, aby wybrać plik kopii zapasowej bazy danych WordPress, a następnie kliknij przycisk Idź na dole strony, aby kontynuować.

PhpMyAdmin prześle teraz twoją kopię zapasową i zaimportuje ją do twojej bazy danych.

Po zakończeniu zobaczysz komunikat o sukcesie.

To wszystko. Pomyślnie zaimportowałeś swoją bazę danych WordPress. Teraz następnym krokiem jest zainstalowanie WordPressa przy użyciu nowej bazy danych. Jeśli masz już zainstalowany WordPress, a następnie dodać nowe ustawienia bazy danych do wp-config.plik php, a będziesz gotowy do pracy.

Przywracanie kopii zapasowej bazy danych WordPress za pomocą cPanel

Jeśli ręcznie utworzyłeś kopię zapasową bazy danych WordPress za pomocą cPanel na współdzielonym hostingu, możesz również przywrócić tę bazę danych za pomocą cPanel.

Zaloguj się na swoje konto cPanel i w sekcji Pliki kliknij Kopia zapasowa.

Backup in cPanel

Na stronie kopie zapasowe przewiń w dół do pozycji “Przywróć kopię zapasową bazy danych MySQL”.

Następnie kliknij przycisk Wybierz plik i wybierz plik kopii zapasowej z dysku twardego. Po zakończeniu kliknij przycisk Prześlij.

Restore database using cPanel

Ręczne Przywracanie plików WordPress za pomocą FTP

Jeśli przywracasz WordPress, aby oczyścić zhakowaną witrynę, najpierw musisz usunąć wszystkie istniejące pliki i katalogi WordPress.

Zrób to tylko wtedy, gdy kopia zapasowa jest aktualna i masz wszystko dostosowane, zmienione lub przesłane na swojej stronie internetowej.

Jeśli masz wszystkie przesłane pliki i dostosowania, możesz bezpiecznie usunąć wszystko z witryny za pomocą cpanel (o wiele szybciej) lub za pomocą FTP.

Aby usunąć wszystkie pliki z witryny, zaloguj się do cPanel swojego hostingu / hostingu VPS i w sekcji Pliki kliknij ikonę menedżera plików.

File manager in cPanel

Śmiało i wybierz Web root jako swój katalog i kontynuować. Interfejs menedżera plików otworzy się teraz w nowej karcie przeglądarki. Musisz wybrać wszystkie pliki WordPress i je usunąć. Ten sposób jest znacznie szybszy.

Możesz również usunąć Pliki za pomocą FTP, ale jest to wolniejsze. Po prostu połącz się ze swoją witryną za pomocą klienta FTP i wybierz wszystkie pliki w katalogu głównym WordPress, aby je usunąć.

Delete old WordPress files

Następnie musisz pobrać świeżą kopię WordPressa z WordPress.org i rozpakuj go na dysk twardy.

Uruchom klienta FTP, a następnie prześlij wszystkie pliki WordPress na swój serwer.

Upload WordPress files

Po przesłaniu plików WordPress możesz przesłać wp-config.plik php z kopii zapasowej (tylko jeśli masz pewność, że jest czysty i nie jest zagrożony).

Alternatywnie, możesz zmienić nazwę wp-config-sample.plik php w świeżo przesłanych plikach WordPress do wp-config.plik php. Następnie musisz edytować wp-config.plik php i wprowadź informacje o bazie danych.

Nie zapomnij zapisać pliku i przesłać go z powrotem na swoją stronę.

Następnie musisz przesłać inne pliki z kopii zapasowej. Zalecamy przesyłanie zdjęć tylko w katalogu / wp-content / uploads/.

Po przesłaniu ich odwiedź swoją stronę internetową, aby sprawdzić, czy wszystko działa dobrze.

Następnie musisz zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i zacząć instalować wtyczki, które miałeś w swojej witrynie.

Teraz możesz przejść do instalacji swojego motywu. Jeśli dostosowałeś swój motyw WordPress lub używałeś motywu podrzędnego, możesz go przywrócić z kopii zapasowej. Upewnij się jednak, że te pliki są czyste.

Na koniec przejdź do Ustawienia ” Permalinks dostosuj ustawienia linków stałych, aby pasowały do twojej witryny, a następnie zaktualizuj linki bezpośrednie.

Rozwiązywanie Problemów Z Przywracaniem Kopii Zapasowej WordPress

Istnieją pewne typowe problemy, które możesz napotkać podczas przywracania witryny WordPress. Dla każdego z nich mamy osobne poradniki.

 • Błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych
 • Biały ekran śmierci
 • Wewnętrzny Błąd Serwera
 • Problem z przekierowaniem lub odświeżeniem strony logowania
 • Pojedyncze posty zwracające Błąd 404

Rzeczy do zrobienia po przywróceniu witryny WordPress

Po pomyślnym przywróceniu witryny zalecamy poprawę bezpieczeństwa witryny.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, upewnij się, że masz regularną kopię zapasową WordPress z jedną z tych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Aby zabezpieczyć swoją stronę, zalecamy natychmiastową zmianę hasła WordPress. Jeśli korzystasz ze strony internetowej dla wielu użytkowników, poproś wszystkich użytkowników o natychmiastową aktualizację haseł.

Możesz także zainstalować zaporę sieciową. W WPBeginner używamy Sucuri do monitorowania i wzmacniania bezpieczeństwa naszej strony internetowej. Monitoruje zagrożenia bezpieczeństwa, a także oferuje usługę usuwania złośliwego oprogramowania w swoich planach subskrypcyjnych. Zobacz, jak Sucuri pomógł nam zablokować 450 000 ataków w ciągu 3 miesięcy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak przywrócić WordPress z kopii zapasowej. Możesz również zobaczyć nasz najlepszy przewodnik bezpieczeństwa krok po kroku WordPress dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…