WordPress wprowadził funkcję sprawdzania stanu witryny w wersji 5.1, która została ulepszona w WordPress 5.2, aby uwzględnić wynik kontroli stanu witryny.

Ta funkcja pomaga właścicielom witryn zwracać uwagę na problemy z wydajnością i bezpieczeństwem, które mogą mieć wpływ na ich witrynę.

Wielu naszych czytelników pytało nas o to, jak prawidłowo korzystać z funkcji zdrowia witryny i co może, a czego nie.

W tym artykule pokażemy, jak uzyskać wynik 100% W sprawdzeniu stanu witryny WordPress. Odpowiemy również na Często zadawane pytania dotyczące funkcji zdrowia witryny.

Tips to get a 100% site health score in WordPress

Co to jest WordPress site Health Check Score?

WordPress site Health Check score to funkcja w WordPress, która szuka typowych problemów z wydajnością i bezpieczeństwem i daje wynik kontroli zdrowia na podstawie różnych testów.

Możesz wyświetlić ocenę zdrowia witryny, odwiedzając Narzędzia ” Zdrowie Strony strona w obszarze administracyjnym WordPress.

Getting a perfect score in WordPress site health

WordPress zasila ponad 34% wszystkich stron internetowych w Internecie. Większość osób, które tworzą stronę internetową za pomocą WordPressa, to początkujący i nie-zaawansowani użytkownicy.

Funkcja site Health uruchamia serię testów, aby sprawdzić, czy ich witryna działa z optymalnymi ustawieniami i najnowszym oprogramowaniem serwera.

Jak dobry wynik zdrowia witryny może pomóc Twojej witrynie WordPress?

Funkcja site health uruchamia serię testów w celu znalezienia typowych problemów z wydajnością i bezpieczeństwem w witrynie WordPress.

Jednym z przykładów jest test, który sprawdza, czy Twoja witryna korzysta z najnowszej wersji PHP. Korzystanie ze starszych wersji PHP może sprawić, że Twoja witryna będzie powolna i/lub źle się zachowywała dzięki wielu popularnym wtyczkom WordPress.

Uzyskanie lepszego wyniku oceny stanu witryny zapewnia, że witryna działa w optymalnych warunkach.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak uzyskać wynik 100% W sprawdzeniu stanu witryny WordPress.

1. Uzyskaj lepszy Hosting WordPress

Nic nie wpływa na wydajność witryny bardziej niż usługa hostingu. Jest to najważniejsza decyzja, jaką podejmujesz dla strony internetowej.

Korzystanie z nierzetelnego dostawcy hostingu może wpłynąć na Twoją witrynę WordPress na wiele sposobów.

Mają tendencję do korzystania ze starszego oprogramowania, nie mają zainstalowanych wszystkich modułów PHP i nie ma łatwego sposobu na naprawienie tych problemów.

Wybór firmy hostingowej WordPress ze sprawdzoną historią zapewnia solidną platformę do budowy witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost, SiteGround lub Dreamhost. Wszystkie są oficjalnie zalecane WordPress dostawca usług hostingowych i największe nazwiska w branży hostingowej.

Aby uzyskać więcej zaleceń dotyczących hostingu, zobacz nasz kompletny przewodnik, jak wybrać najlepszy hosting WordPress dla swojej witryny.

2. Zainstaluj SSL / HTTPS w WordPress

SSL chroni Twoją witrynę poprzez szyfrowanie transferu danych z serwera do przeglądarek użytkownika. Strony internetowe obsługujące protokół SSL używają HTTPs zamiast HTTP w swoich adresach URL i mają ikonę kłódki na pasku adresu.

SSL Enabled website

Aby przełączyć się z HTTP Na HTTPs, musisz zainstalować certyfikat SSL w swojej witrynie. Większość naszych polecanych dostawców hostingu WordPress oferuje bezpłatny certyfikat SSL Let ‘ s Encrypt, którego możesz użyć.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla WordPress z instrukcjami krok po kroku, jak go skonfigurować.

3. Aktualizuj WordPress

Keep your WordPress site up to date

WordPress jest regularnie utrzymywane oprogramowanie open-source. Każde nowe wydanie WordPress przynosi nowe funkcje, poprawki błędów i poprawia bezpieczeństwo Twojej witryny.

Wielu początkujących obawia się, że aktualizacja WordPress może zepsuć ich stronę. Ignorują aktualizacje WordPress iw rezultacie pozostawiają swoje witryny narażone na zagrożenia bezpieczeństwa.

Musisz upewnić się, że zawsze używasz najnowszej wersji WordPress. Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym przewodniku, jak zaktualizować WordPress z instrukcjami krok po kroku.

4. Aktualizuj wtyczki i motyw WordPress

Update WordPress plugins

Podobnie jak sam WordPress, motywy i wtyczki WordPress są również regularnie aktualizowane. Musisz mieć oko na dostępne aktualizacje i zainstalować je, aby aktualizować witrynę.

Wtyczki i motywy wykorzystują aktualizacje, aby dostarczać nowe funkcje, naprawiać błędy i zamykać problemy z bezpieczeństwem. Musisz zainstalować aktualizacje, aby upewnić się, że Twoja witryna nie jest podatna na żadne Znane problemy z bezpieczeństwem.

Wtyczki można znaleźć w naszym przewodniku dotyczącym prawidłowego aktualizowania wtyczek WordPress.

W przypadku motywów WordPress możesz po prostu przejść do Wygląd ” Tematy strona instalacji aktualizacji. Możesz także ręcznie zaktualizować motyw WordPress.

5. Użyj najnowszej wersji MySQL lub MariaDB

Upgrade MySQL

WordPress przechowuje całą zawartość twojej witryny w bazie danych. Domyślnie WordPress obsługuje oprogramowanie do zarządzania bazami danych, takie jak MySQL i MariaDB (fork MySQL).

Korzystanie z najnowszej wersji MySQL lub MariaDB zapewnia, że WordPress może bezpiecznie przechowywać dane witryny. Starsza wersja może spowodować nieoczekiwane zachowanie witryny.

Musisz upewnić się, że na twojej stronie działa najnowsza stabilna wersja MySQL/Maria. Informacje o wersji oprogramowania bazy danych można znaleźć, przechodząc do zakładki informacje w site health.

MySQL version

Jeśli Twoja witryna korzysta ze starszej wersji MySQL lub MariaDB, musisz skontaktować się z dostawcą hostingu WordPress i poprosić go o aktualizację.

6. Użyj najnowszej wersji PHP

Upgrade PHP

WordPress jest napisany w języku programowania PHP. Jest to język po stronie serwera, co oznacza, że działa na serwerze hostingowym, aby dynamicznie generować strony WordPress.

Korzystanie z najnowszej wersji PHP daje Twojej witrynie wzrost wydajności. Zapewnia również kompatybilność z nowymi funkcjami wtyczki WordPress, które mogą wymagać najnowszej wersji PHP do poprawnego działania.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł o tym, jak aktualizacje PHP wpływają na Twoją witrynę.

Jeśli Twoja witryna korzysta ze starszej wersji PHP, musisz poprosić swojego dostawcę usług hostingowych o aktualizację. Niektóre firmy hostingowe, takie jak Bluehost i WP Engine, pozwalają zmienić wersję PHP z Panelu sterowania.

7. Włącz Automatyczne Aktualizacje WordPress

Automatic WordPress updates

WordPress ma wbudowaną możliwość aktualizacji i instalacji najnowszych wersji zabezpieczeń. Są to drobne wydania, ale kluczowe dla bezpieczeństwa i ochrony Twojej witryny.

Jednak właściciele witryn mają możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji WordPress. Można to zrobić za pomocą wtyczki menedżera aktualizacji lub dodając kod w wp-config.plik php.

Te aktualizacje zabezpieczeń są automatycznie instalowane na milionach witryn. Upewnij się, że w Twojej witrynie WordPress są włączone Automatyczne aktualizacje, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny dzięki aktualnym aktualizacjom.

8. Usuń Nieużywane Wtyczki I Motywy WordPress

Delete inactive plugins

Technicznie możesz użyć dowolnej liczby wtyczek WordPress na swojej stronie, o ile są dobrze zakodowane.

Możesz zachować nieaktywne wtyczki zainstalowane w witrynie WordPress. Nie są ładowane przez WordPress i nie wpływają na wydajność ani Szybkość witryny.

Zaleca się jednak usunięcie nieaktywnych wtyczek, których nie potrzebujesz. Zajmują miejsce, mogą być używane do ukrywania złośliwego oprogramowania, wydłużania czasu skanowania zabezpieczeń i istnieje szansa, że przypadkowo je aktywujesz.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat tego, dlaczego należy usunąć nieaktywne wtyczki WordPress.

9. Zachowaj włączone Rest API

JSON REST API

REST API w WordPress pozwala programistom bezpiecznie korzystać z żądań HTTP do wykonywania działań w witrynie WordPress.

Wielu właścicieli witryn wyłącza REST API, aby chronić swoje witryny przed atakami brute force.

Jednak zdrowie witryny nie zaleca tego, ponieważ możesz potrzebować REST API do korzystania z aplikacji innych firm lub niektórych wtyczek WordPress. Upewnij się, że REST API jest włączone, aby poprawić wynik zdrowia witryny WordPress.

Uwaga redaktorów: Aby zapobiec atakom brute force, w naszych witrynach pozostajemy wyłączony interfejs API REST.

10. Upewnij się, że wymagane moduły PHP są zainstalowane

Install PHP extensions

Moduły i rozszerzenia PHP to dodatkowe biblioteki rozszerzające funkcjonalność języka programowania PHP. WordPress zaleca zainstalowanie kilku modułów PHP w celu uzyskania optymalnej wydajności.

Listę rozszerzeń można znaleźć na stronie WordPress. Niektóre z tych rozszerzeń są wymagane, a inne są zalecane, ale nie konieczne.

Jak zainstalować brakujący moduł?

Musisz poprosić dostawców usług hostingowych o zainstalowanie tych rozszerzeń. Niektórzy dostawcy hostingu umożliwiają instalację ich z pulpitu hostingowego (poszukaj pakietów PHP PEAR). Jednak nadal musisz je skonfigurować w php.plik ini, który może nie być łatwiejszy dla początkujących.

11. Wyłącz Tryb Debugowania WordPress

WordPress debug mode

WordPress jest wyposażony we wbudowany tryb debugowania, który pozwala sprawdzić, czy wtyczka, motyw lub kod niestandardowy rzuca pewne błędy. Ta funkcja jest przeznaczona dla programistów lub zaawansowanych użytkowników.

Nie zaleca się włączania trybu debugowania WordPress dla witryny na żywo. Może wyświetlać ostrzeżenia i powiadomienia w obszarze administracyjnym WordPress, które wpływają na wrażenia użytkownika.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz artykuł o tym, jak wyłączyć błędy PHP w WordPress.

12. Upewnij Się, Że WordPress Może Uruchamiać Zaplanowane Zadania

WordPress cron jobs

Twoja witryna WordPress musi wykonywać zaplanowane zadania, takie jak sprawdzanie aktualizacji. Zadania te wykorzystują system o nazwie zadania cron.

Czasami twoje środowisko hostingowe może zablokować ich działanie lub może przypadkowo skończyć się zatrzymaniem zadań cron WordPress.

Musisz upewnić się, że WordPress może uruchomić te zaplanowane zadania, aby poprawić wynik zdrowia witryny.

Często zadawane pytania dotyczące funkcji zdrowia witryny WordPress

Funkcja zdrowia witryny WordPress zapewnia doskonałe sugestie i zalecenia. Jednak nadal są pewne pytania, które mogą pojawić się w twoim umyśle.

Tutaj postaramy się odpowiedzieć na niektóre z tych pytań.

Czy muszę uzyskać wynik 100% site health check w WordPress?

Nie, Nie musisz uzyskać 100% wyniku oceny stanu witryny. Każdy wynik powyżej 80% jest uważany za wystarczająco dobry, aby uruchomić witrynę WordPress Bez istotnych problemów.

Jednak wspaniale jest uzyskać 100% wynik zdrowia witryny. Zapewnia również, że nie przegapisz żadnej z zalecanych sugestii WordPress dla Twojej witryny.

Która kontrola stanu witryny jest ważniejsza?

Testy zdrowia witryny mają trzy etykiety statusu:

  • Dobry (zdane testy)
  • Zalecane (zmiany są zalecane, ale nie konieczne)
  • Krytyczne (istotne problemy, które należy rozważyć)

Najważniejsze problemy są ważniejsze i powinieneś rozważyć ich naprawienie.

Czy doskonały wynik zdrowia witryny oznacza, że moja witryna WordPress jest Bezpieczna?

Nie, ocena stanu witryny wskazuje, że instalacja WordPress korzysta z zalecanych ustawień WordPress. Nadal musisz poprawić bezpieczeństwo WordPress, aby chronić swoją witrynę przed powszechnymi zagrożeniami.

Jak rozwiązać problem z witryną WordPress?

Funkcja Site health zapewnia również informacje o debugowaniu, które można wykorzystać do rozwiązywania problemów. Po prostu przejdź do zakładki Informacje, a stąd znajdziesz szczegółowe informacje na temat instalacji WordPress.

Site health debug information

Na przykład możesz dowiedzieć się, jakiej wersji PHP używa Twoja witryna lub jaki limit pamięci jest dozwolony w witrynie.

Jeśli jednak chcesz rozwiązać dalej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak rozwiązywać problemy z WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak uzyskać wynik 100% W sprawdzeniu stanu witryny WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik po wyborze najlepszej wtyczki buforującej WordPress i najlepszej wtyczki do tworzenia stron WordPress dla Twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…