Wiele osób błędnie myśli o WordPress jako platformie blogowej, gdy w rzeczywistości jest to potężny System Zarządzania Treścią, który może być używany dla praktycznie każdego rodzaju strony internetowej, od podstawowych blogów po złożone sklepy internetowe. Ostatnio coraz więcej osób korzysta z WordPress dla swojej małej firmy. W rzeczywistości mój ostatni post na blogu nosił tytuł “Power your Small Business With WordPress”, w którym podałem kilka powodów, dla których małe firmy powinny używać WordPress dla swojej witryny korporacyjnej i kilka szybkich kroków, aby zacząć.

Teraz, gdy wszyscy używają WordPress do swoich małych witryn biznesowych, istnieje ogromne zapotrzebowanie na biznesowe motywy WordPress, zarówno premium, jak i bezpłatne. Jako web developer pracowałem nad kilkoma witrynami biznesowymi i Wiem, czego potrzeba, aby stworzyć niesamowitą witrynę biznesową pod względem wyglądu, użyteczności i obrotów. Tworzenie biznesowego motywu WordPress jest proste, ale stworzenie świetnego szablonu biznesowego może być trudnym zadaniem i wymaga wiele wysiłku.

W tym poście chciałem przedstawić Ci cechy 10 wspaniałego motywu biznesowego WordPress. Niezależnie od tego, czy szukasz motywu dla swojej firmy, czy szukasz inspiracji, aby go stworzyć, będziesz chciał przeczytać mój post. Smacznego!

1. Profesjonalny Projekt

Jak każdy motyw lub szablon strony internetowej, projekt jest najważniejszym aspektem i jeśli szukasz motywu WordPress do zasilania małej firmy. W większości przypadków będziesz chciał czegoś, co jest czyste, nowoczesne i profesjonalne. Ale pamiętaj-budujesz stronę internetową, aby reprezentować swoją markę. Więc to, co pasuje do księgowości, będzie się różnić od biznesu ogrodniczego. Spójrz na inne firmy w swojej niszy, aby dowiedzieć się, co może dla ciebie działać.

Świetny projekt może mieć ogromny wpływ na obroty i wizerunek marki. Jeśli witryna firmy wygląda źle, ludzie nie będą traktować cię poważnie, a tym bardziej kupić coś od ciebie. Rzućmy okiem na to, co mamy na myśli.

Zły Przykład

Oto szybki przykład tego, jak nie powinien wyglądać motyw Biznesowy.

Horrible Business Theme

Myślę, że wiesz o co chodzi. Unikaj zbyt przestarzałych, spamowych i trudnych do odczytania projektów.

Dobry Przykład-Świetny Motyw WordPress

Oto przykład profesjonalnie zaprojektowanego tematu.

Total, A Multipurpose WordPress Theme for Infoprenuers

Info & Pobierzzobacz Demo

To jest nasz kompletny motyw WordPress, który oferuje czysty i profesjonalny projekt. Pomyśl o tym jak o nieco pustej tablicy, aby odpowiednio spersonalizować. Motyw zawiera dema szybkiego startu 40+, moduły do tworzenia stron 80+, setki ustawień dostosowywania na żywo, niestandardowe typy postów (dla Twojego portfolio, personelu i referencji) oraz dołączone wtyczki premium, takie jak Slider Revolution i WPBakery. Total zawiera teraz moduł niestandardowych kart, który sprawia, że archiwa stylizacji i inne elementy Witryny są proste. Jest to jeden z niewielu motywów z 5-gwiazdkową obsługą programistów.

2. Wyróżniony Suwak

W dzisiejszych czasach prawie każdy świetny motyw biznesowy ma jakiś wyróżniony suwak, taki jak karuzela lub suwak “nivo-type”. Dlaczego? Ponieważ zapewnia świetny sposób na zaprezentowanie najlepszych produktów, usług lub próbek portfolio. Suwaki wyglądają świetnie, przyciągają uwagę odwiedzających / klientów i jest to świetny sposób na skupienie uwagi widzów na konkretnych elementach.

Niesamowite Suwaki Do Wykorzystania W Następnym Projekcie Motywu

Suwaki to świetny sposób na dodanie dodatkowej treści i elementu ruchu do postów i stron. Omówiliśmy już najlepsze suwaki WordPress, a większość oferuje podobne funkcje tylko z różnymi interfejsami. Tak długo, jak wybierzesz wtyczkę z kreatorem suwaków, z którym czujesz się komfortowo, powinieneś być gotowy do pracy.

Slider Revolution

Slider Revolution

Info & Pobierzzobacz Demo

Z pewnością jedną z najpopularniejszych opcji suwaka jest Slider Revolution. Łatwo zrozumieć dlaczego. Wtyczka oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji zapakowanych w jedną wtyczkę, w tym stylizację, animacje, przejścia, opcje nawigacji, responsywność i wiele innych. Ponadto w bibliotece suwaków znajdują się nawet setki szablonów szybkiego uruchamiania.

Smart Slider 3 (Bezpłatny)

Smart Slider 3 Free WordPress Plugin

Info & Pobierzzobacz Demo

Szukasz darmowej opcji? Następnie Smart Slider 3 jest drogą do zrobienia. Ta darmowa wtyczka slider oferuje imponujące układy, warstwy, pozycje, czcionki, style, a nawet dynamiczne slajdy. Istnieje wersja pro, która jest również świetna, ale szczerze mówiąc, darmowa wersja jest całkiem świetna dla większości potrzeb biznesowych.

3. Sekcja Referencje

The testimonials custom post type in Total.

Jeśli prowadzisz niesamowity biznes, a twoi klienci Cię kochają, dlaczego nie podzielić się miłością? Ludzie zawsze chcą przeczytać recenzje lub referencje, zanim coś kupią, ponieważ pomaga to Beton pomysł, że produkt / usługa jest naprawdę warto.

Dlatego, moim zdaniem, świetny biznesowy motyw WordPress musi dostarczyć pewnego rodzaju widżetu referencje lub obszaru, w którym użytkownik może dodać cytaty od swoich klientów lub fragmenty z recenzji (i tak – Total oferuje to wbudowane). Często referencje będą dołączane jako osobny niestandardowy typ postu, dzięki czemu można łatwo dodawać i zarządzać nimi w swojej witrynie.

Jest również bardzo pomocne, jeśli użytkownik może kontrolować zawartość sekcji referencje za pośrednictwem panelu sterowania tematu. I nie zapomnij dodać referencje na stronie głównej i upewnij się, że wyróżnia się, ponieważ będzie to kluczowe w przekształcaniu odwiedzających w płacących klientów.

Jeśli ostatecznie wybierzesz motyw bez wbudowanych referencji, nie martw się – zawsze możesz je dodać za pomocą wtyczki. W rzeczywistości wiele z najlepszych wtyczek WordPress referencje są bezpłatne (wystarczy spojrzeć).

4. Formularz kontaktowy z potwierdzeniem

Best WordPress Contact Form Plugins

Oczywiście istnieje wiele wtyczek WordPress do tworzenia formularzy kontaktowych, ale jeśli chcesz stworzyć świetny motyw, musisz dodać własny formularz kontaktowy (miejmy nadzieję, że AJAX) i styl też wygląda świetnie. Formularze kontaktowe są kluczowe dla firm, ponieważ ludzie mogą mieć pytania dotyczące twoich produktów lub usług, a jeśli nie mogą dowiedzieć się, jak się z Tobą skontaktować, po prostu je zgubiłeś.

Myślę, że świetny temat biznesowy powinien zapewniać możliwość dodania formularza kontaktowego zarówno za pomocą skrótów, jak i mieć widoczny formularz kontaktowy na wszystkich stronach (w obszarze stopki) lub przynajmniej na stronie głównej. Walidacja jest ważna! Jeśli prowadzisz małą firmę, nie masz czasu, aby codziennie spędzać godziny na przeglądaniu spamu.

Świetny temat biznesowy zapewniłby również sekcję kontaktową, w tym numer telefonu służbowego, adres, może mapę Google i linki do ich profili społecznościowych (twitter, facebook, linked-in itp.). A jeśli motyw zapewnia integrację z wtyczką formularza kontaktowego, powinien być przejrzysty i łatwy. Za pomocą widżetu formularza lub modułu Buildera.

5. Panel dostosowywania motywu lub opcji

WordPress Live Customizer

Nikt nie chce witryny, która wygląda i działa identycznie jak setki innych witryn, zwłaszcza jeśli jest to witryna Twojej firmy, ponieważ chcesz wyróżnić się na tle konkurencji. Najprostszym sposobem na dostosowanie sposobu działania motywu jest live WordPress customizer. W tym miejscu wielu programistów dodaje teraz funkcje, takie jak Opcje kolorów, układy stron, logo, kadrowanie obrazów i inne.

Inne motywy mogą oferować panel sterowania z różnymi opcjami projektowania, aby umożliwić łatwą zmianę witryny, przesłanie logo i przenoszenie rzeczy. Chociaż nie jest to tak proste jak dostosowywanie, nadal jest to opcja, aby Twoja strona wyróżniała się z tłumu i wyglądała bardziej unikatowo.

6. Wiele schematów kolorów (lub próbników kolorów)

To wraca do poprzedniego punktu … ludzie będą chcieli, aby ich strona biznesowa wyróżniała się, więc zapewnienie różnych schematów kolorów pomoże im stylizować swój motyw w sposób, który może być inny niż każda inna strona korzystająca z tego samego motywu. Ponadto, oferując różne schematy kolorów, użytkownicy mogą wybrać ten, który najlepiej pasuje do ich ogólnej działalności i logo.

W dzisiejszych czasach wiele osób włącza selektory kolorów do swoich motywów, dzięki czemu użytkownicy mogą zmienić kolor prawie każdego elementu na swojej stronie. Jest to naprawdę świetna funkcja, szczególnie dla małej firmy, która chce stworzyć swoją stronę internetową, ale nie ma żadnej wiedzy o CSS lub nie może sobie pozwolić na drogiego programistę/projektanta stron internetowych.

7. Moduły Budowlane

Większość osób, które kupują motywy WordPress, nie ma wiedzy o CSS ani HTML, dlatego ważne jest, aby motywy były tak przyjazne dla użytkownika i jak najbardziej WYSIWYG. Witryny biznesowe wymagają nieco więcej, ponieważ użytkownicy będą chcieli dodawać przyciski wszędzie (jak przycisk Kup Teraz lub zadzwoń do nas), prawdopodobnie będą chcieli włączyć referencje do swoich stron / postów, tworzyć galerie, treści z kartami…itd., itp.

Tutaj pojawia się wizualny Kreator stron. Kochaj je lub nienawidź, twórcy ułatwiają każdemu tworzenie niestandardowych układów stron, nagłówków i stopek. Tak-WordPress domyślnie zawiera Gutenberg, ale nadal jest ograniczony i nieco uciążliwy w użyciu. Dlatego sugerujemy użycie kreatora stron najwyższego poziomu, który już działa świetnie. Większość motywów ma wsparcie dla jednego z następujących dwóch budowniczych.

Elementor Pro

Elementor Pro Page Builder

Info & Pobierzzobacz Demo

Pierwszy na naszej liście jest Elementor Pro. Istnieje darmowa wersja Elementora, której możesz użyć do dostosowania podstawowych układów, ale dla wszystkich funkcji musisz uaktualnić. W ten sposób uzyskasz dostęp do ponad 50 profesjonalnych widżetów, kreatora motywów, kreatora formularzy, kreatora popupów i ponad 300 przykładowych szablonów. Interfejs dla konstruktora jest nieco podobny do aktywnego dostosowywania, z głównym menu edytora po lewej stronie i podglądem witryny po prawej stronie.

WPBakery

WPBakery Page Builder

Info & Pobierzzobacz Demo

Następny jest WPBakery. Jest to Konstruktor występujący w wielu motywach premium i naszym zdaniem jest jedną z najbardziej intuicyjnych opcji na rynku. Łatwy w użyciu kreator frontend pozwala na interakcję podczas tworzenia strony. Po prostu wstawiaj wiersze i moduły, przeciągaj i upuszczaj na miejsce, dokonuj wyborów dostosowywania i nie tylko.

8. Usługi / Portfolio

Portfolio & Gallery Designer for WordPress

Każdy świetny biznesowy motyw WordPress musi mieć wiele niestandardowych szablonów stron, w tym sekcję portfolio lub usług, w której możesz dodawać produkty, usługi lub przykładowe prace, aby pochwalić się odwiedzającymi.

W większości portfolio powinno używać niestandardowego typu postu. Dzięki temu treści dodawane do portfolio będą uporządkowane i oddzielone od bloga. Usługi mogą być niestandardowym typem postu, ale często motywy zawierają szablony zbudowane za pomocą Kreatora Stron. Chociaż zawsze możesz użyć niestandardowej wtyczki typu post, aby samodzielnie dodać usługi (lub portfolio) do swojej witryny.

W każdym razie skorzystaj z portfolio lub usług, aby pokazać ludziom, jaki rodzaj pracy mogą wykonać. Jeśli sprzedajesz produkty, posiadanie miejsca, w którym odwiedzający mogą je przeglądać w siatce, byłoby fantastyczne. Polecam również posiadanie jakiejś funkcji “Sortuj według” dla tych, którzy chcą zorganizować swoją przykładową pracę lub produkty w kategorie.

9. Sekcja Bloga

Total Theme Blog Customizer Settings

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest prowadzenie bloga dla Twojej firmy. Może ci bardzo pomóc w przyciąganiu nowych klientów, zwiększaniu ruchu za pośrednictwem wyszukiwarek, pokazywaniu swojej wiedzy w danej dziedzinie i oczywiście poprawianiu wizerunku i lojalności Twojej marki.

Z tych wszystkich powodów i nie tylko świetny biznesowy motyw WordPress musi zawierać sekcję bloga. Mam na myśli, że WordPress rozpoczął się jako skromna platforma blogowa i chociaż może zrobić o wiele więcej, blog nadal jest sercem większości stron internetowych.

Patrząc na motywy oprócz oferowania bloga, sprawdź, czy są jakieś wbudowane opcje. Specjalnie do udostępniania społecznościowego, profili autorów, układu strony archiwum (siatka, murowanie, lista itp.), niestandardowych modułów konstruktora, niestandardowych widżetów i innych funkcji, które mogą być niezbędne dla Twojej firmy. Na przykład firma zajmująca się sprzętem kuchennym prawdopodobnie chciałaby mieć możliwość dodawania przepisów do swojego bloga. Lub firma elektroniczna może chcieć ocen dla postów z recenzjami produktów. Wiesz o co chodzi.

10. Obsługa Motywów

Last but not least na mojej liście “10 cech świetnego motywu biznesowego WordPress” jest Wsparcie. Twój motyw może wyglądać niesamowicie i mieć wszystkie rodzaje niesamowitych funkcji, ale jeśli nie zapewnisz nawet podstawowego wsparcia, jest praktycznie bezwartościowy.

Wiele osób kupujących / pobierających motywy może być WordPress po raz pierwszy i może potrzebować pomocy w zainstalowaniu i uzyskaniu motywu, aby działał tak, jak chcą. Jeśli prowadzisz firmę, będziesz bardzo wybredny w kwestii sposobu, w jaki twoja strona wygląda i działa. Wybierając dobry motyw od świetnego twórcy motywów, zapewnisz pomoc, jeśli jej potrzebujesz.


Jakie są Twoje opinie na temat biznesu? Czego szukasz? A może coś, o czym wspomnieliśmy, nie jest tak ważne? Chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli w sekcji komentarzy poniżej.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…