Istnieją wszystkie rodzaje wtyczek optymalizatora obrazu WordPress dostępne w repozytorium wtyczek WordPress. Mogą pomóc w kompresji obrazów w Internecie lub obsługiwać takie rzeczy, jak zmiana rozmiaru obrazów lub leniwe Ładowanie.

W tym poście przyjrzymy się funkcjom najpopularniejszych wtyczek do optymalizacji obrazu. Niektóre z nich to optymalizatory obrazu typu “wszystko w jednym”, podczas gdy inne mają wyjątkowe zalety, które czynią je pomocnymi dodatkami, ale wszystkie z nich pomogą Ci znacznie szybciej wyświetlać obrazy w witrynie.

 • Smush

  Nie chcę się chwalić, ale Smush jest najpopularniejszą darmową wtyczką do optymalizacji obrazu z jakiegoś powodu. Jest to najlepszy optymalizator obrazu WordPress, ponieważ jest to kompleksowe rozwiązanie, które ma bezstratną kompresję obrazu, leniwe Ładowanie, masowe rozmazywanie (dzięki czemu można zoptymalizować do obrazów 50 na raz) i wiele innych. Dzięki ponad milionom aktywnych instalacji Smush zoptymalizował dosłownie miliardy obrazów.

  Smush przetworzy pliki png, jpeg i GIF na naszych superszybkich serwerach, uwalniając zasoby na serwerze, dzięki czemu wydajność witryny nie zostanie naruszona. A najlepsze? Darmowa wersja nie ma dziennych, miesięcznych lub rocznych limitów, dzięki czemu można zoptymalizować do treści serca. Tak długo, jak Twoje zdjęcia są poniżej 5MB będziemy go Smush.

  Jeśli chcesz jeszcze więcej fajnych funkcji, to Smush Pro, z błyskawicznym CDN, Konwertuj obrazy na WebP, automatycznie zmieniaj rozmiar obrazów, Konwertuj pliki png na pliki JPEG, Kompresuj obrazy w innych katalogach lub w chmurze Amazon S3 i nie tylko.

  Dodatkowo Smush i Smush Pro dobrze integrują się z innymi popularnymi wtyczkami do obrazów, takimi jak Galeria NextGEN, Infinite Uploads, WP Offload S3 i WP Retina 2x. Wypróbuj Smush Pro za darmo, aby zobaczyć, jak może podnieść wydajność witryny na nowy poziom.

  Zainteresowany Smush?

  Szczegóły
 • Infinite Uploads

  Jeśli kończy ci się pamięć lub przepustowość w witrynie o dużej zawartości multimediów,  Infinite Uploads zwiększa wydajność, przenosząc katalog przesłanych plików do magazynu w chmurze i obsługując je z superszybkiego CDN.

  Skonfiguruj swoje konto Infinite Uploads i Infinite Uploads plugin pozwala na podłączenie nieograniczonej liczby stron internetowych i automatycznie przeniesie wszystkie pliki do chmury. Nie zastępuje to wtyczek kompresji obrazu, dzięki czemu można go sparować z Smush lub inną wtyczką do optymalizacji obrazu, aby zoptymalizować obrazy przed ich przeniesieniem do chmury.

  Zainteresowany Infinite Uploads?

  Szczegóły
 • EWWW Image Optimizer

  EWWW Image Optimizer automatycznie i bezstratnie optymalizuje obrazy podczas przesyłania ich do witryny. Może również zoptymalizować obrazy, które zostały wcześniej przesłane.

  Inną fajną cechą tej wtyczki jest możliwość konwersji obrazów do formatu pliku, który wytwarza najmniejszy rozmiar obrazu. Może również opcjonalnie zastosować redukcje stratne dla obrazów PNG.

  Wtyczka jest darmowa, jeśli używasz własnych serwerów do optymalizacji obrazów. Coś, o czym należy pamiętać, jeśli nie można korzystać z exec () funkcja na serwerze, będziesz musiał zapłacić za korzystanie z API EWWW I. O. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usługi EWWW, będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę.

  Zainteresowany EWWW Image Optimizer?

  Szczegóły
 • Imsanity

  Nie bój się dziwacznego obrazu funkcji Imsanity w repozytorium wtyczek WordPress. Ta darmowa wtyczka optymalizatora obrazu automatycznie zmienia rozmiar obrazów na bardziej “normalny” rozmiar za pomocą wbudowanych funkcji skalowania obrazu WordPress.

  Miłą cechą Imsanity jest możliwość ustawienia maksymalnej szerokości, wysokości i jakości. Możesz także konwertować pliki BMP na JPG, aby obrazy mogły być skalowane.

  Dzięki Imsanity będziesz mógł masowo zmieniać rozmiar obrazów. Gdy Imsanity skaluje obraz, zastępuje oryginalny obraz.

  Interesuje Cię Imsanity?

  Szczegóły
 • Imagify Image Optimizer

  Inną wtyczką optymalizatora obrazu jest WP Media Imagify Image Optimizer, który automatycznie optymalizuje obraz po przesłaniu do WordPress. Ma również możliwość zbiorczej optymalizacji obrazów.

  Imagify Image Optimizer zoptymalizuje Twoje obrazy w WordPress, zmieniając rozmiar obrazów. Posiada również trzy poziomy kompresji obrazu i możliwość konwersji obrazów do WebP.

  Imagify Image Optimizer jest kompatybilny z WooCommerce i NextGen gallery.

  Będziesz w stanie zoptymalizować do 25 MB obrazów, co stanowi około 250 obrazów miesięcznie. Należy pamiętać, że WordPress generuje wiele dodatkowych obrazów dla każdego przesłanego obrazu, więc będzie to liczone do twojego limitu. Po przekroczeniu limitu musisz przejść na płatny plan.

  Zainteresowany Imagify Image Optimizer?

  Szczegóły
 • Kompresuj obrazy JPEG i PNG

  Kompresuj obrazy JPEG i PNG integruje się z popularnymi usługami kompresji obrazów WordPress TinyJPEG i TinyPNG.

  Dzięki kompresji obrazów JPEG i PNG obrazy zostaną automatycznie zoptymalizowane po przesłaniu. Można również zoptymalizować obrazy, które są już w bibliotece multimediów, pojedynczo lub zbiorczo.

  Kompresuj obrazy JPEG i PNG ma kodowanie dla progresywnych JPEG i jest najlepszą wtyczką do kompresji animowanych plików PNG. Jest kompatybilny z WP Retina 2x, WP Offload S3, WooCommerce (chociaż istnieje kilka znanych problemów) i jest kompatybilny z WPML i multisite.

  Nie ma ograniczeń rozmiaru pliku, ale jeśli chcesz zoptymalizować więcej niż 100 obrazów miesięcznie, musisz przejść na płatne konto. Ponownie należy pamiętać, że po przesłaniu jednego obrazu WordPress generuje dodatkowe rozmiary, aby Twoja witryna była responsywna, więc te dodatkowe obrazy będą się liczyć do twojego limitu.

  Interesuje Cię Kompresja obrazów JPEG i PNG?

  Szczegóły
 • ShortPixel Image Optimizer

  ShortPixel Image Optimizer jest nie tylko dla obrazów, ale to optymalizator PDF, który jest bezpłatny. Podobnie jak w przypadku innych wtyczek do optymalizacji obrazów WordPress, nowe obrazy są automatycznie zmieniane i optymalizowane podczas przesyłania.

  ShortPixel Image Optimizer jest świetny w kompresji obrazów dla Twojej witryny, ponieważ ma zarówno stratną, jak i bezstratną kompresję obrazu dla plików JPEG, PNGs, WebPs, GIF i PDF. Posiada również darmowy kompresor obrazu o nazwie błyszczący Kompresja obrazu, która została zaprojektowana jako ustawienie optymalizacji zdjęć dla fotografów, które zachowuje jakość obrazu.

  ShortPixel jest zgodny z GDPR i dobrze integruje się z NextGen gallery, Foo Gallery i innymi galeriami i suwakami.

  ShortPixel oferuje 100 darmowych kredytów / miesiąc, a dodatkowe kredyty można kupić za jedyne $4.99 za 5000 kredytów obrazu.

  Interesuje Cię Shortpixel Image Optimizer?

  Szczegóły
 • WP Retina 2x

  WP Retina 2X nie jest optymalizatorem obrazu dla WordPress, jak inne wtyczki na tej liście. To klasa sama w sobie.

  WP Retina 2x służy do serwowania obrazów siatkówki w Twojej witrynie WordPress. Obrazy siatkówki są niezwykle zasobochłonne, ponieważ są dwa razy większe niż normalne obrazy, więc potrzebujesz wtyczki, która pomoże Ci je prawidłowo obsłużyć.

  Zobacz nasz post o tym, jak służyć obrazy siatkówki w WordPress bez spowalniania witryny, aby uzyskać szczegółowy samouczek na temat konfiguracji WP Retina 2x.

  Wspomnieliśmy, jak niektóre inne wtyczki na tej liście dobrze łączą się z WP Retina 2x, aby zoptymalizować obrazy w WordPress, jednocześnie upewniając się, że Twoje obrazy są wysokiej jakości, dzięki czemu dobrze wyglądają na ekranach siatkówki.

  Zainteresowany WP Retina 2x?

  Szczegóły
 • reSmush.it Optymalizator obrazu

  reSmush.it pozwala na korzystanie z bezpłatnej optymalizacji obrazu reSmush.it API. API akceptuje pliki JPEG, PNGs i GIF O rozmiarze do 5 MB. Wtyczka jest darmowa, z jedynym ograniczeniem jest to, że Twoje obrazy muszą być poniżej 5MB.

  reSmush.it jest nie tylko optymalizatorem obrazu dla WordPress, ale jego API jest również wystarczająco elastyczne, aby używać z innymi systemami CMS, takimi jak Drupal, Joomla i Magento. Więc mimo, że ma mniej instalacji w porównaniu do niektórych innych na tej liście, reSmush.it rozmazał miliardy obrazów.

  reSmush.it ustawia domyślny poziom optymalizacji na 92, ale w razie potrzeby można go dostosować. Będziesz także mógł określić, czy obrazy mają być zoptymalizowane podczas przesyłania.

  Zainteresowany reSmush.it Optymalizator obrazu?

  Szczegóły
 • Lazy Load

  Nie zostawiajmy leniwych wtyczek ładowania z tej listy. Lazy load nie wymaga konfigurowania, ponieważ jest to prosta i lekka wtyczka, która działa po wyjęciu z pudełka.

  Używa jQuery.sonar, aby załadować obraz tylko wtedy, gdy jest widoczny powyżej. Ta wtyczka jest połączeniem kodu napisanego przez WordPress.com zespół VIP w Automattic, zespół Redesign TechCrunch 2011 i Jake Goldman z WordPress consultancy 10up.

  Leniwe Ładowanie to łatwy sposób na wydajniejsze ładowanie obrazów, dzięki czemu początkowa witryna ładuje się szybciej.

  Ostatnio dodaliśmy leniwe ładowanie do Smush. Dowiedz się więcej o tym, jak leniwie ładować obrazy w WordPress.

  Interesuje Cię Lazy Load?

  Szczegóły
 • Optimus Image Optimizer

  Last but not least na naszej liście wtyczek do optymalizacji WordPress jest Optimus. Automatycznie zmniejsza rozmiar pliku przesłanych obrazów, kompresując obrazy dla Twojej witryny.

  Istnieje darmowy poziom, który pozwala na maksymalny rozmiar pliku 100KB. Darmowa wersja nie zawiera konwersji WebP, ale pozwala na nieograniczoną liczbę obrazów. Zamiast używać serwera dla WordPress, Optimus wysyła obrazy do serwera Optimus w Niemczech w celu optymalizacji, a następnie odsyła je z powrotem po zoptymalizowaniu obrazu.

  Będziesz mógł określić, czy chcesz, aby Optimus zachowywał lub usuwał metadane obrazu, takie jak autor, EXIF i informacje o prawach autorskich, w celu dodatkowego zmniejszenia rozmiaru pliku.

  Optimus ma zbiorczą kompresor obrazu, jest kompatybilny z WooCommerce, WP Retina 2x i WordPress multisite i nie przechowuje obrazów na swoim serwerze po zoptymalizowaniu.

  Interesuje Cię Optimus Image Optimizer?

  Szczegóły

Podsumowanie Optymalizacji Obrazu

Chociaż istnieje wiele wtyczek do optymalizacji obrazu dostępnych w repozytorium wtyczek WordPress, naszym zdaniem Smush jest najlepszym optymalizatorem obrazu dla WordPress, ponieważ nie musisz uaktualniać do płatnego konta. Dzięki Smush otrzymujesz bezpłatną kompresor obrazu i wtyczkę automatycznej optymalizacji, która usprawnia przesyłanie zdjęć.

Aby uzyskać jeszcze więcej funkcji i szybsze smushing, Smush Pro nie może być pokonany. Wypróbuj Smush Pro za darmo, aby zobaczyć na własne oczy, jak wypada na tle innych wtyczek do optymalizacji obrazu WordPress.

A skoro już przy tym jesteś, sprawdź nasz najlepszy przewodnik po optymalizacji obrazu i Przewodnik FixRunner, jak szybko załadować witrynę WordPress.

Czy optymalizujesz swoje obrazy? Jakie są najlepsze wtyczki optymalizacyjne? Powiedz nam w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…