Słyszałeś ten argument wcześniej: witryny WordPress, które zawierają więcej treści wizualnych (oczywiście dobrze wykonane), działają lepiej. W szczególności badania pokazują, że artykuły, które używają obrazów, mają 94% więcej wyświetleń niż artykuły, które nie mają. było również studium przypadku z EyeView, które wykazało, że strony docelowe z wideo otrzymują ponad 30% więcej odwiedzających niż strona bez.

Bądźmy szczerzy, treści wizualne robią całkiem fajne rzeczy dla witryny WordPress:

 1. Zawartość wyłącznie tekstowa zazwyczaj powoduje retencję 10%, podczas gdy wizualizacje zwiększają ją do 65%.
 2. Obrazy, filmy i inne treści wizualne dają odwiedzającym więcej powodów, aby zatrzymać i zaangażować się w Twoją witrynę.
 3. Po zoptymalizowaniu obrazy mogą poprawić ogólny ranking wyszukiwania witryny.
 4. Obrazy i filmy, które uchwycą przykłady twojej pracy, Zdjęcia Twojego zespołu w akcji i tak dalej, dają Ci możliwość humblebrag.
 5. Treści generowane przez użytkowników mogą być używane jako forma dowodu społecznego, aby zwiększyć wiarygodność witryny i firmy.
 6. Dynamiczne treści wizualne–takie jak animacje i przejścia stron-dają szansę na dodanie angażującego ruchu do statycznej witryny.
 7. Treści wideo są szczególnie skuteczne w wyjaśnianiu lub demonstrowaniu tego, co robisz lub sprzedajesz.
 8. Gify, emotikony i memy mogą być używane, aby przyciągnąć młodszych odbiorców i dodać zabawnej lub ostrej atmosfery do twojej witryny.
 9. Nawet typografia może być strategicznie wykorzystana do ożywienia tekstu nagłówka witryny.

Prawdopodobnie widziałeś pogłosy tych przykładów we własnej pracy projektującej witryny WordPress.

Oczywiście, jeśli subskrybujesz WPMU DEV blog, widziałeś wiele postów opisujących, jak możesz używać wtyczek, aby ulepszyć swoją witrynę za pomocą śliskich funkcji wizualnych, takich jak wyskakujące okienka, kolorowe CTA i inne. Ponieważ już wiesz, gdzie się udać, aby utworzyć wiele z tych rodzajów treści wizualnych, na czym chcę się dziś skupić, to narzędzia, które dadzą Ci kontrolę nad edycją i manipulowaniem tymi elementami wizualnymi bezpośrednio w WordPress.

11 wtyczki do projektowania wizualnego i manipulacji, których potrzebujesz do WordPress

Wielu z was jest już dobrze zaznajomionych z narzędziami do projektowania, takimi jak Photoshop, Sketch i Canva, które umożliwiają edycję i optymalizację treści wizualnych. Jednak narzędzia te wymagają, aby wyskoczyć poza WordPress w celu manipulowania treściami. Jeśli nie jest to konieczne, to po co opuszczać WordPress?

W poniższej podsumowaniu podam Ci kilka wtyczek WordPress, których możesz użyć, aby rozszerzyć możliwości treści wizualnych bezpośrednio z poziomu WordPress.

Zanim jednak przejdziemy, rzućmy okiem na to, co możesz zrobić z domyślnym narzędziem edytora obrazów WordPress zawartym w CMS. Nie jest to najbardziej niezawodne rozwiązanie do edycji obrazu. W rzeczywistości jest to podobne do podstawowych możliwości edycji, które można znaleźć w natywnym oprogramowaniu komputerowym. Ale wciąż miło wiedzieć, że tam jest.:

Po przesłaniu nowego elementu multimedialnego do biblioteki WordPress początkowo będziesz mógł dodawać metadane i ustawiać Rozmiar zawartości. Pod nim jednak zobaczysz również link “Edytuj obraz”. Kliknij na niego.

Na tym ekranie edycji będziesz mieć możliwość:

 • Obróć obraz w lewo lub w prawo.
 • Odwróć go do góry nogami.
 • Odwróć od lewej do prawej.
 • Zmień wymiary.
 • Kadruj obraz.
 • Zastosuj zmiany do wszystkich wersji obrazu.

Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, co zrobiłeś, możesz również użyć tego ekranu, aby przywrócić obraz do oryginalnych ustawień.

Oczywiście, jeśli chcesz bardziej zaawansowanych możliwości edycji lub chcesz być w stanie tworzyć inne rodzaje interaktywnych i angażujących treści wizualnych w WordPress, możesz to zrobić za pomocą następujących wtyczek:

Wtyczki do edycji i zarządzania treścią wizualną

Jeśli chcesz mieć odrobinę większą kontrolę nad rozmiarem, filtrami, przycinaniem i innymi drobnymi edycjami treści, użyj jednej z tych wtyczek do edycji i zarządzania treścią wizualną:

 • Upfront

  Korzyści płynące z używania kreatorów typu “przeciągnij i upuść” są jasne: są intuicyjne, usprawniają proces budowania witryn WordPress od podstaw i ułatwiają tchnienie projektów niesamowitymi efektami wizualnymi. Chociaż istnieją inne kreatory typu “przeciągnij i upuść”, front-endowe, które działają bezpośrednio z poziomu WordPress, Upfront to śmietanka upraw. Jest szybki, intuicyjny i inteligentny. I sprawia, że edytowanie i manipulowanie treścią wizualną (a także tekstową) jest bardzo proste.

  Zainteresowany z góry?

  Szczegóły
 • DigiWidgets Image Editor

  Załóżmy, że potrzebujesz bardziej zaawansowanych możliwości edycji projektu dla swoich obrazów, podobnych do tego, co robisz z oprogramowaniem do edycji obrazu, takim jak Photoshop. Chociaż nie możesz wiele zrobić z domyślnym edytorem WordPress, możesz dodać wiele tych zaawansowanych funkcji za pomocą tej wtyczki. W szczególności można tworzyć warstwy obrazów i tekstu, stosować filtry do obrazów, dodawać obramowania i nie tylko. Ta wtyczka śledzi również historię obrazu, dzięki czemu możesz powrócić do poprzednich wersji, jeśli nie jesteś zadowolony z wprowadzonych zmian.

  I jeszcze jeden bonus dla programistów: możesz tworzyć obrazy “szablony”. Zasadniczo ustawisz Zasady rozmiaru obrazów dla określonych części witryny. W ten sposób, jeśli ktoś nowy w witrynie (np. inny projektant, twój klient, a może nawet pisarz) spróbuje dodać obraz, automatycznie zmieni rozmiar do odpowiedniej skali dla tego typu obrazu.

  Interesuje Cię edytor obrazów DigiWidgets?

  Szczegóły
 • TinyMCE Advanced

  Zwykle polecam tę wtyczkę, gdy chcesz rozszerzyć swoje możliwości pisania WordPress. Istnieje jednak kilka ciekawych funkcji, których możesz użyć do ulepszenia treści wizualnych, których możesz nie być świadomy lub które mogą ułatwić klientom samodzielne dodawanie i edytowanie wizualizacji.

  W szczególności, podczas gdy omówię wtyczki wizualizacji danych poniżej, myślę, że funkcjonalność tabeli w TinyMCE jest miłym akcentem, jeśli chcesz po prostu zaprezentować proste zestawy danych w swojej treści. To nie jest zbyt krzykliwe, ale działa, jeśli chcesz szybki i łatwy projekt stołu. Istnieją również łatwiejsze opcje osadzania wideo i obrazu dla klientów, którzy nie wiedzą, jak to zrobić za pomocą kodu.

  Zainteresowany TinyMCE Advanced?

  Szczegóły
 • Edytor Miniatur Postów

  Chociaż wspaniale jest mieć motyw WordPress, który przewiduje twoje potrzeby – takie jak tworzenie bloga i dołączanie wysokiej jakości miniatur do każdego postu-zawsze jest rozczarowujące, gdy napotkasz takiego, który nie wie, co zrobić z tymi miniaturami. Zamiast pozostawiać to przypadkowi, możesz użyć tej wtyczki do edycji miniatur postów, aby upewnić się, że każdy z nich jest idealnie oprawiony i nie ma dziwnego przycinania ani rozciągania zdjęć po publikacji.

  Zainteresowany edytorem miniatur postów?

  Szczegóły
 • Najlepsze Filtry Obrazu

  Chcesz, aby Twoje zdjęcia lśniły z efektami filtrów podobnymi do Instagramu? Wtyczka Ultimate Image Filters ma ponad 40 różnych filtrów dostępnych. Jeśli masz ochotę na kreatywność, możesz dostosować filtry do własnego stylu.

  Interesuje Cię Ultimate image Filters?

  Szczegóły
 • Włącz Wymianę Nośników

  Czy kiedykolwiek przesłałeś obraz do WordPressa, zoptymalizowałeś metadane, odpowiednio go dostosowałeś, a następnie zdałeś sobie sprawę, że był to zły obraz lub niewłaściwa wersja? (Wiem, że tak.) Zamiast przejść przez proces usuwania obrazu z biblioteki (ponieważ nieużywana zawartość powinna być zawsze usuwana), a następnie ponownie przesłać poprawny obraz i powtórzyć proces, możesz użyć tej wtyczki, aby łatwo go zastąpić.

  Interesuje Cię Enable Media Replace?

  Szczegóły

Wtyczki siatki i układu

Jeśli chodzi o wyświetlanie treści wizualnych w witrynie (w tym miniaturek bloga i ich podsumowań), suwak lub galeria nie zawsze jest tym, czego chcesz. Dla tych z Was, którzy chcą więcej układów siatki do eksperymentowania, wypróbuj te wtyczki:

 • Siatka Essential

  Ta wtyczka siatki nie służy tylko do podawania więcej opcji układu postów na blogu. Możesz użyć tego do prawie każdego rodzaju treści wizualnych, które chcesz rozłożyć w czystym i dynamicznym formacie, takich jak produkty e-commerce, galerie zdjęć i logo klientów. Jest również wyposażony w niesamowite funkcje dostosowywania, dzięki czemu nie jesteś zdegradowany do używania gotowych stylów.

  Interesuje Cię Essential Grid?

  Szczegóły
 • Media Grid

  Oto kolejna wtyczka do siatki dla WordPress, ta jest w pełni responsywna i zawiera narzędzie do budowania, aby uprościć proces tworzenia układów. Dzięki usłudze Media Grid nie będziesz musiał wybierać rodzaju wizualizacji, które chcesz wyświetlić w układzie, ponieważ umożliwia ona mieszanie i dopasowywanie typów treści: wideo, audio i obrazów. Jest również przyjazny dla SEO, więc łatwo jest zoptymalizować wszystkie treści w sieci.

  Interesuje Cię Media Grid?

  Szczegóły

Wtyczki Do Wizualizacji Danych

W przypadku stron internetowych, które publikują badania i ankiety, wizualizacja tych danych jest świetna nie tylko do ulepszenia projektu strony internetowej, ale także do tego, aby coś w inny sposób suchego wydawało się bardziej intrygujące.

 • TablePress

  Jeśli chcesz dodać przejrzystą tabelę danych do swojej witryny WordPress, ale nie chcesz uciekać się do tworzenia czegoś w programie Excel, zrzucania ekranu, a następnie przesyłania jako obrazu (czego nie powinieneś robić), użyj tego. Jest elastyczny pod względem sposobu pobierania danych do witryny–w tym opcji ręcznych, importowania z adresu URL lub przesyłania pliku CSV. A wyniki wyglądają naprawdę ładnie, w tym wbudowana opcja wyszukiwania i paginacja.

  Interesuje Cię TablePress?

  Szczegóły
 • WordPress wykresy i wykresy Lite

  Jeśli szukasz darmowej wtyczki, której możesz użyć do tworzenia elementów wizualizacji danych, takich jak wykresy i wykresy, wypróbuj tę wtyczkę. Możesz dostosować go za pomocą kolorów marki, animować dane wykresu, a następnie wtyczka zajmie się resztą. Jest również responsywny, więc nie musisz się martwić, że te dane graficzne nie będą dobrze widoczne dla użytkowników mobilnych.

  Interesują Cię wykresy i wykresy WordPress Lite?

  Szczegóły
 • wpDataTables-Menedżer tabel i wykresów dla WordPress

  Oto wtyczka premium, która pozwoli Ci tworzyć tabele, wykresy i wykresy (obecnie dostępne są różne typy 35) dla Twojej witryny WordPress. Prześlij dane, wyciągnij z adresu URL, użyj zapytania MySQL lub wprowadź je ręcznie-niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać tam zawartość, jest to łatwe do zrobienia. A wyniki są piękne.

  Oprócz tworzenia profesjonalnie wyglądającej zawartości wizualizacji danych, Ta wtyczka dodaje kilka słodkich funkcji, takich jak rozszerzone dane po najechaniu na kursor, filtrowanie danych, Opcje drukowania/eksportu/kopiowania, podświetlanie warunkowe i inne.

  Interesujesz się wpDataTables-Menedżer tabel i wykresów dla WordPress?

  Szczegóły

Podczas gdy powyższe narzędzia mogą nie całkowicie zastąpić fazy projektowania stron internetowych, szkieletu, prototypowania lub makiety projektu, skrócą one czas spędzony na przechodzeniu w tę iz powrotem między narzędziami w późniejszym czasie.

Wrapping Up

Jak widać, istnieje wiele sposobów edytowania i manipulowania wizualizacjami witryny bezpośrednio z poziomu WordPress. Oczywiście, jeśli zadajesz sobie trud tworzenia tych wysokiej jakości wizualizacji dla swojej witryny, upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę taką jak Smush Pro, aby zadbać o aspekt optymalizacji. Twoja strona musi być pięknie zaprojektowana oraz wysoka wydajność.

Do ciebie: którą wtyczkę do projektowania wizualnego używasz obecnie najczęściej w swoim przepływie pracy i dlaczego?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…