Czy chcesz uzyskać więcej komentarzy na swoim blogu? Często jesteśmy pytani o wskazówki dotyczące zwiększania komentarzy do postów na blogu WordPress. W tym artykule udostępnimy sposoby 11, aby uzyskać więcej komentarzy do postów na blogu WordPress.

Getting more comments to build user enagement in a WordPress blog

1. Uzyskaj lepszy Hosting WordPress

Komentarze są zasobochłonne. Za każdym razem, gdy użytkownik przesyła komentarz do witryny WordPress, Twój serwer uruchamia skrypt PHP. Jeśli wielu użytkowników przesyła komentarze w tym samym czasie, może to spowolnić witrynę.

Musisz upewnić się, że twój dostawca hostingu WordPress poradzi sobie z tym. Jeśli masz większą witrynę, spróbuj zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak WPEngine, aby uzyskać lepszą prędkość.

2. Użyj moderacji komentarzy zamiast Captcha

Dodawanie CAPTCHA do blokowania spamu jest skutecznym sposobem radzenia sobie ze spamem komentarza.

Jednak CAPTCHA nie jest przyjazna dla użytkownika i zniechęca zwykłych Użytkowników do komentowania.

Zamiast używać CAPTCHA, powinieneś włączyć moderację komentarzy w swojej witrynie i ręcznie zatwierdzać każdy komentarz (jeśli musisz).

Moderacja komentarzy nie tylko pozwoli Ci zablokować spam, ale także da Ci szansę na częstszą interakcję z użytkownikami.

Zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak moderować komentarze w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

3. Zezwalaj użytkownikom na subskrybowanie komentarzy

Domyślnie, gdy użytkownik zostawia komentarz na twojej stronie, będzie musiał dodać link do zakładki, aby wrócić i sprawdzić, czy nie ma nowego komentarza do artykułu.

Jeśli zapomną dodać zakładkę lub nie zapamiętają nazwy Twojego bloga, prawdopodobnie już nigdy nie wrócą.

Możesz zapewnić użytkownikom możliwość subskrybowania komentarzy do swoich postów WordPress. W ten sposób mogą otrzymywać natychmiastowe powiadomienia, gdy pojawi się nowy komentarz.

To znacznie zwiększy twój przegląd stron i liczbę komentarzy na twojej stronie. Twoi użytkownicy znajdą dyskusje na twojej stronie, aby być bardziej angażującym.

Subscribe to comments

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak umożliwić użytkownikom subskrybowanie komentarzy w WordPress.

4. Powiadamiaj użytkowników o odpowiedziach na własne komentarze

Kiedy użytkownik zostawia komentarz na swojej stronie, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś odpowiedział na jego komentarz. Będą musieli dodać zakładkę do strony i odwiedzić ją później. Większość użytkowników tego nie zrobi.

Możesz łatwo zezwolić użytkownikom na subskrybowanie własnych komentarzy. W ten sposób otrzymają wiadomość e-mail z powiadomieniem tylko wtedy, gdy ktoś odpowie na ich komentarz.

Jeśli masz zwyczaj odpowiadać na większość komentarzy użytkowników w swojej witrynie, może to rozwinąć bardzo angażującą społeczność wokół Twojego bloga.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, sprawdź nasz samouczek, jak powiadamiać użytkowników o odpowiedziach na własne komentarze w WordPress.

5. Najpierw Pokaż Najnowsze Komentarze

Domyślnie WordPress wyświetla najnowszy komentarz na dole listy komentarzy. Teraz, jeśli masz wiele komentarzy do postu, użytkownicy będą widzieć najstarsze komentarze na górze.

Można to łatwo zmienić w WordPress.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Dyskusja przewiń w dół do sekcji Inne ustawienia komentarzy. Musisz wybrać nowszy z rozwijanego menu.

Show newer comments first in WordPress

Aby uzyskać więcej informacji, spójrz na nasz samouczek, Jak zmienić kolejność komentarzy w WordPress – wyświetl najnowszy na górze.

6. Włącz komentarze do starych postów

Większość blogerów wyłącza komentarze do starszych postów, aby zmniejszyć spam z komentarzami. Jednak będzie wielu użytkowników, którzy mogą chcieć skomentować te posty.

Ponieważ używasz już moderacji komentarzy, możesz bezpiecznie włączyć komentarze do starych postów.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Dyskusja przewiń w dół do sekcji Inne ustawienia komentarzy. Odznacz pole obok “Automatyczne zamykanie komentarzy do artykułów starszych niż X dni”.

Turn on comments on older posts

7. Zaprezentuj swoich najlepszych komentatorów

Dobrym sposobem na zachęcenie i docenienie najbardziej lojalnych użytkowników jest podkreślenie najlepszych komentatorów. Pokazuje to użytkownikom, że są częścią społeczności Twojego bloga i doceniasz ich wysiłek, aby ożywić swoje komentarze.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Top Commenters Widget. Po aktywacji przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet najlepszych komentatorów do paska bocznego.

Top commenters widget settings

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wyświetlania najlepszych komentatorów na pasku bocznym WordPress.

8. Wyświetl Ostatnie Komentarze

Gdy użytkownicy patrzą na Twoją stronę główną, nie mają pojęcia, co dzieje się w sekcji komentarzy Twojego bloga. Na przykład, może toczyć się gorąca debata na temat nowego postu, w którym użytkownik może chcieć zadzwonić.

Możesz zapewnić użytkownikom możliwość przeglądania bieżących dyskusji, pokazując ostatnie komentarze na swojej stronie.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety i dodaj widżet ostatnich komentarzy do paska bocznego.

Adding recent comments widget in WordPress

9. Pozwól użytkownikom oceniać i udostępniać komentarze

Domyślny system komentowania WordPress jest prosty i prosty. Nie ma elementów społecznościowych, grywalizacji i zaangażowania użytkowników nowoczesnej platformy dyskusyjnej. Możesz jednak łatwo dodać te funkcje w WordPress za pomocą wtyczek.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę De:comments. Po aktywacji wtyczka pięknie przekształci Twój system komentowania WordPress w wysoce angażującą platformę dyskusyjną.

De:comments preview

De: comments zawiera funkcje takie jak głosowanie, nagrody dla użytkowników, udostępnianie społecznościowe, subskrypcja komentarzy i wiele innych. Pozwoli to zaoszczędzić na instalowaniu innych wtyczek wymienionych w tym artykule.

Zobacz nasz szczegółowy samouczek, Jak poprawić Komentarze WordPress z De: komentarze.

10. Powiadom użytkowników, gdy ich komentarz zostanie zatwierdzony

Gdy użytkownik przesyła komentarz na swoim blogu, WordPress pokazuje im, że ich komentarz czeka na moderację. Użytkownicy nie mają pojęcia, kiedy zatwierdzasz ich komentarz lub go usuwasz.

Zwiększasz swoje odsłony stron, a także zaangażowanie użytkowników, po prostu powiadamiając użytkowników, gdy ich komentarz zostanie zatwierdzony.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Comment Approved. Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Komentarz Zatwierdzony strona konfiguracji wtyczki.

Comment Approved Settings

Szczegółowe instrukcje znajdziesz w naszym samouczku, jak powiadamiać użytkowników, gdy ich komentarz zostanie zatwierdzony w WordPress.

11. Odpowiadanie na komentarze użytkowników

To powinno być oczywiste, ale jeśli chcesz uzyskać więcej komentarzy, będziesz musiał aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na swojej stronie internetowej.

Oznacza to, że musisz odpowiedzieć na jak najwięcej komentarzy użytkowników.

Możesz łatwo spojrzeć na komentarze, na które możesz odpowiedzieć, instalując i aktywując wtyczkę komentarzy bez odpowiedzi DX. To pozwoli Ci filtrować i zobaczyć komentarze, które są bez odpowiedzi.

Zobacz nasz tutorial jak filtrować bez odpowiedzi komentarze admina w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci uzyskać więcej komentarzy na swoim blogu WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych narzędzi 40 do zarządzania i rozwijania swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…