Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się jednej funkcji lub rzeczy w WordPressie, co by to było?”. Niektórzy ludzie z naszej społeczności wyrazili swoją opinię. To samo pytanie zadaliśmy również na Twitterze. Jeden z naszych użytkowników wysłał nam bezpośrednią wiadomość z pytaniem, czego możemy się pozbyć. Po zapoznaniu się z listą funkcji sugerowanych przez innych, okazało się zaskakujące, że nikt nie wspomniał o linkach “Blogroll”.

W czasach, gdy zaczęliśmy używać WordPressa, funkcja linków aka blogroll była fascynująca. To pozwoliło nam dodawać i usuwać linki na pasku bocznym bez radzenia sobie z kodem w ogóle. To było spełnienie marzeń dla nas początkujących. Jednak teraz funkcja linków wydaje się nieco przestarzała i szczerze mówiąc nie jest tak łatwa jak “menu”. W tym artykule przedstawiamy przypadek zastąpienia funkcji “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress.

W naszych ostatnich projektach znaleźliśmy się przy użyciu niestandardowego menu, w którym kiedyś korzystaliśmy z linków. O wiele bardziej elastyczne jest dla naszych klientów kontrolowanie kolejności linków za pomocą prostego interfejsu przeciągnij-upuść, który zapewniają menu. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej pożądanych funkcji, o które proszą nasi klienci. Nie zrozum nas źle. Linki mają pewne funkcje, które chcielibyśmy zachować podczas korzystania z menu. Zrobimy więc porównanie funkcji i pozwolimy Ci zdecydować, czy “linki” blogroll powinny zostać zastąpione na rzecz menu WordPress.

Funkcje, które mają “linki” Blogroll:

  • Możliwość dodawania własnych linków
  • Dodaj Opis Linku
  • Kategoryzuj Linki
  • Właściwość Target (otwórz link do nowego okna lub tej samej strony)
  • Określ relację z linkiem za pomocą tagów rel:
  • Adres Obrazka
  • Adres RSS
  • Uwagi
  • Oceny

Teraz zobaczmy, ile z tych rzeczy możesz już zrobić za pomocą menu WordPress. Możesz dodawać niestandardowe łącza za pomocą obszaru “niestandardowe łącza”w menu. Możesz kategoryzować linki, po prostu tworząc osobne menu dla każdej kategorii. Jeśli spojrzysz na kartę Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu administratora, zobaczysz pola wyboru dla celu łącza, relacji łącza i opisu. Więc można je również dodać. Więc jakie menu nie może zrobić, że linki mogą?

Menu nie pozwala na posiadanie notatek “które są do użytku administratora, aby przypomnieć im, dlaczego dodali link”. Ponownie, wydaje się trochę bez sensu, że ktoś będzie miał link na pasku bocznym, nie wiedząc, dlaczego go tam dodał. Zazwyczaj znajdujemy linki do stron, które kochają i regularnie czytają. Nie możesz mieć ocen. Służy do sortowania linków według przypisanej przez administratora oceny. Możesz to zrobić za pomocą interfejsu przeciągnij-upuść. Byłoby fajnie, gdybyśmy pozwolili publice oceniać nasze linki, a ta funkcja może być całkiem fajna. Adres RSS dla linku. Nigdy nie używałem tej funkcji, ale może być przydatna dla niektórych z was. Cechą, której absolutnie brakuje, jest adres obrazu. Tak, możesz używać obrazów w menu WordPress, ale wymaga to utworzenia klasy CSS dla każdego elementu. To jest coś, czego większość klientów nie może zrobić. Teraz, jeśli możemy dodać sposób dodawania ikon do menu WordPress (w rdzeniu lub za pomocą wtyczki), możemy całkowicie pozbyć się Obszaru linków.

Widzieliśmy niektórych ludzi, którzy używają linków jako typu postu. DodajÄ … wiÄ ™ c linki i wyĹ “wietlajÄ … je na oddzielnej stronie ktĂłrÄ … nazywajÄ … “Resources or Friends”. Ale dzięki formatom postów WordPress w wersji 3.1 możesz dodawać linki w każdym razie. Czy nie ma sensu używać formatów postów dla linków zamiast używać ich jako osobnego typu postu?

Chciałbyś usłyszeć swoje myśli?

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…

Jak zainstalować i skonfigurować Google Tag Manager w WordPress

W artykule: Co To jest Menedżer tagów Google?Video TutorialPierwsze KrokiKonfigurowanie Menedżera Tagów…