Walka WordPress komentarz spam z tych wskazówek i narzędzi

Czy masz dość radzenia sobie ze spamem komentarza na swoim blogu WordPress? Nie jesteś sam.

Komentarze spamowe są ogromnym problemem, zwłaszcza jeśli nie jesteś przygotowany do właściwego radzenia sobie z nimi.

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki do spamu z komentarzami WordPress i pomocne wskazówki dotyczące zwalczania spamu w WordPress. Te wskazówki zaoszczędzą Ci dużo czasu i znacznie wyeliminują SPAM z twojej witryny.

Combat WordPress comment spam with these tips and tools

Dlaczego musisz radzić sobie ze spamem komentarza w WordPress?

Internet jest pełen spamowych botów, które automatycznie rozprzestrzeniają linki do nikczemnych stron internetowych w postaci spamu komentarza. Celem tych komentarzy spamowych jest uzyskanie pozycji w wyszukiwarkach, a także uzyskanie przypadkowych kliknięć od niczego nie podejrzewających użytkowników.

Ale nie wszystkie komentarze spam jest zgłaszany przez boty. Istnieją również rzeczywiste ludzkie komentarze spamowe. Te off-topic i źle napisane komentarze są trudniejsze do złapania i często zawierają linki do stron internetowych osób trzecich.

Jeśli nie monitorujesz swojej witryny, a te komentarze zostaną opublikowane, wtedy zarówno twoi faktyczni użytkownicy, jak i wyszukiwarki będą mogli je zobaczyć.

Wpływa to na reputację Twojej witryny. Użytkownicy uznaliby Twoją witrynę za stronę o niskiej jakości lub spam.

Wyszukiwarki mogą również oznaczyć Twoją witrynę jako niebezpieczną, jeśli znajdą linki do witryn, które rozpowszechniają złośliwe oprogramowanie i wirusy.

Mając to na uwadze, zobaczmy, jak możesz skutecznie zwalczać spam komentujący, aby mniej czasu poświęcać na martwienie się o spam, a więcej czasu na rozwój firmy online.

1. Włącz moderację komentarzy w WordPress

Najpierw upewnijmy się, że żaden komentarz na twojej stronie nie zostanie opublikowany bez Twojej zgody. Ten krok zapewni, że komentarze nie ominą żadnych filtrów, a także zapewni pełną kontrolę nad tym, które komentarze pojawiają się w Twojej witrynie.

To rozwiązanie jest wysoce zalecane dla stron biznesowych, takich jak kancelarie prawne, księgowość itp.

Udaj się do Ustawienia ” Dyskusja strona wewnątrz obszaru administracyjnego WordPress. Następnie przewiń w dół do sekcji “zanim pojawi się komentarz” i zaznacz pole obok opcji “Komentarz musi zostać ręcznie zatwierdzony”.

Enable comment moderation in WordPress

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany”, aby zapisać swoje ustawienia.

Wszystkie Twoje komentarze WordPress będą teraz przechowywane do moderacji i będziesz musiał ręcznie zatwierdzić każdy komentarz, zanim pojawi się na twojej stronie.

Teraz możesz się zastanawiać, jak mógłbym przejść przez wszystkie komentarze? Cóż, w następnych kilku wskazówkach pokażemy, jak wyeliminować komentarze spamowe, abyś musiał przejść tylko przez prawdziwe komentarze.

2. Aktywuj ochronę antyspamową Akismet

Akismet anti-spam protection

Akismet to wtyczka antyspamowa, która jest preinstalowana z WordPress. Filtruje wszystkie komentarze WordPress na twojej stronie internetowej za pośrednictwem bazy danych anty-spam i łapie najczęstsze typy komentarzy spamowych.

Akismet jest dostępny jako darmowa wtyczka, ale musisz zarejestrować swój klucz API. Możesz uzyskać go za darmo na osobistym blogu lub małej stronie internetowej.

Aby go skonfigurować, zobacz nasz przewodnik Jak skonfigurować Akismet dla początkujących z instrukcjami krok po kroku.

3. Używanie Sucuri do zwalczania spamu

Sucuri website firewall

Podczas gdy Akismet jest w stanie złapać wiele komentarzy spamowych, nie może powstrzymać spamerów przed dostępem do twojej witryny. Zbyt wiele żądań od spamerów, aby przesyłać komentarze, może spowolnić Twoją witrynę i wpłynąć na wydajność.

Tu pojawia się Sucuri. Jest to najlepsza wtyczka zapory WordPress, która pozwala blokować podejrzane żądania, zanim dotrą do twojej witryny.

Mogą uniemożliwić automatyczne boty i skrypty przesyłanie komentarzy. Zmniejsza to obciążenie serwerów i liczbę komentarzy spamowych, które otrzymujesz.

4. Używanie Honeypot do łapania spamowych botów

Honeypot anti spam technique

Technologia Honeypot jest skutecznym sposobem na oszukanie spambotów w celu identyfikacji siebie. Po zidentyfikowaniu ich komentarze mogą zostać zablokowane.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Antispam Bee. Po aktywacji wystarczy przejść do Ustawienia ” Antispam Bee stronę i zaznacz opcję Oznacz jako spam dla wszystkich przechwyconych komentarzy honeypot.

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Wtyczka będzie teraz używać techniki honeypot, aby złapać złe boty spamowe. Posiada również inne filtry antyspamowe, takie jak sprawdzanie poprawności adresu IP z czarnej listy komentarzy WordPress, spojrzenie na bbcode, spojrzenie na lokalną bazę spamu i wiele innych.

5. Dodaj weryfikację Google reCAPTCHA

Korzystając z reCAPTCHA w WP Comments plugin, możesz włączyć Google reCAPTCHA challenge w formularzach komentarzy.

WordPress comment form with reCAPTCHA enabled

ReCAPTCHA jest zaawansowaną formą CAPTCHA, która jest technologią używaną do rozróżniania robotów i użytkowników ludzkich. CAPTCHA to skrót od “Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart”.

Google ułatwia użytkownikom weryfikację ich tożsamości, po prostu klikając przycisk checkbox.

W przypadku spambotów technologia ta jest dość trudna do obejścia, ponieważ gdy Google wykryje bota spamowego, daje im to znacznie trudniejsze wyzwanie.

Zobacz nasz przewodnik Jak dodać reCAPTCHA do komentarzy WordPress.

Uwaga: podczas gdy większość wtyczek captcha do komentarzy WordPress jest irytująca, jest to najlepsza forma CAPTCHA, której możesz użyć.

6. Usuwanie pola URL strony internetowej z formularza komentarza

Remove website field from the comment form

Pole URL w formularzu komentarza przyciąga nie tylko spamerów (zarówno zautomatyzowanych, jak i ludzkich), ale także zaprasza osoby, które w ogóle nie są zainteresowane dyskusją.

Komentarze te zazwyczaj zawierają linijkę lub dwie nieistotne bzdury, a nazwa autora komentarza będzie zawierała słowo kluczowe lub kombinację prawdziwego imienia ze słowami kluczowymi, takimi jak Sally z Dunder Mifflin lub John @SEOconsultants itp.

Wystarczy dodać następujący kod do funkcji motywu WordPress.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.


function wpb_disable_comment_url ($fields) { 
unset ($fields['url']);
return $ fields;
}
add_filter ('comment_form_default_fields', 'wpb_disable_comment_url');

Ten kod po prostu filtruje pola formularza komentarza WordPress i usuwa pole strony internetowej z formularza.

UWAGA: Musisz zalogować się do swojego hostingu WordPress przez FTP, aby przesłać powyższy kod.

7. Wyłącz komentarze w załącznikach multimedialnych

WordPress automatycznie tworzy strony załączników obrazu, gdzie użytkownicy mogą zobaczyć obraz, a nawet zostawić komentarz na jego temat.

Jeśli łączysz swoje zdjęcia ze stroną załącznika, po pewnym czasie będziesz mieć wiele stron załączników z włączonymi komentarzami.

Jeśli obrazy są centralną częścią treści, to w porządku. Ale jeśli nie chcesz, aby użytkownicy komentowali obrazy, powinieneś wyłączyć komentarze do załączników multimedialnych.

Najprostszym sposobem na to jest zainstalowanie wtyczki Wyłącz Komentarze. Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Wyłącz Komentarze stronę i zaznacz pole obok opcji “Media”.

Disable comments for attachments

Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia. Wtyczka wyłączy teraz komentarze do plików multimedialnych i załączników WordPress.

8. Wyłącz HTML w komentarzach

Disable HTML in WordPress comments

Inną przydatną wskazówką, aby zniechęcić linki w komentarzach, jest wyłączenie HTML w komentarzach. HTML może być używany do ukrywania linków spamowych w komentarzach WordPress.

Wystarczy dodać następujący kod do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

  function wpb_comment_post ($incoming_comment ) {
  $incoming_comment['comment_content'] = htmlspecialchars ($incoming_comment['comment_content']);
  $incoming_comment['comment_content'] = str_replace ( "'" ,"', $incoming_comment ['comment_content']);
	return ($incoming_comment );
  }
  function wpb_comment_display ($comment_to_display ) {
   $comment_to_display = str_replace ( "' ,"", $comment_to_display );
   return $comment_to_display;
}
add_filter ('preprocess_comment', 'wpb_comment_post',", 1);
add_filter ('comment_text', 'wpb_comment_display',", 1);
add_filter ('comment_text_rss', 'wpb_comment_display',", 1);
add_filter ('comment_excerpt', 'wpb_comment_display',", 1);
remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

Kod ten zmienia kod HTML na encje HTML, które są wyświetlane jako kod i nie są analizowane przez przeglądarkę.

9. Minimalna i maksymalna długość komentarza

Innym sposobem zwalczania spamu komentarza jest użycie wtyczki Yoast Comment Hacks, aby ustawić minimalną i maksymalną długość komentarza.

Ostatnio natknęliśmy się na problem ze spamem komentarzy, w którym spamer zostawiał setki komentarzy na godzinę jednym słowem: cześć.

Akismet i Sucuri nie byli w stanie tego zablokować, ponieważ komentarz wyglądał naturalnie. AntiSpam Bee honeypot spowolnił spamera, ale też nie był w stanie całkowicie zablokować ataku.

Po prostu włączyliśmy wtyczkę Yoast Comment Hacks i ustawiliśmy minimalną długość komentarza. Zmusza to Użytkownika do pozostawienia bardziej znaczącego komentarza, a nie tylko wiadomości o jednym słowie.

10. Wyłącz Trackbacki w WordPress

Dużą część spamu komentarza stanowią trackbacki. W przypadku większości blogów nie jest konieczne włączenie trackbacków. Możesz wyłączyć trackbacki na całym blogu lub w pojedynczym poście. Jest to łatwy sposób na znaczne zmniejszenie spamu komentarza.

Disable trackbacks in WordPress

Powyższą opcję można znaleźć odwiedzając Ustawienia ” Dyskusja. Spowoduje to wyłączenie trackbacków dla całej witryny.

11. Wyłącz komentarze do starych postów

WordPress pozwala wyłączyć komentarze do starych postów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku stron internetowych publikujących treści, które są bardziej aktualne, takie jak strony z wiadomościami lub wydarzeniami.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Dyskusja, pod “inne ustawienia komentarzy” zobaczysz opcję “Automatycznie zamknij komentarze do artykułów starszych niż”. Zaznacz pole obok tej opcji i wprowadź liczbę dni, w których komentarze mają być wyświetlane w poście.

Close comments on older articles

WordPress automatycznie zamknie komentarze do postów starszych niż liczba dni zdefiniowana dla tej opcji. Jeśli potrzebujesz, możesz zastąpić termin komentowania w WordPress dla poszczególnych postów, w których chcesz, aby Komentarze pozostały otwarte.

12. Wyłącz Komentarze

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz komentarzy w swojej witrynie WordPress lub moderacja komentarzy wychodzi z twoich rąk, pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć komentarze w WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to iść do Ustawienia ” Dyskusja i odznacz pole obok “Zezwalaj ludziom na zamieszczanie komentarzy do nowych artykułów”.

Turn off comments

Możesz także dodawać komentarze tylko zarejestrowanym użytkownikom, zaznaczając pole w Ustawieniach ” strona dyskusji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, jak całkowicie wyłączyć komentarze w WordPress.

Najczęściej zadawane pytania przez użytkowników

Dlaczego mnie spamują?

Spamerzy chcą uzyskać lepsze rankingi wyszukiwania lub zwabić niczego nie podejrzewających odwiedzających do wątpliwych i złośliwych witryn. Uważają, że poprzez spamowanie mogą uzyskać więcej linków, a to w jakiś sposób pozytywnie wpłynie na ich rankingi wyszukiwania.

W większości przypadków nie jest to osobisty atak na Ciebie, a raczej systematyczny proces skierowany na wiele blogów.

Co się stanie z komentarzami oznaczonymi jako “Spam”?

Komentarze, które oznaczasz jako spam, nie są wyświetlane na twojej stronie. Możesz usunąć spamowane komentarze w partii i / lub odzyskać dobre komentarze z listy spamu.

Spam comments

Dlaczego każdy komentarz trafia do kolejki moderacji?

Włączyłeś moderację komentarzy jako pierwszą wskazówkę w tym artykule. Daje to Ci absolutną kontrolę nad każdym komentarzem, który zostanie opublikowany na twojej stronie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć przydatne wskazówki i narzędzia do zwalczania spamu komentarza w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zablokować spam w formularzu kontaktowym. Możesz też zapoznać się z naszymi samouczkami, jak zwiększyć ruch w witrynie i przekonwertować użytkowników na subskrybentów, tworząc biuletyn e-mail.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…