Konfiguracja kopii zapasowej WordPress

Podobnie jak większość rzeczy w życiu, WordPress ma również sporo irytujących rzeczy. Radzenie sobie z tymi irytacjami jest bardzo łatwe dzięki odpowiedniemu systemowi i procesom. W tym artykule pokażemy Ci 15 najbardziej irytujących rzeczy na temat WordPressa i jak je naprawić.

Fixing the most annoying things about WordPress

1. Konfigurowanie kopii zapasowej WordPress

Setup a WordPress backup

WordPress nie ma wbudowanego systemu kopii zapasowych. Powinieneś tworzyć własne kopie zapasowe zamiast polegać na swojej firmie hostingowej WordPress.

Posiadanie regularnej kopii zapasowej oszczędza frustrację, gdy coś złego dzieje się z Twoją witryną.

Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych dostępnych dla WordPress. Zobacz nasze porównanie 7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

2. Usuwanie kategorii Bez kategorii

Changing default category

WordPress ma dwie wbudowane taksonomie, nazywane są kategoriami i tagami. Domyślnie każdy nowy post jest zapisywany do wbudowanej kategorii o nazwie Uncategorized.

Jeśli zapomnisz przypisać post do kategorii, zostanie on umieszczony w Uncategorized. Wygląda to nieprofesjonalnie, ale można to łatwo naprawić.

Zobacz nasz przewodnik, jak zmienić domyślną kategorię Bez kategorii w WordPress.

3. Zmiana Nazwy Użytkownika

Changing username in WordPress

Podczas instalacji WordPress lub w momencie tworzenia użytkownika możesz wybrać nazwę Użytkownika dla konta.

Problem polega jednak na tym, że nie ma łatwego sposobu na zmianę nazwy użytkownika po jej utworzeniu. To może być bardzo irytujące.

Na szczęście mamy samouczek, który pokazuje łatwy sposób zmiany nazwy użytkownika WordPress.

4. Dodawanie dodatkowych opcji formatowania do edytora postów

WordPress visual editor

Domyślnie WordPress ma dwa rodzaje obszarów pisania w edytorze postów. Edytor wizualny, który jest edytorem WYSIWYG i edytor tekstu, który jest zwykłym edytorem tekstu.

Przełączanie z wizualnego na tekst, a następnie z powrotem do edytora wizualnego zrujnuje formatowanie. Ale musisz przejść do edytora tekstu, jeśli chcesz dodać niestandardowe formatowanie HTML w WordPress.

Jednym z łatwych rozwiązań jest trzymanie się edytora tekstu i nauczenie się podstawowego formatowania HTML. Jeśli jednak chcesz użyć edytora wizualnego, możesz użyć wtyczki TinyMCE advanced. Rozszerza domyślny edytor wizualny WordPress o więcej opcji formatowania.

Zobacz: Wskazówki 14 do opanowania edytora wizualnego WordPress

5. Włączanie skrótów dla widżetów WordPress

Skróty umożliwiają dodawanie funkcjonalności do obszarów tekstowych WordPress bez pisania kodu. Jednak skróty nie działają domyślnie w widżetach tekstowych WordPress.

Shortcode not working in WordPress text widget

Na szczęście jest na to łatwe rozwiązanie.

Po prostu dodaj ten kod do funkcji motywu.plik php lub w wtyczce specyficznej dla witryny.

add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');

Jeśli nie chcesz dodawać kodu ręcznie,możesz zainstalować i aktywować wtyczkę widżetu Shortcode. Dodaje widżet shortcode w widżetach WordPress, który jest dokładnie taki jak widżet tekstowy, ale pozwala dodawać skróty.

6. Getting Locked Out of WordPress

Czasami możesz skończyć blokując się z obszaru administracyjnego WordPress. Albo zapomniałeś hasła i nie możesz go odzyskać, albo coś się zepsuło podczas dodawania kodu lub wtyczki.

Stworzyliśmy poręczny przewodnik na temat tego, co zrobić, gdy jesteś zablokowany w obszarze administracyjnym WordPress. Pomoże Ci to dowiedzieć się, jak to naprawić w różnych scenariuszach.

7. Dezaktywacja Wszystkich Wtyczek WordPress

Deactivate all plugins in WordPress

Podczas rozwiązywania problemów w witrynie WordPress należy dezaktywować wszystkie wtyczki WordPress. Możesz po prostu przejść do strony wtyczek i dezaktywować wszystkie wtyczki.

Ale co, jeśli nie masz dostępu do obszaru administracyjnego WordPress? Oto jak możesz wyłączyć wszystkie wtyczki WordPress za pomocą FTP.

8. Naprawianie Typowych Błędów WordPress

Fixing common WordPress errors

WordPress ma lekką krzywą uczenia się i możesz uczyć się rzeczy w miarę upływu czasu. Czegoś łatwiej się nauczyć niż innych.

Najbardziej frustrującą i irytującą rzeczą dla początkujących są typowe błędy WordPress.

Dlatego opracowaliśmy listę typowych błędów 14 WordPress i jak je naprawić.

9. Konfigurowanie automatycznych aktualizacji wtyczek WordPress

WordPress updates

Wszystkie dobre wtyczki WordPress są regularnie aktualizowane. Jeśli korzystasz z najlepszych wtyczek WordPress w swojej witrynie, są szanse, że będziesz instalował aktualizacje dość często.

Instalowanie aktualizacji zajmuje tylko kilka sekund, ale logowanie i znajdowanie nowych aktualizacji może być rozpraszające. Zobacz nasz przewodnik, Jak automatycznie instalować aktualizacje wtyczek WordPress.

10. Tworzenie Lepszych Galerii Zdjęć

Creating image galleries in WordPress

Chociaż możesz tworzyć galerie w domyślnej instalacji WordPress, nie jest to tak przydatne, ponieważ brakuje w nim takich funkcji, jak albumy, tagowanie, lightboxy i inne.

Na szczęście dostępna jest wtyczka, taka jak Galeria Envira, która pozwala tworzyć piękne galerie zdjęć w WordPress bez utraty prędkości.

Możesz dodawać albumy, znaki wodne, sprzedawać swoje zdjęcia i wiele innych.

11. Usuń Wtyczkę Hello Dolly

Hello Dolly

Każda witryna WordPress jest wyposażona w dwie domyślne wtyczki wstępnie zainstalowane. Hello Dolly jest jedną z nich. Ta wtyczka nie otrzymuje żadnych aktualizacji i nie robi nic użytecznego dla Twojej witryny.

Dowiedz się więcej o wtyczce Hello Dolly i dlaczego powinieneś ją usunąć.

12. Dostosowywanie Fragmentów WordPress

Adding custom excerpts in WordPress

Domyślnie WordPress wyświetla pełne posty na stronie głównej, archiwach i stronach kategorii. To nie tylko tworzy zduplikowane treści w Twojej witrynie, ale także zniechęca użytkowników do oglądania pełnego postu i zostawiania komentarzy. Zobacz nasz przewodnik na pełny post vs fragment w WordPress strony archiwum

Wyświetlając fragmenty na tych stronach, możesz zwiększyć swoje odsłony i zaangażowanie użytkowników. Zobacz nasz przewodnik, jak dostosować fragmenty WordPress bez żadnego kodowania.

13. Wyświetlanie fragmentów w kanałach RSS

Summary in RSS feeds

WordPress pokazuje również pełne artykuły w kanale RSS. Oznacza to, że użytkownicy czytający Twoje posty w czytniku kanałów nie będą mieli powodu, aby odwiedzać Twoją stronę.

Możesz to łatwo zmienić z obszaru administracyjnego WordPress. Przejdź do Ustawienia ” Czytanie strony i przewiń w dół do “Dla każdego artykułu w kanale Pokaż” opcja i wybierz podsumowanie. Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

14. Radzenie sobie ze spamem komentarzy

Comment spam

Komentarze spamowe są jedną z najbardziej irytujących rzeczy. WordPress ma wbudowaną moderację komentarzy, aby radzić sobie z komentarzami spamowymi. Jednak SPAM z komentarzami może szybko rosnąć i zanim się zorientujesz, będziesz spędzał więcej czasu na moderowaniu komentarzy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zacząć używać Akismet. Wychwyci większość komentarzy spamowych i utrzyma je z dala od kolejki moderacji.

Możesz także sprawdzić te 12 ważnych wskazówek i narzędzi do zwalczania spamu komentarza w WordPress.

15. Poprawa Wyszukiwania WordPress

WordPress search

WordPress ma wbudowaną funkcję wyszukiwania, ale nie jest zbyt dobry. Jeśli wyszukiwanie jest ważne dla Twojej witryny, musisz zastąpić domyślne wyszukiwanie czymś lepszym.

Na szczęście istnieje kilka świetnych alternatyw do poprawy wyszukiwania WordPress. Sprawdź naszą listę wtyczek wyszukiwania 12 WordPress, aby poprawić wyszukiwanie w witrynie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić niektóre z najbardziej irytujących rzeczy na temat WordPressa. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na 19 przydatnych wskazówek, aby przyciągnąć ruch do nowej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…