Najlepsze alternatywy Jetpack dla WordPress

Szukasz najlepszej alternatywy dla wtyczki Jetpack?

Jetpack to potężny pakiet wtyczek WordPress, który dodaje różne funkcje do twojej witryny WordPress. Niedawno jeden z naszych czytelników poprosił nas o udostępnienie możliwych alternatyw Jetpack dla WordPress.

W tym artykule pokażemy Ci najlepsze alternatywy dla wtyczki Jetpack WordPress.

Best Jetpack alternatives for WordPress

Czym jest wtyczka Jetpack WordPress?

Jetpack to pakiet wtyczek, który łączy podstawowe funkcje WordPress w jedną dużą wtyczkę. Pozwala zarządzać funkcjami, których chcesz używać, i możesz wyłączyć funkcje, których nie potrzebujesz.

Głównym celem wtyczki jest bezpieczeństwo, wydajność i marketing.

Jednak wraz z rozwojem witryny możesz chcieć rozszerzyć ją poza Jetpack. Możesz potrzebować zaawansowanych funkcji oferowanych w innych wtyczkach WordPress innych firm.

W takich przypadkach warto przyjrzeć się alternatywom Jetpack dla określonych funkcji, których potrzebujesz.

Plusy i minusy wtyczki Jetpack

Pros and cons of using WordPress Jetpack plugin

Podobnie jak wszystkie rzeczy w życiu, wtyczka Jetpack ma swoje zalety i wady, o których należy pamiętać wybierając alternatywy Jetpack.

Zalety korzystania z wtyczki Jetpack

Są to zalety korzystania z wtyczki Jetpack na swojej stronie WordPress.

  • Jedna wtyczka do rządzenia nimi wszystkimi. Dostajesz wszystkie niezbędne funkcje w jednym łatwym do zarządzania pakiecie.
  • Jetpack jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wydajności z Automattic ‘ s (Firma za Jetpack i WordPress.com) potężna Infrastruktura działająca w tle.
  • Ma ładniejszy interfejs użytkownika niż typowe wtyczki WordPress.

Wady korzystania z wtyczki Jetpack

Poniżej przedstawiono wady korzystania z wtyczki Jetpack WordPress na swojej stronie internetowej.

  • Korzystanie z Jetpack wymaga utworzenia WordPress.com konto.
  • Jetpack core jest darmowy, ale wiele jego funkcji wymaga płatnej subskrypcji.
  • Ma ograniczoną funkcjonalność poczty e-mail. Nie możesz wysłać wiadomości e-mail do subskrybentów bez opublikowania posta na blogu.
  • Twoja strona staje się zależna od jednej wtyczki, co utrudnia jej zastąpienie w przyszłości.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze alternatywy Jetpack, które można zainstalować na swojej stronie internetowej.

1. WPForms

WPForms Jetpack alternative

WPForms jest najlepszą alternatywą dla funkcjonalności formularza Jetpack. Jest to najlepsza wtyczka do formularzy kontaktowych WordPress i jest używana przez ponad 4 miliony stron internetowych.

Darmowa wersja wtyczki, WPForms Lite, umożliwia łatwe dodawanie formularzy kontaktowych do witryny WordPress.

WPForms zawiera piękny Kreator formularzy typu przeciągnij i upuść oraz gotowe szablony formularzy. Dodawanie formularzy do postów na blogu i stron jest proste dzięki dołączonemu shortcode lub za pomocą bloku treści WPForms.

Dostępna jest również wersja premium wtyczki, która zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak warunkowe formularze logiczne, przesyłanie plików, dodatkowe szablony formularzy, rejestracja i zarządzanie użytkownikami i wiele innych.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress.

2. AIOSEO

AIOSEO Jetpack alternative

Jetpack oferuje ograniczoną funkcjonalność SEO, nawet dla użytkowników na płatnych planach. Będziesz potrzebował jednego z płatnych planów, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji optymalizacji pod kątem wyszukiwarek Jetpack.

AIOSEO jest doskonałą alternatywą dla funkcji SEO Jetpack. Jest to najlepsza wtyczka i zestaw narzędzi SEO na rynku i cieszy się zaufaniem ponad 2 milionów użytkowników WordPress.

Darmowa wtyczka All in One SEO zapewnia kompletne narzędzia SEO WordPress, w tym mapy witryn XML, fragmenty rozbudowane, podgląd SEO, analizę treści i wiele innych.

Wersja Premium AIOSEO zapewnia dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi SEO, image SEO, local SEO, WooCommerce SEO i innych.

Aby uzyskać pełne instrukcje konfiguracji krok po kroku, zobacz nasz przewodnik dotyczący instalacji i konfiguracji wtyczki AIOSEO.

3. MonsterInsights

MonsterInsights Jetpack alternative

Jetpack jest wyposażony we wbudowany moduł statystyk. Jednak nie jest tak potężny jak Google Analytics.

Jeśli chcesz zintegrować Google Analytics z Jetpack, musisz uaktualnić do planów bezpieczeństwa lub kompletnych.

Najlepszą alternatywą dla funkcjonalności statystyk strony Jetpack jest MonsterInsights.

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress i ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji. Zapewnia dane analityczne w czasie rzeczywistym, szczegółowe dane na poziomie strony, śledzenie e-commerce, łatwe testowanie A/B i wiele innych.

Dostępna jest również bezpłatna wersja wtyczki, która pozwala bez wysiłku dodawać dane Google Analytics do WordPress.

Dołączone narzędzia do raportowania usuwają puszkę i pokazują tylko statystyki, które mają znaczenie, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, co działa na Twoim blogu WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak dodać Google Analytics do WordPress.

4. UpdraftPlus

UpdraftPlus Jetpack alternative

Jetpack oferuje automatyczne codzienne kopie zapasowe, ale są one dostępne tylko dla płatnych planów. UpdraftPlus to jedna z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress na rynku i świetna alternatywa dla funkcji tworzenia kopii zapasowych Jetpack.

Ponad 3 miliony witryn WordPress korzysta obecnie z wtyczki.

UpdraftPlus pozwala szybko skonfigurować automatyczne kopie zapasowe dla całej witryny WordPress. Wtyczka obsługuje regularnie zaplanowane kopie zapasowe i kopie zapasowe na żądanie. Możesz nawet tworzyć kopie zapasowe określonych plików witryny.

Możesz automatycznie przechowywać swoje kopie zapasowe w kilku lokalizacjach w chmurze, w tym na Dysku Google, Dropbox, Rackspace, S3 i innych. Pozwala również przywrócić kopie zapasowe witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Darmowa wersja wtyczki umożliwia tworzenie kopii zapasowych witryny za pomocą jednego kliknięcia.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny WordPress za pomocą UpdraftPlus.

5. Akismet

Akismet Jetpack alternative

Jetpack ma funkcję antyspamową dla planów premium, ale musisz uaktualnić do planów bezpieczeństwa lub ukończyć. W przeciwnym razie musisz dodać ochronę przed spamem za $ 9.95 miesięcznie.

Najlepszą alternatywą dla filtrowania spamu jest darmowa wtyczka Akismet. Jest to najlepsza wtyczka filtrująca spam na rynku i powinna być wstępnie zainstalowana z WordPress.

Automatycznie filtruje wszystkie komentarze WordPress, aby złapać spam. Co znacznie zmniejsza liczbę komentarzy spamowych, które musisz moderować.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zwalczać spam komentowania w WordPress.

6. SeedProd Lite

SeedProd Jetpack alternative

Jetpack oferuje funkcje dostosowywania witryn bez kodu, które umożliwiają tworzenie strony głównej, postów na blogu, pasków bocznych i innych. Jednak opcje dostosowywania są ograniczone.

Prawdopodobnie będziesz chciał użyć wtyczki do tworzenia stron WordPress do tworzenia niestandardowych stron.

Darmowa wtyczka SeedProd Lite zastępuje funkcję dostosowywania bez kodu i pozwala budować niestandardowe strony za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania stron.

Ma unikalne funkcje, takie jak bloki specyficzne dla strony, wstępnie zbudowane sekcje, aby przyspieszyć proces tworzenia strony i współpracuje z dowolnym motywem WordPress.

Istnieje również wersja premium wtyczki, która oferuje szablony premium, integracje, dodatkowe bloki treści i inne.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia niestandardowych stron w WordPress.

7. Sucuri

Sucuri

Jetpack skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania tylko wtedy, gdy posiadasz odpowiednie zabezpieczenia lub kompletne plany. W przeciwnym razie musisz dodać skanowanie zabezpieczeń za dodatkowe $ 7.95 miesięcznie.

Najlepszą alternatywą jest wtyczka bezpieczeństwa Sucuri. Sucuri jest liderem w branży zabezpieczeń WordPress i jest jedną z najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Oferuje również najlepszą zaporę WordPress, która blokuje podejrzaną aktywność, zanim dotrze do twojej witryny.

Wykorzystaliśmy Sucuri, aby zablokować ponad 450 000 ataków w zaledwie 3 miesiące.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku dotyczący poprawy bezpieczeństwa WordPress.

8. OptinMonster

OptinMonster Jetpack alternative

Jetpack niedawno dodał rozszerzenie CRM dla użytkowników wtyczki Jetpack. Pozwala to użytkownikom zarówno zbierać i zarządzać potencjalnych klientów. Aby uzyskać dostęp do najbardziej przydatnych funkcji, musisz przejść na plan premium.

Jeśli potrzebujesz funkcjonalności CRM, najlepszym rozwiązaniem jest użycie istniejącego dostawcy CRM wraz z narzędziem do generowania leadów.

OptinMonster jest jedną z najlepszych wtyczek do generowania leadów dla WordPressa.

Pozwala tworzyć wysoko konwertujące wyskakujące okienka i formularze rejestracji e-mail, aby zmienić odwiedzających w subskrybentów i klientów.

Znajdziesz profesjonalnie zaprojektowane szablony, unikalne spin the wheel i wyskakujące okienka tak / nie, aby jeszcze bardziej poprawić konwersje.

Dostępna jest również darmowa wtyczka OptinMonster. Możesz utworzyć darmowe konto, jeśli zarejestrujesz się za pośrednictwem wtyczki. Jest wyposażony w funkcje, które umożliwiają dodawanie wyskakujących okienek o wysokiej konwersji do witryny.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia listy e-mail w WordPress z OptinMonster.

9. Stały Kontakt

Constant Contact Jetpack alternative

E-mail marketing jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na promocję firmy i pozostawanie w kontakcie z klientami. Jeśli jeszcze nie zacząłeś, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego tworzenie listy e-mail jest tak ważne.

Jetpack oferuje ograniczoną funkcjonalność poczty e-mail. Jedynym sposobem wysyłania wiadomości e-mail jest powiadomienie subskrybentów, że opublikowałeś nowy post na blogu. Porównaj to z prawdziwą listą e-mail, na której możesz wysyłać e-maile do subskrybentów, kiedy tylko chcesz.

Najlepszą alternatywą dla funkcji poczty elektronicznej Jetpack jest stały kontakt. Jest to jedna z najlepszych usług e-mail marketingu na rynku.

Pozwala łatwo zarządzać listą e-mail. Wtyczka ma wbudowane funkcje śledzenia, raportowania i segmentacji, a nawet może zintegrować się z kampanią Facebook ads.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia listy e-mail w WordPress.

Alternatywa: SendinBlue to dobra alternatywa, jeśli chcesz czegoś bardziej zaawansowanego, ale jest to droższe.

10. PushEngage

PushEngage Jetpack alternative

Jetpack ma funkcję subskrypcji, która powiadamia użytkowników, gdy nowy post zostanie opublikowany. PushEngage jest najlepszą alternatywą dla funkcji subskrypcji witryny Jetpack.

Darmowa wersja PushEngage pozwala skonfigurować powiadomienie push, które automatycznie powiadomi użytkowników, gdy opublikujesz nowy post. Odwiedzający otrzymają powiadomienie, nawet jeśli nie ma ich na twojej stronie.

Istnieje również wersja premium wtyczki zaprojektowana, aby pomóc ci generować większe przychody i uzyskiwać wyższe konwersje z powiadomień push.

Instrukcje konfiguracji krok po kroku znajdziesz w naszym przewodniku dotyczącym dodawania powiadomień push do WordPress.

11. Smash Balloon Feed Plugins

Smash Balloon Jetpack alternative

Jetpack ma kilka różnych rozszerzeń do dodawania funkcji mediów społecznościowych do twojej witryny.

Najlepszą alternatywą dla tej funkcji jest Smash Balloon. Jest to najlepsza wtyczka do kanałów społecznościowych dla WordPress i łatwo pozwala dodać kanały społecznościowe do WordPress.

Facebook Instagram, Twitter i YouTube są dostępne w Twojej witrynie WordPress.

Znajdziesz układy reagujące na urządzenia mobilne, których możesz użyć, aby dopasować je do istniejącej marki. Ponadto możesz użyć różnych opcji wyświetlania, aby zwiększyć zaangażowanie i pokazać swój dowód społeczny.

Facebook i Instagram oEmed problem, dzięki czemu można kontunuować osadzanie treści, wklejając adresy URL postów do edytora. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest użycie Jetpack.

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube i kanały bezpłatne wersje Smash Balloon pozwalają dodawać niestandardowe kanały Facebook, Instagram, Twitter, i kanały YouTube na swojej stronie.

Ułatwia to wybór konkretnych kanałów społecznościowych, które chcesz wyświetlić.

Wersje premium każdej z bezpłatnych wtyczek umożliwiają dodawanie kanałów społecznościowych z dodatkowymi opcjami dostosowywania, szablonami i innymi.

12. WP do bufora

WP to Buffer

Jetpack ma funkcję planowania o nazwie Publicize, która pozwala zaplanować posty w mediach społecznościowych z wyprzedzeniem. To fajna funkcja, ale musisz być użytkownikiem premium, aby ją uzyskać.

Najlepszą alternatywą dla tej funkcji planowania jest wtyczka WP do bufora. Pozwala podłączyć witrynę WordPress do bufora i automatycznie zaplanować posty WordPress do udostępniania na profilach mediów społecznościowych.

Bufor to platforma do zarządzania mediami społecznościowymi, która pozwala zaplanować posty w mediach społecznościowych przez cały dzień. Oszczędza to czas, który w przeciwnym razie poświęciłbyś na ręczne udostępnianie artykułów w mediach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zaplanować posty WordPress dla mediów społecznościowych z buforem.

13. Współdzielone Liczby

Shared counts Jetpack alternative

Jetpack oferuje kilka różnych rozszerzeń mediów społecznościowych do dodawania przycisków udostępniania społecznościowego do postów i obszarów widżetów.

Najlepszą alternatywą jest wtyczka Shared Counts. Jest to jedna z najlepszych wtyczek mediów społecznościowych dla WordPress i nie wpłynie negatywnie na szybkość ładowania ani wydajność witryny.

Obsługuje najpopularniejsze sieci społecznościowe, w tym Facebook, Pinterest, Twitter, LinkedIn i Yummly. Możesz nawet wyświetlić całkowitą liczbę udziałów, którą post otrzymał w celu potwierdzenia społecznego.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania przycisków udostępniania społecznościowego w WordPress.

YARPP Jetpack alternative

Wtyczka Yet Another Related Posts to najlepsza wtyczka do WordPress related posts na rynku i idealna alternatywa dla funkcji powiązanych postów jetpack.

Jest używany przez ponad witryny 100,000 WordPress i obsługuje zarówno wyświetlanie miniatur, jak i tekstu powiązanych postów. Możesz zwiększyć liczbę wyświetleń strony o 10% za pomocą tej wtyczki.

Oferuje pełną kontrolę nad tym, jak i gdzie wyświetlasz powiązane posty w WordPress. Obsługuje nawet niestandardowe typy postów i może dodawać powiązane posty w kanałach RSS.

15. Galeria Envira

Envira Gallery

WordPress pozwala użytkownikom osadzać obrazy i tworzyć galerie obrazów. Domyślne opcje galerii są jednak dość ograniczone.

Jetpack ulepsza natywną funkcjonalność, pozwalając użytkownikom tworzyć kafelkowe galerie,karuzele obrazów i inne.

Galeria Envira jest najlepszą alternatywą dla responsywnych galerii Jetpack i jest jedną z najlepszych wtyczek galerii WordPress.

Jest bardzo przyjazny dla początkujących i używa kreatora przeciągnij i upuść, aby pomóc Ci szybko tworzyć responsywne galerie zdjęć.

Wtyczka jest również wyposażona w bibliotekę szablonów i unikalne funkcje, takie jak wyskakujące okienka lightbox i leniwe Ładowanie.

Dla tych, którzy mają ograniczony budżet, dostępna jest bezpłatna wersja wtyczki, która pozwala dodawać responsywne galerie obrazów do twojej witryny.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak utworzyć galerię zdjęć w WordPress.

16. UptimeRobot

UptimeRobot Jetpack alternative

UptimeRobot nie jest wtyczką, ale narzędziem do monitorowania witryny, które można wykorzystać jako alternatywę dla narzędzia monitorującego Jetpack.

Istnieje bezpłatny plan, który będzie sprawdzał czas działania Twojej witryny co 5 minut, a płatny plan będzie sprawdzał Twoją witrynę co 60 sekund. Plan advanced może również wysyłać alerty za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail, połączeń głosowych i innych.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak monitorować czas pracy serwera WordPress.

17. Cloudflare

Cloudflare

Jetpack CDN obsługuje obrazy witryny za pośrednictwem serwera CDN, aby zoptymalizować wydajność witryny. Cloudflare jest idealnym zamiennikiem usługi CDN Jetpack.

Poprawia szybkość i wydajność witryny, obsługując statyczne treści za pośrednictwem globalnego CDN.

Jest to jedna z najlepszych usług CDN WordPress, która oferuje bezpłatny CDN i podstawową ochronę przed atakami DDOS. Zapewnia również świetną darmową alternatywę dla ochrony przed atakami brute force w Jetpack.

Plany Premium są dostępne dla użytkowników, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo, optymalizację obrazu i 100% czasu pracy.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, Jak skonfigurować bezpłatny CloudFlare CDN w WordPress.

18. Easy Updates Manager

Easy updates manager jetpack alternative

Easy Updates Manager pozwala zastąpić funkcję automatycznej aktualizacji wtyczek Jetpack. Pomaga łatwo zarządzać wszystkimi aktualizacjami rdzenia, motywu i wtyczek WordPress.

Z jednego pulpitu nawigacyjnego można włączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje. Możesz także automatycznie aktualizować motywy i wybrać wtyczki, które chcesz automatycznie aktualizować.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat lepszego zarządzania automatycznymi aktualizacjami WordPress.

19. Catch Infinite Scroll

Catch Infinite Scroll Jetpack alternative

Wtyczka Catch Infinite Scroll została zainspirowana funkcją nieskończonego przewijania Jetpack, co czyni ją idealną alternatywą.

Wtyczka automatycznie załaduje zawartość, gdy użytkownicy przewijają stronę w dół, lub możesz dodać przycisk “Załaduj więcej”. Możesz także wybrać, czy chcesz, aby użytkownicy klikali lub przewijali, aby załadować zawartość, dodać niestandardowy obraz lub tekst wczytywania i nie tylko.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania nieskończonego przewijania do witryny WordPress.

20. Adsanity

Adsanity Jetpack alternative

Jetpack ma program reklamowy, który umożliwia automatyczne dołączanie reklam do treści, Jeśli korzystasz z planów zabezpieczeń lub kompletnych. Możesz wybrać, gdzie chcesz wyświetlać reklamy z predefiniowanego zestawu opcji.

Najlepszą alternatywą dla tej funkcjonalności jest wtyczka Adsanity. Jest to jedna z najlepszych wtyczek do zarządzania reklamami dla WordPress.

Ta przyjazna dla początkujących wtyczka umożliwia wstawianie reklam do witryny i widżetów oraz łatwe zarządzanie nimi. Obsługuje reklamy sprzedawane bezpośrednio przez Ciebie i zewnętrzne sieci reklamowe, takie jak Google Adsense.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat zarządzania reklamami w WordPress z AdSanity.

21. Simple Custom CSS

Simple custom CSS Jetpack alternative

WordPress ma wbudowaną funkcjonalność, która pozwala edytować CSS witryny za pomocą dostosowywania. Jetpack wykorzystuje tę funkcję i dodaje więcej funkcjonalności.

Najlepszą alternatywą dla dodawania CSS do witryny jest prosta Niestandardowa wtyczka CSS. Ta wtyczka zachowa twoje zmiany CSS i zastosuje je do dowolnego motywu, którego używasz.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik, Jak dodać niestandardowy CSS do swojej witryny WordPress.

22. SearchWP

SearchWP jetpack alternative

Jetpack ma funkcję Premium search addon, która daje użytkownikom bardziej zaawansowaną opcję wyszukiwania w celu znalezienia treści w Twojej witrynie. Cena zależy od wielkości witryny i zaczyna się od $5 miesięcznie.

Najlepszą alternatywą jest wtyczka SearchWP. Jest to jedna z najlepszych wtyczek wyszukiwania WordPress na rynku.

Jest bardzo łatwy w użyciu i umożliwia przeszukiwanie praktycznie wszystkich treści. Będziesz mieć pełną kontrolę nad algorytmem wyszukiwania i przypisać wagę, które typy treści są najbardziej wartościowe.

Wtyczka zapewnia również dostęp do danych wyszukiwania, dzięki czemu możesz zobaczyć, co odwiedzający znajdują, a czego nie, a następnie wykorzystać te dane do poprawy treści.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze alternatywy dla wtyczki Jetpack w Twojej witrynie WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę wtyczek WordPress dla małych firm i najlepsze wtyczki WooCommerce dla sklepów internetowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…