Szukasz pomysłów na biznes online, aby uzyskać dodatkowy dochód z boku? Internet oferuje wiele możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej lub znalezienia satysfakcjonującej kariery. W tym artykule pokażemy niektóre ze sprawdzonych i łatwych do rozpoczęcia pomysłów biznesowych online, które faktycznie zarabiają pieniądze.

Proven and easy to start business ideas

Dlaczego warto założyć firmę Online?

Technologia jest często obwiniana za zabijanie tradycyjnych firm i miejsc pracy. Jednak jednocześnie te nowe technologie tworzą mnóstwo nowych miejsc pracy i możliwości biznesowych gotowych do podjęcia przez każdego.

Rozpoczęcie działalności online jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możesz to zrobić w zaciszu swojego domu za pomocą komputera i połączenia z Internetem. Nie ma potrzeby, aby inwestować ogromne kwoty pieniędzy, aby rozpocząć.

Uwaga: Jeśli ktoś ci powie, że możesz zainwestować dużo pieniędzy i pójść na skróty / szybko zdobyć Ricka, to prawdopodobnie jest to oszustwo. Trzymaj się od tego z daleka.

Pomysły, którymi dzielimy się w tym artykule, dotyczą budowania legalnych firm online, a nadal będziesz musiał ciężko pracować, aby odnieść sukces.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym sprawdzonym i łatwym do rozpoczęcia pomysłom biznesowym online, które faktycznie zarabiają pieniądze.

1. Załóż bloga i zarabiaj na nim

Starting a blog

Blogi są jednym z najbardziej udanych sposobów na rozpoczęcie działalności online. Blogerzy tacy jak Darren Rowse, John Lee Dumas i Pat Flynn zarabiają sześciocyfrowe dochody i nie są sami. Nasz założyciel, Syed Balkhi, zbudował ośmiocyfrowy biznes online, który rozpoczął się od bloga. Istnieją również tysiące blogerów prowadzących bardzo udane blogi jako ich pełnoetatowy biznes online.

Bardzo łatwo jest założyć bloga i istnieje mnóstwo sposobów na zarabianie na nim pieniędzy. Jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania na swoim blogu jest wyświetlanie reklam za pomocą Google AdSense.

Chociaż możesz założyć bloga w mniej niż 30 minut, musisz nad nim popracować, aby odnieść sukces. Będziesz musiał regularnie oferować odbiorcom użyteczne, zabawne i angażujące treści (zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak założyć bloga).

Na szczęście Istnieje mnóstwo pomysłów na blogu, których możesz użyć do konsekwentnego tworzenia treści. Wraz z rozwojem Twojego bloga będziesz mógł zarabiać na nim również za pomocą innych strategii.

Będziesz także mógł i używać go jako platformy do uruchamiania innych firm online.

2. Zostań Marketerem afiliacyjnym

Affiliate marketer

Marketerzy Affiliate prowizji sprzedaży polecając produkty lub usługi innych osób.

Większość marketerów afiliacyjnych poleca te produkty i usługi, prowadząc własne blogi, strony internetowe i listy e-mail. Muszą nauczyć się różnych strategii marketingowych online, takich jak SEO i content marketing, aby zbudować publiczność.

Aby rozpocząć, postępuj zgodnie z naszym ostatecznym affiliate marketing przewodnik z instrukcjami krok po kroku dla początkujących.

3. Tworzenie i sprzedaż kursów Online

Sell online courses

Jeśli jesteś w czymś szczególnie dobry, to dlaczego nie uczyć innych i zrobić z tego karierę? Sprzedaż kursów online to kolejny popularny sposób na rozpoczęcie działalności online.

Wielu użytkowników woli szybko zdobywać umiejętności i wiedzę, przystępując do kursów online. Tworzenie kursu online stało się o wiele łatwiejsze dzięki oprogramowaniu LMS. Platformy te umożliwiają tworzenie interaktywnych kursów za pomocą łatwych w zarządzaniu narzędzi dla klas, studentów, materiałów szkoleniowych i innych.

Najlepsze jest to, że nie musisz pisać ani jednej linii kodu, aby zbudować stronę internetową kursu.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia kursu online za pomocą WordPress.

4. Zbuduj sklep Ecommerce

Start an eCommerce store

Sprzedaż rzeczy online nigdy nie była łatwiejsza. Każdy może łatwo stworzyć sklep internetowy w kilka minut i zacząć sprzedawać produkty.

Produkty te mogą być towarami fizycznymi (rzeczy, które wymagają wysyłki) Lub cyfrowymi plikami do pobrania, takimi jak e-booki, muzyka, oprogramowanie i inne.

Zanim zaczniesz, musisz zrobić swoje badania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w burzy mózgów:

  • Znajdź niszę o wysokim popycie i niskiej konkurencji
  • Pomyśl o sposobach, w jaki wyróżnisz swój sklep eCommerce, robiąc rzeczy, których nie robią inne sklepy eCommerce.
  • Pomyśl o kosztach związanych z dostarczaniem produktów od producenta do klientów. Wybierz model cenowy,aby Twoje produkty mogły konkurować i oferować klientom wysoką wartość. Wreszcie, ale nie najmniej, Twoje marże zysku muszą być wystarczająco rozsądne, aby zapewnić, że Twoja firma może utrzymać i rozwijać się w dłuższej perspektywie.

Musisz również wybrać platformę dla swojego sklepu eCommerce. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie pracy jest użycie Shopify lub WooCommerce. Obie są świetnymi platformami. Stworzyliśmy porównanie z ich zaletami i wadami (zobacz Shopify vs WooCommerce, aby dowiedzieć się więcej).

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak stworzyć sklep internetowy w mniej niż 30 minut.

5. Twórz stronę członkowską

make a membership website

Witryny członkowskie zarabiają, sprzedając subskrypcje z dostępem do treści premium i funkcji społecznościowych. Zamiast polegać na przychodach z reklam, możesz pozwolić użytkownikom na bezpośrednie wsparcie swojej witryny płatnymi członkostwami.

Istnieje wiele rodzajów witryn członkowskich. Na przykład niektóre witryny członkowskie zapewniają użytkownikom dostęp do ekskluzywnych treści tylko dla członków. Inne zapewniają użytkownikom dostęp do funkcji społecznościowych, takich jak forum, grupa na Facebooku lub grupa Slack.

Musisz znaleźć odpowiednią niszę dla swojej witryny członkowskiej. Musi być wystarczająco cenny, aby użytkownicy za niego zapłacili.

Istnieje wiele programów członkowskich, które mogą pomóc w łatwym budowaniu dowolnej społeczności online. Możesz wybierać różne modele subskrypcji, zarządzać użytkownikami, otrzymywać płatności online i nie tylko.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz najlepszy przewodnik tworzenia strony internetowej Członkostwa z instrukcjami krok po kroku dla początkujących.

6. Twórz stronę Drop Shipping

Drop shipping łączy marketing afiliacyjny i e-commerce. Zasadniczo tworzysz sklep internetowy, aby sprzedawać produkty innych osób za prowizję. Będziesz prowadzić sklep internetowy bez zarządzania zapasami lub wysyłką.

Największą zaletą prowadzenia działalności drop shipping jest niska bariera wejścia, minimalne inwestycje i niewiele lub bez kłopotów. Jednak jedną z wad jest to, że będziesz ciężko pracować, aby sprzedawać produkty innych ludzi przy mniejszej marży zysku.

Większość firm drop shipping ostatecznie rozpocząć sprzedaż własnych produktów, aby zdywersyfikować swoją działalność i zwiększyć swoje zyski.

7. Stwórz tablicę ofert pracy Online

Job board

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie jest budowanie strony poszukiwania pracy. Strona internetowa job board pomaga łączyć osoby poszukujące pracy z pracodawcami za niewielką opłatą.

Istnieje wiele internetowych wyszukiwarek pracy, co oznacza, że będziesz musiał znaleźć konkretną niszę, aby wyróżnić swoją tablicę pracy. Na przykład możesz utworzyć tablicę zadań specjalnie dla programistów internetowych lub opiekunek dla zwierząt.

Możesz pobierać niewielką opłatę za każdą ofertę pracy opublikowaną przez pracodawców, oferować firmom pakiety do publikowania wielu ofert lub pobierać od osób poszukujących pracy opłaty za przesyłanie CV.

Istnieje wiele wtyczek job board do WordPressa, które pozwalają łatwo uruchomić własną firmę job board.

8. Twórz stronę Micro-Job

Witryna micro-job pozwala zarabiać pieniądze, łącząc pracodawców z freelancerami i kontrahentami. Pozwala to na zarabianie pieniędzy w oparciu o ogólną cenę wymienionej pracy. Popularne strony internetowe z mikro ofertami pracy, takie jak Fiverr, PeoplePerHour, UpWork i inne, generują miliony dolarów przychodów każdego roku.

Zasadniczo będziesz działał jako pośrednik między pracodawcami a freelancerami. Otrzymasz wynagrodzenie od pracodawców za każdą pracę, a po pobraniu prowizji resztę zapłacisz freelancerom po zakończeniu pracy.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących, jak uruchomić witrynę mikro-pracy, taką jak Fiverr z WordPress.

9. Zostań specjalistą SEO

SEO expert

SEO lub Search engine Optimization pomaga właścicielom witryn uzyskać więcej odwiedzających z wyszukiwarek. Jest to umiejętność, która wymaga ciągłego uczenia się i nadążania za najnowszymi trendami. Specjaliści SEO mogą prowadzić własne agencje, pracować jako freelancerzy lub dołączyć do firmy jako pracownik na pełny etat.

Możesz zostać specjalistą SEO, prowadząc własne udane strony internetowe lub uzyskując certyfikaty online. Klientów można znaleźć na stronach freelancerskich takich jak UpWork i Freelancer.com.

SEO jest bardzo konkurencyjną branżą i musisz jak najlepiej wykorzystać najlepsze narzędzia SEO dostępne na rynku. Musisz także nauczyć się podstawowych technik SEO WordPress, narzędzi do badania słów kluczowych i narzędzi do marketingu treści.

10. Zrób blog kulinarny lub przepisowy

Make a food and recipe blog

Blogi z jedzeniem i przepisami to lukratywna nisza blogowa i świetna okazja biznesowa online. Blogi kulinarne i kulinarne wykorzystują różne techniki do generowania przychodów, takie jak korzystanie z Google AdSense, marketing afiliacyjny, sprzedaż książek kulinarnych lub prowadzenie sklepu internetowego.

Musisz być pasjonatem jedzenia i gotowania. Jest to konkurencyjna nisza, więc musisz pomyśleć o sposobach, aby twój blog kulinarny był wyjątkowy i interesujący.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku na temat tworzenia bloga z jedzeniem i zarabiania na przepisach.

11. Zostań programistą WordPress

WordPress to najpopularniejszy na świecie Kreator stron internetowych. Zasila ponad 30% wszystkich stron internetowych. Oznacza to, że z platformy korzystają miliony firm na całym świecie.

To ogromne użycie oznacza, że na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na programistów WordPress. WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że każdy może pisać dla niego kod, tworzyć motywy i tworzyć wtyczki WordPress.

Jako programista WordPress możesz dołączyć do najlepszych firm WordPress, dużych marek za pomocą WordPress lub uruchomić własną agencję rozwoju WordPress.

Będziesz musiał nauczyć się PHP, JavaScript, CSS i HTML. Istnieje wiele książek, samouczków wideo WordPress, kursów online i samouczków WordPress, które pomogą Ci zacząć.

12. Zbuduj Rynek Online

Innym sprawdzonym i łatwym do rozpoczęcia pomysłem na biznes jest stworzenie strony internetowej na rynku internetowym. Strony te zarabiają pieniądze, umożliwiając użytkownikom tworzenie własnych mini-sklepów i sprzedaż produktów.

Aby przyciągnąć sprzedawców, możesz wybrać niszę o wysokim popycie z niższą konkurencją. Spraw, aby Twoja platforma była wyjątkowa i atrakcyjna zarówno dla sprzedawców, jak i klientów, oferując lepsze wrażenia użytkownika i wsparcie.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym samouczkiem krok po kroku, jak stworzyć witrynę online marketplace za pomocą WordPress.

13. Zostań grafikiem

Graficy zarabiają, tworząc obrazy, logotypy firm, projekty stron internetowych, strony sprzedażowe i wiele innych. Jest to ogromny przemysł z mnóstwem możliwości biznesowych i zawodowych.

Aby zostać grafikiem, musisz nauczyć się korzystać z profesjonalnych narzędzi do projektowania, takich jak Adobe Illustrator, Photoshop itp. Istnieje mnóstwo szkół zawodowych, szkół wyższych i uniwersytetów oferujących kursy, które pomogą Ci zacząć.

Aby promować swoją karierę w projektowaniu graficznym, musisz stworzyć portfolio, które zaprezentuje twoją pracę i umiejętności.

14. Załóż blog o modzie

Start a fashion blog

Interesują Cię najnowsze trendy i nowości w modzie? Dlaczego nie użyć go do stworzenia bloga o modzie i zarabiania na nim pieniędzy.

Blogi o modzie przyciągają mnóstwo reklamodawców, najlepszych marek i promotorów. Nie tylko pozwalają zarabiać pieniądze, można również stać się wpływowym i uzyskać inne korzyści / korzyści, takie jak darmowe ubrania, zaproszenia do ekskluzywnych pokazów, i więcej.

Aby rozpocząć, zobacz nasz kompletny przewodnik krok po kroku, jak założyć blog o modzie i zarabiać na nim pieniądze.

15. Zostań content Marketerem

Marketerzy treści pomagają firmom promować swoje produkty i usługi, generując użyteczne i bardzo angażujące treści. Wszystkie firmy potrzebują treści, aby przyciągnąć klientów. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na marketerów treści, które nie oczekuje się spowolnić w najbliższym czasie.

Marketerzy treści są dobrzy w pisaniu treści, ale nie są tylko blogerami. Specjalizują się w znajdowaniu pomysłów na treści, które przyciągną więcej odwiedzających i potencjalnych klientów na stronę internetową.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tym najlepszym przewodnikiem dotyczącym content marketingu z instrukcjami krok po kroku dla początkujących.

16. Zostań ekspertem PPC

PPC to skrót od Pay-per-Click advertising, gdzie reklamodawcy płacą za swoje reklamy, gdy użytkownicy klikają na nie. Jednak nie wszyscy właściciele firm wiedzą, jak skutecznie prowadzić te kampanie, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Eksperci PPC pomagają firmom prowadzić kampanie reklamowe pay-per-click na platformach takich jak Google AdWords. Pomagają znaleźć odpowiednie słowa kluczowe i atrybuty, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji w reklamy.

Możesz nauczyć się PPC prowadząc własne kampanie reklamowe oraz czytając materiały dostępne w Internecie. Istnieją programy certyfikacji online, które można podjąć, aby pokazać swoje umiejętności.

Aby znaleźć pracę PPC, możesz użyć popularnych stron freelancerskich, w których firmy aktywnie szukają ekspertów PPC.

17. Rozpocznij Podcast

Start a podcast

Podcast to epizodyczna seria plików audio, które użytkownicy mogą subskrybować, aby pobrać i posłuchać. Podcasty to świetny sposób na udany biznes online z wieloma możliwościami rozwoju.

Podcasty zarabiają dzięki reklamom, sponsoringom, partnerstwom i marketingowi afiliacyjnemu. Musisz znaleźć temat dla swojego podcastu, który jest interesujący i angażujący, dzięki czemu możesz uczynić swój podcast wyjątkowym.

Stworzyliśmy kompletny przewodnik dla początkujących, jak rozpocząć podcast z instrukcjami krok po kroku.

18. Twórz stronę z recenzjami

Dokonywanie strona internetowa opinie to kolejna dobra okazja biznesowa online. Jedna z najpopularniejszych witryn przeglądowych, TripAdvisor, jest uważana za wartą ponad 12 miliardów dolarów.

Jest to jednak przemysł wysoce konkurencyjny, co oznacza, że będziesz musiał znaleźć konkretną niszę o niskiej konkurencji. Możesz zarabiać pieniądze poprzez marketing partnerski, wyświetlanie reklam lub publikowanie płatnych recenzji.

Aby rozpocząć, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak zrobić niszową stronę recenzji.

19. Kupuj i sprzedawaj nazwy domen

Nazwy domen są wymagane do stworzenia strony internetowej. Jednak po zarejestrowaniu nazwy domeny masz prawo do korzystania z niej tak długo, jak chcesz. Wielu przedsiębiorców rejestruje nazwy domen, mając nadzieję sprzedać je po wyższej cenie, bardzo podobnej do nieruchomości.

Ten biznes online wymaga inwestycji i dużo cierpliwości, ponieważ będziesz trzymał te nazwy domen podczas oczekiwania na ofertę. Jest to bardzo konkurencyjny biznes, i trzeba będzie przeczytać jak najwięcej na ten temat, jak można przed wejściem.

20. Kupuj i sprzedawaj niszowe strony internetowe

Tworzenie stron internetowych i zarabianie na nich stało się o wiele łatwiejsze. Umożliwiło to wielu przedsiębiorcom z całego świata tworzenie udanych stron internetowych i sprzedawanie ich tak, jak sprzedałbyś każdą inną firmę.

Strony internetowe takie jak Flippa są doskonałym źródłem do kupowania i sprzedawania znanych stron internetowych. Upewnij się, że robisz swoje badania przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji. Znajdziesz mnóstwo zasobów na Flippa, które pomogą Ci nauczyć się podstaw.

Istnieje wiele możliwości, aby kupić niedostatecznie wykorzystywaną stronę internetową, zoptymalizować jej przychody / wzrost , a następnie odsprzedać ją za wyższą wielokrotność.

21. Stwórz stronę aukcyjną

Make an auctions website

Tworzenie serwisu aukcyjnego eBay like auctions to kolejny łatwy do rozpoczęcia pomysł na biznes online. Zasadniczo tworzysz stronę internetową, która zapewnia użytkownikom platformę do kupowania i sprzedawania produktów za pośrednictwem aukcji internetowych.

Możesz samodzielnie dodawać produkty do aukcji lub zezwalać innym sprzedawcom na prowadzenie własnych aukcji. Możesz pobierać od sprzedawców opłatę ryczałtową lub procentową za każdy przedmiot aukcji.

Aby rozpocząć, zobacz nasz samouczek krok po kroku, jak zbudować witrynę aukcyjną, taką jak eBay za pomocą WordPress.

22. Zostań YouTuberem

Jeśli lubisz robić filmy, zostanie YouTuberem to doskonała okazja biznesowa. YouTube to największa na świecie platforma hostingowa wideo, druga najpopularniejsza wyszukiwarka i ogromna globalna społeczność twórców treści.

Pozwala każdemu przesyłać swoje filmy, tworzyć kanały i zarabiać na reklamach, sponsoringach i ofertach. Niektórzy Youtuberzy zarabiają miliony dolarów każdego roku, a są tysiące youtuberów zarabiających sześciocyfrowy dochód.

Możesz tworzyć filmy na dowolny temat. Możesz przesyłać osobiste vlogi, kanały edukacyjne, takie jak List25 lub WPBeginner, Recenzje wideo, kanał gotowania lub prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć.

23. Zostań gwiazdą Instagram

Jeśli lubisz robić zdjęcia i robić filmy, powinieneś rozważyć Instagram, aby rozpocząć lukratywny biznes online. Użytkownicy Instagramu zarabiają znaczną ilość pieniędzy poprzez sponsoring, plasowanie produktów, adnotacje i wiele innych.

Będziesz potrzebował aparatu, podstawowych umiejętności edycji zdjęć i kreatywności, aby zacząć. Następnie potrzebujesz spójnej strategii, aby regularnie publikować nowe treści. Instagram Instagram jest jednym z najbardziej popularnych i najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie.

Będziesz także potrzebował strony internetowej ze stroną formularza kontaktowego, aby reklamodawcy mogli dotrzeć, aby kupić miejsca docelowe.

24. Zostań edytorem wideo

Video editor

Jeśli lubisz robić filmy i edytować je, ale nie chcesz otwierać kanału na YouTube, nadal możesz wykorzystać swoje umiejętności, aby pomóc innym firmom. Ze względu na ogromną popularność filmów z YouTube i Facebooka, firmy na całym świecie potrzebują profesjonalistów, którzy mogą edytować swoje filmy.

Możesz zacząć od szukania koncertów na stronach freelancerskich. Na początku będziesz pracować z przypadkowymi klientami, ale wkrótce potem będziesz miał kilku stałych klientów oferujących ci wystarczającą ilość pracy, aby pokryć swój czas. Następnie możesz rozwinąć swój biznes, Aby założyć agencję lub zatrudnić innych freelancerów do pomocy.

Nie wiesz, jak tworzyć i edytować filmy? Nie martw się istnieje wiele zasobów online oferujących bezpłatne i płatne samouczki i kursy. Możesz zainwestować trochę czasu, aby nauczyć się podstawowych umiejętności i od razu rozpocząć pracę.

25. Zostań narratorem

Narratorzy zapewniają talent głosowy twórcom wideo, filmowcom i innym producentom treści cyfrowych. Wiele kanałów YouTube aktywnie poszukuje ludzi do opowiadania filmów. Niektóre podstawowe szkolenia głosowe mogą pomóc ci łatwo rozpocząć dochodową karierę.

Będziesz potrzebował dobrej jakości mikrofonu (zalecamy Samson Mic lub Rhode Podcaster) i oprogramowania do nagrywania dźwięku, aby nagrać swoje nagrania głosowe. Następnie możesz wysłać pliki audio do klienta, aby mógł je wykorzystać w swoim wideo.

Możesz znaleźć pracę na stronach freelancerskich i bardzo szybko zbudować stały strumień klientów.

26. Oferta Wsparcia Technicznego

Czy lubisz pomagać ludziom na forach technologicznych? Jeśli tak, to można zbadać możliwości, aby uzyskać za to wynagrodzenie. Wiele firm internetowych aktywnie poszukuje dostawców wsparcia technicznego, aby pomóc swoim klientom.

Zasadniczo wystarczy zapoznać się z produktem i zacząć odpowiadać na pytania. Wiele firm korzysta z czatu na żywo lub systemu biletowego pomocy technicznej, aby odpowiedzieć na pytania klientów. Często te zadania są zdalne, co oznacza, że możesz pracować we własnym domu.

27. Zostań ekspertem od generowania leadów

Eksperci Lead generation pomagają firmom znaleźć potencjalnych nowych klientów lub potencjalnych klientów. Robią to za pomocą profesjonalnych narzędzi, takich jak OptinMonster do przechwytywania potencjalnych klientów lub zwiększenia współczynników konwersji.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak zrobić generowanie leadów w WordPress jak profesjonalista.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze i łatwe do rozpoczęcia pomysłów biznesowych online, które faktycznie zarabiają pieniądze. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową dla małej firmy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…