Po wyjęciu z pudełka WordPress jest wyposażony w widżet ostatnie posty do wyświetlania najnowszych treści na pasku bocznym i innych widgetyzowanych obszarach witryny. Jednak ustawienia i sterowanie domyślnym widżetem ostatnie posty są dość minimalne.

Dzięki możliwości nadania widżetowi tytułu, ustawienia liczby postów do wyświetlenia i opcji wyświetlania daty postu, nie ma zbyt dużej elastyczności w ofercie.

Instalacja wtyczki ostatnie posty może jednak dać ci o wiele większą kontrolę nad tym, jak twoje ostatnie posty są wyświetlane na pasku bocznym i innych widgetyzowanych obszarach Twojego motywu WordPress.

Uaktualniając główny widżet ostatnie posty, możesz wyświetlać polecane obrazy, zawierać niestandardowe typy postów, filtrować posty według kategorii lub wyświetlać inne posty tego samego autora.

Jeśli korzystasz z wielu witryn, możesz nawet wyświetlać ostatnie posty z innych witryn w sieci.

Jeśli cokolwiek z tego brzmi atrakcyjnie, jedna z tych wtyczek WordPress recent posts powinna pozwolić Ci wyświetlać najnowsze treści na wiele różnych sposobów, pomagając przyciągnąć więcej odwiedzających do innych postów w Twojej witrynie.

 • Ostatnie Posty Widget Rozszerzony

  Widget ostatnich postów Extended to popularna darmowa wtyczka, która dodaje kolejny widget ostatnich postów do twojej witryny z mocniejszym zestawem kontrolek do wyświetlania treści na pasku bocznym i innych obszarach widgetów.

  Lista ostatnich postów może być również wyświetlana w Twoich postach i stronach za pomocą krótkiego kodu.

  Ta wtyczka dodaje nowe kontrolki do widżetu ostatnie posty, które pozwalają wybrać, które taksonomie mają źródło postów; czy pokazać miniatury postów, a jeśli tak, to jaki rozmiar; jakie typy postów uwzględnić; czy pokazać fragment postu, czy nie, a jeśli tak, jakiej długości; a także czy wyświetlić datę lub względny wiek postu.

  Inne funkcje wtyczki widget Ostatnie posty, które nie są często spotykane w innych miejscach, obejmują możliwość przekształcenia tytułu widgetu w link i dodania HTML lub tekstu przed i po liście ostatnich postów. Istnieje również Pole na widżecie do dodawania niestandardowego CSS, aby zmienić jego wygląd.

  Ustawienia i kontrola tego widżetu sprawiają, że jest to bardzo elastyczny wybór, który powinien pozwolić Ci zbudować dokładną listę ostatnich postów, której potrzebujesz dla swojej witryny WordPress.

  Interesują Cię Ostatnie posty widget Rozszerzony?

  Szczegóły
 • Zaawansowane Losowe Posty Widget

  Advanced Random Posts Widget to kolejna darmowa wtyczka, która wyświetla posty na pasku bocznym i innych obszarach witryny za pomocą krótkiego kodu.

  Zamiast wyświetlać najnowsze posty, pozwala jednak wyświetlać losowe posty.

  Nie martw się jednak, ponieważ wtyczka daje Ci pewną kontrolę nad tym, które posty są losowo wybierane do włączenia do listy. Jego ustawienia pozwalają dostosować zawartość widżetu w taki sam sposób, jak w przypadku rozszerzenia wtyczki ostatnich postów. Obejmuje to obsługę niestandardowych typów postów, niestandardowych taksonomii, wyświetlania miniatur i włączania fragmentów postów.

  Dzięki tej wtyczce zainstalowanej w Twojej witrynie, za każdym razem, gdy odwiedzający przybywa lub ładuje nową stronę w Twojej witrynie, zobaczy losową listę postów na pasku bocznym, co pomoże im odkryć więcej twoich treści.

  Interesujesz się widżetem Advanced Random Posts?

  Szczegóły
 • Ostatnie Posty Widget Z Miniaturkami

  Widżet ostatnie posty z miniaturami to lekka wtyczka, która wyświetla najnowsze posty z tytułami postów, miniaturami, fragmentami, autorami, kategoriami, datami i innymi.

  Jest to świetna wtyczka, jeśli szukasz prostej wtyczki ostatnich postów do użytku tylko w obszarach widżetów.

  Wtyczka jest oparta na domyślnym widżecie WordPress “Ostatnie posty” i została rozszerzona, aby wyświetlać więcej informacji o Twoich postach, takich jak miniatury, fragmenty i przypisane kategorie. Zapewnia również opcje tworzenia niestandardowych list postów i źródeł miniatur z polecanego obrazu posta lub pierwszego obrazu w treści postu. Możesz także określić domyślną miniaturę, jeśli twój post nie zawiera polecanego obrazu lub obrazów w treści, a także ustawić szerokość i wysokość miniatur, które mają być wyświetlane na liście.

  Fajną małą cechą tej wtyczki, inną niż fakt, że obsługuje wiele języków, jest to, że miniatury wyświetlają się inaczej w tytułach postów podczas korzystania z języków od lewej do prawej (wyrównanych do lewej) lub od prawej do lewej.

  Interesują Cię Widżety z miniaturkami ostatnich postów?

  Szczegóły

Wniosek

Jeśli szukasz lepszego sposobu wyświetlania linków do najnowszych treści na swojej stronie, jedna z powyższych wtyczek powinna Ci pomóc.

Możliwość filtrowania treści według typu postu lub niestandardowej taksonomii daje większą kontrolę nad tym, które posty są wyświetlane w widgetized obszarach. Dodatkowe ustawienia w tych wtyczkach, takie jak kontrolki obejmujące sposób wyświetlania postów, również zapewnią większą kontrolę nad wyglądem treści.

Czy próbowałeś używać powyższych wtyczek do wyświetlania ostatnich postów w obszarach widżetów witryny WordPress? Czy są jakieś inne świetne wtyczki ostatnich postów dla WordPressa, które pominęliśmy z tej listy? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…