Sposoby zarabiania na blogach z WordPress

Szukasz najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie, które nie są oszustwami? WordPress jest największą platformą wydawniczą na świecie i zasila ponad 30% wszystkich stron internetowych.

Możesz używać WordPress i blogowania, aby zarabiać pieniądze online, robiąc to, co kochasz. Możesz pracować w domu, w swoim własnym czasie i nie ma limitu na to, ile pieniędzy możesz zarobić.

W tym artykule udostępnimy najlepsze “sprawdzone” sposoby zarabiania na blogach internetowych z WordPress.

Ways to make money blogging with WordPress

Po pierwsze, słowo ostrzeżenia: to nie są programy “szybko się wzbogacić”. Jeśli szukasz sposobu, aby szybko się wzbogacić, zarabiając pieniądze w Internecie, to jesteś w złym miejscu.

Nie daj się zwieść zdjęciom drogich samochodów, rezydencji lub pracy na plaży. Każdy z nich to oszustwo, a Ty tracisz czas i pieniądze płacąc za Kursy lub szkolenia, które kupujesz od tych facetów.

W przeciwieństwie do innych artykułów “make money online”, jest to kompleksowy przewodnik po tym, jak legalnie zarabiać pieniądze w domu, korzystając z blogowania i WordPressa.

Wiele z tych metod wymaga pewnych inwestycji czasu i / lub pieniędzy, aby rozpocząć. Tak długo, jak jesteś gotów włożyć w to wysiłek, będziesz czerpać nagrodę.

Zanim zaczniesz używać którejkolwiek z tych metod, musisz mieć własny hostowany blog WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak założyć blog WordPress dla początkujących.

Proces ten jest naprawdę łatwy do naśladowania, niezależnie od tego, czy masz 20 lat, czy 60 lat. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, nasz zespół ekspertów pomoże Ci założyć bloga za darmo. → Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konfigurację bloga WordPress! ←

Po skonfigurowaniu bloga możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem.

Ponieważ jest to długi artykuł, stworzyliśmy spis treści poniżej, aby ułatwić nawigację.

Spis treści

Zarabiaj Na Treści Swojego Bloga

 • Zarabiaj Pieniądze Z WordPress Affiliate Marketing
 • Wyświetl Google AdSense na WordPress
 • Użyj wtyczki reklamowej WordPress, aby sprzedawać reklamy bezpośrednio
 • Sprzedaj Sponsorowane Posty Na Blogu
 • Zarabiaj na pisaniu recenzji
 • Zarabiaj na przerzucaniu stron internetowych
 • Zdobądź występy w wystąpieniach publicznych jako Influencer

Utwórz stronę płatnego członkostwa

 • Twórz Treści Tylko Dla Członków Z Ograniczeniami
 • Utwórz prywatne Forum
 • Stwórz stronę z pytaniami i odpowiedziami

Utwórz katalog stron internetowych z WordPress

 • Utwórz WordPress Job Board z płatnymi zgłoszeniami
 • Utwórz płatny Katalog Firm
 • Utwórz Kalendarz wydarzeń WordPress z płatnymi zgłoszeniami

Sprzedawaj Produkty Cyfrowe Z WordPress

 • Sprzedaj ebooki na WordPress
 • Sprzedaj Kursy Online
 • Zorganizuj płatne webinarium

Sprzedawaj Usługi Online Za Pomocą WordPress

 • Oferuj Usługi Freelance
 • Załóż Własny Biznes Konsultingowy
 • Zostań trenerem

Sprzedawaj Fizyczne Produkty Online Za Pomocą WordPress

 • Rozpocznij działalność ECommerce z WooCommerce
 • Stwórz Internetowy Sklep z koszulkami z WordPress
 • Utwórz Sklep Dropshipping WooCommerce
 • Utwórz partnerski Sklep Amazon WordPress

Platforma ofertowa jako usługa

 • Twórz stronę Online Marketplace
 • Stwórz stronę aukcyjną
 • Twórz stronę Job Marketplace

Zostań projektantem lub programistą WordPress

 • Rozwijaj Wtyczki WordPress
 • Sprzedaj Motywy WordPress
 • Sprzedawaj Grafikę na swojej stronie WordPress

Darowizny

 • Przyjmuj Darowizny

Zarabiaj Na Treści Swojego Bloga

you can make money online with advertising

Kiedy myślisz o tym, jak zarabiać na blogach, reklama jest często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl.

Tak, można zarabiać na reklamach w WordPress, ale są też inne sposoby zarabiania na treści bloga. Oto kilka metod, które działają:

1. Zarabiaj Pieniądze Z Affiliate Marketing

Making money online using affiliate marketing

Marketing partnerski polega na polecaniu produktu lub usługi swoim odbiorcom za pomocą specjalnych linków śledzących, a następnie otrzymywaniu prowizji za każdym razem, gdy ktoś kupuje po kliknięciu Twojego linku.

Prawdziwym przykładem marketingu afiliacyjnego będzie, gdy pomożesz znajomemu otworzyć konto bankowe w oddziale banku. Zazwyczaj dają ci kartę podarunkową lub jakiś bonus.

Podobne do tego, że wiele produktów i usług online mają programy partnerskie, które można dołączyć. Istnieją programy partnerskie dostępne dla każdej branży (niszy).

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem korzystania z marketingu afiliacyjnego, możesz zacząć od myślenia o produktach, z których już korzystasz, które również mogą zainteresować Twoich czytelników. Następnie możesz sprawdzić, czy mają program partnerski, do którego możesz się zapisać.

Możesz znaleźć ogromną listę produktów do promowania z:

 • Amazonka
 • Commission Junction
 • ShareASale

Po wybraniu produktów do promowania możesz użyć wtyczki WordPress, takiej jak PrettyLinks, do zarządzania linkami partnerskimi.

Pozwala szybko wstawiać linki do postów, tworzyć markowe linki, automatycznie zastępować słowa kluczowe w linki, a nawet zobaczyć, jak każdy link działa w Twojej witrynie.

Marketing afiliacyjny to najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ możesz promować szeroką gamę produktów. Prawie każdy popularny sklep, taki jak Walmart, BestBuy, Amazon i inne, ma program partnerski.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik dla początkujących do marketingu afiliacyjnego, a także sprawdź te narzędzia marketingu afiliacyjnego i wtyczki, które pomogą Ci zwiększyć swoje zarobki.

2. Wyświetl Google AdSense na WordPress

Display Google AdSense Ads on your blog

Google Adsense to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy na swoim blogu. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać skrypt z Google do swojej witryny i zacząć wyświetlać reklamy.

Otrzymasz zapłatę za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę. Są to tzw. reklamy CPC.

Co to jest CPC? CPC oznacza ” koszt za kliknięcie.”Wyświetlając reklamy CPC w Google Adsense, otrzymujesz ustaloną opłatę za każdym razem, gdy odwiedzający kliknie reklamę.

Koszt za kliknięcie jest ustalany przez reklamodawcę. (Jest to w przeciwieństwie do reklam CPM, gdzie płacisz za widoki reklam zamiast kliknięć. CPM oznacza “koszt tysiąca wyświetleń”, gdzie M to rzymska cyfra dla 1000.)

Google Adsense to dobry sposób, aby zacząć zarabiać pieniądze w Internecie, gdy po raz pierwszy zaczynasz.

Możesz zobaczyć nasz przewodnik, jak zarabiać na blogu WordPress z Google AdSense, aby zacząć, i ten samouczek, Jak zoptymalizować przychody z AdSense, aby uzyskać więcej wskazówek.

Szukasz alternatywy Google AdSense? Spróbuj Media.net. mają również dużą pulę reklamodawców, a ich wypłaty są dobre.

3. Użyj wtyczki reklamowej WordPress, aby sprzedawać reklamy bezpośrednio

Sell ads directly

Google AdSense jest łatwy w konfiguracji, ale ilość pieniędzy, które możesz zarobić, jest ograniczona. Każde kliknięcie reklamy będzie się różnić.

Bezpośrednia sprzedaż banerów reklamowych na twojej stronie może być bardziej lukratywna. Zamiast polegać na pośredniku, który bierze cięcia pieniędzy, negocjujesz cenę i warunki na własną rękę.

Powyżej wspomnieliśmy o różnicy między reklamami CPC i CPM, gdzie płacisz za kliknięcie lub za tysiąc wyświetleń. Chociaż możesz użyć jednego z tych modeli do sprzedaży banerów reklamowych, większość blogerów pobiera zamiast tego ryczałtową stawkę. Naliczanie stawki ryczałtowej jest łatwiejsze niż śledzenie wyświetleń lub kliknięć.

Jednak bezpośrednia sprzedaż reklam wymaga więcej pracy niż korzystanie z Google AdSense. Zamiast po prostu dodawać trochę kodu do swojej strony internetowej, będziesz musiał negocjować ceny, wymyślić umowę i warunki oraz zająć się pracami administracyjnymi, takimi jak fakturowanie.

Jednak korzystanie z wtyczki do zarządzania reklamami WordPress może ułatwić proces. Zalecamy używanie AdSanity, pozwala zarządzać Google AdSense, a także własnymi reklamami.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik dotyczący sprzedaży reklam na blogu WordPress.

4. Sprzedaj Sponsorowane Posty Na Blogu

Niektórzy blogerzy nie są zainteresowani wyświetlaniem reklam swoim odbiorcom i zastanawiają się, jak zarabiać na blogu bez reklam.

Dzięki sieciom reklamowym tracisz kontrolę nad treścią wyświetlaną w witrynie. Niektórzy czytelnicy będą zirytowani lub obrażeni reklamami, a coraz więcej osób korzysta z blokerów reklam, co wpływa na twój potencjał zarobkowy.

Alternatywnym sposobem zarabiania na blogu jest sponsorowanie.

Sponsoring działa tak samo jak w sporcie, programach telewizyjnych lub innych branżach. Zasadniczo firma płaci ci za reprezentowanie swojego produktu, rozmawianie o nim i promowanie go wśród czytelników.

Aby rozpocząć, dobrym pomysłem jest stworzenie jednostronicowego zestawu multimedialnego, który szczegółowo opisuje statystyki ruchu, śledzenie mediów społecznościowych, dane demograficzne odbiorców i wszelkie inne dane, które sprawią, że Twoja witryna będzie bardziej atrakcyjna dla reklamodawców. Następnie możesz zwrócić się do firm w celu wynegocjowania umowy sponsorskiej.

Publikując sponsorowane posty, ważne jest, aby wiedzieć o przepisach w Twojej okolicy dotyczących ujawniania.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych bloger, który publikuje sponsorowany post, musi przestrzegać przewodników poparcia FTC. Obejmuje to ujawnianie, gdy post jest sponsorowany. Możesz to zrobić, dodając sponsorowany prefiks postu do tytułu postu w WordPress.

5. Zarabiaj na pisaniu recenzji

Writing paid reviews

Podobnie jak w przypadku sponsorowanych postów, możesz również zarabiać, pisząc płatne recenzje na swojej stronie.

Jest to nieco inna metoda zarabiania niż witryna z linkami partnerskimi, jak wspomniano powyżej.

Zamiast tego możesz wypróbować produkty związane z Twoją niszą za darmo, a nawet otrzymać zapłatę za napisanie recenzji.

Proces ten może być podobny do uzyskiwania sponsorowanych postów. Będziesz chciał przejrzeć produkty, które są istotne dla twojej niszy, którymi zainteresowaliby się Twoi odbiorcy.

Możesz zwrócić się do firm na własną rękę, aby zapytać o wykonywanie płatnych recenzji. Istnieją również strony internetowe, takie jak PayPerPost, które mogą pomóc połączyć cię z firmami, które mogą być zainteresowane.

6. Zarabiaj w Internecie, przerzucając strony internetowe

Flippa

Jeśli wiesz, jak zbudować witrynę WordPress, wyprzedzasz większość ludzi. Czasami przedsiębiorcy lubią kupować już ustalone strony internetowe, które mogą wykorzystać dla własnych firm.

Jeśli możesz zbudować blog WordPress i zacząć przyciągać do niego ruch, możesz go sprzedać i zarabiać na swoich wysiłkach.

Wymaga to znajomości rodzaju stron internetowych na żądanie oraz sposobu ich wyceny i sprzedaży. Istnieją strony internetowe, takie jak Flippa, które służą jako witryny Aukcyjne i brokerów do sprzedaży stron internetowych.

7. Zdobądź występy w wystąpieniach publicznych jako Influencer

Become a public speaker

Jeśli promujesz własną markę wraz ze swoim blogiem, z czasem otrzymasz przyzwoitą obserwację, ustanawiając Cię jako influencera w swojej przestrzeni.

Możesz wykorzystać to uznanie, aby uzyskać pracę z wystąpieniami publicznymi. Wielu blogerów zarabia dużo pieniędzy, przemawiając na konferencjach.

Mówienie podczas wydarzeń, niezależnie od tego, czy jesteś płatny, czy nie, pomaga promować swój blog i osobistą markę. Jeśli jesteś dobry w nawiązywaniu kontaktów i wystąpieniach publicznych, będziesz w stanie znaleźć wiele nowych możliwości po drodze.

Oto kilka ogólnych wskazówek, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz zarabiać jako płatny mówca publiczny.

 • Bądź ekspertem w swojej dziedzinie. Jeśli w tej chwili nie masz wystarczającej wiedzy/umiejętności, zacznij uczyć się od razu.
 • Bądź konsekwentny-musisz stale promować swoją wiedzę na ten temat poprzez blogowanie i działania w mediach społecznościowych.
 • Daj ludziom znać, że jesteś dostępny. Możesz ogłosić w mediach społecznościowych lub prywatnie skontaktować się z organizatorami wydarzeń.
 • Możesz nie znaleźć płatnych wystąpień publicznych od razu. Wielu odnoszących sukcesy prelegentów rozpoczyna swoją karierę w wystąpieniach publicznych od mniejszych, bardziej swobodnych i darmowych wydarzeń i spotkań społecznościowych.

Utwórz stronę płatnego członkostwa

make money online with paid membership sites

Jeśli nie jesteś zainteresowany sprzedażą reklam lub sponsorowanych postów, istnieje wiele innych sposobów zarabiania pieniędzy online na swoim blogu. Popularną metodą jest płacenie odbiorcom za dostęp do określonych treści lub obszarów witryny. Oto kilka sposobów, aby to zrobić.

8. Twórz Treści Tylko Dla Członków Z Ograniczeniami

Twoi najbardziej lojalni czytelnicy są ogromnymi fanami i mogą być gotowi zapłacić za przeczytanie więcej twojej pracy. Możesz utworzyć obszar tylko dla członków, aby mogli udostępniać bardziej szczegółowe posty na blogu, pliki do pobrania, filmy, treści audio i inne.

Witryny członkowskie mogą być dużą inwestycją, ponieważ musisz stale tworzyć treści premium dla płacących członków. Ale mogą być bardzo lukratywne, ponieważ są to cykliczne przychody (subskrypcje).

Możesz łatwo utworzyć witrynę członkowską za pomocą wtyczki członkostwa WordPress. Zalecamy korzystanie z MemberPress, jest to najbardziej przyjazny dla początkujących i solidny wtyczka członkostwa dla WordPress.

Mamy kompletny przewodnik po tworzeniu strony internetowej członkostwa WordPress z instrukcjami krok po kroku, które pomogą Ci zacząć.

9. Utwórz prywatne Forum

Inną opcją tworzenia płatnej witryny członkostwa jest tworzenie prywatnych forów, które użytkownicy muszą zapłacić, aby uzyskać dostęp do. Fora to świetny sposób, aby Twoi odbiorcy mogli uzyskać od ciebie indywidualną poradę. Inni członkowie społeczności mogą również wchodzić w interakcje i pomagać sobie nawzajem.

Podczas gdy moderowanie forum może być dużo pracy, płatne forum to świetny sposób na zarabianie cyklicznych przychodów z witryny WordPress.

Aby rozpocząć, musisz założyć forum na swojej stronie. Oto nasze zalecane top 5 najlepszych wtyczek forum dla WordPress.

10. Utwórz społeczność pytań i odpowiedzi

Question and answers website

Społeczności pytające i odpowiedzi, takie jak Stack Exchange i Quora, są ogromne. Pomagają budować społeczność online, która jest napędzana, zmotywowana i bardzo zaangażowana.

Podobnie jak fora, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na budowanie sporej społeczności. Następnie będziesz mógł zarabiać na treściach generowanych przez użytkowników w swojej witrynie za pomocą reklam, reklam partnerskich i innych metod.

Popularne strony z pytaniami i odpowiedziami są w stanie uzyskać bezpośrednie oferty reklamowe i sponsoringowe od reklamodawców w swojej branży. Pomaga im to wynegocjować znacznie wyższą stawkę i dodatkowe korzyści.

Zobacz nasz poradnik Jak założyć stronę z pytaniami i odpowiedziami za pomocą WordPress.

Utwórz katalog stron internetowych z WordPress

create a paid directory website to make money online

Inną opcją zarabiania pieniędzy w Internecie z WordPress jest stworzenie katalogu lub strony internetowej aukcji. Następnie możesz pobierać opłaty od odwiedzających za reklamowanie swoich ofert w Twojej witrynie.

Oto kilka różnych pomysłów katalog na początek.

11. Utwórz płatny Katalog Firm

Katalogi internetowe mogą sprawić, że pomyślisz o początkach sieci, zanim boty zaczną automatycznie indeksować wszystko, ale nie są całkowicie przestarzałe.

Ogólne katalogi internetowe nie są już potrzebne, ale katalogi lokalne lub niszowe mogą być niezwykle przydatne.

Katalogi mogą zbierać recenzje lokalnych firm, udostępniać najlepsze podcasty na dany temat lub wymieniać najlepsze produkty w określonej niszy.

Możesz łatwo utworzyć katalog stron internetowych w WordPress po naszym samouczku. Istnieje również wiele wtyczek katalogowych do WordPressa, z których wiele pozwala na przyjmowanie płatności za przesyłanie.

12. Utwórz WordPress Job Board z płatnymi zgłoszeniami

Inną opcją jest utworzenie płatnej tablicy ogłoszeń. Firmy, które chcą reklamować otwartą pozycję dla odbiorców, mogą zapłacić za przesłanie oferty.

Łatwiej jest utworzyć udaną tablicę zadań, jeśli zawęzisz ją do konkretnej niszy. W ten sposób możesz stać się stroną dla każdego, kto szuka pracy w tej branży, przy minimalnej konkurencji.

Działa to świetnie dla znanych blogów w wąskiej niszy. Na przykład ProBlogger jest teraz znany ze swojej tablicy ogłoszeń dla profesjonalnych blogerów.

Dzięki WordPress tworzenie płatnej tablicy zadań jest łatwe. Zobacz nasz samouczek na temat tworzenia tablicy zadań w WordPress za pomocą WP Job Manager, aby przejść krok po kroku. Możesz użyć WooCommerce Paid Listings addon, aby pobierać opłaty za przesyłanie ofert pracy.

use WB Paid Listings to charge for submissions

13. Utwórz Kalendarz wydarzeń WordPress z płatnymi zgłoszeniami

Zamiast tablicy zadań możesz utworzyć kalendarz wydarzeń, w którym pobierasz opłaty za reklamowanie swoich wydarzeń. Działa to również dobrze, jeśli masz już ugruntowaną publiczność, ponieważ firmy będą skłonne zapłacić, aby dotrzeć do odbiorców.

Płatny kalendarz wydarzeń to dobra metoda zarabiania na lokalnych lub branżowych stronach internetowych. Możesz reklamować wydarzenia w swoim lokalnym mieście, konferencje w określonej branży, a nawet seminaria internetowe lub wydarzenia NA ŻYWO.

Aby skonfigurować to na swojej stronie, Zobacz nasz przewodnik po najlepszych wtyczkach kalendarza wydarzeń WordPress.

Sprzedawaj Produkty Cyfrowe Z WordPress

selling digital products to make money with wordpress

Jeśli szukasz bardziej łatwego w utrzymaniu sposobu zarabiania na blogach online za pomocą WordPress, sprzedaż własnych produktów cyfrowych może być dobrym wyborem. Chociaż musisz zainwestować czas, aby stworzyć produkt z góry, po jego utworzeniu Twoja praca jest bardzo minimalna.

Oto kilka produktów cyfrowych, które możesz stworzyć i sprzedać na swojej stronie internetowej.

14. Sprzedaj ebooki na WordPress

Ebooki są oczywistym wyborem do tworzenia produktów cyfrowych. Są stosunkowo proste w pisaniu i wytwarzaniu. Jeśli blogujesz od jakiegoś czasu, możesz zebrać niektóre ze swoich starych postów na blogu i przekształcić je w rozdziały książki.

Po napisaniu książki możesz zaprojektować okładkę za pomocą narzędzia takiego jak Canva i utworzyć plik PDF ebooka.

Sprzedaż produktów cyfrowych na WordPress jest łatwa dzięki wtyczce. Aby rozpocząć, możesz zobaczyć nasz przewodnik na temat najlepszych wtyczek WordPress eCommerce w porównaniu.

W przypadku pobrania cyfrowego zalecamy łatwe pobieranie cyfrowe. Jest stosunkowo łatwy w użyciu i zawiera wszystkie funkcje potrzebne do utworzenia sklepu internetowego.

sell digital products with easy digital downloads

15. Sprzedaj Kursy Online

Sprzedaż kursu online to kolejny świetny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie.

Kursy zazwyczaj sprzedają się po znacznie wyższej cenie niż ebooki. Możesz pobierać premię za swoją wiedzę.

Musisz utworzyć lekcje dla swojego kursu, a także wszelkie materiały pomocnicze, które chcesz dołączyć, takie jak pliki do pobrania, slajdy, listy kontrolne, szablony itp.

Musisz również zdecydować, czy chcesz zaoferować spersonalizowane wsparcie dla swojego kursu. Niektóre witryny oferują dwa poziomy każdego kursu: wersję podstawową bez wsparcia i wersję premium z obsługą e-mail.

Gdy kurs będzie gotowy, możesz użyć wtyczki learning management system (LMS), aby dostarczyć kurs do odbiorców.

Zalecamy korzystanie z MemberPress, ponieważ mają wbudowany program do tworzenia kursów.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat sprzedaży kursów online za pomocą MemberPress.

Jeśli szukasz nie-WordPress Course builder, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najlepszych platform kursów online.

16. Zorganizuj płatne webinarium

Webinaria to świetny sposób na budowanie odbiorców, dzielenie się doświadczeniami i rozwój firmy. Ale czy wiesz, że są one również inteligentny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie?

Webinaria są podobne do kursów online, ale webinarium jest na żywo i często zawiera sekcję pytań i odpowiedzi.

WordPress ułatwia prowadzenie płatnego webinarium. Niezależnie od tego, czy używasz swojej witryny do prowadzenia webinaru, czy po prostu reklamujesz swoje webinarium i rejestrujesz uczestników, ma to kluczowe znaczenie dla sukcesu webinaru.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak można zorganizować płatne webinarium, zobacz naszą listę 9 najlepsze oprogramowanie webinarium dla użytkowników WordPress.

Sprzedawaj Usługi Online Za Pomocą WordPress

you can work from home selling services online

Jeśli szukasz łatwych sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie, sprzedaż usług jest najszybszym sposobem na rozpoczęcie pracy. Nie ma z góry inwestycji w tworzenie produktu lub inwestowanie w zapasy.

Zamiast tego możesz po prostu utworzyć stronę “zatrudnij mnie” na swojej stronie i zacząć szukać pierwszego klienta.

Oto kilka pomysłów na początek.

17. Oferuj Usługi Freelance

Jako bloger jesteś już ekspertem w swojej niszy. Możesz zacząć zarabiać, oferując swoje umiejętności i wiedzę jako freelancer.

Freelancing jest popularnym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie, ponieważ nie musi on wymagać żadnych z góry inwestycji czasu lub pieniędzy. Możesz po prostu zacząć oferować swoje usługi obecnym odbiorcom.

Po rozpoczęciu freelancingu będziesz potrzebował sposobu na fakturowanie i pobieranie płatności od swoich klientów. Zalecamy korzystanie z FreshBooks, ale istnieją również inne wtyczki do fakturowania dla WordPress.

Jeśli jesteś zainteresowany freelancingiem, aby zarobić poważne pieniądze w internecie, zobacz naszą listę najlepszych narzędzi dla freelancerów, projektantów i programistów WordPress, aby uzyskać pomoc na początku.

18. Załóż Własny Biznes Konsultingowy

Konsulting to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy online na swoim blogu i dzielenie się swoją wiedzą.

Zamiast oferować swoje usługi, konsultant oferuje doradztwo i strategię, aby ich klienci mogli stać się bardziej skuteczni.

Podobnie jak w przypadku freelancingu, nie ma inwestycji w startup. Możesz zacząć oferować usługi doradcze na swoim istniejącym blogu. Wszystko, czego potrzebujesz, to stworzyć stronę z formularzem, aby użytkownicy mogli poprosić o więcej informacji.

Aby łatwo stworzyć profesjonalną, przyjazną dla urządzeń mobilnych formę, polecamy WPForms. Możesz zobaczyć ten samouczek, Jak utworzyć formularz zapytania ofertowego w WordPress, aby rozpocząć.

19. Zostań trenerem

Jeśli “konsultant” nie czuje się jak właściwy tytuł dla Ciebie, można rozważyć zostanie trenerem zamiast.

Life coach oferuje porady, wskazówki i odpowiedzialność za wyznaczanie celów i poprawę własnego życia. Istnieją również inne rodzaje trenerów, takie jak trenerzy blogów, trenerzy pisania i inne.

Niezależnie od obszaru, w którym się specjalizujesz, możesz zapewnić swoim odbiorcom indywidualną pomoc w sesjach coachingowych.

Aby zaoszczędzić czas i uczynić rzeczy wygodnymi dla swoich klientów, możesz skonfigurować formularz rezerwacji, aby czytelnicy mogli zaplanować sesje coachingowe bezpośrednio z bloga WordPress.

Zobacz naszą listę 5 najlepszych wtyczek do umówienia się i rezerwacji WordPress, aby zacząć.

Sprzedawaj Fizyczne Produkty Online Za Pomocą WordPress

Podczas gdy sprzedaż produktów cyfrowych lub usług może być łatwym sposobem na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy w Internecie, nie ma nic takiego jak sprzedaż prawdziwych, fizycznych produktów. Oto kilka sposobów na rozpoczęcie sprzedaży produktów za pomocą WordPress.

20. Rozpocznij działalność Ecommerce z WooCommerce

Masz pomysł na własny produkt? Dlaczego nie założyć własnego sklepu internetowego?

WordPress ułatwia utworzenie sklepu lub nawet dodanie sklepu do istniejącego bloga za pomocą darmowej wtyczki WooCommerce.

Założenie sklepu internetowego może być dużo pracy, ponieważ musisz stworzyć lub kupić produkty, a następnie wysłać je samodzielnie.

Ale sprzedaż produktów fizycznych może być satysfakcjonującym doświadczeniem, a czasami produkt fizyczny jest dokładnie tym, czego chcą twoi odbiorcy.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z naszym samouczkiem, jak założyć sklep internetowy z WooCommerce.

Możesz również użyć Shopify lub BigCommerce jako alternatywy WooCommerce.

21. Stwórz Internetowy Sklep z koszulkami z WordPress

Tworzenie własnego sklepu z koszulkami jest łatwe dzięki WordPress. Prawie każdy nosi koszulki, więc otwarcie sklepu z koszulkami to świetny sposób na zarabianie na każdym blogu. Projektowanie koszulek pozwala być kreatywnym i zaoferować coś wyjątkowego dla odbiorców.

Jest to łatwe, ponieważ istnieją usługi, które umożliwiają przesyłanie własnych projektów i drukowanie / wysyłanie ich za Ciebie. Dostajesz udział w zysku.

Możesz łatwo stworzyć własny sklep z koszulkami na swojej stronie WordPress za pomocą WP-Spreadplugin by Spreadshirt.

open your own online tshirt store to make money

Jeśli chcesz szybszego rozwiązania, możesz skorzystać ze sklepu Shopify, który łączy się z dziesiątkami firm zajmujących się drukowaniem koszulek.

22. Utwórz Sklep Dropshipping WooCommerce

Dropshipping to kolejny sposób na stworzenie sklepu ecommerce na swojej stronie WordPress bez konieczności samodzielnego obsługi zapasów lub wysyłania przedmiotów.

Dzięki dropshipping tworzysz sklep, zarządzasz stroną internetową i obsługą klienta. Ale usługa dropshipping przyjmie Twoje zamówienia i wyśle je do Twoich klientów. Są niewidzialną stroną trzecią, o której Twoi klienci nawet nie wiedzą.

Możesz użyć wtyczki WooCommerce, aby utworzyć sklep dropshipping. Istnieje również wtyczka WooCommerce Dropshipping addon, która pozwala zautomatyzować proces.

23. Utwórz partnerski Sklep Amazon WordPress

Jedną z wad dropshipping jest to, że musisz znaleźć dobrego dostawcę, co może być wyzwaniem, a czasami musisz złożyć duże zamówienie z góry. Może to utrudnić rozpoczęcie pracy bez inwestowania dużych pieniędzy.

Jeśli chcesz łatwiej skonfigurować witrynę ecommerce bez konieczności samodzielnego wysyłania produktów, możesz wypróbować Sklep Partnerski Amazon.

Podobnie jak w przypadku wielu pozycji na tej liście, działa to najlepiej, jeśli specjalizujesz się w niszy. Jeśli oferujesz wszystko, nie można konkurować z dużym sklepem, takim jak Amazon. Ale w małej niszy możesz się wyróżnić i naprawdę się wyróżnić.

Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz nasz samouczek na temat tworzenia sklepu partnerskiego Amazon za pomocą WordPress.

Oferowanie platformy jako usługi

WordPress jest wyposażony w niezwykle potężne wtyczki, które są w rzeczywistości pełnowartościowymi platformami samymi w sobie.

Możesz dodać taką platformę do swojego bloga lub sklepu e-commerce i zaoferować ją jako płatną usługę. Z każdej sprzedaży dostajesz cięcia, co pozwala na zarabianie pasywnego dochodu z aktywności użytkowników na twojej stronie.

24.Twórz stronę Online Marketplace

Rynek internetowy jest jak sklep eCommerce, w którym użytkownicy nie mogą po prostu kupować, ale także sprzedawać własnych produktów. Zwykle WooCommerce zakłada, że prowadzisz witrynę jednego dostawcy.

Będziesz potrzebował wtyczki, takiej jak dostawcy WC, aby przekształcić WooCommerce w platformę obsługującą wielu dostawców. Następnie sprzedawcy będą mogli zarejestrować się w Twojej witrynie i rozpocząć sprzedaż.

Możesz zarabiać, pobierając prowizję od każdej sprzedaży lub zezwalając dostawcom na kupowanie pakietów członkowskich dla swoich ofert.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia rynku online za pomocą WordPress.

25. Stwórz stronę aukcyjną

Serwis aukcyjny umożliwia użytkownikom licytowanie produktów w celu ich zakupu. Pozwala to sprzedawcom zmaksymalizować swoje zyski, a klientom znaleźć unikalne oferty.

Ebay jest prawdopodobnie najlepszym przykładem rynku aukcji internetowych.

Możesz uruchamiać Aukcje na swojej stronie WordPress, a nawet zezwalać dostawcom zewnętrznym na wystawianie również swoich produktów. Możesz zarabiać, pobierając opłaty za aukcję lub uzyskując cięcia na każdej sprzedaży.

Aby zbudować rynek aukcji za pomocą WordPress, będziesz potrzebować następujących dodatków.

 • WooCommerce (dla koszyka i funkcji płatności).
 • Dodatek do aukcji
 • Dodatek multi-vendor

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik, Jak zbudować stronę internetową eBay like auctions za pomocą WordPress.

26. Twórz stronę Job Marketplace

W przeciwieństwie do zwykłej strony z ofertami pracy, rynek pracy pozwala zarabiać na każdej ofercie pracy. Fiverr i UpWork to prawdopodobnie najlepsze przykłady witryn internetowych na rynku pracy online.

Możesz promować swój rynek pracy jako platformę mikro-pracy dla osób pracujących w tej samej niszy co twój blog. Aby Twoja platforma była bardziej konkurencyjna, możesz wybrać bardzo konkretną niszę.

Pomoże to łatwo znaleźć klientów i profesjonalistów, którzy nie są w stanie korzystać z dużych platform z powodu zbyt dużej konkurencji nieistotne.

Możesz pobrać niewielką opłatę za oferty pracy lub po zakończeniu pracy. Bardziej pomyślne ukończenie zadań przyniesie Ci więcej klientów i freelancerów w przyszłości.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz samouczek krok po kroku, jak stworzyć witrynę Fiverr like Micro-Job za pomocą WordPress.

Zostań projektantem lub programistą WordPress

become a wordpress designer or developer

Jeśli jesteś bardziej skłonny technicznie, możesz zostać programistą lub projektantem WordPress, aby zarabiać pieniądze w Internecie. Wymaga to więcej umiejętności technicznych, ale nie jest to zbyt trudne, aby rozpocząć.

27. Rozwijaj Wtyczki WordPress

Wtyczki są tym, co sprawia, że WordPress jest tak elastyczny i potężny. Wtyczki działają jak aplikacje, umożliwiając rozszerzenie i modyfikowanie dowolnej funkcji witryny WordPress.

Wtyczki są we wszystkich odmianach, od bardzo prostych modyfikacji kodu do złożonych aplikacji. Jeśli masz podstawowe pojęcie o tym, jak działa WordPress i prostą wiedzę PHP, możesz stworzyć własną wtyczkę WordPress.

Jako programista wtyczek istnieje wiele sposobów dystrybucji wtyczek. Każdy może przesłać darmową wtyczkę do WordPress.org katalog wtyczek, o ile przestrzegają wytycznych wtyczki WordPress. Jest to świetny sposób na zdobycie doświadczenia i zbudowanie reputacji jako programista wtyczek WordPress.

Gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia sprzedaży wtyczek premium, możesz użyć istniejącego bloga WordPress, aby je sprzedać. Upewnij się, że wtyczka, którą tworzysz, bezpośrednio zaspokaja potrzeby odbiorców przed zaoferowaniem jej do sprzedaży. Możesz utworzyć ankietę, aby zobaczyć, jakie problemy muszą rozwiązać w swojej witrynie WordPress, a następnie utworzyć wtyczkę, która rozwiązuje ten problem.

Następnie możesz sprzedać wtyczkę na swojej stronie za pomocą łatwych cyfrowych plików do pobrania.

28. Sprzedaj Motywy WordPress

Jeśli lubisz projektowanie i tworzenie stron internetowych, możesz zacząć tworzyć własne motywy WordPress do sprzedaży.

Wymaga to zarówno umiejętności projektowych, jak i technicznych. Musisz wiedzieć, jak stworzyć dobrze wyglądający projekt, a także jak go kodować dla WordPress.

Korzystanie z frameworka motywu WordPress, takiego jak Genesis, może dać ci przewagę. Następnie musisz zaprojektować i zakodować piękny motyw potomny.

29. Sprzedawaj Grafikę na swojej stronie WordPress

Jeśli lubisz projektować więcej niż kodowanie, inną opcją jest zaprojektowanie i sprzedaż grafiki w witrynie WordPress.

Możesz tworzyć grafiki, takie jak obrazy stockowe lub logo i sprzedawać je w swojej witrynie za pomocą wtyczki ecommerce. Możesz również dołączyć do rynków internetowych, aby sprzedawać swoje grafiki.

30. Przyjmuj Darowizny

one way to make money online is by asking for donations

Na koniec, jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy na blogu WordPress jest po prostu poproszenie o to.

Możesz zacząć przyjmować darowizny na kilka różnych sposobów. Możesz dodać przycisk PayPal donate lub przycisk Stripe donate do swojej witryny. Lub bardziej profesjonalny wygląd i zaawansowane funkcje, takie jak integracja e-mail marketingu, możesz użyć WPForms, aby utworzyć formularz darowizny w swojej witrynie WordPress.

Darowizny są ostatnie na liście ze względu na ich ograniczoną skuteczność, ponieważ musisz polegać na hojności swoich czytelników. Zwykle bardziej lukratywne jest zaoferowanie im czegoś w zamian.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zarabiania na blogach z WordPress?

W WPBeginner pomogliśmy tysiącom początkujących rozpocząć podróż blogowania. Słyszeliśmy prawie każde pytanie, jakie przychodzi ci do głowy. Oto najważniejsze pytania początkujący pytają nas o zarabianie pieniędzy w Internecie poprzez blogowanie.

1. Który z tych sprawdzonych sposobów jest dla mnie odpowiedni?

Zależy od tego, co Cię pasjonuje i Która metoda byłaby najlepsza z tematami Twojego bloga.

Na przykład, jeśli prowadzisz bloga o fotografii, marketing partnerski, reklamy i płatne członkostwa mogą dobrze działać na Twoim blogu.

Skoncentruj się na oferowaniu użytecznych, wysokiej jakości treści, które użytkownicy będą pomocni, a pieniądze pójdą za nimi. Albo jak to się mówi, Rób to, co kochasz, a pieniądze pójdą za tobą.

2. Ile pieniędzy mogę zarobić na blogowaniu?

To naprawdę zależy od tego, ile wysiłku włożysz i czasu, który chcesz zainwestować. Szczerze mówiąc, wielu początkujących blogerów traci zainteresowanie i szybko się poddaje.

Będziesz zarabiać pieniądze w oparciu o ilość ruchu, metody zarabiania, których używasz, i pracę, którą wkładasz. Wielu udanych blogerów osiąga sześcio -, a nawet siedmiocyfrowe dochody.

3. Jak długo potrwa, zanim zacznę zarabiać poważne pieniądze na blogowaniu?

Zarabianie pieniędzy w Internecie nie jest oszustwem “get-rich-quick”. Każdy, kto mówi inaczej, prawdopodobnie próbuje cię oszukać. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze, zakładając bloga, będziesz musiał ciężko pracować i inwestować w to dużo czasu.

Nie ma łatwego sposobu, aby powiedzieć, jak szybko zaczniesz zarabiać pieniądze. Niektórzy blogerzy zaczynają zarabiać niewielkie kwoty wkrótce po uruchomieniu swoich blogów. Inni walczą, aby ich blogi wystartowały.

Jednak ci, którzy stale pracują i trzymają się zaplanowanej strategii, są najbardziej skłonni do uzyskania zachęcających wyników bardzo wcześnie.

4. Jak zacząć?

Rozpoczęcie pracy z własnym blogiem WordPress jest łatwe. Upewnij się jednak, że korzystasz z odpowiedniej platformy.

Zasadniczo dostępne są dwa rodzaje WordPress. WordPress.com który jest rozwiązaniem hostowanym, oraz WordPress.org, znany również jako self-hosted WordPress.

Zalecamy korzystanie z WordPress.org ponieważ pozwoli Ci zacząć zarabiać pieniądze bez żadnych ograniczeń. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org.

Będziesz potrzebować nazwy domeny i konta hostingowego, aby rozpocząć blogowanie WordPress.org. normalnie domena kosztuje $14.99 rocznie, a hosting $7.99 miesięcznie Zwykle płacony za cały rok.

To dużo pieniędzy, jeśli dopiero zaczynasz nowy blog.

Na szczęście udało nam się uzyskać ekskluzywny rabat od Bluehost. Oferują 60% zniżki i bezpłatną nazwę domeny użytkownikom WPBeginner.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Zasadniczo będziesz mógł zacząć za jedyne $2.75 miesięcznie. Bluehost jest oficjalnie zalecanym dostawcą usług hostingowych WordPress i jedną z największych firm hostingowych na świecie.

Po zakupie hostingu będziesz gotowy do zainstalowania WordPressa. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku krok po kroku, jak założyć bloga, który pomoże Ci zacząć w mniej niż 30 minut.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dać mnóstwo pomysłów na to, jak zarabiać pieniądze online za pomocą WordPress! Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości każdy może zarabiać pieniądze ze swojej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…