Pewnego dnia mój serwer upadł wraz ze wszystkimi moimi stronami internetowymi i hostowaną pocztą e-mail. AUĆ nie opisuje mojej paniki.

Polegam na moich stronach internetowych i e-mailach, aby po prostu działały (czyż nie wszyscy?). Gdybym miał monitorowanie czasu pracy, aby ostrzec mnie, gdy wszystko poszło w kształcie gruszki, mógłbym działać szybciej, aby rozwiązać problemy, ale dopiero, gdy mój e-mail przestał działać, zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak i zbadałem, a następnie odkryłem, co się stało.

Chodzi o to, że istnieje wiele bezpłatnych i premium narzędzi do monitorowania czasu pracy. W dzisiejszym poście prześledzimy moje kroki, stopienie serwera po awarii-omówimy powody, dla których Twoja strona może ulec awarii, jak ręcznie monitorować czas pracy witryny i wtyczki, które pomogą Ci zautomatyzować proces.

Jak Działa Monitorowanie Czasu Pracy?

Monitorowanie czasu pracy oznacza okresowe sprawdzanie witryny, aby upewnić się, że nadal działa. Może to oznaczać po prostu wpisanie adresu URL i załadowanie witryny lub użycie bardziej zaawansowanej usługi innej firmy do monitorowania czasu pracy witryny.

Ponieważ wszyscy musimy spać, istnieją wtyczki i usługi, które mogą regularnie sprawdzać Twoją witrynę często, a nawet co 1-15 minut, w zależności od tego, jak często chcesz monitorować.

Większość usług może powiadomić cię, jeśli Twoja witryna stanie się niedostępna, dzięki czemu możesz szybko rozwiązać problem. Usługi te automatycznie ping witryny w odstępach czasu, aby sprawdzić, że jest nadal online.

Automating how you monitor site uptime will ensure you're instantly alerted if any of your websites go down.
Automatyzacja monitorowania czasu pracy witryny zapewni natychmiastowe powiadomienie, jeśli którekolwiek z witryn ulegnie awarii.

Ponieważ większość firm hostingowych gwarantuje czas pracy 99% lub więcej, łatwo jest założyć, że dotrzymują swojej części umowy. Sprawdzanie witryny co jakiś czas nie zawsze jest skuteczne, ponieważ Twoja witryna może tymczasowo zejść, a następnie utworzyć kopię zapasową, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Wszystko to jest kwestią sporną, jeśli nie uważasz, że Twoja witryna kiedykolwiek naprawdę spadnie zbyt długo. Jeśli jesteś taki jak ja i myślisz: “Hej, to nic wielkiego. Moja strona i hosting są bezpieczne i dobrze zbudowane, więc powinno być dobrze,” możesz być zaskoczony, gdy wpadniesz w kłopoty, a nie w dobry sposób.

Główne przyczyny przestoju witryny

Oto tylko kilka najczęstszych powodów, dla których Twoja witryna może ulec awarii.

1. Wyczerpany Limit pamięci PHP

Jeśli prowadzisz witrynę z większą liczbą wtyczek, skryptów i usług, niż jest w stanie obsłużyć Twój serwer, istnieje duża szansa, że Twoja witryna spadnie, jeśli ruch osiągnie limit pamięci. Twoja witryna, w tym wszelkie wtyczki lub skrypty, których używasz, wymaga pamięci do uruchomienia. Za każdym razem, gdy jedno z tych narzędzi jest ładowane na twojej stronie, do uruchomienia używa pamięci PHP z twojego serwera. Jeśli ty lub twój dostawca usług hostingowych nie przydzielono wystarczającej ilości pamięci, aby dostosować ją do rozmiaru witryny, a witryna zużywa całą przydzieloną pamięć, witryna przechodzi w tryb offline.

Możesz rozwiązać ten problem, zwiększając limit pamięci PHP. Chociaż jest to świetny krok, nie powinien być jedynym rozważaniem lub sposobem działania.

2. Twoja strona nie jest zoptymalizowana

Jeśli wyczerpujesz swój limit pamięci, może to być spowodowane nieprawidłową optymalizacją witryny.

Optymalizacja witryny oznacza zasadniczo prowadzenie ciasnego statku-utrzymywanie wtyczek, których naprawdę potrzebujesz, kompresowanie obrazów, minifikowanie plików itp. Możesz przeczytać więcej o przyspieszaniu swojej witryny w naszym niesamowitym przewodniku, ostatecznym Mega Przewodniku po przyspieszeniu WordPress i kompletnym Przewodniku po masteringu optymalizacji obrazu dla WordPress.

To jest również miejsce, w którym znajduje się pamięć podręczna Twojej witryny. Buforowanie oznacza tymczasowe przechowywanie plików witryny w przeglądarce użytkownika, aby były one łatwo dostępne przy następnym załadowaniu witryny. Twoje strony nie będą musiały ładować się od zera za każdym razem, gdy uzyskasz do nich dostęp, co spowoduje, że do załadowania i korzystania z witryny potrzeba dużo mniej pamięci.

Podczas gdy WordPress nie robi tego za ciebie po wyjęciu z pudełka, istnieje wiele świetnych wtyczek, które mogą to zrobić za Ciebie, w tym nasz własny Koliber, W3 Total Cache, WP Super Cache I WP Rocket, aby wymienić tylko kilka. Możesz zobaczyć naszą pełną recenzję tych wtyczek w jednym z naszych innych postów o nazwie Top 3 WordPress caching Plugins w porównaniu i wybierając najlepszy dla swojej witryny.

Podobnie zmniejszenie rozmiaru plików obrazów używanych w witrynie pomaga również zminimalizować ilość pamięci potrzebnej do załadowania witryny dla każdego odwiedzającego. Można to zrobić za pomocą wtyczki optymalizującej obraz, takiej jak nasze własne wtyczki WP Smush i WP Smush Pro.

3. Twoja firma hostingowa nie pasuje do Twojej witryny

Lata temu korzystałem z hostingu współdzielonego, ponieważ strony, które stworzyłem, były dość małe i nie miały dużego ruchu. Nie mogłem usprawiedliwić wydawania większej ilości pieniędzy na VPS lub serwer dedykowany, ponieważ moje witryny nie były zasobochłonne. W końcu moje witryny rosły i pamięć była stale wyczerpywana, co oznaczało, że moje witryny często spadały.

Czas, na jaki zeszli, był nieregularny i stał się codziennością. Stwierdziłbym, że moja strona spadnie kilka razy dziennie. I w końcu zdecydowałem, że wystarczy.

Skontaktowałem się z moim dostawcą hostingu i byli w stanie zwiększyć limit pamięci PHP dla mnie, ponieważ nie miałem dostępu do plików i serwera, którego potrzebowałem, aby dokonać zmiany. Działało to przez około tydzień, ale gdy kontynuowałem dodawanie nowych treści do moich stron, cały czas wierząc, że ból głowy się skończył, wszystko zaczęło się pogarszać. Zdałem sobie sprawę, że wyrosłem z mojego pakietu hostingowego i musiałem uaktualnić.

Mogłem skonfigurować oddzielny hosting dla każdej z moich stron lub użyć VPS lub serwera dedykowanego. Ale ponieważ planowałem rozwijać moje witryny, zdecydowałem się na inną firmę hostingową ze skalowalnym VPS, z którego mogłem wygodnie korzystać, dopóki nie potrzebowałem prywatnego serwera.

Więc jaki jest wynik z mojego doświadczenia? Twoja witryna może być dobrze wykonana i może być doskonale zoptymalizowana, ale jeśli Twoja usługa hostingowa nie jest skalowana do Twoich potrzeb, Twoja witryna może w każdej chwili ulec awarii i, jak wykazano w moim przypadku, uświadomienie sobie, że to się dzieje, może zająć trochę czasu.

4. Kiedy Twoja Popularność Działa Przeciwko Tobie

Wszyscy chcemy więcej ruchu na naszych stronach internetowych, prawda? Ale jeśli twój serwer nie może poradzić sobie z nagłym napływem osób przeglądających Twoje strony, może to spowodować, że Twoja witryna się zapnie, a host zamknie Twoją witrynę.

W takich przypadkach popularność witryny działa przeciwko tobie i powoduje przeciążenie witryny i uruchomienie w trybie offline. Ale nie tylko zwykli lub wirusowi goście powinni cię martwić. Istnieją również paskudne elementy online, które mogą zniszczyć Twoją witrynę.

You could be hit with a DDoS attack, causing your site to go down.
Możesz zostać uderzony atakiem DDoS, co spowoduje, że Twoja strona przestanie działać.

Jeśli haker próbuje przeniknąć do twojej witryny, liczy się to jako ruch, a ponieważ hakerzy mogą zautomatyzować ataki, możesz łatwo otrzymać dziesiątki setek ataków dziennie.

Co gorsza, hakerzy często mogą atakować Twoją witrynę zewnętrznie, na przykład za pomocą żądań GET, i nadal liczą się jako ruch.

Nie mów, że ci się to nie przytrafi, bo może-tak właśnie stało się ze mną Ostatnio i nie jest to rzadkością. Byłem ofiarą ataku DDoS (Distributed Denial of Service), próby (i udanej) uczynienia usługi online niedostępną przez przytłaczanie jej ruchem z wielu źródeł.

Chociaż mój serwer jest skonfigurowany do obsługi dużego obciążenia ruchem, czasami po prostu nie sprowadza się do idealnej usługi hostingowej. Dlatego często nawet gwarantowany hosting pozostawia co najmniej 1% otwarte na niepowodzenie.

Dlaczego jest to powód do niepokoju

Jeśli Twoja strona zostanie wyłączona na krótki czas, możesz pomyśleć, że to nic wielkiego, ale może wyrządzić więcej szkody, niż mogłoby się wydawać:

 • Możesz trwale stracić nowych użytkowników – Jeśli ktoś odwiedzi Twoją witrynę po raz pierwszy i zobaczy, że nie jest dostępna, odwiedzający może założyć, że Twoja witryna jest trwale wyłączona i nigdy więcej nie odwiedzi Twojej witryny. Mogą również blogować, publikować i tweetować na ten temat, zniechęcając innych do prób uzyskania dostępu do twojej witryny.
 • Możesz stracić stałych gości – Jeśli Twoja witryna często lub nawet raz się psuje, twoi stali użytkownicy mogą stracić zainteresowanie, ponieważ Twoja witryna wydaje się niewiarygodna. Nikt nie chce inwestować czasu i danych osobowych w coś, co ich zdaniem nie będzie długo lub przynajmniej wtedy, gdy tego potrzebują.
 • Możesz stracić klientów i pieniądze – Twoja strona staje się niedostępna może dać klientom wrażenie, że nie jesteś wiarygodny, Kompetentny lub zdolny i możesz stracić wiarygodność wraz z ich zaufaniem. Ponadto, jeśli Twoja witryna ulegnie awarii, nikt nie może złożyć zamówienia ani zapytać o twoje usługi. To pieniądze w ścieku.
 • Wyszukiwarki zaczynają myśleć, że Twoja strona nie istnieje – Jeśli Twoja witryna zostanie wyłączona dokładnie w tym samym czasie, gdy bot Wyszukiwarki indeksuje Twoją witrynę, co zdarza się często lub wystarczająco często, Twoja witryna nie zostanie zindeksowana. Bot może zakładać, że Twoja witryna jest trwale niedostępna lub przynajmniej nie jest wystarczająco wiarygodna, aby umieścić Twoją witrynę wysoko w rankingach, a nawet w ogóle. Powoduje to, że ranking Twojej witryny zaczyna spadać, a potencjalni Nowi użytkownicy nie będą w stanie znaleźć twojej witryny tak łatwo lub wcale.

Jest to trudna rzeczywistość dla każdego, kto wkłada dużo pracy w swoją stronę. Ponieważ większość ludzi należy do tej kategorii i prawdopodobnie obejmuje również Ciebie, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy Twoja witryna się psuje i jak poradzić sobie z tego rodzaju sytuacją, aby szybko przywrócić witrynę.

Jak sprawdzić, czy Twoja strona jest wyłączona

Niefortunnym faktem jest to, że nikt nie jest całkowicie nieprzepuszczalny dla ich witryny. Nawet ogromne sieci, takie jak Facebook i Twitter, zgłaszały awarie w przeszłości.

Więc co możesz z tym zrobić? Oprócz odwiedzania witryny, istnieją sposoby ręcznego sprawdzania czasu reakcji witryny, a jednym z nich jest wysłanie Pinga. Jest to świetny sposób na potwierdzenie, że Twoja witryna nie jest wyłączona tylko z powodu konkretnego problemu, takiego jak wadliwe połączenie internetowe. Jest to również pomocny punkt wyjścia do rozwiązywania niektórych problemów w witrynie.

Aby pingować swoją witrynę za pomocą systemu Mac OS X, przejdź do Aplikacje > Narzędzia > Terminal. W systemie Windows Naciśnij jednocześnie przycisk Windows i klawisz “R”, a następnie wpisz cmd w oknie Uruchom i kliknij OK.

Zacznij od wpisania następującego wiersza po załadowaniu:

Ładowanie gist/52610a11c28a2935dd92

W systemie Mac OS X musisz ręcznie zatrzymać pingowanie wprowadzanej witryny, naciskając jednocześnie polecenie i ” C ” na klawiaturze, ale pozwól jej działać przez około 10 sekund, aby uzyskać dobry rozmiar próbki.

Ponieważ Google jest niezawodny, możesz najpierw pingować, aby później porównać go z witryną.

Powinieneś wymyślić wynik, który wygląda podobnie do poniższego przykładu:

Ładowanie gist jennimckinnon / 0e2ed208dd9b142716ab

Ping nie spowodował żadnych błędów, co oznacza, że Google jest w stanie wysyłać dane i może nie być w ogóle. Jeśli pojawi się błąd, sprawdź, czy możesz uzyskać do niego dostęp w przeglądarce. Jeśli możesz, spróbuj jeszcze raz. Jeśli to nie działa, sprawdź połączenie internetowe i ustawienia, aby upewnić się, że nie jest to problem z twojej strony.

W większości przypadków pingowanie Google działa bez przeszkód i możesz teraz pingować własną witrynę:

Ładowanie gist/32c30a333361c3aa2fce

Nie zapomnij wymienić your-site.com z rzeczywistym adresem URL witryny.

Jeśli twój ping nie spowoduje błędu, Twoja witryna może być uruchomiona. Jeśli otrzymasz błąd stwierdzający, że witryna nie może zostać pomyślnie pingowana, Twoja witryna może nie odpowiadać i być niedostępna dla wszystkich.

Może się okazać, że średnia podróż w obie strony w milisekundach jest znacznie wyższa niż 12 ms pokazane w powyższym przykładzie ping. W takim przypadku może to oznaczać, że witryna ma pewne problemy. Jest to ważna pierwsza wskazówka dotycząca rozwiązywania problemów, ponieważ może wskazywać na inne problemy, zwłaszcza jeśli możesz uzyskać dostęp do witryny w porządku. Być może Twoja witryna jest rozdęta od nieefektywnych wtyczek i skryptów lub nieoptymalizowanych obrazów. Należy pamiętać, że istnieją również inne możliwe przyczyny powolnego Pingu.

Chociaż jest to prawidłowy sposób sprawdzania, czy witryna przetwarza niektóre dane, nie będzie spójna ani skuteczna, chyba że 24/7 pingujesz swoją witrynę i wdrażasz co najmniej kilka innych środków rozwiązywania problemów. Spójrzmy prawdzie w oczy: to nie jest praktyczne ani Zabawne.

Na szczęście istnieje sposób na automatyzację lepszych kontroli za pomocą wtyczek.

Wtyczki do automatycznego monitorowania czasu pracy

Są to najlepsze obecnie dostępne wtyczki do automatycznego monitorowania czasu pracy witryny. Wszystkie są regularnie aktualizowane i utrzymywane, aby zapewnić jakość i sukces w Twojej witrynie.

Dostępne są zarówno bezpłatne, jak i premium opcje, które obejmują wiele różnych wymagań witryny, aby pomóc Ci znaleźć idealne dopasowanie.

Chociaż nie wszystkie z nich są tworzone specjalnie dla wielu witryn, nadal powinny współpracować z sieciami lub pojedynczymi instalacjami WordPress.

 • Uptime

  Pierwszym na naszej liście usług monitorowania witryn jest nasz własny czas pracy. Jeśli jesteś członkiem WPMU DEV, nie musisz pobierać ani kupować osobnej wtyczki. Uptime jest dołączony do Twojego członkostwa i można go aktywować z Centrum za pomocą jednego kliknięcia.

  Uptime site monitoring from WPMU DEV.
  Monitoruj i śledź wydajność swojej witryny dzięki Uptime od WPMU DEV.

  Możesz również włączyć usługę w obszarze wp-admin, jeśli masz zainstalowaną wtyczkę dev Dashboard WPMU, przechodząc do usługi > Czas pracy > skonfiguruj ustawienia (ikona koła zębatego).

  Activate Uptime
  Aktywuj czas pracy z obszaru administracyjnego.

  Po aktywacji usługa natychmiast zaczyna monitorować nie tylko, czy witryna jest uruchomiona, ale także czas reakcji i wydajność witryny, a także wysyła powiadomienie e-mail, jeśli witryna ładuje się przez ponad 30 sekund lub nie odpowiada.

  Możesz konfigurować, uzyskiwać dostęp i przeglądać niezależne raporty wydajności pracy dla każdej zarządzanej witryny z poziomu Hub.

  Uptime performance report.
  Uptime monitoruje również czas reakcji i wydajność witryny i wysyła alerty, jeśli witryna jest wolna lub nie reaguje.

  Mówiąc o zarządzaniu wieloma witrynami, możesz skonfigurować ustawienia Czasu Pracy, takie jak przestoje i alerty o czasie pracy, próg i wielu odbiorców wiadomości e-mail, a następnie zapisać ustawienia jako niestandardowe konfiguracje i szybko i łatwo zastosować domyślne lub niestandardowe ustawienia konfiguracji jednym kliknięciem do wszystkich innych witryn, którymi zarządzasz.

  Uptime settings
  Szybko i łatwo dostosuj ustawienia Czasu Pracy i zapisz je jako własne konfiguracje do zastosowania w innych witrynach, którymi zarządzasz.

  Uptime to kompleksowa usługa monitorowania lokalizacji. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem WPMU DEV, rozważ dołączenie, korzystając z naszej bezpłatnej wersji próbnej bez ryzyka.

  Interesujesz się czasem pracy?

  Szczegóły
 • Jetpack

  Jetpack to darmowa wtyczka od twórców WordPress z kilkoma dołączonymi usługami. Jednym z nich jest Monitor, który sprawdza czas działania witryny i informuje Cię e-mailem, czy witryna jest wyłączona i czy powraca.

  Potrzebujesz WordPress.com konto do korzystania z tej wtyczki i jej funkcji, ale rejestracja jest darmowa, a Jetpack jest również łatwy w instalacji i obsłudze.

  Zainteresowany Jetpack?

  Szczegóły
 • ManageWP

  Ta wtyczka jest również ładowana z mnóstwem funkcji, takich jak kopie zapasowe, przywracanie, zarządzanie wieloma witrynami i monitorowanie czasu pracy. Haczyk jest, nie wszystkie z nich są wolne. Jeśli chcesz włączyć monitorowanie czasu pracy za pomocą tej wtyczki, musisz uaktualnić do subskrypcji planu biznesowego.

  Jeśli zdecydujesz się na aktualizację, możesz otrzymywać zarówno e-maile, jak i wiadomości SMS, jeśli Twoja witryna przestanie działać w ten sposób, bez względu na to, gdzie się udasz.

  ManageWP jest zaufany przez tysiące użytkowników, działa dobrze i jest łatwy w instalacji.

  Zainteresowany ManageWP?

  Szczegóły
 • Super Monitoring

  Super Monitoring plugin

  Aby korzystać z wtyczki Super Monitoring, wymaga utworzenia konta i zarejestrowania się w subskrypcji premium.

  Ta wtyczka monitoruje czas pracy jednej lub więcej witryn w zależności od wybranego planu i może powiadamiać Cię przez e-mail lub wiadomości SMS, jeśli Twoja witryna ulegnie awarii. Niezależnie od wybranego planu, otrzymasz wszystkie jego funkcje, w tym testowanie w odstępach jednominutowych, monitorowanie wydajności, historię przestojów i integrację z Google Analytics.

  Interesuje Cię Super Monitoring?

  Szczegóły

Monitorowanie witryny w celu szybkiego powrotu do zdrowia

Nie popełniaj tego samego błędu, który zrobiłem i pozwól, aby czas działania Twojej witryny spadł na backburner. Monitorowanie czasu pracy witryny jest koniecznym krokiem, jeśli poważnie myślisz o zwiększeniu ruchu w witrynie. W końcu, jeśli Twoja witryna jest wyłączona, nikt nie będzie mógł odwiedzić Twojej witryny.

Gdy będziesz w stanie automatycznie monitorować czas pracy witryny ręcznie lub za pomocą jednej z wymienionych tutaj wtyczek, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja witryna jest online, a jeśli stanie się niedostępna, zostaniesz powiadomiony, abyś mógł ją bezzwłocznie naprawić.

Ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności. [Pierwotnie Opublikowany: Październik 2017 / Zmieniony: Listopad 2021]

Jak monitorować czas pracy witryny? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…