Kradzież obrazu jest częstym problemem, z którym fotografowie radzą sobie regularnie. Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy istnieje sposób na zapobieganie kradzieży obrazu w WordPress. W tym artykule udostępnimy 4 sposoby zapobiegania kradzieży obrazu w witrynach internetowych opartych na WordPress.

Prevent Image Theft

O kradzieży obrazu i prawach autorskich

Prawa autorskie są uniwersalne i obowiązują na całym świecie. Oryginalny twórca automatycznie staje się właścicielem praw autorskich do swojej pracy twórczej. Nawet jeśli nie wspominają o tym na swojej stronie internetowej, należy nadal zakładać, że treści, które przeglądają, są chronione prawem autorskim.

Obejmuje to obrazy, teksty, filmy lub wszelkie inne formy treści, które widzisz w Internecie.

Problem polega na tym, że obrazy i tekst można łatwo skopiować. Wiele osób uważa, że nikt nie zauważy, jeśli ukradną obraz i użyją go na własnej stronie internetowej.

Kradzież cudzej pracy jest nie tylko nielegalna, ale i nieetyczna. Istnieje wiele miejsc, w których można łatwo znaleźć obrazy royalty free i public domain.

Chociaż pochlebia mi to, że inni ludzie wykorzystują Twoją pracę w swoich własnych projektach, czasami może być bardzo frustrujące, widząc rażące lekceważenie Twoich praw.

Nie ma sposobu, aby całkowicie powstrzymać ludzi przed kradzieżą Twoich zdjęć, ale istnieje wiele sposobów, aby zniechęcić i zapobiec kradzieży obrazów na stronie WordPress.

Oto 4 najczęstsze sposoby ochrony zdjęć w WordPress.

1. Wyłącz Kliknięcie Prawym Przyciskiem Myszy

Kradzież zdjęć z witryny jest łatwa, ponieważ użytkownik może po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać “Zapisz obraz jako”, aby je pobrać. Możesz wyłączyć kliknięcie prawym przyciskiem myszy na swojej stronie i utrudnić przeciętnemu użytkownikowi kradzież obrazu.

Oto dwie wtyczki, których możesz użyć, aby wyłączyć prawym przyciskiem myszy obrazy w WordPress.

Galeria Envira

Envira Gallery to najlepsza wtyczka galerii WordPress na rynku. Oprócz pomocy w tworzeniu pięknych galerii zdjęć, Envira oferuje również mnóstwo innych funkcji. Jedną z tych funkcji jest ochrona obrazu.

Po prostu przejdź do Galeria Envira ” Ustawienia i kliknij kartę Addons. Przewiń w dół, aby zlokalizować Dodatek Ochronny, a następnie zainstalować i aktywować.

Image theft protection addon in Envira Gallery plugin for WordPress

Teraz Utwórz nową galerię zdjęć w Galerii Envira. Jeśli jest to twój pierwszy raz, spójrz na to, jak łatwo tworzyć responsywne galerie obrazów w WordPress z Galerią Envira.

Podczas tworzenia galerii kliknij kartę różne i przewiń w dół. Znajdziesz opcję, aby włączyć ochronę obrazu. Zaznacz tę opcję i zapisz swoją galerię.

Enabling image protection for a gallery with Envira Gallery

Możesz teraz dodać tę galerię obrazów w dowolnym miejscu w swojej witrynie WordPress. Automatycznie wyłączy prawym przyciskiem myszy obrazy.

WP Content Copy Protection

Ta prosta wtyczka jest darmowa i wyłączy kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Twojej witrynie WordPress. Minusem korzystania z tej wtyczki jest to, że wyłącza kliknięcie prawym przyciskiem myszy na całej stronie.

Jeśli używasz wtyczki slider lub lightbox, to czasami ta wtyczka nie będzie działać poprawnie.

2. Użyj znaku wodnego na obrazach WordPress

Znaki wodne wydają się działać świetnie dla wielu stron z fotografią stockową. Oczywistym minusem jest to, że Twoje zdjęcia lub obrazy mogą nie wyglądać najlepiej.

Możesz jednak gustownie dodać znak wodny. Celem jest zachowanie estetycznego wyglądu zdjęć, a jednocześnie zniechęcanie ludzi do ich kradzieży.

Metoda 1: Korzystanie Z Galerii Envira

Ponownie, nie możemy wystarczająco podkreślić, że Envira jest najlepszym przyjacielem fotografa. Jest również wyposażony w dodatek do znakowania wodnego. Będziesz potrzebował co najmniej srebrnej licencji galerii Envira, aby korzystać z tego dodatku.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Envira Gallery. Po aktywacji musisz odwiedzić Galeria Envira ” Ustawienia i kliknij kartę addons. Znajdź dodatek do dodawania znaków wodnych, a następnie zainstaluj i aktywuj go.

Teraz podczas tworzenia galerii lub edycji istniejącej galerii zauważysz nową kartę znak wodny w Ustawieniach galerii.

Watermarking addon in Envira Gallery plugin for WordPress

Metoda 2: Korzystanie Z Wtyczki Easy Watermark

Inną opcją jest użycie wtyczki Easy Watermark. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Easy Watermark. Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Łatwy Znak Wodny strona konfiguracji ustawień wtyczki.

Settings page for Easy Watermark plugin

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat automatycznego dodawania znaku wodnego do obrazów w WordPress.

3. Wyłącz Hotlinking obrazów w WordPress

Innym popularnym sposobem kradzieży obrazów ze stron internetowych jest ładowanie ich z oryginalnego źródła. Obraz zostanie załadowany z Twoich serwerów i będzie wyświetlany na stronach internetowych osób trzecich bez Twojej zgody.

Zwiększa to również obciążenie serwera i wykorzystanie przepustowości.

Oto jak możesz wyłączyć hotlinking obrazów ze swojej witryny WordPress.

Wystarczy dodać ten kod do.plik htaccess w katalogu głównym witryny WordPress.

# wyłącz Hotlinkowanie obrazów z opcją zabronionego lub niestandardowego obrazu
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER}! ^http(S)?://(www.)?wpbeginner.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER}! ^http(S)?://(www.)?google.com [NC]
RewriteRule .(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC, F, L] 

Nie zapomnij wymienić wpbeginner.com z własną nazwą domeny.

Ten kod blokuje hotlinking, jednocześnie umożliwiając wyświetlanie obrazów w wynikach wyszukiwania i na twojej stronie internetowej.

Nie mogę znaleźć .plik htaccess? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak znaleźć .plik htaccess w WordPress.

4. Dodaj informacje o prawach autorskich na swojej stronie WordPress

Dodanie informacji o prawach autorskich do witryny może również zniechęcić ludzi do kradzieży obrazów. Możesz po prostu dodać informację o prawach autorskich do pliku stopki motywu w postaci zwykłego tekstu lub HTML, w ten sposób:

<p > © 2009-2016 WPbeginenr.com< / p>

Minusem jest to, że będziesz musiał edytować ten kod każdego roku. Lepszym podejściem jest dodanie dynamicznej informacji o prawach autorskich w WordPress. Po prostu dodaj ten kod do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

function wpb_copyright () {
global $wpdb;
$copyright_dates = $wpdb->get_results ("
Wybierz
Rok (min (post_date_gmt)) jako firstdate,
YEAR (max (post_date_gmt)) AS lastdate
Od
$wpdb - > posty
Gdzie
post_status = 'publikuj'
");
$output = ";
if ($copyright_dates) {
$copyright ="©". $copyright_dates [0]->firstdate;
if ($copyright_dates[0] - >firstdate != $copyright_dates[0]->lastdate) {
$copyright .= '-' . $copyright_dates [0]- > lastdate;
}
$output = $copyright;
}
return $ output;
}

add_shortcode ('copyright', 'wpb_copyright');
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');

Ten kod znajduje datę pierwszego posta opublikowanego na blogu i ostatnią datę opublikowania czegokolwiek. Następnie wyświetla dynamiczną informację o prawach autorskich.

Będziesz musiał dodać shortcode [copyright] do dowolnego postu, strony lub widżetu tekstowego w witrynie, aby wyświetlić informację o prawach autorskich. Możesz również użyć tego kodu w stopce motywu.

<?PHP echo wpb_copyright ();?>

Copyright notice

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci chronić obrazy i zapobiegać kradzieży obrazów w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak rozwiązać najczęstsze problemy z obrazem w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…