Google Doc z tekstem, który zamierzamy skopiować

Czy szukasz najlepszych usług transkrypcji?

Usługi transkrypcji pozwalają na prostą konwersję mowy na tekst. Możesz użyć tych transkrypcji do napisów wideo, notatek podcastów, dodatkowych treści pisanych i innych.

W tym artykule wybraliśmy kilka najlepszych usług transkrypcji, których możesz użyć do transkrypcji istniejących materiałów audio i wideo.

Best transcription services compared

Dlaczego warto korzystać z usługi transkrypcji?

Korzystanie z usługi transkrypcji online oszczędza czas, który spędziłbyś próbując samemu transkrybować pliki audio i wideo.

Zautomatyzowana usługa transkrypcji pomoże Ci po prostu przepisać zawartość audio i wideo na tekst pisany za pomocą kilku kliknięć.

Transkrybowane audio pomoże Ci zapamiętać ważne szczegóły ze spotkań, rozmów i webinarów. Dodatkowo, daje Ci to łatwy sposób na przekształcenie i zmianę przeznaczenia Twoich istniejących treści na wiele formatów.

Istnieją wszelkiego rodzaju sposoby, w jakie możesz wykorzystać transkrybowany tekst w swojej witrynie WordPress. Oto kilka z nich:

  • Twórz notatki z pokazów podcastów, aby publikować je jako posty na blogu
  • Streszczaj notatki ze spotkań Zoom dla swojego zdalnego zespołu
  • Dodaj dokładne podpisy wideo do swoich filmów, aby poprawić dostępność
  • Szybko twórz materiały pisemne, aby ulepszyć swoje kursy online
  • Twórz aktualizacje treści, aby rozwijać swoją listę e-mailową

To powiedziawszy, spójrzmy na niektóre z najlepszych usług transkrypcji na rynku dzisiaj.

1. Rev

Rev

Rev jest dostawcą usług transkrypcji, który oferuje szereg różnych usług związanych z transkrypcją.

Znajdziesz tu wsparcie dla transkrypcji audio, transkrypcji wideo, podpisów, napisów i tłumaczeń dla szerokiej gamy plików audio i wideo.

Rev jest najlepszą usługą transkrypcji, jeśli chodzi o poziom błędów i szybkość transkrypcji. Nie jest to najszybszy dostawca, ale jest wystarczająco szybki, aby dostarczyć prawie doskonały tekst.

Ogólnie rzecz biorąc, łatwe transkrypcje mogą być zakończone w ciągu kilku godzin, z dokładnością 99%.

Są one unikalną usługą, ponieważ mają ludzi transkrybentów, którzy wykorzystują AI do rozpoznawania mowy. To daje Ci najlepsze z obu światów.

Plus, wszystkie transkrypcje wykonane za pośrednictwem tej usługi są zatwierdzone przez FCC i ADA i spełniają wymagania sekcji 508. Tak więc, Twoje transkrypcje będą w pełni zgodne z wytycznymi dotyczącymi dostępności.

Oprócz transkrypcji, podpisów i napisów, usługa posiada unikalną funkcję, która zapewnia napisy na żywo podczas spotkań Zoom i webinarów.

Dzięki temu Twoje spotkania i prezentacje online są dostępne dla wszystkich.

Kolejną unikalną funkcją oferowaną przez Rev jest obsługa zagranicznych napisów. Jeśli masz międzynarodową publiczność, możesz po prostu stworzyć wielojęzyczne napisy do wszystkich edytowanych filmów.

Wreszcie, jest też świetna aplikacja mobilna na iPhone’a i Androida. Pozwala ona na rejestrowanie pomysłów, spotkań, wykładów i innych wydarzeń w podróży. Następnie, możesz transkrybować swoje nagrania jednym kliknięciem z poziomu aplikacji.

Cena: Transkrypcje Rev zaczynają się od 1,25 USD za minutę i 0,25 USD za minutę za transkrypcję generowaną maszynowo z 80% dokładnością.

Rush transkrypcje są dostępne za dodatkową opłatą dolara za minutę audio lub wideo i zostanie zakończona 5 razy szybciej.

2. Scribie

Scribie

Scribie to świetny dostawca transkrypcji, który oferuje zarówno automatyczne i ręczne usługi transkrypcji. Znajdziesz tu szeroki zakres funkcji i opcji transkrypcji dla każdego budżetu.

Ręczna usługa transkrypcji jest w 99% dokładna i ma 36-godzinny czas realizacji. Masz również możliwość dodania pliku z napisami, kodowania czasowego, ścisłego odtwarzania, śledzenia mówcy i wiele więcej.

Możesz śledzić postępy w transkrypcji, a nawet pobierać wersje w miarę ich ukończenia. Może to być pomocne, jeśli potrzebujesz wersji roboczej dokumentu do natychmiastowego użycia.

Oni również stoją za jakością swoich transkryptów. Jeśli nie jesteś zadowolony z jakości, a następnie można poprosić o bezpłatny ponowny przegląd, który będzie miał szybki jeden dzień turnaround.

Proces transkrypcji z Scribie jest super proste. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać plik, wybierz swój plan, dokonać płatności, a otrzymasz plik Word z powrotem w wybranym czasie.

Cena: Scribie cen zaczyna się od $ 0,80 za minutę dla ręcznego transkrypcji i $ 0,10 za minutę dla automatycznego transkrypcji.

Istnieje dodatkowa opłata w wysokości 0,50 dolarów za minutę dla plików, w których głośnik ma akcent, plik audio jest słabej jakości, lub hałas w tle jest obecny.

3. GoTranscript

GoTranscript

GoTranscript jest jednym z najbardziej dokładnych usług transkrypcji.

Zapewniają one bardzo dokładne transkrypcje dla plików audio z trudnymi do zrozumienia akcentami. Plus, jest wsparcie dla 48 różnych języków i plików, które mają wiele akcentów w jednym audio.

Jeśli masz audio, które jest trudne do rozszyfrowania, ma mnóstwo szumu w tle lub jest w inny sposób niskiej jakości, to warto przetestować GoTranscript.

Robią świetną robotę w obsłudze złożonych projektów, takich jak STEM, akademickich i technicznych papierów też.

Jest szybki zwrot, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego ręcznego transkrypcji dla złożonych i dogłębnych tematów.

Jednakże, jeśli nie znajdujesz się w Wielkiej Brytanii, to czas może być inny, ponieważ oferty czasowe są oparte na ich strefie czasowej.

Cena jest całkiem przystępna, biorąc pod uwagę dokładność transkrypcji, którą otrzymasz.

Cena: GoTranscript zaczyna się od 0,90 USD za minutę audio. Ceny wzrastają dla szybkiej realizacji, niskiej jakości dźwięku, liczby głośników i preferencji językowych.

4. Sonix

Sonix

Sonix jest w pełni zautomatyzowanym oprogramowaniem do transkrypcji AI. Ponieważ jest oparty na AI, jest niewiarygodnie szybki i nie będziesz musiał czekać na ludzkich transkrybentów.

Ale oznacza to również, że nie uzyskasz tego samego poziomu dokładności, co ludzka transkrypcja. Mimo to, łatwe w użyciu narzędzia do edycji i niska cena mogą to zrównoważyć.

Możesz użyć edytora w przeglądarce, aby dopracować transkrypcję. Posiada on takie funkcje, jak znaczniki czasowe słowo po słowie, komentarze i notatki dla Ciebie i Twojego zespołu, oznaczanie mówców, wiele opcji eksportu i wiele innych.

Znajdziesz tu również narzędzia do automatycznego tłumaczenia, napisy i funkcje współpracy. Oprócz tego masz do dyspozycji wiele integracji z narzędziami, z których już korzystasz, takimi jak Zoom, Vimeo, YouTube, Dropbox i inne.

Cena: Ceny Sonix zaczynają się od 10 dolarów za godzinę audio, co daje nieco mniej niż 0,17 dolara za minutę audio.

5. GMR Transkrypcja

GMR Transcription

GMR Transcription to wszechstronna usługa transkrypcji audio. Oferuje standardowe usługi transkrypcji, zarówno zautomatyzowane AI, jak i zasilane przez człowieka.

Znajdziesz tu inne powiązane usługi, takie jak transkrypcje wideo i transkrypcje hiszpańskie.

Dodatkowo, unikalna usługa transkrypcji tekstu, która może przepisać fizyczne dokumenty na dokumenty elektroniczne. Idealne rozwiązanie dla firm przechodzących na biuro bez papieru.

Jakość transkrypcji jest bardzo wysoka. Ale zapłacisz więcej, a czas realizacji jest wolniejszy niż u innych dostawców na tej liście.

Jednak tego samego dnia transkrypcja jest oferowana w niektórych okolicznościach.

Cena: GMR Transcription zaczyna się od 1,25 USD za minutę audio ze stawkami rosnącymi w oparciu o liczbę mówców, jakość audio i wybrany czas realizacji.

Jaka jest najlepsza usługa transkrypcji dla Ciebie?

Po przejrzeniu wszystkich najpopularniejszych usług transkrypcji, uważamy, że Rev jest najlepszą usługą transkrypcji.

Ich jakość transkrypcji jest w 99% dokładna, a ich czas realizacji jest dość szybki przy bardzo przystępnych cenach.

Możesz używać go do transkrypcji filmów z YouTube, podcastów, dodawać napisy, a nawet jest wsparcie dla obcojęzycznych napisów.

Innym świetnym wyborem jest Scribie, który oferuje bardzo szybkie i dokładne transkrypcje w przystępnej cenie.

Oprócz najlepszych usług transkrypcji na naszej liście, przyjrzeliśmy się również innym dostawcom usług transkrypcji, takim jak Temi, TranscribeMe, Trint, Otter i iScribed.

Zdecydowaliśmy się jednak nie umieszczać ich na liście, aby ułatwić Ci wybór i uniknąć paraliżu decyzyjnego.

Najlepsze usługi transkrypcji FAQs

Pomagając tonom naszych czytelników znaleźć najlepsze usługi transkrypcji dla ich potrzeb, odpowiedzieliśmy na wiele pytań.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymaliśmy na temat dostawców usług transkrypcji online.

Jaka jest stawka za przepisywanie?

Ogólnie rzecz biorąc, standardowa stawka za przepisywanie mieści się w przedziale od $0.10 do $1.50 i więcej za minutę audio.

Stawka, którą zapłacisz, będzie zależeć od takich rzeczy jak jakość dźwięku, obecne akcenty, czy jest to transkrypcja ludzka czy AI, i więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej płacisz za minutę audio, tym bardziej wysoka jakość gotowej transkrypcji będzie.

Ile czasu zajmuje przepisanie 1 godziny nagrania?

Zazwyczaj transkrypcja 1 godziny nagrania zajmuje poszczególnym transkrybentom 4 godziny. Będzie się to różnić w zależności od umiejętności transkrybenta, tego, czy używa AI i jakości pliku audio.

Różne usługi transkrypcji mają różne czasy realizacji, w zależności od tego, ile płacisz i czy potrzebujesz szybkiej dostawy.

Jakie jest najlepsze darmowe oprogramowanie do transkrypcji?

Niektóre z najlepszych darmowych programów do transkrypcji obejmują funkcję dyktowania Google Docs i automatyczne transkrypcje YouTube, które można pobrać po załadowaniu wideo.

Jednak dużym problemem z darmowymi aplikacjami i oprogramowaniem do transkrypcji jest to, że nie będą one tak dokładne.

Jeśli szukasz najtańszej opcji, to Rev ma darmową wersję próbną, która pozwala na przetestowanie 30 minut dźwięku za darmo. Jeśli jakość jest do Twoich standardów, a następnie płatne plany zaczynają się od 10 dolarów za godzinę audio.

Mieliśmy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą usługę transkrypcji dla Ciebie do wykorzystania wraz z witryną WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszych platform kursów online i naszych ekspertów wybiera musi mieć wtyczki WordPress dla Twojej firmy.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, a następnie proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…