Tekst Google Docs skopiowany do klasycznego edytora

Wiele osób pytało nas, jak radzimy sobie z płacami i kadrami dla naszego zdalnego zespołu, biorąc pod uwagę, że mamy ponad 150+ członków zespołu rozsianych po całym świecie.

Oprogramowanie płacowe HR może usprawnić zadania HR i sprawić, że lista płac będzie tak prosta, jak kliknięcie przycisku.

W tym artykule wybraliśmy kilka najlepszych programów kadrowo-płacowych, które możesz wykorzystać w swojej małej firmie, w tym w zespołach zdalnych.

Best HR payroll software for small businesses

Uwaga: Chcesz dołączyć do naszego szybko rozwijającego się zdalnego zespołu? Zatrudniamy :)

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania kadrowo-płacowego?

Procesy HR, takie jak zatrudnianie, przyjmowanie pracowników, prowadzenie listy płac i zarządzanie świadczeniami są bardzo czasochłonne. Jako właściciel małej firmy, szukasz oszczędności czasu i pieniędzy, gdziekolwiek możesz.

Dzięki oprogramowaniu kadrowo-płacowemu możesz zautomatyzować określone zadania i zbierać dane, aby poprawić sposób funkcjonowania firmy.

Korzystanie z oprogramowania płacowego HR może pomóc usprawnić małą firmę na wiele sposobów:

  • Pomoże to uczynić Twój zespół HR bardziej wydajnym, dzięki czemu będą mogli pracować nad innymi projektami
  • Zapewni, że zawsze płacisz i potrącasz właściwą kwotę
  • Pomoże Ci uniknąć kar i problemów z przestrzeganiem przepisów
  • Ułatwia zarządzanie PTO i premiami
  • Ułatwia oferowanie pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego i innych świadczeń
  • Usprawnia proces przyjmowania pracowników, dzięki czemu nowi pracownicy mogą szybciej rozpocząć pracę.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub stronę internetową małej firmy, to korzystanie z oprogramowania płacowego HR sprawi, że Twoje życie będzie łatwiejsze, a Twoi pracownicy szczęśliwsi.

Nieważne, czy Twój zespół jest osobisty czy zdalny, możesz skorzystać z oprogramowania kadrowego, aby uprościć działalność biznesową.

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze oprogramowanie płacowe HR, które możesz wykorzystać ze swoją witryną WordPress.

1. Gusto

Gusto

Gusto to najlepsze oprogramowanie płacowe pod względem funkcji i łatwości użytkowania. Oferują mnóstwo funkcjonalności i elastyczności, dzięki czemu możesz stworzyć idealną listę płac i konfigurację HR dla swojej małej firmy.

Jest używany przez ponad 100 000 małych firm, takich jak Ty.

Oparty na chmurze system płacowy jest prosty w konfiguracji, a ponadto daje pracownikom pulpit do zarządzania informacjami o pracownikach.

Znajdziesz tu standardowe funkcje zarządzania listą płac, takie jak automatyczne potrącenia i wypełnianie, bezpośrednie wpłaty oraz formularze W-2 i 1099.

Automatycznie obliczy i złoży lokalne, stanowe i federalne podatki. Istnieje również wiele integracji z popularnym oprogramowaniem księgowym, takim jak Quickbooks, Clover, Xero i wiele innych.

Uwaga: Używamy Gusto w WPBeginner do zarządzania listą płac dla zdalnych członków zespołu w różnych stanach. Zaczęliśmy używać Gusto, kiedy nazywało się ZenPayroll i od tego czasu uwielbiamy je.

Kiedy byliśmy mniejsi, używaliśmy ich funkcji HR, ale przerosło nas to, ponieważ nasz zespół jest teraz na całym świecie, a Gusto nie obsługuje członków zespołu spoza USA.

Jednak ich platforma jest wyposażona w wystarczającą ilość funkcji HR, aby być narzędziem typu “wszystko w jednym” dla większości małych firm z siedzibą w USA.

Na przykład, można skonfigurować zapisy na ubezpieczenie zdrowotne pracowników, 401k, workers comp, świadczenia dla osób dojeżdżających do pracy oraz programy oszczędnościowe dla pracowników.

Gusto posiada szereg funkcji związanych z wprowadzaniem pracowników, takich jak niestandardowe listy ofertowe, podpisywanie i przechowywanie dokumentów, listy kontrolne, a nawet tworzenie i zarządzanie kontami oprogramowania.

Dostępne są również narzędzia do śledzenia czasu pracy, wypełniania dokumentów zgodności, anonimowe ankiety i wirtualne schematy organizacyjne dla użytkowników korzystających z wyższych planów.

Co najlepsze, Gusto oferuje miesięczne ceny. Tak więc, istnieje mniejsze ryzyko podczas przenoszenia lub rozpoczęcia nowego systemu płac.

Plany zaczynają się od 19 dolarów miesięcznie dla małych zespołów liczących od 1 do 2 osób. Większość właścicieli małych firm znajdzie Core plan najbardziej wartościowe, to zaczyna się od 39 dolarów za miesiąc. Wyższy poziom planów daje więcej funkcji, takich jak śledzenie czasu.

Opinia eksperta: Wierzymy, że Gusto jest najlepszym oprogramowaniem płacowym dla małych firm. Oferują one bezproblemowe doświadczenie, a najlepsze jest to, że nie są one nickel i dime jak usługi płacowe z banku lub niektórych innych większych znanych graczy w branży.

2. BambooHR

BambooHR

BambooHR to najlepsze oprogramowanie HR dla małych firm.

Jest to kompletny system zarządzania zasobami ludzkimi (HRMS), któremu zaufało już ponad 20 000 firm do zarządzania zadaniami HR. Jest bardzo intuicyjne, łatwe w użyciu i dobrze dopasowane do firm każdej wielkości.

Oparty na chmurze system koncentruje się na zadaniach HR, takich jak zatrudnianie, odszkodowania, onboarding i kultura firmy.

Istnieje system śledzenia kandydatów (ATS), który przyspiesza proces zatrudniania, a także funkcje zarządzania wydajnością, które poprawiają kulturę firmy.

Zawiera również śledzenie świadczeń pracowniczych, zarządzanie PTO, łatwy onboarding pracowników, szkolenia i wiele innych.

To narzędzie SaaS jest duże na gromadzenie danych pracowników, co ułatwia właścicielom firm podejmowanie świadomych decyzji dotyczących nowych pracowników.

Jest to jeden z niewielu dostawców, który kwalifikuje się jako narzędzie do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), co pomaga pracownikom w osiągnięciu ich potencjału.

Uwaga: Mamy zdalny zespół na całym świecie, w 27 krajach, więc zaczęliśmy używać BambooHR. Ułatwiają zarządzanie wszystkim w wielu krajach i strefach czasowych.

Ich aplikacja mobilna na Androida i iOS jest poręczna i pozwala członkom zespołu zarządzać swoimi informacjami w domu lub w podróży. Ułatwia też znalezienie informacji kontaktowych o pracownikach w całej organizacji.

BambooHR oferuje indywidualną wycenę w zależności od potrzeb Twojej firmy. Istnieją jednak dwa różne plany, pomiędzy którymi możesz wybierać.

Plan Essentials zawiera standardowe funkcje zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak PTO, administracja świadczeniami, przechowywanie dokumentów i wiele innych.

Natomiast plan Advantage zawiera ATS, funkcje onboardingu i offboardingu oraz zaawansowane funkcje raportowania.

Ponieważ BambooHR nie oferuje pełnej obsługi płac, używamy Gusto i BambooHR do zarządzania wszystkimi naszymi potrzebami w zakresie kadr i płac.

Znajdziesz tu jednak dodatki do wypełniania formularzy podatkowych, wprowadzania i rozliczania czasu pracy, płacenia za nadgodziny oraz różne narzędzia i oceny wydajności pracowników.

BambooHR został zaprojektowany z myślą o małych firmach, ale korzystają z niego również takie firmy, jak ZipRecruiter, Grammarly czy Postmates. To oprogramowanie może rosnąć wraz z rozwojem twojej firmy, a my możemy za to ręczyć w 100%.

Recenzja eksperta: Wierzymy, że BambooHR to najlepsze oprogramowanie HR dla małych firm, bez dwóch zdań. Dlatego używamy go na WPBeginner.

3. OnPay

OnPay

OnPay oferuje oprogramowanie kadrowo-płacowe i jest świetną opcją dla rozwijających się małych firm i startupów.

Ich rozwiązanie płacowe jest elastyczne i obsługuje właścicieli firm, którzy mają umowy, w niepełnym wymiarze godzin i pracowników godzinowych. Zarządzanie tym wszystkim na własną rękę może być trudne i czasochłonne, ale z OnPay jest to o wiele łatwiejsze do zrobienia.

Ponieważ lista płac nie jest uruchamiana automatycznie, możesz wybrać pracowników, którym chcesz zapłacić, zanim uruchomisz listę płac. Nie jest to tak zautomatyzowane jak inne rozwiązania, ale niektórzy właściciele firm mogą potrzebować większej kontroli.

Możesz płacić pracownikom poprzez bezpośredni depozyt, wydrukowany czek lub kartę debetową.

Zawiera inne funkcje, takie jak nieograniczona liczba uruchomień listy płac, wypełnianie deklaracji podatkowych, wsparcie dla wielu harmonogramów płac i stawek, potrącanie podatku od bezrobocia i wiele innych.

Możesz również zintegrować swoją listę płac z preferowanym oprogramowaniem do księgowości i rejestracji czasu pracy.

Ceny są proste, z opłatą podstawową 36 dolarów za miesiąc i dodatkowe 4 dolary za osobę. Więc jeśli jesteś firmą 50 osób, będziesz płacić 236 dolarów miesięcznie.

Ponieważ jest tylko jeden plan, masz dostęp do wszystkich funkcji, w tym narzędzi HR.

Dołączone narzędzia HR obejmują szablony listów ofertowych dla pracowników, płatne zarządzanie czasem wolnym, zarządzanie dokumentami HR i wiele innych.

Opinia eksperta: Wierzymy, że OnPay jest najlepszym narzędziem kadrowo-płacowym dla firm z pracownikami kontraktowymi i godzinowymi.

4. QuickBooks

QuickBooks Payroll

Quickbooks Payroll jest jednym z wielu produktów Intuit zaprojektowanych, aby ułatwić życie właścicielom małych firm.

Jeśli już korzystasz z oprogramowania księgowego QuickBooks, dodanie QuickBooks Payroll wymaga tylko kilku kliknięć. Ma on przyjazny dla początkujących interfejs użytkownika i sprawia, że zadania związane z płacami są bardzo proste.

Znajdziesz tu przydatne funkcje, takie jak przechwytywanie paragonów biznesowych, zautomatyzowane podatki i płace, szczegółowe raporty oraz obsługę wszystkich 50 stanów.

Quickbooks nawiązał również współpracę z MammothHR, aby połączyć funkcje kadrowe, których potrzebujesz.

Oferują oni ceny bez kontraktu, które zaczynają się od 45 dolarów miesięcznie za plan Core. Plan ten zapewnia wszystkie niezbędne funkcje do zarządzania kadrami i płacami, w tym zautomatyzowaną listę płac, świadczenia zdrowotne, plany 401k i wiele innych.

Znajdziesz tu również plany wyższego poziomu, które zaczynają się od 75 dolarów za miesiąc i daje dodatkowe funkcje, takie jak tego samego dnia bezpośredniego wpłaty, pracowników wsparcia comp i mobilnego śledzenia czasu.

Opinia eksperta: Naszym zdaniem QuickBooks Payroll to najlepsze oprogramowanie kadrowo-płacowe dla firm, które korzystają z oprogramowania księgowego Quickbooks. My używamy QuickBooks do prowadzenia księgowości i rachunkowości, ale wolimy korzystać z Gusto, ponieważ pomagają nam w zachowaniu zgodności z przepisami i sprawiają, że wszystko przebiega bezproblemowo.

5. Paychex

Paychex

Paychex to kolejny popularny wybór wśród programów kadrowo-płacowych online dla małych firm.

Jest łatwy w użyciu i wyposażony w funkcje kadrowo-płacowe, takie jak raportowanie nowych pracowników, zarządzanie podatkami, bezpośrednie wpłaty, śledzenie czasu pracy i wiele innych.

Gdzie to naprawdę wyróżnia się jest jego funkcje raportowania.

Jeśli jesteś na jednym z wyższych planów, można uzyskać dostęp do 160 różnych raportów lub tworzyć raporty w oparciu o własne parametry. Pomoże Ci to w podejmowaniu decyzji opartych na danych, aby rozwijać swój biznes.

Łatwy w użyciu pulpit online pozwala na zarządzanie procesami płacowymi, ubezpieczeniem zdrowotnym i świadczeniami, emeryturami i innymi. Pracownicy mają również do dyspozycji portal samoobsługowy do zarządzania swoimi danymi osobowymi.

Możesz również połączyć istniejące oprogramowanie księgowe, takie jak Quickbooks lub Xero, bezpośrednio z listą płac.

Najlepszym planem dla większości małych firm będzie PayChex Flex Select. Ten plan zawiera standardowe funkcje płacowe, wraz z funkcjami zarządzania kadrami i pracownikami.

Ceny planów PayChex są ukryte online, ale są to ceny oparte na wycenach, więc zapłacisz na podstawie funkcji, których potrzebujesz.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji HR, takich jak szkolenia pracowników i informacje zwrotne, będziesz potrzebować planu Paychex Flex Enterprise.

Opinia eksperta: Naszym zdaniem Paychex to najlepsze oprogramowanie kadrowo-płacowe dla firm, które potrzebują szczegółowych raportów.

6. ADP

ADP

ADP oferuje solidne usługi płacowe dla małych i rozwijających się firm.

ADP jest liderem w dostarczaniu outsourcingu kadr dla dużych firm. Oferuje jednak usługę RUN, która kompiluje dziesięciolecia doświadczeń w zakresie HR w łatwe w użyciu oprogramowanie.

ADP RUN oferuje standardowe funkcje, takie jak łatwe wypełnianie formularzy podatkowych, zautomatyzowane listy płac, bezpośrednie wpłaty, zgodność z przepisami dla wszystkich 50 stanów USA, a także mobilne i internetowe karty czasu pracy dla pracowników.

Dostępne są również zintegrowane funkcje HR, takie jak ubezpieczenie zdrowotne pracowników, usługi emerytalne i wbudowane procesy onboardingu dla nowych pracowników.

ADP nie udostępnia publicznie swoich cen.

Ale cena jest dostosowana do potrzeb Państwa firmy. Jeśli potrzebujesz tylko pomocy w zakresie płac, będzie to tańsze niż łączenie płac i oprogramowania HR razem.

Droższe plany oferują takie funkcje, jak sprawdzanie przeszłości pracowników, integracja z ZipRecruiter, a także bardziej zaawansowane funkcje płacowe, takie jak odliczenia od podatku od bezrobocia i potrącanie wynagrodzeń.

Opinia eksperta: Uważamy, że ADP jest najlepszym długo działającym dostawcą usług kadrowo-płacowych dla firm, które potrzebują szerokiego zakresu usług. Jednak ich ceny mogą wydawać się nieprzyjazne dla małych firm.

Które oprogramowanie kadrowo-płacowe jest najlepsze dla Ciebie?

Po dokładnym zbadaniu wszystkich najlepszych dostawców usług kadrowo-płacowych, wierzymy, że Gusto jest najlepszym oprogramowaniem kadrowo-płacowym na rynku.

Ich plany są elastyczne i przystępne i mogą wspierać firmy jednoosobowe aż do firm z tysiącami pracowników. Wraz z tymi cechami, znajdziesz pomocny i oddany zespół obsługi klienta.

Najlepsze jest to, że Gusto jest kompletnym rozwiązaniem typu all-in-one. Oferuje zautomatyzowaną listę płac, wsparcie podatkowe, funkcje HR oraz unikalne korzyści dla pracowników, których nie zapewniają inne rozwiązania programowe.

Gusto best HR payroll software recommendation

Ze wszystkich powyższych powodów zdecydowaliśmy się użyć Gusto w naszej własnej firmie i oceniamy go jako najlepsze oprogramowanie kadrowo-płacowe na rynku.

W naszych badaniach BambooHR i OnPay uplasowały się na bardzo bliskich pozycjach. Używamy BambooHR w naszej firmie do każdego zadania związanego z HR. Jednak brak pełnych funkcji płacowych sprawia, że nie jest to narzędzie typu all-in-one.

Nie możesz popełnić błędu, używając któregokolwiek z tych narzędzi. Jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu z więcej niż jednego oprogramowania, połączenie Gusto i BambooHR wspiera naszą zdalną działalność, w której pracuje ponad 150 pracowników na całym świecie, i może to samo zrobić dla ciebie.

Przyjrzeliśmy się również innym dostawcom usług, takim jak Patriot, Zenefits, CoreHR, Paycor, SurePayroll i wielu innym.

Postanowiliśmy jednak nie wymieniać ich wszystkich, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, unikając paraliżu wyboru. Naszym celem jest zawsze ułatwienie Ci wyboru najlepszego dostawcy oprogramowania dla Twoich potrzeb biznesowych.

FAQ oprogramowania kadrowo-płacowego

Po pomocy tysiącom właścicieli firm w wyborze najlepszego oprogramowania do kadr i płac, odpowiedzieliśmy na wiele różnych pytań.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących rozwiązań kadrowo-płacowych online.

Jakie jest najłatwiejsze w użyciu oprogramowanie płacowe?

Najłatwiejszym w użyciu oprogramowaniem płacowym jest Gusto. Wprowadzenie użytkownika jest proste, łatwe, a nawet zabawne. Jako kierownik działu kadr lub właściciel firmy możesz po prostu skonfigurować zautomatyzowaną listę płac i podatki.

Dodatkowo, Twoi pracownicy mają do dyspozycji pulpit do zarządzania informacjami o swoich pracownikach, pobierania odcinków wypłat i nie tylko.

W związku z tym, większość programów do naliczania płac online z naszej listy jest łatwa w użyciu. OnPay to kolejna dobra opcja zapewniająca dobre wrażenia użytkownika.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie HR dla małych firm?

Najlepszym oprogramowaniem kadrowym dla małych firm jest BambooHR.

Możliwość dostosowania planów gwarantuje, że otrzymasz idealne rozwiązanie HR dla swoich unikalnych potrzeb biznesowych.

Dodatkowo, z łatwością obsłuży małe, średnie i duże firmy.

To właśnie jego używamy do zarządzania kadrami naszego ponad 150-osobowego, globalnego zespołu zdalnego.

Jakie jest najlepsze darmowe oprogramowanie płacowe?

Istnieją darmowe programy płacowe, ale nie zalecamy ich używania.

Lista płac jest złożonym procesem, który wymaga śledzenia pracowników i płatności, a także potrącania odpowiedniej kwoty na poczet podatków.

Płatne oprogramowanie płacowe, takie jak OnPay i Gusto są dokładniejsze i bezpieczniejsze niż darmowe alternatywy. Pomagają one zaoszczędzić czas, unikając jednocześnie kłopotów związanych z przepisami, dzięki czemu możesz skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Czy mogę używać Excela do listy płac?

Tak, wielu właścicieli małych firm używa Excela do ręcznego obliczania listy płac. Jednak to działa tylko wtedy, gdy masz małą liczbę pracowników i stosunkowo statyczny biznes.

Ponadto, nie ma gwarancji, że obliczenia, które wykonujesz będą dokładne.

Jeśli masz budżet, zalecamy zainwestowanie w płatne oprogramowanie płacowe. Istnieją niedrogie opcje, zwłaszcza jeśli masz tylko kilku pracowników.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci wybrać najlepsze oprogramowanie kadrowo-płacowe dla Twojej małej firmy. Możesz również zobaczyć nasze porównanie najlepszych usług telefonii biznesowej i najlepsze oprogramowanie do e-mail marketingu dla małych firm.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla tutoriali wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…