Wyświetlanie kodu HTML bloku w edytorze bloków

Czy szukasz najlepszego oprogramowania do edycji wideo?

Oprogramowanie do edycji wideo pozwala tworzyć profesjonalne filmy dla Twojej witryny WordPress, Instagrama, YouTube i innych kanałów mediów społecznościowych.

W tym artykule wybraliśmy kilka najlepszych programów do edycji wideo, których możesz użyć do łatwego tworzenia filmów. Używaliśmy tych narzędzi do tworzenia filmów na YouTube, które uzyskały ponad 500 milionów wyświetleń.

Best video editing software compared

Dlaczego wybór najlepszego oprogramowania do edycji wideo jest ważny?

Nie jest tajemnicą, że treści wideo przejmują świat.

Wszyscy korzystamy z usług strumieniowych, takich jak Netflix, sieci mediów społecznościowych skoncentrowanych na wideo, takich jak TikTok, IGTV i Snapchat. Do tego dochodzi YouTube, druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie.

Właściwe oprogramowanie do edycji wideo może Ci pomóc na wiele sposobów:

Wybranie odpowiedniego oprogramowania do edycji wideo i poznanie tajników narzędzia może przekształcić Twoją witrynę WordPress i obecność online.

Możesz go używać do tworzenia profesjonalnej jakości filmów dla swojego kanału YouTube, reklam na Facebooku, profilu na Instagramie i nie tylko.

W ciągu ostatnich 10 lat wypróbowaliśmy wszystkie popularne programy wideo w naszym dążeniu do rozwoju naszych kanałów YouTube. Kanał WPBeginner ma ponad 233,000 subskrybentów na YouTube.

Mieliśmy inny kanał, który rozwinęliśmy do 2,5 miliona subskrybentów i 500 milionów wyświetleń, zanim sprzedaliśmy go w 2018 roku.

Chociaż nie jesteśmy profesjonalistami wideo, nauczyliśmy się kilku rzeczy przez te lata.

Oto najważniejsze rzeczy, które będziesz musiał wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania do edycji wideo:

  • Rodzaj filmów, które zamierzasz tworzyć
  • Rodzaj komputera, którego używasz (Apple lub Windows)
  • Typy plików wideo, które będziesz edytować
  • Przejścia i efekty, które chcesz zastosować
  • Twój obecny zestaw umiejętności w zakresie edycji wideo

Powiedziawszy to, spójrzmy na niektóre z najlepszych programów do edycji wideo na rynku dzisiaj.

1. Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro jest najlepszym wszechstronnym oprogramowaniem do edycji wideo. Jest to standard branżowy dla profesjonalistów w Hollywood, telewizji, a nawet jest używany przez popularnych YouTuberów.

Jest kompatybilny z różnymi platformami i działa zarówno na Macu, jak i Windowsie.

Jeśli jesteś już użytkownikiem Adobe i używasz innych produktów, takich jak Photoshop, After Effects czy Adobe Stock, to używanie Premiere Pro ma sens, ponieważ bezproblemowo integruje się z innymi produktami.

Obsługuje najnowsze formaty wideo 4K, 8K i VR oraz może obsługiwać ujęcia z wielu kątów. Posiada również zaawansowane narzędzia do przycinania i edycji, które zapewniają wysoki poziom kontroli.

Posiada rozbudowane funkcje korekcji kolorów, korekcji barwnej i kompozycji. Dodatkowo, dostępne są opcje chroma key do usuwania tła dla filmów green screen.

Możesz importować materiał z praktycznie dowolnego źródła lub formatu i masz do dyspozycji nieograniczoną liczbę ścieżek wideo, dzięki czemu możesz rozwijać swoją kreatywność.

Znajdziesz tu nawet zautomatyzowane narzędzia z technologią Adobe Sensei, która przyspiesza proces edycji.

Na koniec warto wspomnieć o wielu opcjach eksportu. Możesz łatwo eksportować materiały bezpośrednio do serwisów YouTube, Vimeo i innych.

Uwaga: Jeśli chcesz mieć bardziej przystępne cenowo i przyjazne dla początkujących narzędzie, to Adobe Premiere Elements jest świetnym wyborem.

Poza narzędziami do edycji wideo, jest tu także mnóstwo narzędzi do edycji audio. Panel dźwiękowy jest wyposażony w takie funkcje i efekty, jak pogłos, kompresja, wzmocnienie, balans stereo i inne.

Subskrypcja samego programu Adobe Premiere Pro kosztuje 239,88 USD rocznie. Można też wykupić cały pakiet Creative Cloud (52,99 USD miesięcznie), który daje dostęp do ponad 20 aplikacji Adobe, w tym Premiere Pro, Photoshop, Illustrator, XD, wszystkich czcionek Adobe Pro i narzędzi do współpracy.

Pakiet Creative Cloud jest bardzo wartościowy i właśnie tego używamy w naszej firmie.

Opinia eksperta: Naszym zdaniem Adobe Premiere Pro to najlepsze ogólne oprogramowanie do edycji wideo.

2. Camtasia

Camtasia

Camtasia jest znana przede wszystkim z funkcji nagrywania ekranu, ale znajdziesz tu również potężne funkcje edycji wideo.

Połączenie nagrywania ekranu i narzędzi do edycji sprawia, że jest idealny do tworzenia tutoriali na YouTube, lekcji kursów online, filmów how-to, recenzji produktów i innych.

Znajdziesz tu bibliotekę szablonów wideo, których możesz użyć, aby łatwo stworzyć dokładnie taki rodzaj wideo, jaki chcesz.

Proces edycji wideo jest bardzo prosty. Wystarczy użyć edytora przeciągnij i upuść, aby szybko edytować wideo i dodać animacje i efekty przejścia.

Istnieje również integracja z PowerPoint, aby pomóc Ci stworzyć porywające prezentacje i samouczki. Znajdziesz tu nawet fajne interaktywne funkcje, takie jak quizy, które możesz dodawać do swoich filmów.

Za pomocą aplikacji na iPhone’a można nagrywać filmy z telefonu i edytować je za pomocą oprogramowania. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli tworzysz mobilne filmy instruktażowe lub poradniki.

Camtasia oferuje indywidualny plan za 249,99 dolarów, który daje dostęp do wszystkich funkcji i jest kompatybilny zarówno z systemem Windows, jak i Mac.

Większe zespoły mogą wykupić licencję biznesową, a ponadto dostępne są zniżki dla instytucji edukacyjnych, rządowych i non-profit.

Opinia eksperta: Wierzymy, że Camtasia jest najlepszym oprogramowaniem do edycji wideo dla twórców kursów online i edytorów wideo how-to.

Kilku członków naszego zespołu używa Camtasia do tworzenia filmów instruktażowych dla naszych produktów.

3. Promo

Promo

Promo to świetny edytor wideo online, idealny do tworzenia filmów marketingowych. Jest niewiarygodnie łatwy w użyciu. Nawet jeśli nie jesteś obeznany z technologią, możesz szybko i prosto tworzyć treści promocyjne.

Jeśli utkniesz, gdy wymyślasz pomysły na wideo na Instagramie lub reklamy wideo na Facebooku i YouTube, to narzędzie jest dla Ciebie.

Wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć angażujące wideo gotowe do umieszczenia w sieci. To jest super proste.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać typ kampanii lub branżę, wybrać jeden z 5 milionów szablonów, a następnie dodać animacje, klipy wideo i tekst, które można dostosować. Możesz nawet zobaczyć swoje zmiany w czasie rzeczywistym.

Znajdziesz tu szablony dla takich branż, jak biznes, nieruchomości, marketing, podróże, handel elektroniczny, rekrutacja i HR.

Dodatkowo, specjalistyczne szablony dla zadań marketingowych, takich jak filmy promocyjne, reklamy na Facebooku, reklamy na Instagramie, reklamy na YouTube i reklamy na LinkedIn.

Dla tych, którzy chcą więcej kreatywnej kontroli, możesz zacząć od zera z pustym szablonem.

Plan podstawowy zaczyna się od 49 dolarów miesięcznie.

Jeśli tworzysz dużo filmów marketingowych, to plan Standard daje Ci dostęp do nieograniczonej ilości klipów premium i plików wideo do pobrania, plus możesz dodać znak wodny do swoich filmów za 99 dolarów miesięcznie.

Plany premium dają Ci również dostęp do aplikacji mobilnej na iOS lub Androida, która pozwala tworzyć filmy w podróży.

Recenzja eksperta: Uważamy, że Promo to najlepszy edytor wideo do tworzenia i edycji filmów marketingowych. Jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli firm, marketerów i użytkowników nietechnicznych.

4. Wondershare Filmora

Filmora by Wondershare

Filmorafirmy Wondershare to bardzo proste i łatwe w użyciu oprogramowanie do edycji wideo. Ma krótką krzywą uczenia się, więc jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z edycją wideo.

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oprogramowania do edycji wideo, możesz użyć tego intuicyjnego i łatwego w nawigacji edytora do stworzenia swojego pierwszego filmu.

W miarę doskonalenia swoich umiejętności, możesz skorzystać z zaawansowanych funkcji edycyjnych, które oferuje to narzędzie, takich jak usuwanie szumów, kontrola prędkości, dostrajanie kolorów i wiele innych.

Znajdziesz tu również bibliotekę efektów wizualnych i wbudowanych tytułów, które zostały zaprojektowane z myślą o YouTuberach. Istnieje również biblioteka wolnej od tantiem muzyki i efektów dźwiękowych, które możesz wykorzystać w swoich filmach.

W najnowszej wersji dodano takie funkcje, jak motion graphics, dopasowywanie kolorów i edytor skrótów klawiaturowych, aby pomóc Ci w tworzeniu własnych, oszczędzających czas przepływów pracy.

Istnieje również bezpłatna aplikacja mobilna do edycji filmów w podróży, a także do przesyłania ich na Instagram lub YouTube.

Wersja premium kosztuje 69,99 dolarów za cały okres użytkowania, lub możesz wybrać opcję płacenia 44,99 dolarów rocznie.

Istnieje darmowa wersja dostępna, która ma wszystkie te same funkcje, co wersja płatna. Ale, twoje filmy będą miały ich firmy znak wodny obecny.

Jeśli chcesz nieograniczone pliki do pobrania z biblioteki filmów akcji, to jest plan Bundle za 104,87 dolarów rocznie.

Recenzja eksperta: Wierzymy, że Wondershare Filmora jest najlepszym przyjaznym dla początkujących oprogramowaniem do edycji wideo.

5. Final Cut Pro

Final Cut Pro

Final Cut Pro to najlepsze oprogramowanie do edycji wideo dla macOS używane przez ponad 2 miliony ludzi. To narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu, pomimo tego, że jest tak potężne.

Final Cut Pro i Adobe Premiere Pro oferują niemal identyczny zestaw funkcji. Największą różnicą jest to, że Final Cut Pro X nie jest kompatybilny z systemem Windows.

Jest wyposażony w zaawansowane funkcje, które przyspieszają edycję filmów, takie jak inteligentne przycinanie, które gwarantuje, że żadne istotne sceny nie zostaną wycięte.

Dostępne są narzędzia do grupowania, funkcje organizacyjne, szablony animacji, przejścia i biblioteka efektów wideo. Plus, wbudowane funkcje edycji audio.

Jeśli zamierzasz umieszczać filmy na Facebooku lub YouTube, możesz skorzystać z funkcji eksportu, która automatycznie zoptymalizuje i ustawi odpowiednie proporcje dla tych platform.

Ponieważ Final Cut Pro nie jest oparty na subskrypcji, oferuje prostszy model cenowy. Płacąc jednorazową opłatę w wysokości 299,99$ otrzymujesz dostęp do oprogramowania na zawsze.

Opinia eksperta: Naszym zdaniem Final Cut Pro to najlepszy program do edycji wideo dla użytkowników komputerów Mac.

CyberLink PowerDirector 365

CyberLink PowerDirector 365 to bogate w funkcje, wysokiej klasy oprogramowanie do edycji wideo. Jednak nie ma tak wysokiej ceny, jak narzędzia o podobnym zestawie funkcji.

Znajdziesz tu takie funkcje jak 100-ścieżkowa oś czasu, narzędzia do korekcji wideo, śledzenie ruchu, wsparcie dla edycji wielokamerowej i funkcje stabilizacji (świetne dla materiałów GoPro).

Posiada również wsparcie dla edycji wideo 360 stopni i prawie wszystkich formatów i typów plików.

Poza standardowymi, profesjonalnymi funkcjami edycji wideo, istnieją dodatkowe funkcje i gotowe szablony do tworzenia pokazów slajdów, menu DVD, a nawet nagrywania ekranu.

Teraz, narzędzie nie jest najbardziej intuicyjne dla początkujących. Jednakże, istnieje ogromna biblioteka samouczków wideo, aby pomóc Ci korzystać z oprogramowania.

To oprogramowanie zaczyna się od 19,99 dolarów za miesiąc, lub można zapłacić 51,99 dolarów za rok, który jest 4,33 dolarów miesięcznie.

Ekspert Review: Naszym zdaniem CyberLink PowerDirector 365 jest najlepszy dla użytkowników, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji, ale mają mały budżet.

Który program do edycji wideo jest dla Ciebie najlepszy?

Po dokładnym zbadaniu i przetestowaniu najlepszych programów do edycji wideo, uważamy, że Adobe Premiere Pro jest najlepszym oprogramowaniem do edycji wideo na rynku.

Jest to wiodące w branży oprogramowanie używane do wszystkiego, od hollywoodzkich produkcji po filmy z YouTube i wszystko pomiędzy.

Posiada wszystkie funkcje, których możesz potrzebować i mnóstwo samouczków dla początkujących, którzy dopiero zaczynają korzystać z tego oprogramowania.

Jeśli szukasz do tworzenia tutoriali wideo z przewodnikiem (screencasty + wideo), to Camtasia jest najlepszym wieloplatformowym oprogramowaniem do edycji wideo do nagrywania ekranu.

Jeśli szukasz łatwego narzędzia do tworzenia filmów promocyjnych do reklam w mediach społecznościowych lub kampanii marketingowych, to Promo.com posiada wiele szablonów. Jest stworzony dla marketerów i osób nietechnicznych.

Oprócz najlepszych programów do edycji wideo z naszej listy, przyjrzeliśmy się również innym programom do edycji wideo, takim jak Corel VideoStudio, DaVinci Resolve, Pinnacle Studio, Lightworks, VSDC, Shotcut i HitFilm Express.

Jednak zdecydowaliśmy się nie wymieniać ich, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji i uniknąć paraliżu wyboru.

Najlepsze oprogramowanie do edycji wideo FAQs

Po pomoc tysiącom użytkowników znaleźć najlepsze oprogramowanie do edycji wideo dla ich potrzeb, odpowiedzieliśmy na wiele pytań.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych pytań, które otrzymaliśmy o dostawców oprogramowania do edycji wideo.

Jaka jest najlepsza darmowa aplikacja do edycji wideo?

Najlepszą darmową aplikacją do edycji wideo jest iMovie movie maker. To darmowe oprogramowanie jest preinstalowane na większości komputerów Mac.

Jest przyjazny dla początkujących i posiada wiele efektów specjalnych, które wzbogacą Twoje filmy. Działa także na iPadach.

Jeśli nie używasz macOS, to Wondershare Filmora jest świetną darmową aplikacją do edycji wideo. Jest wypełniony zaawansowanymi funkcjami i krzywą uczenia się dla początkujących.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do edycji wideo dla początkujących?

Najlepszym oprogramowaniem do edycji wideo dla początkujących jest Filmora. Jest intuicyjny, łatwy w użyciu i wyposażony w filtry, nakładki, przejścia, elementy ruchu i wiele innych.

Posiada również tryb zwany “Easy Mode”, który pozwala na tworzenie prostych edycji poprzez wybór motywu oraz przeciąganie i upuszczanie klipów i presetów.

Adobe Premiere Element jest również przyjazny dla początkujących.

Jeśli chcesz tworzyć filmy promocyjne, to Promo.com jest najprostszym oprogramowaniem do edycji wideo dla osób nietechnicznych i marketerów.

Czego większość YouTuberów używa do edycji swoich filmów?

Większość YouTuberów używa popularnych programów do edycji wideo, takich jak Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro i iMovie. Jednak większość narzędzi do edycji wideo ma podobne funkcje.

Jeśli zaczynasz kanał YouTube, to najlepsze oprogramowanie do edycji wideo to takie, które możesz używać i mieści się w twoim budżecie. W miarę rozwoju kanału możesz doskonalić swoje umiejętności i zainwestować w profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do edycji wideo do użytku z witryną WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę ekspertów z najlepszym oprogram owaniem do webinarów i najlepszych platform do tworzenia i sprzedaży kursów online.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…