7 Najlepsze wtyczki do kompresji obrazu WordPress w porównaniu

Szukasz najlepszej wtyczki do kompresji obrazu WordPress dla swojej witryny? Wtyczki do kompresji obrazów umożliwiają łatwą optymalizację obrazów w WordPress, aby automatycznie uzyskać lepszą szybkość i wydajność. W tym artykule porównaliśmy najlepsze wtyczki do kompresji obrazu dla WordPress.

7 best WordPress image compression plugins compared

Kiedy potrzebujesz wtyczki do kompresji obrazu WordPress?

Obrazy mają większy rozmiar niż zwykły tekst, co oznacza, że ładowanie ich trwa dłużej i może spowolnić witrynę.

Jednak prawdopodobnie słyszeliście powiedzenie:”obraz jest wart tysiąca słów”. Obrazy sprawiają, że Twoje treści są bardziej angażujące i interaktywne.

Aby poprawić szybkość witryny WordPress, musisz zoptymalizować swoje obrazy do Internetu.

Ponieważ optymalizacja obrazów może przyspieszyć ładowanie witryny, poprawi to SEO WordPress i pomoże ci uzyskać większy ruch.

Najlepszym sposobem na to jest użycie Photoshopa lub innego oprogramowania do edycji obrazu przed przesłaniem obrazu do WordPress. Daje to o wiele większą kontrolę nad jakością zdjęć na swojej stronie internetowej.

Jednak nie wszyscy użytkownicy są komfortowo pracować z programem do edycji obrazu. Dla niektórych osób optymalizacja każdego przesłanego obrazu brzmi jak dużo pracy.

Na szczęście istnieje kilka wtyczek do kompresji obrazu WordPress, które mogą ci w tym pomóc. Te wtyczki optymalizują obrazy, automatycznie je kompresując i używając mniejszej wersji na swojej stronie internetowej.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najlepszym wtyczkom do kompresji obrazu WordPress i jak się układają pod względem optymalizacji obrazu, wydajności i jakości.

1. EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer to najlepsza wtyczka do kompresji obrazu WordPress. Jest łatwy w użyciu i może automatycznie optymalizować obrazy przesyłane w locie.

Może również kompresować i optymalizować wcześniej przesłane obrazy zbiorczo.

Nawet jeśli Twoje obrazy są kompresowane, bardzo trudno będzie odróżnić je od nieskompresowanych pod względem jakości.

Ponadto cały proces kompresji i optymalizacji jest zautomatyzowany. Obejmuje to skalowanie obrazu w celu dopasowania strony i urządzenia o odpowiednim rozmiarze, leniwe Ładowanie, a nawet konwersję do formatu obrazu WebP nowej generacji.

Może również zoptymalizować obrazy generowane przez inne wtyczki WordPress i przechowywane poza folderami biblioteki multimediów. Ta wtyczka obsługuje optymalizację JPG, PNG, GIF, a nawet PDF.

Dostępna jest również darmowa wersja wtyczki, która pozwala na wykonywanie optymalizacji obrazu na własnym serwerze. Może to być świetne dla właścicieli witryn WordPress zaniepokojonych prywatnością.

Jednak witryny z dużą ilością obrazów lub witryn, które generują duży ruch, będą chciały wybrać płatny plan, ponieważ obejmuje on CDN optymalizujący obraz, który automatycznie kompresuje i konwertuje obrazy podczas ich oglądania.

Co najlepsze, EWWW Image Optimizer jest bardzo przystępny cenowo. Plany zaczynają się od $ 7 miesięcznie i obsługują nieograniczoną liczbę obrazów. Jeśli masz więcej niż jedną witrynę, potrzebujesz planu o wyższej cenie.

W planie znajduje się silnik buforowania, optymalizacja CSS/JS i optymalizacja czcionek Google, aby pomóc jeszcze szybciej załadować witrynę.

2. Optimol

Optimole

Optimole to kolejna doskonała opcja dla wtyczki do kompresji obrazu WordPress.

Korzystanie z tej wtyczki wymaga szybkiego utworzenia konta i konfiguracji klucza API. Następnie jest prosty w użyciu i zapewnia pełną kontrolę nad optymalizacją obrazu.

Optimole jest zasilany przez obraz CDN, więc obrazy będą ładować się szybko, bez względu na to, skąd pochodzą odwiedzający. Dzięki CDN obrazy są optymalizowane w czasie rzeczywistym i dostarczane do odwiedzających witrynę w idealnym rozmiarze.

Wszystkie zoptymalizowane obrazy można wyświetlić na jednym pulpicie nawigacyjnym, co ułatwia dostosowanie ustawień kompresji dla poszczególnych obrazów.

Pozwala dostosować takie rzeczy, jak jakość kompresji, duże zmiany rozmiaru obrazu, leniwe ładowanie i inne.

Istnieje nawet unikalne ustawienie, które automatycznie oznaczy Twoje obrazy znakiem wodnym. Jest to świetne rozwiązanie dla fotografów, którzy starają się chronić swoją pracę.

Cena zależy od liczby odwiedzających miesięcznie. Darmowa wtyczka pozwala na odwiedziny do 5,000 miesięcznie. Podczas gdy płatne plany zaczynają się od $19.08 miesięcznie, gdy są rozliczane corocznie i obsługują do 25,000 odwiedzających miesięcznie.

3. ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel

ShortPixel Image Optimizer to kolejna świetna wtyczka do kompresji obrazu WordPress.

Jest wyposażony w zaawansowane funkcje i daje możliwość wyboru formatów kompresji. Zaczyna kompresować obrazy, gdy tylko aktywujesz wtyczkę i przechowuje oryginalne obrazy w osobnym folderze.

Jeśli używasz darmowej wtyczki, wymaga ona uzyskania klucza API, podając swój adres e-mail.

Podstawowe darmowe konto pozwala skompresować do 100 obrazów miesięcznie, a będziesz musiał uaktualnić do swoich płatnych planów, aby zwiększyć ten limit.

Możesz nawet po prostu przekonwertować PNG NA JPEG i odwrotnie za pomocą kliknięcia przycisku.

Jest również kompatybilny z WooCommerce, NextGen Gallery i wtyczkami tłumaczeniowymi WPML.

Jeśli używasz Cloudflare jako CDN WordPress, możesz zintegrować usługę, dzięki czemu Twoje obrazy zostaną automatycznie zaktualizowane o nową wersję.

ShortPixel jest również bardzo przystępny cenowo. Plany są oparte na liczbie obrazów i zaczynają się od $4.99 miesięcznie dla maksymalnie 5,000 obrazów miesięcznie.

4. reSmush.it

ReSmush.it

reSmush.it to kolejny świetny wybór dla wtyczki do kompresji obrazu WordPress. Umożliwia automatyczną optymalizację obrazów podczas przesyłania, a także oferuje opcję optymalizacji zbiorczej dla starszych obrazów.

Masz pełną kontrolę nad jakością obrazu i kompresją za pomocą łatwego w użyciu suwaka.

Wykorzystuje reSmush API do optymalizacji obrazów i pozwala wybrać poziom optymalizacji dla przesyłanych plików.

Minusem jest to, że nie ma różnych poziomów kompresji. Ogranicza również optymalizację do wysyłania plików o rozmiarze mniejszym niż 5MB. Możesz wykluczyć pojedyncze obrazy z kompresji, jeśli chcesz dodać obraz w pełnym rozmiarze.

5. Kompresuj obrazy JPEG i PNG

Compress JPEG & PNG images

Compress JPEG & PNG jest tworzony przez zespół odpowiedzialny za TinyPNG i musisz utworzyć konto, aby korzystać z wtyczki. Możesz optymalizować tylko 500 obrazów miesięcznie za pomocą bezpłatnego konta.

Może automatycznie kompresować obrazy po przesłaniu, a także można zbiorczo optymalizować starsze obrazy.

Ustawienia wtyczki pozwalają wybrać rozmiary obrazów, które chcesz zoptymalizować. Możesz także ustawić maksymalny rozmiar oryginalnych przesyłanych plików. Obrazy większe niż ten rozmiar będą automatycznie zmieniane przez wtyczkę.

Możesz także zapisać dane obrazu, takie jak godzina i data, informacje o prawach autorskich i lokalizacja GPS w plikach JPEG.

6. Wp Rocket

WP Rocket

WP Rocket to najlepsza wtyczka buforująca WordPress na rynku. Jest bardzo przyjazny dla początkujących i pomoże sprawić, że Twoja strona będzie płonąć szybko.

Istnieją funkcje optymalizacji obrazu w WP Rocket, takie jak leniwe Ładowanie, które ładuje tylko obrazy, gdy są oglądane.

Opracowali również wtyczkę o nazwie Imagify. Ta wtyczka pozwala zoptymalizować wszystkie obrazy za pomocą jednego kliknięcia. Będzie również zmieniać rozmiar obrazów w locie i pozwala przywrócić obrazy do ich oryginalnego rozmiaru.

Masz również pełną kontrolę nad ustawieniami optymalizacji i kompresji obrazu. Wszystkie Twoje zdjęcia zostaną zoptymalizowane do Twoich preferencji.

7. Jetpack

Jetpack

Jetpack to potężny pakiet wtyczek WordPress, który łączy podstawowe funkcje WordPress w jedną wtyczkę. Głównym celem jest bezpieczeństwo, wydajność i marketing.

Funkcje optymalizacji obrazu należą do kategorii Wydajność. Aby włączyć kompresję obrazu, wystarczy włączyć jedno ustawienie. Nie ma żadnych dodatkowych ustawień do skonfigurowania.

To, co robi, to automatyczna optymalizacja obrazu i serwowanie obrazów odwiedzającym za pomocą CDN. Zmniejsza to obciążenie serwera i zapewnia szybsze ładowanie obrazów dla odwiedzających.

Aby uzyskać dostęp do optymalizacji obrazu, możesz również skorzystać z bezpłatnej wersji wtyczki.

Jeśli podoba ci się pomysł Jetpack, ale szukasz wtyczek, które zastąpią wszystkie funkcje Jetpack, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych alternatyw dla wtyczki Jetpack WordPress.

Porównanie wyników testów dla wtyczek kompresji obrazu

Teraz, gdy wiesz o różnych opcjach kompresji obrazu WordPress, przyjrzyjmy się, jak się ze sobą porównują pod względem wydajności.

Aby to zmierzyć, przeprowadziliśmy test, przesyłając ten sam obraz za pomocą każdej z tych wtyczek.

Testowanie kompresji obrazu JPEG

Użyliśmy poniższego obrazu JPEG do naszych testów, jest to 118.3 KB w rozmiarze pliku.

JPEG test image

Nie dotykaliśmy żadnych ustawień wtyczki i testowaliśmy kompresję z ustawieniami out of the box. Oto nasze wyniki testów:

Plugin Rozmiar Skompresowany Zapisano (%) Metoda
EWWW Image Optimizer 64 KB 54.24% Bezstratna
Optimol 64 KB 54.24% Bezstratna
ShortPixel Image Optimizer 72 KB 39.30% Bezstratna
reSmush.it 78 KB 20.81% Bezstratna
Kompresuj obrazy JPEG i PNG 118.1 KB 2 % Stratny

Testowanie kompresji obrazu PNG

Następnie chcieliśmy przetestować obraz PNG, aby zobaczyć, jak nasi rywale go optymalizują.

Użyliśmy poniższego obrazu PNG do testu i jest to 99.4 KB w rozmiarze pliku.

PNG test image

Oto nasze wyniki testów:

Plugin Rozmiar Skompresowany Zapisano (%) Metoda
EWWW Image Optimizer 97 KB 1.9% Bezstratna
Optimol 41 KB 64% Bezstratna
ShortPixel Image Optimizer 36 KB 56% Stratny
reSmush.it 36 KB 56% Bezstratna
Kompresuj obrazy JPEG i PNG 34,3 KB 54% Stratny

Która jest najlepsza wtyczka do kompresji obrazu dla WordPress?

Jeśli szukasz najlepszej wtyczki do kompresji obrazu, Najlepszym wyborem jest EWWW Image Optimizer.

Oferuje wysoki poziom kompresji, który nie poświęca jakości obrazu, a także jest wyposażony w CDN obrazu i inne funkcje, które zoptymalizują Twoją witrynę pod kątem szybkości.

Kolejną świetną opcją dla witryn, które mają mniejszy ruch, jest Optimole. Działa całkowicie w tle i dba o optymalizację obrazu dla Ciebie, plus jest bezpłatny do 5,000 odwiedzających miesięcznie.

Jeśli szukasz niedrogiej wtyczki, która oferuje wysoki poziom kompresji i konwersji obrazu, warto sprawdzić ShortPixel.

Mamy nadzieję, że to porównanie najlepszych wtyczek do kompresji obrazu WordPress okazało się przydatne. Możesz również zapoznać się z naszym Przewodnikiem dla początkujących do pozycjonowania obrazów, aby zoptymalizować obrazy pod kątem wyszukiwarek, a także z naszymi specjalistami w zakresie najlepszych usług e-mail marketingu dla firm.

 

You May Also Like

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak automatycznie tweetować po opublikowaniu nowego postu w WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie tweetować nowe posty na Twitterze?Automatycznie udostępniaj nowe posty…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…