Organizowanie stron z przeciągnij i upuść w WordPress

Czy chcesz zorganizować swoje strony WordPress, po prostu przeciągając i upuszczając je tam, gdzie chcesz? WordPress ułoży Twoje posty na blogu i strony w oparciu o datę publikacji lub domyślnie w kolejności alfabetycznej. Jednak dzięki odpowiedniej wtyczce WordPress możesz zmienić kolejność stron, aby uporządkować je bardziej logicznie. W tym artykule pokażemy, jak zmienić kolejność i organizować strony WordPress za pomocą przeciągania i upuszczania.

Organize Pages with Drag and Drop in WordPress

Po co zmieniać kolejność stron WordPress?

Domyślnie WordPress uporządkuje Twoje strony alfabetycznie lub użyje daty publikacji, aby najpierw wyświetlić ostatnią stronę.

Jeśli masz dużo stron, zarządzanie nimi i znajdowanie potrzebnych stron w pulpicie nawigacyjnym WordPress może być trudne.

Na szczęście możesz użyć prostej wtyczki do zmiany układu stron, po prostu przeciągając i upuszczając je tam, gdzie chcesz.

Przyjrzyjmy się, jak możesz zorganizować swoje strony WordPress za pomocą przeciągania i upuszczania.

Uwaga: Ten przewodnik pokaże Ci, jak zmienić kolejność stron w pulpicie nawigacyjnym WordPress, dzięki czemu możesz użyć tej kolejności w niestandardowym WP_Query. Jeśli chcesz zmienić kolejność stron w łatwy sposób, zalecamy skorzystanie z naszego przewodnika na temat tworzenia menu nawigacji w WordPress.

Organizuj swoje strony WordPress za pomocą wtyczki

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Simple page Ordering. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji wtyczki nie ma żadnych dodatkowych ustawień. Po prostu przejdź do Strony ” Wszystkie Strony z panelu administracyjnego WordPress i zacznij porządkować strony, przeciągając je i upuszczając.

Change page order in WordPress

Możesz teraz zmienić układ stron WordPress i umieścić je w dowolnej kolejności.

Jak ręcznie organizować strony WordPress?

Innym sposobem na reorganizację stron WordPress jest zmiana kolejności w sekcji Atrybuty strony.

Aby rozpocząć, po prostu edytuj dowolną stronę. Gdy znajdziesz się w edytorze bloków WordPress, przejdź do pola “atrybuty strony” znajdującego się w menu po prawej stronie.

Następnie możesz wprowadzić wartość “zamówienie” dla swojej strony. Im niższa liczba, tym wyższa pojawi się na liście.

Change page attributes settings

Problem z tą metodą polega na tym, że musisz ręcznie zmienić wartość zamówienia na wszystkich innych stronach, które chcesz zmienić w swojej witrynie.

Może to być czasochłonne i nie oferuje opcji przeciągania i upuszczania do organizowania stron. Dlatego korzystanie z wtyczki Simple page Ordering jest lepszą opcją.

Jeśli chcesz zmienić kolejność postów na blogu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat łatwych sposobów ponownego zamówienia postów na blogu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o prostej wtyczce zamawiania stron i jak organizować strony WordPress za pomocą przeciągania i upuszczania. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia bezpłatnego biznesowego adresu e-mail lub zobaczyć nasze porównanie najlepszych rejestratorów domen.

You May Also Like

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak automatycznie tweetować po opublikowaniu nowego postu w WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie tweetować nowe posty na Twitterze?Automatycznie udostępniaj nowe posty…

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…