Włączanie trybu konserwacji w SeedProd

Czy szukasz najlepszego oprogramowania do czatu wideo dla swojej firmy?

Z pracy zdalnej bardziej powszechne, wiele firm potrzebuje sposobu, aby komunikować się z ich zespołów i klientów za pośrednictwem wideo.

Istnieje mnóstwo wspaniałych rozwiązań czatu wideo na rynku, ale jak wybrać odpowiednie oprogramowanie dla Twojej firmy?

W tym artykule, będziemy dzielić się najlepsze oprogramowanie do czatu wideo dla małych firm i podkreślić ich różne funkcje, dzięki czemu można wybrać najlepsze oprogramowanie do czatu wideo, aby dopasować swoje potrzeby.

Best video chat software for small business 2021 (w/ free options)

Jaki rodzaj oprogramowania czatu wideo jest właśnie dla Ciebie?

Oprogramowanie do czatów wideo i aplikacje do rozmów wideo są synonimami aplikacji takich jak FaceTime, Google Duo, WhatsApp, Viber i Facebook Messenger.

Możesz jednak wymagać bardziej profesjonalnych narzędzi i funkcjonalności, aby wspierać swoją firmę, zamiast po prostu komunikować się z przyjaciółmi i rodziną.

Prawo oprogramowanie do czatu wideo będzie miał wiele funkcji, aby komunikacja biznesowa znacznie łatwiejsze:

  • Wideoczat w czasie rzeczywistym na żywo dla spotkań zespołu
  • Współpraca, udostępnianie ekranu i narzędzia do udostępniania plików
  • Nagrywanie ekranu do przeglądania spotkań później
  • Usługi transkrypcji w celu poprawy dostępności zespołu
  • Integracje umożliwiające proste nawiązywanie połączeń z oprogramowania, którego już używasz
  • Grupowe spotkania wideo i spotkania wideo jeden na jeden na żywo

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze oprogramowanie do czatu wideo, które można wykorzystać wraz z witryną biznesową WordPress.

1. RingCentral

RingCentral

RingCentral oferuje jedno z najlepszych oprogramowań wideokonferencyjnych dla małych firm (o nazwie Glip). Mają jedne z najbardziej bogatych w funkcje oprogramowanie do czatu wideo na rynku.

Znajdziesz tu funkcje, takie jak planowanie połączeń wideo, udostępnianie ekranu, adnotacje, wiadomości na żywo czat i wiele innych.

To oprogramowanie wideo integruje się z dziesiątkami innych narzędzi, które już używasz w swojej firmie, takich jak Slack, Microsoft 365, Google Workspace (G Suite), i więcej.

Integracje te pozwalają uruchamiać połączenia wideokonferencyjne bezpośrednio z tych platform innych firm.

Jeśli korzystasz już z platformy RingCentral do obsługi firmowego systemu telefonicznego, dodanie tego narzędzia do swojego obiegu komunikacji jest proste.

Oprogramowanie do wideorozmów jest zoptymalizowane pod kątem działania na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach internetowych i wymaga minimalnej konfiguracji. Oznacza to, że mniej czasu spędzisz na zadaniach technicznych, a więcej na czatach wideo i spotkaniach.

Ceny: Glip by RingCentral oferuje bezpłatny czat wideo dla maksymalnie 200 użytkowników podczas pojedynczego połączenia. Czas trwania połączenia może wynosić do 24 godzin. Niestandardowe plany cenowe są dostępne z bardziej zaawansowanych funkcji.

2. Zoom

Zoom

Zoom jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do rozmów wideo na świecie. To narzędzie widział tonę wzrostu od początku pandemii.

Znane jest z łatwości użytkowania i wystarczy kilka kliknięć, aby zorganizować własne spotkanie Zoom z dołączoną komunikacją.

Dodatkowo, jest kompatybilny z wieloma platformami. Możesz prowadzić wideorozmowy na komputerze stacjonarnym, tablecie i urządzeniach mobilnych, bez względu na to, czy używasz urządzeń z systemem Android, Windows, Apple czy Linux.

Ich głównym celem jest pomoc zespołom we współpracy poprzez organizowanie spotkań wideo szybko i łatwo. Istnieją dodatkowe funkcje, takie jak transkrypcje z możliwością wyszukiwania, udostępnianie ekranu i wspólne robienie notatek.

Znajdziesz tu również inne unikalne funkcje, takie jak możliwość przeprowadzania ankiet na żywo, dodawania adnotacji do nagrań wideo, tworzenia tablic i wiele innych.

Uwaga: Nasz zespół używa Zoomu do wewnętrznych spotkań zespołu i rozmów wideo, do których zespół może dołączyć tylko za pośrednictwem obrazu lub dźwięku. Nasi szefowie zespołów mają plany Pro, które pozwalają wydłużyć czas spotkań ponad 40 minut.

Ceny: Zoom ma darmową wersję dostępną dla maksymalnie 100 uczestników z limitem czasowym 40 minut. Plany płatne zaczynają się od 149,90 dolarów rocznie i oferują wsparcie dla maksymalnie 1000 członków oraz dodatkowe narzędzia współpracy.

3. GoToMeeting

GoToMeeting

GoToMeeting to popularna aplikacja do prowadzenia wideokonferencji dla małych firm. Jest bardzo wszechstronna i oferuje czat wideo, wideokonferencje, a nawet współdzielenie ekranu.

Jedną z głównych cech wyróżniających GoToMeeting są przyjazne dla użytkownika aplikacje mobilne dla systemów Android i iOS. Obie te aplikacje mobilne pozwalają rozpocząć i tworzyć wirtualne spotkania w podróży z łatwością.

Jakość połączeń wideo jest bardzo wysoka, bez względu na to, w jaki sposób Twój zespół zdecyduje się połączyć z rozmową.

Poza funkcjami mobilnymi, GoToMeeting oferuje wsparcie dla nagrywania i transkrypcji spotkań, szyfrowanie end-to-end, zintegrowane planowanie oraz wsparcie dla zgodności z HIPAA dla firm z branży medycznej.

GoToMeeting ma też rodzinę innych produktów, takich jak GoToWebinar do prowadzenia webinarów na żywo, czy GoToConnect do obsługi telefonu służbowego.

Ceny: Ceny GoToMeeting zaczynają się od 12 dolarów miesięcznie, dla maksymalnie 150 uczestników spotkania. Ceny zależą od liczby użytkowników, których chcesz obsłużyć.

Wyższe plany zwiększają liczbę uczestników do 250 i zapewniają więcej funkcji administracyjnych. Dla większych firm, plan Enterprise obsługuje do 3,000 uczestników.

4. Nextiva

Nextiva

Nextiva jest jednym z najlepszych dostawców biznesowych systemów telefonicznych na rynku. Niedawno dodali oprogramowanie do wideokonferencji do swojej listy ofert.

Platforma jest w pełni oparta na chmurze i zawiera aplikację desktopową i mobilną. Jakość dźwięku i obrazu jest bardzo wysoka, więc nie ma żadnych zakłóceń lub opóźnienia podczas ważnych spotkań.

To nie jest najbardziej bogate w funkcje oprogramowanie do czatu wideo, ale to zawiera przydatne funkcje, takie jak, udostępnianie ekranu, udostępnianie plików, live streaming i wsparcie dla webinarów.

Jeśli już używasz Nextivy jako telefonu VoIP, możesz łatwo dodać funkcje wideokonferencji i udostępniania ekranu do sposobu komunikacji biznesowej.

Ceny: Ceny wideokonferencji Nextiva zaczynają się od 25,95 USD miesięcznie dla maksymalnie 250 uczestników. Nieograniczona liczba uczestników zaczyna się od 35,95 dolarów miesięcznie.

5. Microsoft Teams

Microsoft Teams

Microsoft Teams to popularna usługa czatu wideo dla firm, które korzystają z ekosystemu aplikacji Microsoft 365.

Możesz łatwo zorganizować wirtualne spotkania wideo twarzą w twarz za pomocą kilku kliknięć z aplikacji.

Jest również dobrze przystosowany dla dużych firm, ponieważ znajdziesz dodatkowe funkcje, które pozwalają ustawić spotkania wideo dla maksymalnie 10 000 członków, a także organizować webinaria dla swojego zespołu lub publiczności.

Narzędzie to ma szeroki zakres funkcji, które zwiększają możliwości spotkań wideo, w tym udostępnianie ekranu, nagrywanie rozmów, podpisywanie na żywo i czat grupowy na żywo podczas połączeń wideo.

Do każdej rozmowy można dołączyć za pomocą zestawów słuchawkowych mobilnych, stacjonarnych i konferencyjnych Bluetooth.

Ceny: Microsoft Teams zaczyna się od 5 dolarów za użytkownika miesięcznie, co daje wsparcie dla maksymalnie 300 uczestników spotkań.

6. Google Meet / G Suite Apps

Google Meet

Google Meet to oprogramowanie do czatu wideo, które jest częścią platformy Google Workplace (dawniej G Suite).

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Google, to bezproblemowo zintegruje się z innymi narzędziami, takimi jak Kalendarz Google, Chrome, Google Forms, Gmail i inne.

Został on zaprojektowany specjalnie dla właścicieli małych firm i jest ulepszoną wersją Google Hangouts. Celem tego wysokiej jakości oprogramowania do czatu wideo jest pomoc w interakcji z klientami zewnętrznymi i klientami po prostu.

Ma w pełni webowy interfejs, więc nie ma żadnego zewnętrznego oprogramowania do zainstalowania. Zawiera numer telefonu, więc członkowie zespołu mogą dołączyć do rozmowy głosowej w razie potrzeby.

Ceny: Google Meet jest całkowicie darmowy w użyciu. Możesz zapisać się do Google Workforce Essentials, który zaczyna się od 6 dolarów miesięcznie za użytkownika i daje dostęp do dodatkowych funkcji czatu wideo.

7. Ooma Meetings

Ooma

Ooma jest popularnym dostawcą biznesowych telefonów VOIP, który oferuje wysokiej jakości rozwiązania wideokonferencyjne dla jednego do jednego i zespołu.

Oferuje standardowe funkcje, takie jak czat wideo HD na żywo, wyciszanie hosta i łącze “spotkaj się teraz” do natychmiastowych spotkań wirtualnych.

Jedną z unikalnych cech tego narzędzia jest to, że dwie lub więcej osób może dzielić swoje ekrany w tym samym czasie. Pozwala to Twoim wirtualnym zespołom na łatwą współpracę i szybsze dzielenie się informacjami.

Możesz mieć do 25 użytkowników na tej samej rozmowie wideo w urządzeniach mobilnych, stacjonarnych i w przeglądarkach.

Dostępny jest również zaawansowany menedżer spotkań wirtualnych, dzięki któremu można łatwo planować i zarządzać połączeniami wideo w całej firmie.

Ceny: Ooma Meetings jest dostępna z planem Ooma Office Pro, który zaczyna się od 24,95 USD miesięcznie.

8. Skype

Skype

Skype jest jednym z najdłużej działających programów do rozmów wideo na rynku. Jest całkowicie darmowy w użyciu i instalacji, i można go używać w prawie wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych i przeglądarkach.

Bezpłatna warstwa obsługuje rozmowy wideo dla maksymalnie 50 użytkowników. Posiada proste funkcje, takie jak dzielenie ekranu, możliwość rozmywania tła ekranu, napisy na żywo, podstawową funkcję czatu i inne.

Ogólnie rzecz biorąc, to nie pakuje ten sam poziom funkcji, jak inne narzędzia na tej liście. Ale, jest to świetny darmowy wybór dla prostych potrzeb czatu wideo.

Ceny: Skype ma darmowy plan na zawsze, podczas gdy płatne plany biznesowe zaczynają się od 5 dolarów miesięcznie.

Które jest najlepsze oprogramowanie do czatu wideo (Expert Pick)?

Wszystkie popularne oprogramowanie do czatów wideo wymienione powyżej pomogą ci prowadzić czaty wideo z członkami zespołu i klientami. Jednak nadal trzeba najlepsze narzędzie dla swoich potrzeb.

Jeśli chcesz oprogramowanie do czatu wideo, który może zarządzać wszystkimi cyfrowymi i biznesowych potrzeb komunikacyjnych, a następnie RingCentral (Grip) jest doskonałym wyborem.

Jeśli szukasz samodzielnej usługi czatu wideo, która jest prosta w obsłudze i może być skalowana, Zoom jest doskonałym wyborem.

GoToMeeting i Microsoft Teams to również świetne opcje, które umożliwiają prowadzenie rozmów wideo na wielu różnych platformach i urządzeniach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do czatu wideo dla Twojej małej firmy. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszego oprogramowania do czatu na żywo i najlepsze oprogramowanie do powiadomień push dla WordPress.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…